Setari Cookie-uri

FLORIN SAVA localitate giurgiu 35 ani-O OBSESIE CRUNTA

Nu am crezut vreodata ca se va intampla sa iubesc obsesiv un barbat fara valoare, un om de nimic.
Se intampla in urma cu multi ani , pe vremea cand eram casatorita cu primul sot. M-am indragostit de el fulgerator (ei doi erau si sunt si in prezent prieteni). Sentimentele au fost reciproce nu am stiu ca aceste sentimente imi vor aduce numai si numai rau. Am acceptat sa fiu amanta lui(el fiind casatorit la randul lui cu nimeni alta decat prietena mea, hmmm ce surprize ofera viata asta), eram in stare sa accept orice sa stau si in cap , sa ma arunc si pe linia de tramvai daca imi spunea el. Relatia a durat si de la distanta, el m-a cautat din afara tarii unde plecase la munca, si la un timp incepusem sa sun eu saptamanal pentru ca nu imi permiteam daca mi-as fi permis as fi sunat non-stop, iar la telefoanele mele culmea imi raspundea evaziv desi pana la un moment dat spunea ca ma iubeste, pentru mine era tarziu deja devenise obsesie, ma gandeam intrunaaa la el si cand mancam tot timpul, slabisem 20 kg in 3 luni si ceva, eram o epava dar nu ma mai puteam opri. Cand sunam ii placea sa vorbeasca cu mine nu ma refuza, dar era rece, el nu mai suna deloc nici un sms nimic, mereu sunam eu si astepta acest lucru mereu stia ca il sun ma recunostea din primul minut desi sunam de la telefon public. A revenit in vizita in tara mi-a spus cand vine si desi noi doi nu apucasem sa avem si o relatie sexuala nu a catadicsit sa stabileasca o intalnire tot eu a trebuit sa sun ne-am intalnit cu riscul sa fim prinsi atat de sotia lui cat si de sotul meu. Orice barbat in locul lui s-ar fi ferit sa faca asa ceva, el nu a venit in propria mea casa sub motivul sa isi vada prietenul , prieten care a baut pana a cazut lat si noi dusi am fost. A avut curajul sa imi propuna sa fugim in acel moment doar cu actele si niste bani pe care ii avea el, eu nu am putut face asa ceva desi imi doream enorm asta, nu am putut face copilului meu si respectiv al lui asa ceva si am refuzat.
A plecat inapoi in Spania, am suferit si mai mult, ulterior am divortat deoarece casatoria mea era praf atat din cauza lui cat si din alte motive. In continuare am inceput sa sun dar greseala mea a fost sa cer ceva ce el de fapt nu voia sa divorteze si sa fim impreuna in mod normal. In momentul in care am cerut asta a inceput sa se poarte urat cu mine sa imi vorbeasca urat, sa imi spuna sa nu il mai sun. Daaaaa, am cerut totul sau nimic, am avut indrazneala sa imi cer drepturile deja erau 3 ani in care ne luptam cu aceasta relatie sau mai bine zis ma luptam. Interesant este ca atunci cand sunam nu imi dadaea eject ci vorbea ii placea sa jigneasca, sa ma faca sa sufar, ajunsesem rau, prietenele nu mai stiau ce sa imi faca sa imi revin.
Timpul a trecut incepusem sa ma vindec de aceasta obsesie, am intalnit pe cineva care intr-adevar ma iubeste si il iubesc in mod normal numai ca surpriza , desi eu am hotarat sa dispar din acel oras, sa dispar cu domiciliu cu nr de telefon, ma trezesc cu telefoane suspecte de pe diferite numere si printre alte voci si o voce extrem de cunoscuta mie. Am spus clar ca nu doresc sa mai aud de acest nume ei de atunci telefonul meu suna intruna cand el cand un prieten de al lui (poate cand nu poate el sa nu fie prins)zi -noapte. Am avut curajul sa cer explicatii si am primit direct o criza de nervi urmata de jigniri groaznice ca sa ce?si de ce?nu am facut nici un rau pur si simplu m-am resemnat ca relatia cu le era imposibila si am ales sa imi refac viata, iar la cat era de indiferent cu mine nici nu m-am gandit ca se poate intampla sa apara innopinant sa imi tulbure viata in halul asta. Evident ca la momentul cand am cerut explicatii mi-a zis ca eu sunt nebuna si nu este el de vina.
Cel mai rau este ca nu pot sa imi revin si asta imi afecteaza relatia actuala, ma lupt din rasputeri sa maschez ca mi-am revenit, dar cuvintele lui dor al dracului de tare, iar greseala mea a fost ca l-am iubit pana la absolut cred ca dincolo de absolut si am vrut totul sau nimic.
Pentru tine domnule Florin Sava si sa vada si rudele tale si prietenii tai in ce hal ai putut sa ma aduci si mai ales sotia ta sa vada langa cine sta, imi este mila de ea ca suporta un asemenea specimen langa ea.
Sunt sigura ca Dumnezeu nu doarme si sotia ta va afla , desi ea stie ca o inseli cu o gramada de femei, dar a stat asa cu tine de ochii lumii si pentru copil, ea mi-a spus.
Sunt sigura ca multe din rudele tale si prieteni au acces la internet si vor vedea ce am publicat aici.

Am rabdat atatia ani in tacere umilinta din partea ta injosire, bataia de joc, nu am spus o vorba nici macar surorii tale care cunoaste foarte bine situatia.

M-am hotarat sa vorbesc pentru ca nu te-ai potolit si nu mi-ai lasat viata in pace sa mi-o traiesc si fara tine. Ai revenit in tara ca sa ce? sa imi distrugi viata?din nou? Ce rau ti-am facut? ca te-am iubit pana dincolo de absolut? si am oferit tot? nu ai ami vrut am disparut si? ai aparut tu? de ce? ca sa ma distrugi?Nu te-ai gandit ca am si eu un suflet si niste rani groaznice pe care le-ai lasat in suflet si nu mai vreau nu mai voiam sa le deschid aproape se cicatrizasera. Bun ai revenit in tara nu ti-a intersiz nimeni, dar pe mine trebuia sa ma lasi in pace.

P.S. Daca moderatorii kudika sia dminii acestui site nu accepta asa ceva, rog a fi anuntata pe privat.
alexia30
Postat pe 29 Iulie 2010 13:28
Am rabdat atatia ani in tacere umilinta din partea ta injosire, bataia de joc, nu am spus o vorba nici macar surorii tale care cunoaste foarte bine situatia.


dupa ce ca ai fost amanta atata timp te mai si lauzi, cica ei erau prieteni, halal prietenie. si daca pana acum ai tacut, ai rabdat cum zici tu... (recunosc, nu am citit tot, mi se pare penibil totusi din partea ta) pt ce acum m'ai dai si nume? adica serios... spunea cineva pe aici cam asa: dupa ce ca esti prost mai si semnalizezi...
Shhh
Postat pe 29 Iulie 2010 13:31
De la: alexia30, la data 2010-07-29 13:28:25 desi noi doi nu apucasem sa avem si o relatie sexuala nu...

iar au bagat astia net la ospiciu?
size_back
Postat pe 29 Iulie 2010 13:37
Ma asteptam si la critici extrem de dure, nu ma deranjeaza, mi-am asumat raspunderea.
alexia30
Postat pe 29 Iulie 2010 13:40
De la: alexia30, la data 2010-07-09 08:36:35Sa incep cu inceputul. Acum un an am cunoscut un tip ne-am placut din prima clipa si am ramas impreuna pana in ziua de azi si inca suntem impreuna.


ce spuneam ......net la ospiciu
size_back
Postat pe 29 Iulie 2010 13:43
De la: size_back, la data 2010-07-29 13:43:16
De la: alexia30, la data 2010-07-09 08:36:35Sa incep cu inceputul. Acum un an am cunoscut un tip ne-am placut din prima clipa si am ramas impreuna pana in ziua de azi si inca suntem impreuna.


ce spuneam ......net la ospiciu


Nu are nici o legatura una cu alta, dar.... in fine.
alexia30
Postat pe 29 Iulie 2010 13:44
De la: alexia30, la data 2010-07-29 13:44:28
De la: size_back, la data 2010-07-29 13:43:16
De la: alexia30, la data 2010-07-09 08:36:35Sa incep cu inceputul. Acum un an am cunoscut un tip ne-am placut din prima clipa si am ramas impreuna pana in ziua de azi si inca suntem impreuna.


ce spuneam ......net la ospiciu


Nu are nici o legatura una cu alta, dar.... in fine.

are....da nu ma astept sa o si vezi si cu atat mai putin sa o si intelegi!
size_back
Postat pe 29 Iulie 2010 13:47
Femeie ,nu te supara dar viata ta are iz pronuntat de telenuvela! Cum iti asterni asa dormi. Mai alaltaieri scriai ca tipul care sta cu tine te inseala cu altele pe net,mai inainte ca umbla dezbracat in fata maicasii cu,care are o relatie nu prea normala,inainte tot el sponsoriza o fosta cu bani iar inaintea lui aveai o aventura cu un strain.......... iar mai inainte de asta cu un tip imatur si in virsta. SFAT: mergi urgent la psihiatru!
kudika1993
Postat pe 29 Iulie 2010 14:20
De la: kudika1993, la data 2010-07-29 14:20:15Femeie ,nu te supara dar viata ta are iz pronuntat de telenuvela! Cum iti asterni asa dormi. Mai alaltaieri scriai ca tipul care sta cu tine te inseala cu altele pe net,mai inainte ca umbla dezbracat in fata maicasii cu,care are o relatie nu prea normala,inainte tot el sponsoriza o fosta cu bani iar inaintea lui aveai o aventura cu un strain.......... iar mai inainte de asta cu un tip imatur si in virsta. SFAT: mergi urgent la psihiatru!


las'o draga, sufera si ea... de mai multe
Shhh
Postat pe 29 Iulie 2010 14:22
De la: kudika1993, la data 2010-07-29 14:20:15Femeie ,nu te supara dar viata ta are iz pronuntat de telenuvela! Cum iti asterni asa dormi. Mai alaltaieri scriai ca tipul care sta cu tine te inseala cu altele pe net,mai inainte ca umbla dezbracat in fata maicasii cu,care are o relatie nu prea normala,inainte tot el sponsoriza o fosta cu bani iar inaintea lui aveai o aventura cu un strain.......... iar mai inainte de asta cu un tip imatur si in virsta. SFAT: mergi urgent la psihiatru!


Nu sunt caz de psihiatru, dar e parerea ta.
Oricum o sa iti ascult sfatul sa ma duc si la psihiatru doar asa sa vad cum este.
Multumesc frumos.
alexia30
Postat pe 29 Iulie 2010 14:23
De la: alexia30, la data 2010-07-29 13:40:44Ma asteptam si la critici extrem de dure, nu ma deranjeaza, mi-am asumat raspunderea.


stai asa, ca mie mi-a sarit ceva in ochi!
adicatelea, nu v-ati cotarcizat niciodata cu sus numitu' amant!!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 29 Iulie 2010 16:50
Si amanta care se razbuna si il da in gat pe tip aici!Na mai florin sava cu cine te-ai pus!
Barbie30
Postat pe 29 Iulie 2010 22:05
Da' esti fraiera de nu ii dai pe net adresa exacta, poza si nr. de telefon.
anutzzaa
Postat pe 30 Iulie 2010 02:17
Uite ca mi-ai dat idei, uitasem sa dau si adresa.
alexia30
Postat pe 30 Iulie 2010 16:07
De la: alexia30, la data 2010-07-30 16:07:34Uite ca mi-ai dat idei, uitasem sa dau si adresa.


da' tot n-ai spus daca te-ai culcat cu el sau nu!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Iulie 2010 16:19
Iar ati inceput sa sariti gardul?

Mai Alexia, dar tu chiar asa n-ai ce face decat sa-ti expui toate iubirile pe net? Si ba esti cu x, ba cu Y, ba indragostita pana peste cap de unu, ba obsedata de altu'.... dupa cum spuneam, iar ati inceput sa sariti gardul?
kitty_krieger
Postat pe 30 Iulie 2010 20:04
alexia30 stiu ca e foarte mult de cind ai scris mesajele te rog mult ia legatura cu mine da mi un semn ceva cum te pot gasi sau cum pot vorbi cu tine ,in legatura cu ,,domnul,,florin sava te rog mult
kudika507141
Postat pe 14 Februarie 2012 15:45
cauta ajutor specializat ca scapi de aceasta obsesie!
roz5blue6lila7
Postat pe 14 Februarie 2012 16:11
ei si??noutati,ceva??ca totusi a trecut ceva timp de cand ai deschis topicul...
roscatika23
Postat pe 14 Martie 2012 19:22
Mi-am revenit si fara ajutor specializat. Este usor sa se arunce cu pietre , sa fiu judecata, dar e foarte greu ca cei care judeca sa realizeze ce inseamna sa iubesti si sa suferi crunt.
Am ales sa scriu un blog in amintirea unei iubiri mari pe care numai o singura data o intalnesti in viata asta.
Cel mai important este ca nu regret absolut nimic din ce am facut.

Blogul aici:http://raluca-confesiunileuneiamante.blogspot.ro/
alexia30
Postat pe 27 Noiembrie 2012 17:51
Ce sa mai regreti acum?
Nu te condamn. Probabil ca ai avut motivele tale sa faci ce ai facut!
Probabil a fost un barbat de doi lei, fostul tau sot. Daca nu era, nu-l inselai, clar!
Acum esti bine?
Ghicicummacheama
Postat pe 27 Noiembrie 2012 18:09
De la: alexia30, la data 2012-11-27 17:51:22Mi-am revenit si fara ajutor specializat. Este usor sa se arunce cu pietre , sa fiu judecata, dar e foarte greu ca cei care judeca sa realizeze ce inseamna sa iubesti si sa suferi crunt.
Am ales sa scriu un blog in amintirea unei iubiri mari pe care numai o singura data o intalnesti in viata asta.
Cel mai important este ca nu regret absolut nimic din ce am facut.

Blogul aici:http://raluca-confesiunileuneiamante.blogspot.ro/


Nici comportamentul tau nu a fost tocmai ok. Cand iti asumi o relatie extraconjugala, trebuie sa-ti asumi si faptul ca prea multe drepturi nu prea ai in acea relatie.

Si nu mi se pare deloc ok faptul ca ai dat numele fostului tau amant si orasul unde locuieste, pe un forum public. Puteai s-o suni pe nevasta-sa si sa-i spui totul despre voi doi, puteai sa-l suni pe el si sa va porcaiti acolo intre voi doi, dar nu asa, sa dai totul in vileag in mod public, pentru ca vrei sa te razbuni.

Gandeste-te ce vor simti copiii vostri, cand vor gasi acest mesaj pe net si-l vor citi.
Viorica_Franziska
Postat pe 28 Noiembrie 2012 12:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma pt mine f important!! 7 De la: ionutza02 6 Octombrie 2009 11:42
De 2 ani de zile si nu se mai opreste. 9 De la: spookeanu 2 Februarie 2014 14:08
buna 33 De la: Adela2222 14 Ianuarie 2012 16:39
de ce ii visez 19 De la: Valy90 11 Mai 2011 20:28
vreau sa imi dati un sfat 11 De la: _oktober_ 30 Ianuarie 2011 17:48