Setari Cookie-uri

a plecat fara sa ne certam

Cum te poti lasa umilita in halul asta?Nici pt.un barbat nu merita sa faci atatea sacrificii daramite pt.un asemenea barbat?Crezi ca lumea incepe si se termina cu el?Probabil ca o sa-ti primesti pedeapsa de la D_zeu pt.fapta comisa dar mergi la preot spune ce ai facut, caieste-te si D_zeu te va ierta.Oricum ai gresit dar suntem oameni si suntem supusi greselii , important este sa fi inteles ceva din asta si sa nu te mai lasi calcata niciodata in picioare de NIMENI.....Va veni si ziua in care iti vei gasi pe cineva care sa te merite....important este sa nu uiti de D_zeu si atunci nici el nu va uita de tine...
grace000028
Postat pe 12 Mai 2010 14:33
De la: grace000028, la data 2010-05-12 14:33:39Cum te poti lasa umilita in halul asta?Nici pt.un barbat nu merita sa faci atatea sacrificii daramite pt.un asemenea barbat?Crezi ca lumea incepe si se termina cu el?Probabil ca o sa-ti primesti pedeapsa de la D_zeu pt.fapta comisa dar mergi la preot spune ce ai facut, caieste-te si D_zeu te va ierta.Oricum ai gresit dar suntem oameni si suntem supusi greselii , important este sa fi inteles ceva din asta si sa nu te mai lasi calcata niciodata in picioare de NIMENI.....Va veni si ziua in care iti vei gasi pe cineva care sa te merite....important este sa nu uiti de D_zeu si atunci nici el nu va uita de tine...


Vezi de treaba ca nu tre sa-i spui lu' popa pacatele tale. Poate sa se caiasca si acasa singura, sa ceara iertare lui Dumnezeu si sa se roage sa-i lumineze ochii si mintile sa nu mai faca aceeasi greseala. Fetelor, duceti-va la preot cand va cununati, cand va botezati copiii si de Pasti, dar nu faceti prostia sa va spovediti, sa stie popa cate avorturi ati facut si de cate ori v-ati cuclat cu sotul/iubitul in Post. Nu e obligatoriu sa va duceti la biserica sa va rugati ca sa va vada si sa va auda Dumnezeu, ca biserica nu e nici releu de emisie si receptie si nici satelit. Va amintesc ca din toate timpurile, biserica a fost cea mai asupritoare institutie si din cauza ei s-au facut numeroase razboaie, schisme si cruciade. Religia nu impaca, religia starneste, de observat si sutele de orientari religioase care exista pe pamantul asta!!!!
miresssssica
Postat pe 12 Mai 2010 15:17
miressssica pune-ti poza sa vad daca nu cumva esti un trimis al diavolului sa aduci erezia pe acest forum. "dar nu faceti prostia sa va spovediti, sa stie popa cate avorturi ati facut si de cate ori v-ati cuclat cu sotul/iubitul in Post. Nu e obligatoriu sa va duceti la biserica sa va rugati ca sa va vada si sa va auda Dumnezeu, ca biserica nu e nici releu de emisie si receptie si nici satelit".
in primul rand numai prin sfanta taina a spovedaniei si a impartasaniei iti iarta dumnezeu pacatele, in al doilea rand taina preotiei este sfanta, un preot nu va divulga niciodata ceea ce ii vei spune, in al treilea rand e f bine sa mergi la biserica, fiindca biserica este casa DOMNULUI, "nu cine va spune: doamne,doamne, va intra in imparatia lui Dumnezeu, ci cel care face lucrurile Tatalui meu" printre acestea numarandu-se si rugaciunea in sfanta biserica.
oanaiullliana
Postat pe 12 Mai 2010 18:57
De la: oanaiulliana, la data 2010-05-12 18:57:55miressssica pune-ti poza sa vad daca nu cumva esti un trimis al diavolului sa aduci erezia pe acest forum. "dar nu faceti prostia sa va spovediti, sa stie popa cate avorturi ati facut si de cate ori v-ati cuclat cu sotul/iubitul in Post. Nu e obligatoriu sa va duceti la biserica sa va rugati ca sa va vada si sa va auda Dumnezeu, ca biserica nu e nici releu de emisie si receptie si nici satelit".
in primul rand numai prin sfanta taina a spovedaniei si a impartasaniei iti iarta dumnezeu pacatele, in al doilea rand taina preotiei este sfanta, un preot nu va divulga niciodata ceea ce ii vei spune, in al treilea rand e f bine sa mergi la biserica, fiindca biserica este casa DOMNULUI, "nu cine va spune: doamne,doamne, va intra in imparatia lui Dumnezeu, ci cel care face lucrurile Tatalui meu" printre acestea numarandu-se si rugaciunea in sfanta biserica.


Dap. ai dreptate . Biserica e casa Domnului, dar sa stii ca sunt unii preoti care mai divulga ceea ce ii spui. Cred ca donsoara miresssssssssssssssica :)) a facut vreun avortel si stie ce iti face preotul daca ii spui la spovedanie acest lucru. Daca te duci la un calugar e si mai rau.
grace008761
Postat pe 12 Mai 2010 20:02
Cei cu voi oameni buni,ati inebunit?Ba sunteti obsedati de biserica(unii),ba sunteti oripilati cand auziti de ea. Datimi voie sa va spun ceva.Biserica este buna sa mergi in ea, sa te inchini, sa asculti slujba si cam atat.in rest nu recomand nimanui sa se spovedesca si sa se impartasesca la biserica. Daca vreti impartasanie si spovadanie ducetiva fratilor la o manastire intrun vf de munte la un preot batran si spunetiva pacatele ca ala e batran si curat si se roaga si daca ii spui durerea ta te sfatuieste sincer si te dezleaga de rele si iesi cu sufletul si cu inima mai usoara, nu va duceti la popa din sata care doamne iartama dara are si el femeie si se culca cu ea si nu cred ca face rabat in post si bea si el la restaurant si mananca si fumeaza si mai stiu eu ce mama naibii face ca mam saturat de cate intamplari de acestea am intalnit. Vai te duci la popa sa te spovedesti si sati ierte pacatele si el se da la tine sau mai rau il prinzi cu alta in altar.Hai sa fim seriosi Preotii din ziua de azi nu mai sunt ca cei de odinioara, smeriti si cu frica de d-zeu.sa mergeti in caminele unde sunt studenti la teologie sa vedeti ce petreceri si ce destrabalere este,va ingroziti nu alta.
deya917
Postat pe 12 Mai 2010 20:37
Iar tu draga mea grace008467 fati cruce si veziti de viata ta.Nicioadata dar niciodata sa nu acorzi o a doua sansa unui barbat pt ca intotdeauna va face la fel,iti va prinde slabiciunea ca il ierti si ca il iubesti si va zice"ei lasa ca pot sa fac ce vreau si cand vreau ca proasta ma iubeste si ma asteapta si ma pot intoarce cand vreau la ea ca oricum ma va ierta".Nu asa ceva nu se poate si eu am trecut prin asa ceva am tot iertat vreun an si jumatate infidelitati si minciuni,eram mica si proasta pe atunci pana mam desteptat si am spus NU GATA MAM SATURAT,PA. Si nui venea sa creada. Am vorbit cu altcineva sa bagat si ma despartit crezand ca ma intorc la el ca inca il mai iubesc dar degeaba iam spus sa se duca unde o sti cu cu cine o sti ca la mine nu mai are ce cauta.A inteles mai greu dar a inteles pana la urma.Esti tanara si ai o viata intreaga inainte,tie greu stiu si suferi stiu cum e si eu am trecut prin asta dar trebuie sa mergi mai departe cu fruntea sus.Nu se merita sa renunti la relatia care o aveai si la copil pt un nimeni ca el poate ca acum erai ferita mai ales ca te inselase si inainte. Dar sper ca ai inteles ceva din greselile tale si sper din suflet sa nu le mai repeti pe viitor. Bafta si asteptam vesti bune de la tine
deya917
Postat pe 12 Mai 2010 20:50
De la: deya917, la data 2010-05-12 20:37:54Cei cu voi oameni buni,ati inebunit?Ba sunteti obsedati de biserica(unii),ba sunteti oripilati cand auziti de ea. Datimi voie sa va spun ceva.Biserica este buna sa mergi in ea, sa te inchini, sa asculti slujba si cam atat.in rest nu recomand nimanui sa se spovedesca si sa se impartasesca la biserica. Daca vreti impartasanie si spovadanie ducetiva fratilor la o manastire intrun vf de munte la un preot batran si spunetiva pacatele ca ala e batran si curat si se roaga si daca ii spui durerea ta te sfatuieste sincer si te dezleaga de rele si iesi cu sufletul si cu inima mai usoara, nu va duceti la popa din sata care doamne iartama dara are si el femeie si se culca cu ea si nu cred ca face rabat in post si bea si el la restaurant si mananca si fumeaza si mai stiu eu ce mama naibii face ca mam saturat de cate intamplari de acestea am intalnit. Vai te duci la popa sa te spovedesti si sati ierte pacatele si el se da la tine sau mai rau il prinzi cu alta in altar.Hai sa fim seriosi Preotii din ziua de azi nu mai sunt ca cei de odinioara, smeriti si cu frica de d-zeu.sa mergeti in caminele unde sunt studenti la teologie sa vedeti ce petreceri si ce destrabalere este,va ingroziti nu alta.


Se zice sa faci ce zice popa nu ce face popa. Si da ai dreptate nu mai sunt preotii de altadata si nu trebuie sa te duci in caminele studentesti de la teologie, e de ajuns sa ii vezi cum arata si cum se aranjeaza ca niste cocote. Dar din cate vad ai frecventat caminele astea :)
grace008761
Postat pe 12 Mai 2010 20:50
total de acord cu grace008761
antonella_grace
Postat pe 13 Mai 2010 09:43
De la: grace008761, la data 2010-05-12 20:02:47
De la: oanaiulliana, la data 2010-05-12 18:57:55miressssica pune-ti poza sa vad daca nu cumva esti un trimis al diavolului sa aduci erezia pe acest forum. "dar nu faceti prostia sa va spovediti, sa stie popa cate avorturi ati facut si de cate ori v-ati cuclat cu sotul/iubitul in Post. Nu e obligatoriu sa va duceti la biserica sa va rugati ca sa va vada si sa va auda Dumnezeu, ca biserica nu e nici releu de emisie si receptie si nici satelit".
in primul rand numai prin sfanta taina a spovedaniei si a impartasaniei iti iarta dumnezeu pacatele, in al doilea rand taina preotiei este sfanta, un preot nu va divulga niciodata ceea ce ii vei spune, in al treilea rand e f bine sa mergi la biserica, fiindca biserica este casa DOMNULUI, "nu cine va spune: doamne,doamne, va intra in imparatia lui Dumnezeu, ci cel care face lucrurile Tatalui meu" printre acestea numarandu-se si rugaciunea in sfanta biserica.


Dap. ai dreptate . Biserica e casa Domnului, dar sa stii ca sunt unii preoti care mai divulga ceea ce ii spui. Cred ca donsoara miresssssssssssssssica :)) a facut vreun avortel si stie ce iti face preotul daca ii spui la spovedanie acest lucru. Daca te duci la un calugar e si mai rau.


Mai nene, cum iti permiti tu sa faci astfel de afirmatii??? Ma cunosti de undeva??? Cum ai tupeul sa spui ca poate "am facut vreun avortel"?? Nu exista diminutiv pentru cuvantul asta, e strigator la Cer sa faci asa ceva. Eu am vrut sa zic altceva, dar vad ca pe tine nu te duce capul decat la tampenii, ti-a spus maica-ta ca a vrut sa te avorteze sau care e problema ta?? Preotul este si el un muritor, un om de rand ca toti ceilalti, supus pacatului si greselii si tocmai de-aia nu merita sa te duci la el sa i te spovedesti. E de-ajuns sa-ti pui o icoana pe peretele de la Rasarit, sa ingenunchezi si sa te rogi la Dumnezeu in casa ta, nu neaparat in biserica. Am observat cam ce fel de persoane se duc la biserica: numai mironosite, prefacute, curve, barfitoare, dusmanoase care nu cauta altceva decat subiecte de discutie si de barfa. Si in oc sa te duci la biserica sa-ti gasesti linistea, te-apuca dracii ca se uita doamna X si doamna Y cum esti imbracata sau ca nu ti-ai pus batic.
miresssssica
Postat pe 13 Mai 2010 16:42
De la: oanaiulliana, la data 2010-05-12 18:57:55miressssica pune-ti poza sa vad daca nu cumva esti un trimis al diavolului sa aduci erezia pe acest forum. "dar nu faceti prostia sa va spovediti, sa stie popa cate avorturi ati facut si de cate ori v-ati cuclat cu sotul/iubitul in Post. Nu e obligatoriu sa va duceti la biserica sa va rugati ca sa va vada si sa va auda Dumnezeu, ca biserica nu e nici releu de emisie si receptie si nici satelit".
in primul rand numai prin sfanta taina a spovedaniei si a impartasaniei iti iarta dumnezeu pacatele, in al doilea rand taina preotiei este sfanta, un preot nu va divulga niciodata ceea ce ii vei spune, in al treilea rand e f bine sa mergi la biserica, fiindca biserica este casa DOMNULUI, "nu cine va spune: doamne,doamne, va intra in imparatia lui Dumnezeu, ci cel care face lucrurile Tatalui meu" printre acestea numarandu-se si rugaciunea in sfanta biserica.


Iar tu draga Oanaiuliana, sa stii ca nu sunt un trimis al diavolului pe pamant, stai linistita, nu esti in pericol. Credeti in Dumnezeul vostru, nu in ce va spune popa. Sunt multe, foarte multe aspecte in religie si in BIblie, care se bat cap in cap si dau rezultat eronat, luati si reflectati.
miresssssica
Postat pe 13 Mai 2010 16:45
Nu leam fregventat din fericire dar am un prieten student la teologie care imi "da raportul" :) sa zic asa destul de des si el imi spune totul inclusiv ce fac unele fete preasfintite din bisericile noastre preoti la care noi mergem si ne spunem pacatele.Sincer eu sunt ingrozita e strigator la cer ce se intampla prin unele locuri.Si da asa se spune ca sa faci ce spune poapa nu ce face el dar stau si ma intreb cu ce constiinta mai predica el cuvantul dat de d-zeu si eu ca un pacatos/a ce sunt cum las mai putea asculta si pune in practica cand el preotul care ar trebui sa fie un exemplu de buna cuviinta si cucernicie,evlavie si piosenie pt parohia care o administreaza, se comporta mai ceva ca un destrabalat.D-zeu ma ierte dar atunci mai bine ma rog acasa in genunchi in fata icoanei si tin post negru si fac 200 de matanii pe zi decat sa ma duc la el sa ma spovedesc.
Si sa stii ca sunt preoti care spun taina spovedaniei am intalnit si eu vreo doi.Spuneau in biserica la slujba despre pacatele unora asta ca cica sa fie exemplu pt ceilalti sa nu greseasca.
deya917
Postat pe 13 Mai 2010 16:46
Hm din cate vad eu deya917 si miressssica sunt cam una si aceeasi persoana cam rar intalnesti sa posteze cineva la 1-2 minute diferenta si sa scrie ambele posturi ca ele mai bine stau in genunchi in fata icoanei si se roaga decat sa se spovedeasca. dar poate ma insel.. miressica se vede ca stie sa scrie, deya nu prea a trecut pe la ora de romana sau poate e greseala de tipar.
Da stiu si eu ce fac baietii de la teologie, multi amici de-ai mei sunt acolo la facultate si merg destul de des pe la ei. Nu le iau apararea dar sunt si ei oameni, ei pana la urma sunt studenti, iar ca student la teologie nu e musai sa te faci popa, poti foarte simplu sa te faci profesor chiar daca nu ar avea nevoie daca ar face doar seminarul teologic. In fine, nu mai criticati voi oamenii ca nici voi ca si ei nu sunteti usa de biserica. Suntem oameni, unii mai buni, unii mai rai.Fiecare doarme dupa cum isi aseaza. Iar preotii daca spun ce au auzit la taina spovedaniei, este pacatul lor. Si da ai dreptate cand spui ca la biserica vin numai pentru barfa de aceea e foarte bine sa mergi la manastiri. Dar depinde si de preoti, preotul de la biserica noastra iti atrage atentia in timpul slujbei iar daca vede ca esti nesimtit si nu te simti te pofteste afara. Acum nu toti preotii sunt nesimtiti si fara frica lui Dumnezeu. Mai sunt si preoti care au chemarea Domnului.
Miresssssica nu am vrut sa te jignesc, dar nu esti nimeni ca sa o judeci pe ea ca a facut avort.
grace008761
Postat pe 13 Mai 2010 17:13
Ahh, apropo nu iti place diminutivul avortel? atunci as putea sa ii zic avortzoi. Acum iti place?
Doamne ce imi place cand va enervati voi femeile, sunteti asa agresive
grace008761
Postat pe 13 Mai 2010 17:16
De la: grace008761, la data 2010-05-13 17:16:23Ahh, apropo nu iti place diminutivul avortel? atunci as putea sa ii zic avortzoi. Acum iti place?
Doamne ce imi place cand va enervati voi femeile, sunteti asa agresive


Mai baiete esti tampit sau idiot??? Am judecat-o eu ca a facut avort??? Ai ceva la creier, eu am zis ca nu trebuie sa te duci la popa sa-i spui cate avorturi ai facut sau n-ai facut. Nu ai nevoie de niciun popa sa intermedieze, cica, relatia si comunicarea ta cu Dumnezeu. Cum adica sa intermedieze, iti da parola de acces, e purtator de cuvant, centralist sau cum ca nu pricep si nu stiu cum de sunt unii care cred cu atata tarie in popa, mai ceva ca-n Dumnezeu. Popa n-are nicio putere, ori poate tocmai de-aia se duc "doamnele" pacatoase de pe-aici la el. Si, apropo, "avortzoi" esti tu, pt s-ar putea sa fi incercat maica-ta sa te avorteze babeste, cum se zice, n-a reusit si ai ramas cu sechele. Om cretin ce esti!! N-ai si tu o prietena, amici cu care sa-ti pierzi vremea, care sa te bage in seama, sau estia asa de dezgustator incat lumea nu vrea sa aiba de-a face cu tine???
miresssssica
Postat pe 14 Mai 2010 07:15
"Popa n-are nicio putere" - da-mi voie sa te contrazic, preotul are puterea data de catre Dumnezeu atunci cand se face hirotonisirea, citeste in biblie, vechiul si noul testament iti furnizeaza o multime de exemple in acest sens.
oanaiullliana
Postat pe 14 Mai 2010 09:14
De la: miresssssica, la data 2010-05-14 07:15:50
De la: grace008761, la data 2010-05-13 17:16:23Ahh, apropo nu iti place diminutivul avortel? atunci as putea sa ii zic avortzoi. Acum iti place?
Doamne ce imi place cand va enervati voi femeile, sunteti asa agresive


Mai baiete esti tampit sau idiot??? Am judecat-o eu ca a facut avort??? Ai ceva la creier, eu am zis ca nu trebuie sa te duci la popa sa-i spui cate avorturi ai facut sau n-ai facut. Nu ai nevoie de niciun popa sa intermedieze, cica, relatia si comunicarea ta cu Dumnezeu. Cum adica sa intermedieze, iti da parola de acces, e purtator de cuvant, centralist sau cum ca nu pricep si nu stiu cum de sunt unii care cred cu atata tarie in popa, mai ceva ca-n Dumnezeu. Popa n-are nicio putere, ori poate tocmai de-aia se duc "doamnele" pacatoase de pe-aici la el. Si, apropo, "avortzoi" esti tu, pt s-ar putea sa fi incercat maica-ta sa te avorteze babeste, cum se zice, n-a reusit si ai ramas cu sechele. Om cretin ce esti!! N-ai si tu o prietena, amici cu care sa-ti pierzi vremea, care sa te bage in seama, sau estia asa de dezgustator incat lumea nu vrea sa aiba de-a face cu tine???



Nu tampitico nu a vrut mama sa ma avorteze, poate pe tine a vrut sa te avorteze de esti asa razvratita.
Sa-ti spun de ce stau pe net? pai imi place sa imi bat joc de femeile cretinoide ca tine. Daca tot am inceput sa ne jignim hai sa o facem pana la capat. Se vede de la o posta ca esti o femeie fara cultura si cam needucata. Dar ce sa stii tu la 21 de ani, esti o pitzi care isi da si ea cu parerea.
Vrei sa iti trimit poze cu mine sa vezi cum arat? Sau sa-ti dau linkul de facebook? Eu te-am vazut pe tine si arati oh dezgustator, scoate poza aia de la avatar.
grace008761
Postat pe 14 Mai 2010 09:33
De la: grace008761, la data 2010-05-14 09:33:56
De la: miresssssica, la data 2010-05-14 07:15:50
De la: grace008761, la data 2010-05-13 17:16:23Ahh, apropo nu iti place diminutivul avortel? atunci as putea sa ii zic avortzoi. Acum iti place?
Doamne ce imi place cand va enervati voi femeile, sunteti asa agresive


Mai baiete esti tampit sau idiot??? Am judecat-o eu ca a facut avort??? Ai ceva la creier, eu am zis ca nu trebuie sa te duci la popa sa-i spui cate avorturi ai facut sau n-ai facut. Nu ai nevoie de niciun popa sa intermedieze, cica, relatia si comunicarea ta cu Dumnezeu. Cum adica sa intermedieze, iti da parola de acces, e purtator de cuvant, centralist sau cum ca nu pricep si nu stiu cum de sunt unii care cred cu atata tarie in popa, mai ceva ca-n Dumnezeu. Popa n-are nicio putere, ori poate tocmai de-aia se duc "doamnele" pacatoase de pe-aici la el. Si, apropo, "avortzoi" esti tu, pt s-ar putea sa fi incercat maica-ta sa te avorteze babeste, cum se zice, n-a reusit si ai ramas cu sechele. Om cretin ce esti!! N-ai si tu o prietena, amici cu care sa-ti pierzi vremea, care sa te bage in seama, sau estia asa de dezgustator incat lumea nu vrea sa aiba de-a face cu tine???



Nu tampitico nu a vrut mama sa ma avorteze, poate pe tine a vrut sa te avorteze de esti asa razvratita.
Sa-ti spun de ce stau pe net? pai imi place sa imi bat joc de femeile cretinoide ca tine. Daca tot am inceput sa ne jignim hai sa o facem pana la capat. Se vede de la o posta ca esti o femeie fara cultura si cam needucata. Dar ce sa stii tu la 21 de ani, esti o pitzi care isi da si ea cu parerea.
Vrei sa iti trimit poze cu mine sa vezi cum arat? Sau sa-ti dau linkul de facebook? Eu te-am vazut pe tine si arati oh dezgustator, scoate poza aia de la avatar.


Nu meriti nici cea mai mica atentie, asa ca te las in prostia ta cumplita. Doamne, iti multumesc ca nu mi-ai dat asa ceva!!!
miresssssica
Postat pe 14 Mai 2010 13:59
Eu vad ca pana acum el a avut atentia ta absoluta. Nu stiu la ce va injositi atata. Lasa naiba convorbirile cu unii" barbati" Daca ii putem numi asa.Unii chiar nu merita sa ii bagi in seama.
bianca_petrescu
Postat pe 14 Mai 2010 16:28
nu pot de cat sa ma amuz citind ultimele mesaje!! Of Doamne ,mare iti este gradina ...si multi au sarit gardul
kmykmy_grace
Postat pe 15 Mai 2010 14:18
ceea ce ma socheaza e ca ai intrerupt o sarcina pentru el.......ti-a dat mai multe suturi in fund pentru ca tu sa faci un pas inainte...cand in sfarsit ai cunoscut pe altcineva si viata ta putea fi mai frumoasa, tu ce ai facut? ai omorat un bebe pentru cel ce te-a tradat de nenumarate ori....
alcmenea
Postat pe 16 Mai 2010 11:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
a plecat fara sa ne certam 53 De la: alcmenea 16 Mai 2010 11:52
rochie de mireasa 9 De la: didianita 26 Martie 2010 14:00
dorim sa cununam / botezam in bucuresti sau langa bucuresti 1 De la: adriano451 24 August 2014 23:49
Cum sa ac sa il scot de sub fusta mamei? 54 De la: alexia 15 Iunie 2010 16:46
CARTI (va rog poate ma puteti ajuta) 4 De la: grace004831 4 Septembrie 2009 22:12