Setari Cookie-uri

refuza sa ma ceara de sotie

SAU MAI POTI SA TE PREFACI CA ESTI DEACORD SA VEZI DACA SE VA SCHIMBA CUMVA(desi sincer ma cam indoiesc),iar cu mama lui ai mare grija,si normal el trebuia sa vorbeasca sau macar sa incepa discutia cand sau intalnit parintii tai cu ai lui
......bafta si gandeste-te foarte bine inainte sa faci pasul asta in primul rand la tine si dupaia la el si la familia lui,si la cei 30 de ani ai lui
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 20 Martie 2010 21:40
buna,ciudat comportamentu lui,dece acceptati sa va ajute parintii?dc nu va permiteti atunci nu faceti nunta.e una cand parintii vor sa va ajute din buna vointa si alta cand voi ii obligati.bine pe ai tai ca ai lui am inteles ca vor si au sa dea bani.eu am nunta in iulie 2010 dar am hotarat sa facem nunta pe buzunaru nostru;dc parintii lui vor sa ne ajuta e bine venit,eu am doar tata si e pensionar;bolnav.deci nu are de unde sa ne dea dar niciodata na fost vorba ca ai mei imi da si a tai nu.Dc te iubeste spunei ca a tai nu au bani si gata;sa vedem tot asa cu drag o sa vrea sa faca nunta?sau e ceva la mijloc.poate vrea sa faceti nunta si dupaia sa plece cu banii de nunta ca doar tu nu ai cuvant in fata lui si stati la parintii lui deci nai nici o putere.o nunta se face din dragoste si cu placere nu din obligatie.singura ta putere e ca poti decide ce vrei sa faci cu viata ta.nu te simti bine langa el lasal.fi mai optimista in viata.eu iti doresc sa faci alegerea buna care sa te faca sa te simti bine in viata.numai una ai!bafta si curaj.
ankaLoredana
Postat pe 20 Martie 2010 22:41
Cat mai ai timp ia o la fuga ,nu se merita sa-ti irosesti viata langa un om care nu are cloana vertebrala,nu are capul cu el,il are la maica-sa.Daca pana la 30 de ani nu poate lua decizii singur ,sa stii draga mea ....ca nu va fi capabil nici la 80 de anide ani.
SPUI Ca-l iubesti!......?CE IUBESTI LA EL.....Raspundeti la intrebare....ce iubesc la el?Si vei afla daca merita sa fii umilita.
Greul il vei simti dupa ce vei face marele pas din viata ta..casatoria...gandestete bine..nu este un mar sa-l musti si dupa il arunci..divortul costa mult si,sincer..!nu se merita,fii rationala draga mea
lenutza1
Postat pe 20 Martie 2010 22:48
inca ceva.Daca parintii tai nu au bani si sunt cum sunt dece le permiti la ai lui sa ia hotarari in locul parintilor tai?eu cred ca ai tai sunt oameni cu bun simt dar ai lui cam tupeisti.ai zis ca doar mama lui vorbea.maicata nu sa bagat?dc ea ar pune picioru in prag tear ajuta mult.sa vada ca si tie iti ia cineva apararea.poate sa aiba a lui bani dc minte si cei 7 ani de ac nui au.scuze dc am fost mai dura dar numi place cand este inegalitate intre familii.meriti ceva mai bun;dc e sa ramai cu el mergeti departe de parintii lui.bafta
ankaLoredana
Postat pe 20 Martie 2010 22:51


Sfatul meu este sa iti iei o pauza de vreo luna, doua, sau poate mai putin. Spune-i ca vrei sa te gandesti, ca nu esti sigura. Ca vrei sa fii sigura ca vei fi fericita fiind sotia lui. In timpul asta tu sa nu fii trista, ci vesela si increzatoare, sa ai grija de tine mai mult ca niciodata, sa te rasfeti putin, sa iesi cu fetele, hobby-uri, etc. Sunt sigura ca daca el te iubeste cu adevarat va face tot posibilul si toate sacrificiile sa te multumeasca si sa te aibe inapoi. Dar sa nu te certi cu el, ai grija sa iti pastrezi calmul si siguranta de sine. Practic tu il obligi intr-un fel simplu sa se maturizeze si sa-si doreasca sa fie doar cu tine, fara maica-sa. Si sigur va veni la tine cu propunerea, cu inelul si cu flori.
Chestia cu sexul, asta se rezolva in timp. Probabil ca nu prea are experienta in sensul asta. Nu-i nimic, il inveti tu incet si sigur, cu multa rabdare, dupa ce el va veni la tine cu inelul si daca se poate inainte de nunta. Si fa-l sa creada ca nu e nimic sigur, ca tu poti amana sau chiar anula nunta oricand. Asta ca sa inteleaga ca nu esti obligata, nu esti o carpa, sau un obiect pe care il manipuleaza. Cand vreti sa faceti dragoste, ai grija sa nu te grabesti si spune-i ca inca nu esti uda destul, si imbraca-te sexi dar nu prea dezbracata. Preludiul poate dura mai mult cand esti mai imbracata. Nu-l lasa sa se grabeasca, joaca-te putin cu dorinta lui.

Mult succes!
Iris_grace
Postat pe 20 Martie 2010 23:21
nu crezi ca iti cere cam multe pentru cat iti ofera?? faptul ca nu vrea copii. sa fii mama e un lucru deosebit nu crezi ca ar fi un pret prea mare? daca asa e acum cand inca nu esti sotia lui imagineazati cum va fi peste cativa ani. nu are rost sa te casatoresti daca in adancul sufletului tau simti nesiguranta
grace006082
Postat pe 21 Martie 2010 09:26
De la: piscotzica, la data 2010-03-20 10:47:07Imi dau seama prin ce treci , si la mine e asemanator...mai putin cu casatoria...suntem de 6 ani impreuna, de 2 ani locuim inpreuna, el are 30 de ani, eu 22, nu am discutat si nu am stabilit nimic in legatura cu casatoria pt ca el si acum considera ca nu e pregatit,nici eu nu sunt deaceea nici nu insist pe acest subiect...insa aceste ganduri le am si eu...daca ar fi sa ma ceara ce sa fac?eu sunt nca la facultate, el lucreaza si are o situatie destul de buna, insa simt ca lipseste din relatie,nu este atent cu mine,tot timpul e obosit,nu are chef de nimic...deabia vrea sa iesim in oras...tre sa ne certam un pic pana sa iesim...iar cu sexul....e la fel....mi-e teama sa renunt si sa o iau de la inceput...simt ca depind de el,nu financiar(pt ca nu imi da nici un ban,eu am bani tot de la parintii mei),eu nu mai am prieteni,nu am mai pastrat legatura cu ei de cand suntem impreuna pt ca el ii considera niste copii,el nu are prieteni consider eu...sunt doar cunostinte,cu care iesim din cann in cand dar nu ma simt in largul meu cu ei...noi stam in bucuresti dar nu suntem de aici, si at cand mergem acasa ma simt in largul meu,ies fara el, cu prietenii care ii am acolo,ma simt in largul meu,ma simt bine...sunt multe de spus...insa...





cand aveam eu 22 de ani avea 32.... asemanator?... iti spun eu...la fel..zicea ca o sa ma ceara dupa ce-mi termin studiile, si asa a fost... uramarea o gasesti mai sus
sylvi_sy2008
Postat pe 21 Martie 2010 10:58
ALOOOOOOOOOOOOOOOOO !!!! CINEVA SA TE TREZEASCA FATA LA REALITATE !!!! NIMENI INAFARA DE TINE NU ITI OFER FERICIREA !!! EU ZIC CA TREBUIE SA FII EGOISTA SI SA PUI FERICIREA TA PE PRIMUL PLAN. IN VIATA ASTA LUPTAM SINGURI, SI DACA NE GASIM PE CINEVA SA NE MAI AJUTE, IL ACCEPTAM. GANDESTE-TE DE O MIE SI UNA DE ORI INAINTE DE A FACE PASUL ASTA. NU STIU DACA TU CHIAR IL MAI IUBESTI PE EL ACUM CUM ESTE SAU CUM ERA DEFAPT SI TRAIESTI CU SPERANTA CA SE VA SCHIMBA, CA VA REVENI. FATOOOOOO BAGA-TI MINTILE IN CAP ! EU ZIC SA STAI O SAPTAMANA FARA EL SI SA VEZI ATUNCI CUM ITI ESTE ! SUNT SIGURA CA ITI VA FI DE ZECI DE MII DE ORI MAI BINE ! EU AM VB CU CINEVA 5 ANI SI L-AM LASAT PENTRU CA SI EU CA SI TINE TRAIAM CU SPERANTA CA SE VA SCHIMBA. APOI AM MAI CUNOSCUT PE CINEVA CU CARE AM FOST UN AN ! AM SIMTIT O DIFERENTA ULUITOARE, DAR S-A DOVEDIT A NU FI CEEA CE PAREA A FI ! IN FINE, DUPA UN AN GATA AM ZIS K NU VOI MAI INDURA INCA ODATA CE AM FACUT IN 5 ANI ! LA O LUNA L-AM CUNOSCUT PE VIITORUL SOT (AVEM NUNTA IN MAI). E CU TOTUL SI CU TOTUL ALTCEVA! NU E PERFECT, DAR TOATE MERG BINE. ORICE PROBLEMA O PUTEM DISCUTA, ORICE DEVINE REALIZABIL SI MINUNAT! EU ZIC SA TE GANDESTI FOARTE BINE (CUM A ZIS SI COLEGA, IA SI VORBESTE CU AI TAI). PRESUPUN CA NICI CU FETELE NUMAI IESI LA UN SUC, O PLIMBARE, O DISTRACTIE. IUBYTA MEA O SINGURA VIATA AVEM SI AIA TREBUIE PRETUITA ! DACA NU NE-O FACEM NOI FERICITA, ATUNCI CINE?
mycya_suchardine
Postat pe 21 Martie 2010 11:17
intoarce-te la parintii tai si rupe relatia cu el.asta in cazul in care nu vrei sa devii presuletul lui si al scumpei sale mamici.El nu te merita pe tine! cumva este evreu?????...pt ca numai la evrei este impusa limita de varsta ca sa se insoare...30 de ani........
vaiana
Postat pe 21 Martie 2010 12:34
Buna, imi pare rau pt tine. Eu ma gandesc asa: daca tu vrei sa fii sotia lui sau nu. Trebuie sa iti dai seama singura si cat mai repede, vrei sa iti petreci toata viata cu el? vad ca singura iti dai argumente ca nu iti doresti asta. Parerea mea e ca este foarte ciudat cum pune el problema. O nunta se face in doi, trebuie sa conteze si ce zici tu, doar esti om si se presupune ca te iubeste, cum sa nu ai nimic de zis? nu se poate asa ceva, nu este normal. Nu stiu ce are barbatul asta de se grabeste atata sa se insoare, ca in final casatoria inseamna mult mai mult decat crede el. Pt el e doar o chestie pe care trebuie sa o faci pana la o anumita varsta, el nu ii da nici o valoare, nici nu stie ce inseamna. Nu prea pune pret pe parerile tale si vad ca deja ti-a stirbit personalitatea...imi pare rau, sper sa nu fi una din milioanele de femei nefericite in casnicie :(
dalegal
Postat pe 22 Martie 2010 10:35
vai..nu mai face nici un pas langa acest barbat..nu merita nimic..discuta mai intai cu mama lui si apoi cu tine?!..asa va face mereu nu se vaschimba iti garantez...am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare...nu te mai minti ca te iubeste..nu te maiascunde dupa deget...pune punct acum cand nu e mai rau, daca nu se pot intampla atatea rele..nu are rost sa suferi , daca te-ar fi iubit si-ar fi dat seama cat este de important pt tine sa-ti puna pe deget un inel, si nu e numai asta, e faptul in sine..trebuia sa stii mai intai tu ca planuiti nunta nu sa afli de la parintii lui.
iar comportamentul lui fata de ai tai arata respectul pe care ti-l poarta tie si o data cu asta iubirea.
nu mai sta pe ganduri renunta la tot, nu numai la nunta oricat de greu ar fi, altfel vei suferi toata viata.
multa bafta...in orice ai face
nu te mai desconsidera in fata lui nici tu si nici pe ai tai, lasa-l naiba cu toti banii lui ...
arata-i ca ai mandrie si ca vei fi fericita cu unul fara bani...ma rog cu venituri modeste.
iti spun ca asa este..e o placere sa cladesti totul impreuna cu persoana iubita, sa va puneti de acord in tot si sa faceti numai cum vreti voi.
pup.
ely1983
Postat pe 22 Martie 2010 10:58
dupa mine cea mai buna solutie este sa pleci si sa iti refaci viata, daca el vrea cu ori ce pret sa faca nunta anul acesta si face numai cum vrea el ..nu e bine...la urma urmei sunteti doi in relatie,nu e numai el..
Sotul meu nu face nimic fara sa imi ceara sfatul,si nu i-as permite eu sa faca ceva fara sa vb cu mine.
Mama prietenului tau nu are ce cauta in relatia voastra...si eu am o soacra la care ii place sa "conduca" dar noi suntem doi si stim cum sa o luam,plus ...nu stam cu ea....nici odata nu e bine sa stai cu soacra

Daca nu poti sa vb cu el incearca sa stai la discutii cu mama lui, incearca sa fi mai inteligenta decat ei ...

Dar daca vezi ca nu merge ....abandoneaza relatia.Tu nu esti un manechin pe care il poti folosi drept mireasa,pe urma femeia care sa iti poarte copilul, sa il nasca si atat... esti o persoana si ai nevoie de afectiune si iubire, cauta persoana care o sa iti ofere totul, si pe actualul lasal sa isi caute alta cu care sa se casatoreasca pana la 30 d ani
gety_grace
Postat pe 22 Martie 2010 11:21
eu zic sa fugi cat mai ai timp;
ce naiba nu a murit mama baietilor , te-ai gandit ca poate meriti ceva mai bun ?
kudika023104
Postat pe 22 Martie 2010 13:05
Fata eu te sfatuiesc ca nu e bine sa stai cu el,cum adica sa faca si parintii tai ce fac ai lui,el trebuie sa te accepte asa cum esti(la parintii ma refer)daca te iubeste.ok hai sa te invat altceva-faceti-va voi nunta ,ca doar lucrati sa nu mai ai ochii scosi de el toata viata ,ca parintii lui au facut,au dres,etc.Daca te iubeste face cum e bn ptr amandoi ,nu doar ptr mama lui.parintii tai sunt ca si parintii lui,nu conteaza ca ai lui castiga 50 iar ai tai 6.Si eu am nunta pe 28 aug ,il cunosc de 5 ani ,dar nunta o facem noi,parintii sunt invitatii nostri si atat,totul hotaram doar noi.Nu mama ,nu maicasa.L-am pus sa ia apart. acum 3 ani ,platim rate iar pe fiecare an am facut cate o camera(azi baia,maine sufrageria si tot asa)Stam fiecare la casa parintilor,cu asta suntem ajutati de ei.Noi ne strangem bani.Bafta.
gabita_grace
Postat pe 22 Martie 2010 16:18
si ca veni vorba de ce vrei musai sa te ceara?
kudika023104
Postat pe 26 Martie 2010 12:42
buna grace...citesc si ma minunez.Nu stiu ce sa zic dar aici e vorba de tine,gandeste-te la tine in primul rand.Din cate am citit am inteles care esituatia dar scuza-ma ..esti cam naiva!!!!Pai el se insoara pana la urma cu tine sau cu maica-sa?si eu am fost pusa in situatia ta ..dar intr-un alt context...nu stiu dar incearca sa-ti schimbi atitudinea altfel mai tarziu o sa ai de suferit...si nu ti-as dorii sa umbli pe usile tribunalului...eu nu stiu de ce te-ai complicat sa te muti la el acasa dar dak ai avea posibilitatea te-as sfatui sa stai cu ai tai sau in alta parte!(ca sa ti fie tie bine,pentru ca atata timp cat o sa stai acolo cu ai lui cuvantul tau va fi egal cu zero..)incerca si tu sa schimbi foaia cand vine vorba de cumparat ceva care are legatura cu nunta fa-te ca nu stii n-ai auzit ..si daca te intreba ceva ii spui in fata :"nu stiu eu nu am vazut NIMIC ca te-ai hotarat(asta referitor la inel)!!!Eu cred ca el sa obisnuit cu ideea ca tu zici ca pleci si ca va despartiti,si el incepe sa promita ca face si ca drege..asta pana in ziua in care o sa ajungeti la niste discutii mai aprinse.....si incearca atunci sa-te prefaci ca-ti faci bagajul sa te muti la tine acasa...si vezi cum reactioneaza..daca nu-si da silinta...atunci goo..spunei ca te muti la tine acasa si cand e hotarat si dispus sa faca acest pas ...sa vina sa te ceara de acasa...nu stiu dar iti complici viata si pe mine barbati astia "ciudati" ma enerveaza la culme cum adica, pana la 30 trebuie sa fie insurat?ca nu inteleg cum vine asta!!! da e lege pt. asa ceva, scrie undeva? ar fii cazul sa te mai ganesti si la tine si la viata ta....please
grace004656
Postat pe 10 Aprilie 2010 21:53
Paraseste-l, n-ai de ce sa mai stai cu el.
errinne
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:36
Buna fetelor. Am hoatarat sa plec si sa nu mai stau cu el.Am ajuns la concluzia ca nu ma merita si nu mai am rabdare si nervi sa trec cu vederea tot.M-am gandit ca nu o sa plot trai cu toate astea o viata si azi o sa ii spun ca vreau sa ma mut de la el. Sper sa fie bine si sa fiu bine.Nu sunt eu prima nici ultima fata care face pasul asta. V multumesc tutor pt sfaturile date si m-au ajutat enorm pt ca am crezut ca doar eu si fam mea vedeam lucrurile asa deoarece suntem implicati direct, dar se pare si ca restul vede la fel ca noi. O sa va tin la curent si mult succes si voua si sa fiti iubite si fericite.
grace008113
Postat pe 18 Aprilie 2010 19:12
felicitari pt decizia luata! e f greu sa vezi lucrurile exact asa cum sunt. e bine sa ceri un sfat de la ceilalti dar concluzia iti apartine! doar tie! nimeni nu este obligat sa suporte lipsa de respect. Sunt de acord si cu ceea ce s-a mai spus.
Nunta trebuie facuta de miri nu de parinti!
Asteptam noutati pozitive de la tine :)
dara_miki
Postat pe 8 Mai 2010 07:34
Eu sunt de parere k trebuie sa iei singura deciziile,dar sfatul meu este sa discutati toti 6 toate lucrurie care va deranjeaza si sa va puneti de acord. Dak nunta se va face 50% si 50% atunci si familia ta si tu ai un cuvant de spus. Nu te lasa calcata in picioare pentru k asa va fi tot restul vietii si nu se va schimba. Iar el tot timpul se va tine de fusta mamei. Iar tu gandestete de 2 ori inainte sa spui da.
ladyniko
Postat pe 8 Mai 2010 14:55
..sa nu faci aceeasi greseala pe care am facut-o eu .Mi-a zis ca vrea sa se insoare cu mine de cand aveam 19 ani,n-am vrut .La 23 am considerat ca nu mai vreau pe nimeni altul si apoi am zis "da".Pentru ca trebuia. ,apoi dupa nunta a inceput calvarul.Eram cu el de aprox 8 ani inainte de casatorie si eram exact in aceeasi faza ca si tine ..chiar si cu ochii in tavan cum spune-ai tu.M-am casatorit ,el si-a dobandit "siguranta" ,m-a dus cu vb ca vrea copii ,dar nu a facut nimic in sensul asta si aici vb despre niste analize care trebuiau facute ,ca vrea casa ,dar nu s-a prezentat la multe infatisari cu arhitectul ,banca ,echipa de constructori ,etc.sub diverse motive si apoi sa nu mai zic de faptul ca si-a gasit "linistea"in bratele altei femei.However....,cred ca ar trebui ca atunci cand se oficiaza o casatorie si nu numai ,sa existe comunicare,intelegere.Daca pune atata ignoranta pe ceea ce-ti doresti tu ...nu cred ca e bine.Nu trebuie sa te insori pt ca ai o varsta si pt ca vrei copil.Trebuie sa te insori/mariti pt ca iubesti persoana de langa tine si vrei sa ii oferi tot ce e mai bun.Restul vin de la sine.Tot ce simteam pt el s-a diminuat in timp si sincer daca la tine de acum incep probleme de genul asta ....,casatoria nu are viata lunga ,am 29 de ani si sunt divortata.Decat sa ajungi in faza asta mai bine sa o previi.Daca te iubeste si te vrea in viata lui cu adevarat ,atunci va astepta inca un an si 10.Tu poti doar sa-i spui ce-ti doresti cu adevarat,daca te asculta e bine,daca nu ,fa-l sa te asculte.Pup
kmykmy_grace
Postat pe 8 Mai 2010 18:10
De la: cami_g, la data 2010-03-20 13:06:22
Daca as fi in aceeasi situatie mi-as lua bagajele si m-as muta la ai mei.
Gandeste-te, dupa casatorie ai sa traiesti o viata intreaga cu toate aceste lucruri care te nemultumesc.
Arata-i ca nu-i esti proprietate si daca nu stie sa te faca fericita, te poate pierde.
Daca situatia de acum , inainte de a fi casatoriti nu te multumeste, ce anume crezi ca va schimba casatoria? Eu as spune ca nimic, dimpotriva.
Luati-va o pauza si lamuriti-va singuri ceea ce simtiti si ceea ce va doriti.

P.S. Faza cu "pana la 30 de ani trebuie sa fie casatorit" mi se pare o stupizenie. Si tu ? Ar trebui sa fii "ultimul lui tren"?

mi-ai luat vorba din gura :P
trebuie sa te gandesti ca dupa nunta nu se va schimba nimic veti avea acceiasi viata.... mai ales ca aveti ceva timp de cand sunteti impreuna. ¨O sa fie mai bine¨, ¨am sa ma schimb¨ etc nu exista se schimba o luna 2 dar mai apoi revine la normal. Parerea mea e sa nu te mariti pentru ca o sa ai alte motiv in plus sa nu il lasi. Una e sa te desparti si alta e sa divortezi atunci chiar ca o sa te gandesti la ce va zice mama, ce va zice vecina, ce va zice catelul etc ...
Trebuie sa te gandesti daca asta e ce vrei de la viata si daca meriti sa traiesti asa toata viata.
rocsanyk3
Postat pe 10 Mai 2010 00:43
am citit si celelalte mesaje ale tale
Daca parintii tai nu au posibilitati financiare nu ar trebuie sa-ti fie rusine in fata viitorului tau sot si nu e normal ca pe el sa nu-l intereseze treaba asta, pe langa faptul ca te conduce pe tine vrea sa-i mai conduca si pe parintii tai. Saracii oameni nu sunt obligati sa plateasca jumate din mofturile soacrei tale... ar fi culmea sa-ti aleaga maicasa si rochia de mireasa.
Nu stiu cum esti tu dar mie mi-a placut sa-mi organizez singura nunta si am facut ce am vrut si cu meniurile si cu muzica si cu invitatii pe care nu i-am vrut nu au fost invitati de catre parinti chiar daca unii erau din familie. Orice mireasa are dreptul sa isi organizeze nunta pe placul ei si dupa posibilitati dar eu cred ca o sa fii mai fericita daca ai o nunta mai ¨umila¨ dupa posibilitati decat o nunta la care sa te simti straina sa nu stii nimic din ce va urma.
Si faza ca parintii tai nu au fost in stare sa stranga bani in 30 ani sigur vine din partea lu maicasa ca multe din ideile lui.
Eu zic sa vorbesti deschis cu parintii tai, sa nu-ti fie rusine, intr-o duminica sa te duci pe la ei linistita si sa le explici situatia cu toate nemultumirile pe care le ai si ai sa vezi cum ei o sa te inteleaga si o sa te sustina.
rocsanyk3
Postat pe 10 Mai 2010 01:36
am citit in mare respunsurile,insa iti spun din propriile trairii, cu o sapt inaintea cununiei am spus gata, pina aici!
e greu e adevarat insa cel mai important pt tine este sprijinul parintilor tai asa ca amina sau chiar canceleaza nunta daca nu esti total convinsa de el.
In ceea ce priveste parte cu mama, este o situatie care nu se va schimba in veci,cu toate asigurarile si promisiunile lui din pacate nu se va schimba iar cea mai afectata in toata pov asta esti tu .
Yvonnee
Postat pe 10 Mai 2010 09:11
vizioneaza filmul leap year si daca nu iti va da de gandit inseamna ca esti indragostita peste cap,treci cu vederea dar si cu inima peste tot si esti prea oarba ca sa vezi unele detalii,dar si realitatea...bine filmul e film, dar ia ce e bun din el!
Marry_grace
Postat pe 16 Iunie 2010 11:00
Nu face prostia sa te mariti cu el. Nu merita. Sa stii ca nu se moare in urma unei despartiri, itit pun din proprie experientza. Nu e normal sa nu poti face nik de dragul lui. De tine nu ti-e drag? Si eu am avut multe probleme din cauza parintilor dar mi-am impus punctul de vedere si iaca ne-am certat dupa 2 ani jumate si nu ma patzit nik. Acu el ma cauta si s-a schimvat enorm. E mai stapan pe el, tandru si chiar are ganduri serioase. Nu sta la mila nimanui. Nu merita. Mama s-a maritat la 31 de ani si nu a mai patzit nik. Are 2 copii si o viatza frumoasa alaruti de tata de 27 de ani. Iubeste-te pe tine in primul rand si apoi o sa fie mult mai bine.
dianabadic
Postat pe 16 Iunie 2010 12:25
Sper ca ai luat decizia cea mai inteleapta. Am trecut si eu prin asta din pacate dar eu nu am fost suficient de tare incat sa-mi iau bagajele si sa plec, eu m-am casatorit si dupa 1 an jumatate am divortat. Spune-ne ce decizie ai luat si daca acum iti e mai bin e. Mult noroc.
FlowerAngels
Postat pe 16 Iunie 2010 13:08
Ii spui in felul urmator.Dragule timpul trece , orima ceri in 30 zile , inel de rezervare etc bla bla . la taicamio poti sa ii spui intr-o fraza la o cafea sau la o bere nu tre sa faci demersuri copiioase de povesti( d care noi barbatii ne cam temem) si daca nu ma ceri intro luna oficial, te parasesc , cum tu zici ca te imbatranesti la o femeie imbatranirea e dublu periculoasa, si daca ma gandesc bine poate ar mai fi pretendenti langa mien.Asa ca fa repede pasul pana nu ramai singur
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 13:22
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204 sau www.nuntacluj.page.tl
cj25har
Postat pe 16 Iunie 2010 13:23
scuza-ma,dar....cum sa te casatoresti cu el in conditiile astea????tu deja nu mai esti multumita de el sau cu el.tu asa vrei sa intrii intr-o casnicie??daca nu se schimba situatia, sa fii tu fericita cu el, atunci nu vad de ce sa te casatoresti cu el.mai bine mai astepti putin pana mai lamuresti situatia.multa bafta
alynna298
Postat pe 16 Iunie 2010 13:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vand rezervarea pe care eu si iubitul meu o aveam la restaurantul nuntii noastre 6 De la: kudika_nikole 4 Ianuarie 2012 19:09
Viitoarea mea soacra este o scorpie NU O MAI SUPOORT!!!! 15 De la: kudika_14673 22 August 2012 20:07
Cu ce sa ma imbrac? 4 De la: cj25har 4 Iunie 2010 12:59
Momente artistice de dans sportiv cu copii 5 De la: MONSENIORUL 2 Ianuarie 2012 12:20
VREAU VOAL SI TIARA DE INCHIRIAT 1 De la: MIKA2012 21 Martie 2012 16:47