Setari Cookie-uri

refuza sa ma ceara de sotie

baiatul lui mama?! din nou?! aoleo, ce nu imi plac mie baietii de genul acesta tu o sa fii mereu pe locul doi, vei ajunge sa nu te pretuiesti deloc, iar viata va trece pe langa tine.. fata draga, poarta o discutie calma cu individul asta, marturiseste-i toate pretentiile tale.. daca nu se conformeaza, pleeeaaaacccaaaa departe de el.. unde e respectul reciproc? unde e iubirea? mie mi se pare ca vrea si el sa fie insurat si cam atat.. nu prea are improtanta cu cine.. deh, ce e asa de greu sa astepte un an? si de ce nu intelege situatia parintilor tai? mi se pare mie, sau e baiatul cu bani care considera rasa inferioara, orice om care castiga mai putin ca el sau familia lui.. meriti mult mai mult, crede-ma.. daca nu se trezeste la realitate, il vad insurat la 50 de ani, poate nici atunci.. cantareste bine lucrurile, e mai rau sa fii intr-o casnicie absurda, decat sa o iei de la capat.. viata e plina de surprize.. te pup asteptam vesti!
KALI03
Postat pe 16 Iunie 2010 14:35
rectific: baiatul mamai :)
KALI03
Postat pe 16 Iunie 2010 14:36
Pleaca! Asta-i singurul lucru destept pe care poti sa-l faci. Acum esti, cumva, sub papucul lui... Dupa nunta, dupa cum se pare, vei fi si sub al soacrei, fie chiar si indirect. Daca te iubea cu adevarat altfel se purta cu tine... Daca acum ca e tanar e plictisit, obosit, stresat, cand va mai imbatrani cum crezi ca va fi? Ti-o spun din experienta mea de 51 de ani de viata: poate unu la suta din barbati se pot schimba in bine fata de cum erau la inceputul relatiei. Unii, si din pacate nu putini, se schimba, dar din nefericire, in rau. Si nu uita ! Pe un barbat mamos nu-l faci sa-si schimbe parerea despre "dreptatea mamei". In cazul lor... mama e mai presus de orice, mai presus de familie, nevasta, copil etc... Se spune ca multe neintelegeri se rezolva in pat... Tu, se pare ca nici sansa asta n-o s-o prea ai, in conditiile in care el de-acum, se rezuma la rezolvarea doar instinctuala a necesitatilor legate de sex. Deci, inteleg eu, voi, cand faceti, faceti de fapt...sex, nu draagoste. Inca o data iti spun:deschide ochii...si elibereaza-te de aceasta relatie, care numai relatie bazata pe dragoste nu e... Succes si...s-auzim numai de bine!
miha59ella
Postat pe 20 Iunie 2010 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
caut nasi de cununie 4 De la: floricica26 19 Mai 2016 10:39
cum credeti ca ar trebi sa actioneze o femeie cand este inselata? 35 De la: chocoliz 28 Octombrie 2013 22:00
O femeie adevarata... 33 De la: Fusun_ge 18 Februarie 2014 11:48
cineva chiar sesizeaza limbul folosit pe site? 3 De la: danielascepchin 14 Decembrie 2009 12:15
ORE PARTICULARE DE DANS PENTRU MIRI 2 De la: cursdans 14 Ianuarie 2011 16:05