Setari Cookie-uri

CE TREBUIE SA FACA O FEMEIE SA FIE SEXY IN OCHII IUBITULUI!!!

De la: Summer_, la data 2010-07-31 10:12:27
De la: Calin_, la data 2010-07-31 09:44:17
De la: Summer_, la data 2010-07-30 11:58:59Nu trebuie sa faca nimic, trebuie sa fie ea insasi, daca nu are acel ceva, poate sa se chinuie mult si bine, sexy nu va fi, poate penibila datorita incercarilor nereusite !
Tin sa ii dau dreptate lui size, a fi sexy nu se asociaza cu a vb corect, poti sa iti atragi iubitul cu un gest, cu o privire, cu mai putine cuvinte, nu cred ca ii spui povesti ca sa fii sexy in ochii lui ! :) Si sa nu mai vorbesc, calin, imi cer scuze, ti-au placut anumite postari in care exista anumite greseli....A nu se intelege ca ma consider eu o persoana care vorbeste, scrie intotdeauna corect, am facut doar niste observatii pe baza celor scrise pana acum in topic


Summer, eu cred ca aici discutam la modul general si nu punctual. Nu inteleg cum puteti sustine cu tarie ca o femeie care vorbeste ca din buda e sexy . Dupa parerea mea asta e exclus si indiferent cum ar arata acea femeie pe mine m-ar lasa rece daca ar folosi cuvinte numai de ea stiute, sau expresii de coltul strazii. Femeile au in general tendinta sa exagereze pentru a-si intari punctul de vedere, dar eu sper ca putem fii cu totii obiectivi si sa ne acceptam parerile unii altora.
Din 4 barbati care au postat aici cred ca trei si jumatate aproba opinia mea si asta trebuie sa va dea putin de gandit... Nu vreau sa supar pe nimeni, dar am impresia ca nu stiti exact ce vor barbatii de la o femeie. Va rog sa nu o luati personal, stiu ca fiecare dintre voi stie ce vrea sotul ei, dar vorbind la modul general se pare ca aveti o impresie eronata despre ce vor barbatii...


Am mai postat de cateva ori si cred ca ar fi trebuit sa fiu destul de clara ! Sexy se refera la sexapil, cred ca fiecare stie ce inseamna sexapilul, ca tot vorbim despre vorbit corect ! Cuvantul sexy are caracter erotic, nu ma crezi, cauta in dex !
Asa ca o spun si eu fara sa te superi, aici nu e vorba despre ce cred femeile ca vor barbatii !
Nu are cum sa nu deranjeze putin argumentarea ta, avand in vedere faptul ca tu cataloghezi femeile care si-au scris opiniile ca fiind niste fiinte care se ofera asa pe tava unor barbati pt ca asa cred ele ca sunt sexy in ochii lor !
Eu cred ca am fost suficient de obiectiva si am argumentat f corect ceea ce ama vut de spus !
Sunt de acord ca o femeie puternica, educata, inteligenta este apreciata si admirata de oricine, nu numai de iubit...insa pt a fi sexy iti mai trebuie ceva pe langa acele calitati enumerate mai sus !
In concluzie, vorbind la modul general, topicul este un joc de cuvinte pe care unii nu l-au inteles !


Hai ca am cautat si in dex:
SEXAPÍL s. n. farmec, atracție puternicã asupra sexului opus. (< engl. sex-appeal)

FÁRMEC: 2. Ansamblu de calitãþi (frumuseþe, graþie etc.) care încântã, atrage pe cineva.

Concluzia mea ramane neschimbata si dupa ce am "rasfoit" DEX-ul. Sexualitatea unei femei este determinata de mai multi factori si in cazul in care nu m-am facut inteles pana acum mai repet odata: Nu e suficient ca o femeie sa vorbeasca frumos si corect pentru a fi sexy, dar e o conditie necesara. Si cum spuneai si tu mai sus: "Sunt de acord ca o femeie puternica, educata, inteligenta este apreciata si admirata de oricine, nu numai de iubit...insa pt a fi sexy iti mai trebuie ceva pe langa acele calitati enumerate mai sus !" De aici nu pot sa inteleg decat ca esti de acord cu mine dar nu vrei sa-mi dai dreptate
Calin_
Postat pe 31 Iulie 2010 10:31
ati scris romane
la ora asta inca vad in ceata
clau19
Postat pe 31 Iulie 2010 10:33
wow... dar v-ati contrazis ceva... desi si mie mi se pare ca spuneti cam acelasi lucru...

Insa dupa parerea mea, oricum noi, femeile degeaba ne dam cu parerea aici. Barbatii sunt singurii care pot spune ce li se pare lor sexy, mai ales ca acest lucru difera de la unul la altul.

Asa ca...va trebui sa fiu de acord cu Calin aici.
grasshopper
Postat pe 31 Iulie 2010 10:38
grasshoper, dar si noi, femeile, am vazut la ce reactioneaza cel mai bine barbatii si ce anume a creat acea punte de legatura frumoasa, lipsita de fisuri.
soraderazboi
Postat pe 1 August 2010 13:18
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 14:28:32
De la: cotyca, la data 2010-07-30 14:23:19
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 13:51:32
inca o dezamagire pentru mine!


cu ce te-am dezamagit?



se pare ca azi am ceva "defect" in a comunica! este vorba despre acest topic si despre faptul ca se denatureaza oarecum adevarul!


Se intampla si la case mai mari, stai linistit....si cum spuneam...totul este relativ in viata...si care ar fi adevarul din punctul tau de vedere ?
cotyca
Postat pe 2 August 2010 08:19
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 21:55:39pentru size@
mai..sa stii ca fi sexy nu inseamna sa fii frumoasa, bomba siliconata, blonda tufa in general si praf cand deschizi gura...poate pt unii..
dar s-a dus era in care barbatii prefera tufele si bibelourile...
astea sunt doar amante platite(sa nu le zic altfel) si cam atat

a fi sexy in fata iubitului tine de personalitate, de educatie, de inteligenta..de umor...de a vedea lumea altfel...

degeaba esti frumoasa daca stai ca statuia si nu scoti decat dejectii culturale
sexul sa stii ca s-o vinde...dar prostia se mai si duce

ah..apropo...sexy e chiar aiurea..ca se alatura de obicei cu sexul..opus...
deci e pleonasm spus la topic

offf si tu duci lipsa de atentie puisor?
este bine ca dupa tine prostia se mai si duce!
cred ca nici tu nu intelegi ce postezi in general!
size_back
Postat pe 2 August 2010 09:57
De la: cotyca, la data 2010-08-02 08:19:52
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 14:28:32
De la: cotyca, la data 2010-07-30 14:23:19
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 13:51:32
inca o dezamagire pentru mine!


cu ce te-am dezamagit?



se pare ca azi am ceva "defect" in a comunica! este vorba despre acest topic si despre faptul ca se denatureaza oarecum adevarul!


Se intampla si la case mai mari, stai linistit....si cum spuneam...totul este relativ in viata...si care ar fi adevarul din punctul tau de vedere ?


cred ca azi o sa-mi tin punctul de vedere pentru mine, este luni si n-as vrea sa incep asa in "tromba"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 2 August 2010 10:00
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-08-02 10:00:47
De la: cotyca, la data 2010-08-02 08:19:52
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 14:28:32
De la: cotyca, la data 2010-07-30 14:23:19
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-07-30 13:51:32
inca o dezamagire pentru mine!


cu ce te-am dezamagit?



se pare ca azi am ceva "defect" in a comunica! este vorba despre acest topic si despre faptul ca se denatureaza oarecum adevarul!


Se intampla si la case mai mari, stai linistit....si cum spuneam...totul este relativ in viata...si care ar fi adevarul din punctul tau de vedere ?


cred ca azi o sa-mi tin punctul de vedere pentru mine, este luni si n-as vrea sa incep asa in "tromba"!


bine, poate maine o sa ai mai mult curaj...pana vineri ai tot timpul, nu? sau tie frica de evetualele efecte?
cotyca
Postat pe 2 August 2010 11:02

nu-s un tip care da inapoi asa usor dar azi nu prea am chef de discutii in contradictoriu! se pare ca sfarsitul de saptamana a fost totusi destul de incarcat!
fante_de_dorobanti
Postat pe 2 August 2010 11:13
da...sper ca nu te referi la discutii in contradictoriu cu mine, nu? incarcat sau nu, este numai atunci cand se doreste sa fie asa... si depinde de fiecare dintre noi...
cotyca
Postat pe 2 August 2010 11:55
De la: Calin_, la data 2010-07-31 10:31:51
De la: Summer_, la data 2010-07-31 10:12:27
De la: Calin_, la data 2010-07-31 09:44:17
De la: Summer_, la data 2010-07-30 11:58:59Nu trebuie sa faca nimic, trebuie sa fie ea insasi, daca nu are acel ceva, poate sa se chinuie mult si bine, sexy nu va fi, poate penibila datorita incercarilor nereusite !
Tin sa ii dau dreptate lui size, a fi sexy nu se asociaza cu a vb corect, poti sa iti atragi iubitul cu un gest, cu o privire, cu mai putine cuvinte, nu cred ca ii spui povesti ca sa fii sexy in ochii lui ! :) Si sa nu mai vorbesc, calin, imi cer scuze, ti-au placut anumite postari in care exista anumite greseli....A nu se intelege ca ma consider eu o persoana care vorbeste, scrie intotdeauna corect, am facut doar niste observatii pe baza celor scrise pana acum in topic


Summer, eu cred ca aici discutam la modul general si nu punctual. Nu inteleg cum puteti sustine cu tarie ca o femeie care vorbeste ca din buda e sexy . Dupa parerea mea asta e exclus si indiferent cum ar arata acea femeie pe mine m-ar lasa rece daca ar folosi cuvinte numai de ea stiute, sau expresii de coltul strazii. Femeile au in general tendinta sa exagereze pentru a-si intari punctul de vedere, dar eu sper ca putem fii cu totii obiectivi si sa ne acceptam parerile unii altora.
Din 4 barbati care au postat aici cred ca trei si jumatate aproba opinia mea si asta trebuie sa va dea putin de gandit... Nu vreau sa supar pe nimeni, dar am impresia ca nu stiti exact ce vor barbatii de la o femeie. Va rog sa nu o luati personal, stiu ca fiecare dintre voi stie ce vrea sotul ei, dar vorbind la modul general se pare ca aveti o impresie eronata despre ce vor barbatii...


Am mai postat de cateva ori si cred ca ar fi trebuit sa fiu destul de clara ! Sexy se refera la sexapil, cred ca fiecare stie ce inseamna sexapilul, ca tot vorbim despre vorbit corect ! Cuvantul sexy are caracter erotic, nu ma crezi, cauta in dex !
Asa ca o spun si eu fara sa te superi, aici nu e vorba despre ce cred femeile ca vor barbatii !
Nu are cum sa nu deranjeze putin argumentarea ta, avand in vedere faptul ca tu cataloghezi femeile care si-au scris opiniile ca fiind niste fiinte care se ofera asa pe tava unor barbati pt ca asa cred ele ca sunt sexy in ochii lor !
Eu cred ca am fost suficient de obiectiva si am argumentat f corect ceea ce ama vut de spus !
Sunt de acord ca o femeie puternica, educata, inteligenta este apreciata si admirata de oricine, nu numai de iubit...insa pt a fi sexy iti mai trebuie ceva pe langa acele calitati enumerate mai sus !
In concluzie, vorbind la modul general, topicul este un joc de cuvinte pe care unii nu l-au inteles !


Hai ca am cautat si in dex:
SEXAPÍL s. n. farmec, atracție puternicã asupra sexului opus. (< engl. sex-appeal)

FÁRMEC: 2. Ansamblu de calitãþi (frumuseþe, graþie etc.) care încântã, atrage pe cineva.

Concluzia mea ramane neschimbata si dupa ce am "rasfoit" DEX-ul. Sexualitatea unei femei este determinata de mai multi factori si in cazul in care nu m-am facut inteles pana acum mai repet odata: Nu e suficient ca o femeie sa vorbeasca frumos si corect pentru a fi sexy, dar e o conditie necesara. Si cum spuneai si tu mai sus: "Sunt de acord ca o femeie puternica, educata, inteligenta este apreciata si admirata de oricine, nu numai de iubit...insa pt a fi sexy iti mai trebuie ceva pe langa acele calitati enumerate mai sus !" De aici nu pot sa inteleg decat ca esti de acord cu mine dar nu vrei sa-mi dai dreptate


Nu te-am contrazis, te-am aprobat pe de o parte dar am zis ca nu este o regula, daca stie sa vorbeasca, inseamna ca este si sexy...tu ai pus prea mult accent pe chestia cu vorbitul !
Imi mentin opinia si nu cred eu ca vreun barbat o considera sexy pe iubita sa doar pt argumentele pe care le-ai adus tu !
Teoretic tu poti sa imi demonstrezi punctul tau de vedere, dar practic, in viata reala, te pot contrazice de mii de ori !
Summer_
Postat pe 2 August 2010 12:08
De la: size_back, la data 2010-08-02 09:57:23
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 21:55:39pentru size@
mai..sa stii ca fi sexy nu inseamna sa fii frumoasa, bomba siliconata, blonda tufa in general si praf cand deschizi gura...poate pt unii..
dar s-a dus era in care barbatii prefera tufele si bibelourile...
astea sunt doar amante platite(sa nu le zic altfel) si cam atat

a fi sexy in fata iubitului tine de personalitate, de educatie, de inteligenta..de umor...de a vedea lumea altfel...

degeaba esti frumoasa daca stai ca statuia si nu scoti decat dejectii culturale
sexul sa stii ca s-o vinde...dar prostia se mai si duce

ah..apropo...sexy e chiar aiurea..ca se alatura de obicei cu sexul..opus...
deci e pleonasm spus la topic

offf si tu duci lipsa de atentie puisor?
este bine ca dupa tine prostia se mai si duce!
cred ca nici tu nu intelegi ce postezi in general!



Eu cred ca nu s-a dus era in care barbatii prefera acele amante platite, dimpotriva, abia a inceput !
In plus nu inteleg de ce oamenii asociaza de f multe ori frumusetea, silicoanele, blondele cu prostia !
Summer_
Postat pe 2 August 2010 12:14
De la: keyhole, la data 2010-07-30 00:55:39 ASTEPT RASP =))))


nimic!
daca exista iubire, nu trebuie sa faci nimic!
imi iubesc sotia si cand e transpirata de curatenie, si cand merge cu mine de brat pe strada, cand are grija de cel mic, cand munceste de zor.
o iubesc si daca ar fi imbracata in pufoaica!
da' voi continuati sa sperati ca putin rimel te poate face mai atragatoare!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 August 2010 17:06
Trebuie sa te lasi pe mana barbatului. Adik daca el vrea sati puna mana pe sani lasa-l sa o faca. Acest lucru il va atrage... ( SUNT BAIAT )
4FUN
Postat pe 10 August 2010 21:31
De la: 4FUN, la data 2010-08-10 21:31:57Trebuie sa te lasi pe mana barbatului. Adik daca el vrea sati puna mana pe sani lasa-l sa o faca. Acest lucru il va atrage... ( SUNT BAIAT )


Thuamne cum le spui tu ca un om mare....
Barbie30
Postat pe 10 August 2010 21:44
De la: 4FUN, la data 2010-08-10 21:31:57Trebuie sa te lasi pe mana barbatului. Adik daca el vrea sati puna mana pe sani lasa-l sa o faca. Acest lucru il va atrage... ( SUNT BAIAT )




si ai penisul curbat (asta ca sa fie rima)
mitura
Postat pe 10 August 2010 22:27
De la: kudika312130, la data 2010-08-10 22:02:41un album nud... vezi album ....e ?? prima amanta a sotului inaintea Gabrielei


imi scapa ceva??

@hollllaaaaa,Barbiii
Ce faci,papusico??
mitura
Postat pe 10 August 2010 22:29
De la: mitura, la data 2010-08-10 22:29:15
De la: kudika312130, la data 2010-08-10 22:02:41un album nud... vezi album ....e ?? prima amanta a sotului inaintea Gabrielei


imi scapa ceva??

@hollllaaaaa,Barbiii
Ce faci,papusico??


Holaaa Mitule
Ma mir de niste curbe.... tu ce faci?
Barbie30
Postat pe 10 August 2010 22:36
De la: Barbie30, la data 2010-08-10 22:36:59
De la: mitura, la data 2010-08-10 22:29:15
De la: kudika312130, la data 2010-08-10 22:02:41un album nud... vezi album ....e ?? prima amanta a sotului inaintea Gabrielei


imi scapa ceva??

@hollllaaaaa,Barbiii
Ce faci,papusico??


Holaaa Mitule
Ma mir de niste curbe.... tu ce faci?


in jos?
mitura
Postat pe 10 August 2010 22:38
De la: Barbie30, la data 2010-08-10 22:36:59
De la: mitura, la data 2010-08-10 22:29:15
De la: kudika312130, la data 2010-08-10 22:02:41un album nud... vezi album ....e ?? prima amanta a sotului inaintea Gabrielei


imi scapa ceva??

@hollllaaaaa,Barbiii
Ce faci,papusico??


Holaaa Mitule
Ma mir de niste curbe.... tu ce faci?


eu nu ma mai mir de mult da` artrebui,totusi, sa le semnalizeze corespunzator
mitura
Postat pe 10 August 2010 22:39
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-10 17:06:16
De la: keyhole, la data 2010-07-30 00:55:39 ASTEPT RASP =))))


nimic!
daca exista iubire, nu trebuie sa faci nimic!
imi iubesc sotia si cand e transpirata de curatenie, si cand merge cu mine de brat pe strada, cand are grija de cel mic, cand munceste de zor.
o iubesc si daca ar fi imbracata in pufoaica!
da' voi continuati sa sperati ca putin rimel te poate face mai atragatoare!


CELE MAI FRUMOASE cUV AUZITE VREODATA!!!FF FRUMOS PROBABIL SOTIA TA E MANDRA DE TINE
keyhole
Postat pe 12 August 2010 16:15
De la: size_back, la data 2010-08-02 09:57:23
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-30 21:55:39pentru size@
mai..sa stii ca fi sexy nu inseamna sa fii frumoasa, bomba siliconata, blonda tufa in general si praf cand deschizi gura...poate pt unii..
dar s-a dus era in care barbatii prefera tufele si bibelourile...
astea sunt doar amante platite(sa nu le zic altfel) si cam atat

a fi sexy in fata iubitului tine de personalitate, de educatie, de inteligenta..de umor...de a vedea lumea altfel...

degeaba esti frumoasa daca stai ca statuia si nu scoti decat dejectii culturale
sexul sa stii ca s-o vinde...dar prostia se mai si duce

ah..apropo...sexy e chiar aiurea..ca se alatura de obicei cu sexul..opus...
deci e pleonasm spus la topic

offf si tu duci lipsa de atentie puisor?
este bine ca dupa tine prostia se mai si duce!
cred ca nici tu nu intelegi ce postezi in general!


iar pusior?
ai ceva cu ei?sau esti mama lor?

putin imi pasa daca se duce..soar ca uneori, si barbatii gandesc
degeaba ii iau unele de fraieri
ca nu degeaba insala
dragon_fly88
Postat pe 12 August 2010 17:42
sexi poate fi si carisma e un lucru cu care te nasti sau il dobindesti in timp,sa-mi spuna mie cineva daca madona luata asa pe bucati poate fi considerata frumoasa;e mica de statura,slaba fara sini,cu parul subtire,usor crcanata,o voce asa si asa,ei si ar mai fi citeva dar si-a pus sini,isi ingrijeste corpul,a studiat canto balet regie,mai vreti si alte exemple/?
utad
Postat pe 12 August 2010 17:51
De la: keyhole, la data 2010-07-30 00:55:39 ASTEPT RASP =))))


Muuuult fard !
Magraonu_
Postat pe 16 August 2010 15:31
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 10:09:12
De la: Calin_, la data 2010-07-30 09:52:17Sa nu-si bata joc de limba romana!!!!


S-a dus dreacu toata atractia daca nu stie sa lege doua vorbe?Nu conteaza cum arata daca nu stie sa vorbeasca?

hey! lasa ca o tine pe post de bibelou...
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2010 22:47
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 22:47:30
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 10:09:12
De la: Calin_, la data 2010-07-30 09:52:17Sa nu-si bata joc de limba romana!!!!


S-a dus dreacu toata atractia daca nu stie sa lege doua vorbe?Nu conteaza cum arata daca nu stie sa vorbeasca?

hey! lasa ca o tine pe posta de bibelou...





.. rosalindo ... nu mai fi asa nervoasa ... faci riduri ... se poate !!!

marco918
Postat pe 16 August 2010 22:49
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-10 17:06:16
De la: keyhole, la data 2010-07-30 00:55:39 ASTEPT RASP =))))


nimic!
daca exista iubire, nu trebuie sa faci nimic!
imi iubesc sotia si cand e transpirata de curatenie, si cand merge cu mine de brat pe strada, cand are grija de cel mic, cand munceste de zor.
o iubesc si daca ar fi imbracata in pufoaica!
da' voi continuati sa sperati ca putin rimel te poate face mai atragatoare!

ai uitat cand se trezeste de dimineata!

trebuie sa fie ea...plina de naturalete!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2010 22:52
De la: marco918, la data 2010-08-16 22:49:16
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-08-16 22:47:30
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 10:09:12
De la: Calin_, la data 2010-07-30 09:52:17Sa nu-si bata joc de limba romana!!!!


S-a dus dreacu toata atractia daca nu stie sa lege doua vorbe?Nu conteaza cum arata daca nu stie sa vorbeasca?

hey! lasa ca o tine pe posta de bibelou...





.. rosalindo ... nu mai fi asa nervoasa ... faci riduri ... se poate !!!


lasa ca sotul ma iubeste si asa!
roz5blue6lila7
Postat pe 16 August 2010 22:54
De la: size_back, la data 2010-07-30 10:10:12
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 10:09:12
De la: Calin_, la data 2010-07-30 09:52:17Sa nu-si bata joc de limba romana!!!!


S-a dus dreacu toata atractia daca nu stie sa lege doua vorbe?Nu conteaza cum arata daca nu stie sa vorbeasca?

da da dar uiti ca barbatii gandesc cu capul de jos...si atunci cand este incins ce mai conteaza ca nu stie sa lege 2 cuvinte?


pai daca am gandi cu capul de sus ar insemna sa o cunoastem si a doua zi. capul de sus trebuie protejat.
leo_
Postat pe 17 August 2010 10:28
De la: leo_, la data 2010-08-17 10:28:22
De la: size_back, la data 2010-07-30 10:10:12
De la: Barbie30, la data 2010-07-30 10:09:12
De la: Calin_, la data 2010-07-30 09:52:17Sa nu-si bata joc de limba romana!!!!


S-a dus dreacu toata atractia daca nu stie sa lege doua vorbe?Nu conteaza cum arata daca nu stie sa vorbeasca?

da da dar uiti ca barbatii gandesc cu capul de jos...si atunci cand este incins ce mai conteaza ca nu stie sa lege 2 cuvinte?


pai daca am gandi cu capul de sus ar insemna sa o cunoastem si a doua zi. capul de sus trebuie protejat.


asta-i unul dintre "sofismele" tale cu care sunt perfect de acord in ceea ce te priveste! restul e "cancan"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 17 August 2010 10:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex 11 De la: kudika164987 2 Mai 2010 20:09
NU stiu ce sa mai fac 18 De la: Clarysse 3 Mai 2010 08:21
sexul cu animale!!!! 1080 De la: kudika089528 27 Aprilie 2011 13:47
conteaza? 26 De la: iris_4_ever 20 Decembrie 2008 21:02
Ciudatenii sexuale din jurul lumii 14 De la: Kathara 22 Februarie 2009 01:09