Setari Cookie-uri

Pot purta la nunta jarteluta de culoare neagra?

Buna, dragele mele. As vrea sa va intreb ceva nesemnificativ pentru multe dintre voi, insa foarte important pentru mine. Exista la noi traditia ca jarteluta purtata in ziua nuntii sa fie neaparat de culoarea alba sau albastra? Nu poate sa fie si de alta culoare?? Mie mi-ar placea sa fie neagra pentru ca negrul mi se pare o culoaree eleganta si sofisticata. As incalca traditia daca as purta o jarteluta neagra in locul celei albastre? Cineva mi-a spus chiar ca aduce ghinion. Voi ce ziceti?

Postat pe 23 Decembrie 2008 19:36
te intereseaza atat de mult traditia, se obisnuieste sa fie abla- pt ca esti mireasa sau albastra ca sa porti ceva albastru - stii -ceva nou, ceva vechi, ceva imprumutata, ceva alastru - si cum la mirese cam totul e alb s-a ajuns la jartea sa fie albastra
alina
Postat pe 11 Martie 2009 09:19
da! de ce nu?
porti ce vrei! eu cunosc o miriesica care si-a luat-o rosie!
cica sa nici nu se deoache!
iulik_flore
Postat pe 11 Martie 2009 16:42
http://www.flu.ro/articole/Moda_si_Stil/Cele_mai_frumoase_diademe_si_voalete_pentru_mirese.html

superbeeee, uitati-va aici!!!!!!!
iulik_flore
Postat pe 24 Martie 2009 12:36
De la: mia0, la data 2008-12-23 19:36:38Buna, dragele mele. As vrea sa va intreb ceva nesemnificativ pentru multe dintre voi, insa foarte important pentru mine. Exista la noi traditia ca jarteluta purtata in ziua nuntii sa fie neaparat de culoarea alba sau albastra? Nu poate sa fie si de alta culoare?? Mie mi-ar placea sa fie neagra pentru ca negrul mi se pare o culoaree eleganta si sofisticata. As incalca traditia daca as purta o jarteluta neagra in locul celei albastre? Cineva mi-a spus chiar ca aduce ghinion. Voi ce ziceti?



intr-adevar,si eu am auzit ca negrul purtat in ziua nuntii de mireasa aduce ghinion.acum tu porti ce vrei.mie una nu mi-ar placea sa am jarteluta neagra,ci o prefer albastra.
kudika183253
Postat pe 6 Iunie 2009 09:38
eu nu am avut de nicio culoare, iar in ultima vreme nici nu am mai vazut jartelute la miresici.
daniian
Postat pe 6 Iunie 2009 09:41
De la: , la data 2008-12-23 19:36:38Buna, dragele mele. As vrea sa va intreb ceva nesemnificativ pentru multe dintre voi, insa foarte important pentru mine. Exista la noi traditia ca jarteluta purtata in ziua nuntii sa fie neaparat de culoarea alba sau albastra? Nu poate sa fie si de alta culoare?? Mie mi-ar placea sa fie neagra pentru ca negrul mi se pare o culoaree eleganta si sofisticata. As incalca traditia daca as purta o jarteluta neagra in locul celei albastre? Cineva mi-a spus chiar ca aduce ghinion. Voi ce ziceti?

Ar fi super sexy intr-adevar, dar la o lenjerie neagra. La o tinuta complet alba, zic eu, ca jarteluta neagra ar face un contrast prea mare si nu ar da bine.
Poti alege una roz, bleu, crem, sau chiar rosie; s-ar potrivi mai bine decat neagra. E doar o parere, si pe criterii estetice, nu de traditie; tu faci cum iti place tie.
bastiuta
Postat pe 6 August 2009 18:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga un superb buchet de mireasa 3 De la: battleofwits 16 Aprilie 2011 20:11
aranjamente florale 2 De la: kudika_973570 11 Septembrie 2014 11:39
cum treci peste un esec in dragoste? 13 De la: lorettagodeanu 23 Decembrie 2009 00:06
Marturii 65 De la: invitatiinunta 13 Septembrie 2016 02:01
Unicat! Vand Rochita de Mireasa Alba, Princess 1 De la: Dolphinea1 22 Noiembrie 2011 23:05