Setari Cookie-uri

DESPRE MOMENTUL CAND M-A CERUT DE SOTIE...FUNNY,LA VOI CUM A FOST FETELOR?

Am o propunere pt voi cele care sunteti deschise si vreti sa povestiti despre cum a-ti fost cerute in casatorie de omul iubit ,la mine "picanteria" este ca de emotii sotul meu a uitat sa se imbrace ,si ma cerut de nevasta stand in genunchi in fata mea in pielea goala(avea lenjerie intima ,doar atat)... !!!Nu a uitat insa sa inchide lumina! ....dar sa va zic de la inceput,eu i am zis ca atunci cand va vrea sa mi-l cumpere sa ma anunte pt k vreau sa merg eu personal sa mi-l aleg si asa a si fost!s-a invoit un pic mai devreme de la munca si mi a dat un msg sa ma imbrac frumos si sa cobor in fata blocului k mergem in oras...bineinteles ca l-am ametit cu ifosele mele si in continuare sa petrecut cum va ziceam iar la urma bineinteles ca am facut dragoste...pupici si sper sa rasp cu placere...
shteffa
Postat pe 16 Mai 2010 17:41
ehheee,pe mine m-a cerut la cateva luni dupa ce ne-am cunoscut si l-am refuzat(m-a cerut de mai multe ori).l-am refuzat zicandu-i ca eu am alte ganduri decat maritisul(aveam 17 ani) trebuia sa dau bac-ul,admiterea la facultate...s-a suparat asa de tare ca l-am refuzat de atatea ori ca mi-a zis ca el nu o sa ma mai ceara niciodata in casatorie,daca vreau vreodata sa ma marit cu el sa il cer,asa mi-a zis.au trecut 6 ani si eu am crezut ca a uitat.dar de unde?!ne-am facut rezervare la restaurant,am stabilit data nuntii,am gasit nasii,dar el nu ma cerea. mi-a cumparat inelul de logodna cu o luna inaintea nuntii(cel pe care mi l-am dorit si a costat ceva bani) si nici nu vroia sa mi-l puna pe deget,...si mi-a amintit ceea ce s-a intamplat acum 6 ani/.asa ca ....mi-a pus inelul pe deget la rugamintea mea(ma suparasem foc) si mi-a promis ca ma va cere dupa nunta.asa a si facut in nopatea nuntii dupa ce m-au furat,a dat rascumpararea si de fata cu toata lumea s-a asezat in genunchi si m-a cerut de sotie,cerandu-si scuze ca nu m-a cerut inainte si totusi zicandu-mi ca s-a tinut de cuvant si m-a cerut dupa nunta....parerea mea,ca de e sotul meu si il iubesc,a fost original.
grace007819
Postat pe 28 Mai 2010 21:00
Eu si sotul meu ne-am cunoscut anul trecut in a 2-a zi de Pasti la o discoteca de la noi din oras.La inceput am luat relatia sub forma de gluma.Ne intalneam in fiecare zi dupa ce veneam de la facultate(eram ultimul an)si intr-o seara m-a intrebat daca nu vreau sa ma mut la el si bineanteles ca l-am refuzat.Dupa trei luni m-a cerut in casatorie si bine inteles ca am acceptat si pe urma ne-am mutat impreuna.Am stabilit data nuntii si anul acesta pe data de 1 MAI am avut nunta.Ne intelegem foarte bine si ne iubim ca in prima zi.Anul viitor vrem sa facem un bebe sa fim o familie intreaga.
Deac
Postat pe 3 Iunie 2010 09:37
MOMENTUL CERERII IN CASATORIE ESTE CEA MAI FRUMOASA, EMOTIONANTA SI HAIOASA AMINTIRE DE PANA ACUM...
IN PRIMA ZI DE CRACIUN ESTE ZIUA LUI DE NASTERE SI URMA SA VINA IMPREUNA CU PARINTII LA MINE SA LUAM MASA DE CRACIUN IMPREUNA.
A APARUT IMBRACAT IN MOS CRACIUN, CU CADOURI PENTRU FIECARE MEMBRU AL FAMILIEI SI CU UN CLOPOTEL IN MANA. DE CUM A AJUNS A INCEPUT SA CANTE UN COLIND COMPUS DE CATRE EL CEVA GEN ,,AM VENIT SI NOI ODATA/SA PETIM O MANDRA FATA/SI LA ANUL CAND VENIM/CU NEPOTEL SA NE GASIM...". BINEINTELES CA DE EMOTIE SI EU, SI PARINTII MEI AM INCEPUT SA PLANGEM. PARINTII LUI M-AU CERUT PE RAND DE LA PARINTI SI DE LA FRATE SI AU INMANAT CADOURILE PENTRU EI, APOI SOACRA MEA MI-A DARUIT UN LANTISOR FOARTE FRUMOS. SOTUL MEU IMI LUASE CERCEI, BRATARA SI INEL SI DUPA CE MI-A PUS CERCEII SI BRATARA S-A ASEZAT IN GENUCHI SI MI-A PUS INELUL PE DEGET, BINEINTELES DECLARAND CA MA IUBESTE.
POATE CA DIN EXTERIOR NU PARE FOARTE SPECIALA SAU EMOTIONANTA CEREREA IN CASATORIE, INSA PENTRU MINE ESTE UN GEST PE CARE NU IL VOI UITA NICIODATA.
Chriss_grace
Postat pe 3 Iunie 2010 16:05
Ofer spre inchiriere Limuzina pt NUNTA cu sofer. Chrysler C300 argintiu metalizat cu sofer. Tariful este 25euro/ora Urban fara limita de km sau extraurban plus costul combustibiluli.Tel de contact 0746762204
cj25har
Postat pe 4 Iunie 2010 12:14
tarot_healthy
Postat pe 8 Iunie 2010 22:45
Pt. mine a fost cel mai romantic moment din viata mea. Am fost plecati intr-un weekend la Venetia si mi-a dat inelul in timp ce ne plimbam cu gondola. Si acum imi dau lacrimile de emotie cand ma gandesc ce frumos a fost.
alesia_grace
Postat pe 14 Iunie 2010 20:46
www.organizarievenimente.wordpress.com
Jannine_grace
Postat pe 3 Iulie 2010 15:05
Buna. Noi ne-am gandit sa ne casatorim din prima zi in care ne-am vazut. Inelul am vrut sa mi-l aleg eu, am cautat vreo 3 saptamani, pana cand, am gasit unul care sa imi placa mie mult in magazinul obor. Baiatul avea textul invatat, i-am spus sa nu imi vina cu texte de pe net, pentru ca nu imi plac... asa ca mi-a compus o declaratie foarte frumoasa, a repetat cu sora lui, ca sa nu se incurce, am luat inelul, ne-am dus in parcul I.O.R, m-am asezat pe aceeasi bancuta pe care am stat noi prima data si hraneam ratustele cu biscuiti cu crema. S-a asezat in genunchi, atunci mi s-au inmuiat picioarele,eu sunt o fire mai rece, dar m-am emotionat si eu. A fost foarte frumos, seara, sub clar de luna, ratustele pe lac, baiatul meu in genunchi iar eu emotionata. Mi-a mai scris cateva poezii, dar tot aceea din seara de 3 decembrie 2009, este cea mai frumoasa.
AnaMV
Postat pe 5 Iulie 2010 00:58
Intr-un cadru romantic la munte , noi 2, o sticla de vin rosu si muuuult romantism
kudika_17683
Postat pe 29 Aprilie 2013 23:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu sagetatoare el leu 25 De la: MONYK_ADRIANA 10 Martie 2010 10:50
invitatii de nunta 2 De la: kudika_965634 17 Mai 2014 17:50
Povesti cu parfum de … 1 De la: luciabogorodea 13 Ianuarie 2011 02:21
am nevoie de un organizator.... 20 De la: valentina_brunetzika 25 Iunie 2013 09:18
sedinta foto gratuita 1 De la: LauraPetru 4 Martie 2011 10:30