Setari Cookie-uri

DESPARTIRE DUPA 15 ANI !!!!!!

VOI SUNTETI PRIETENII MEI VIRTUALI,NU VA VAD, DAR UNORA VA SIMT CALDURA SUFLETULUI!!!!! SE SPUNE CA SFATURILE SUNT BUNE DE DAT ,DAR UNEORI IN VIATA E BINE SA TII CONT DE ELE.....DUPA PRIMUL TERMEN LA DIVORT EL A CERUT AVOCAT. EU MERG MAI DEPARTE...DECIT O VIATA DE COMPROMIS MAI BINE SINGURA SI TRISTA DEOCAMDATA. MULTUMESC CELOR CARE SUNT ALATURI DE MINE,PENTRU MINE LEGATURA CU VOI MA TINE CONECTATA LA VIATA....
kudika227120
Postat pe 9 August 2010 08:43
M-am inscris special pe acest site pentru a-ti raspunde, asa cum probabil astepti...Toata lumea te incurajeaza nestiind decat o parte din povestea ta, ceea ce ai relatat si doar cat ai vrut sa se stie...Numai ca nu ai spus ca voi va inselati reciproc, in special din 2007...este adevarat, sotul tau a inceput primul...In aceste conditii, era firesc sa se intample asa, mai ales ca tu nu ai facut decat sa alergi dupa alti barbati, insurati de altfel (amanunt neimportant, sotul tau nu este cu una maritata, ci cu o fata singura, fara obligatii, iar diferenta de varsta nu este chiar de 20 de ani asa cum ai spus)...ca sa te razbuni si fiindca nu ai reusit acest lucru ai introdus actiunea de divort inca o data, sperand ca si acum sa va impacati, presandu-l...Oricat de perverse ai crede tu ca sunt femeile, eu te asigur ca jocurile lor nu ies intotdeauna asa cum vor, mai ales in situatii de acest gen...Tu stii foarte bine ce ai de facut, nu poti manipula barbatii asa cum doresti si mai ales nu esti femeia care sa poata sa aiba langa ea un barbat, doar al ei..si tu stii asta deja...desi iti doresti cu disperare ...Poate doar o aventura cu tine, asa cum s-a intamplat...
Aceasta este, sa-i zicem...realitatea......

P.S. Pacat de copil...
kudika312898
Postat pe 9 August 2010 15:33
hopa...foarte tare..a venit si tanti vecina de la 2 sa mai adauge ceva picanterii la poveste...foarte tare!! hai ca facem deja telenovela
_Cryssa_
Postat pe 9 August 2010 15:36
Draga crisa_tm,
din pacate, viata fiecaruia dintre noi poate fi privita ca o telenovela, daca esti sincer/a poti vedea asta...De altfel, telenovelele sunt inspirate din realitate...de aceea nu le suport si nu le urmaresc nicioadata...

Revenind la subiect, fireste ca nu-i placut si nicio femeie nu ar trebui sa treaca prin asta! Dar...in viata totul se plateste mai devreme sau mai tarziu...iar rezolvarea problemelor conjugale nu se face alergand prin hoteluri la intalniri de taina cu barbatul altei femei...denigrandu-ti sotul si umilindu-l in ultimul hal! Nu vreau sa spun mai mult...nu acum...nu inca...
kudika312898
Postat pe 9 August 2010 16:40
EU NU I-AM GRESIT SOTULUI MEU NICIODATA ,EL DE MULTE ORI,DAR NU AICI ERA PROBLEMA,UNEORI OBOSESTI INTR-O RELATIE IN CARE CELALALT NU MAI VEDE IN TINE DECIT NEVASTA DE ACASA,SI ATIT!FIECARE DIN NOI LA UN MOMENT DAT AM VRUT ALTCEVA,LIBERTATE ,NEVOIA SA LUAM DISTANTA UNUL FATA DE ALTUL,ULTIMA LUI AVENTURA POATE A FOST PICATURA CARE A UMPLUT PAHARUL....E FOARTE IMPORTANT SA AVEM CAPACITATEA AMINDOI SA PUNEM PUNCT UNEI RELATII CARE NU MAI MERGEA FOARTE BINE,POATE PUTEAM DEPASI MOMENTUL...POATE...DEJA DISTANTA INTRE NOI ESTE DE ANI LUMINA,ASTA NU INSEAMNA CA PE NOI NU NE LEAGA INCA MULTE,MULTE AMINTIRI....SI ASA O SA FIE TOATA VIATA,EL PRIVESTE ALTFEL SITUATIA,EU FIIND SINGURA PRIVESC ALTFEL SITUATIA,LA INCEPUT DRAMATIZAM FOARTE MULT,ACUM PRIVIND IN URMA IMI DAU SEAMA CA POT MERGE MAI DEPARTE SI FARA EL(DESI SENTIMENTE PENTRU EL MAI SUNT)...TIN SA PRECIZEZ CA NU AM COPII,SI NICI NU-MI PONEGRESC SOTUL,EL VA RAMINE MULT TIMP DE ACUM INCOLO IN SUFLETUL SI IN INIMA MEA...EU VREAU SA VA AUD VOUA PAREREA,IMI FACE MULT BINE DIALOGUL CU VOI....IN SITUATIA MEA DE ACUM E EXCLUSA ORICE ALTA RELATIE,DOAR CA MUNCESC UN PIC MAI MULT SA NU MA MAI GINDESC,SA UIT ,SA POT TRAI.....
kudika227120
Postat pe 9 August 2010 17:57
DA da e chiar asa,trebuie sa stii cand si cum sa iesi din scena....
b_camelia
Postat pe 9 August 2010 18:10
interesant...chiar crezi ca ma asteptam sa recunosti ceva?? Daca vei incepe sa fii sincera, vei primi si mesaje pertinente, care sa te ajute cumva, numai daca asta iti doresti cu adevarat! In rest doar istorie...repet, PACAT DE COPIL!

P.S. Imi voi sterge contul, a fost doar o atentionare...inca o data: ai mare grija!!!!
kudika312898
Postat pe 9 August 2010 22:45
UPS !!!
fata_healthy
Postat pe 9 August 2010 23:46
De la: kudika312898, la data 2010-08-09 22:45:39interesant...chiar crezi ca ma asteptam sa recunosti ceva?? Daca vei incepe sa fii sincera, vei primi si mesaje pertinente, care sa te ajute cumva, numai daca asta iti doresti cu adevarat! In rest doar istorie...repet, PACAT DE COPIL!

P.S. Imi voi sterge contul, a fost doar o atentionare...inca o data: ai mare grija!!!!


te-ai aciuit ca o capusa pe umeri saraci femei......daca ea zice ca nu are copil ,ce atentionare ii dai .Iar mare grija suna a amenintare.Doamne cat de pro aste sunt unele,lasa ca esti curioasa si mai vizitezi pagina chiar daca ti-ai sters contul,poate asa iti deschis un topic ''ajutor sunt ipohondra''.
mihaela255
Postat pe 10 August 2010 06:22
"cainele moare de drum lung,si prostul de grija altuia"
camelia_27
Postat pe 13 August 2010 10:25
De la: kudika312898, la data 2010-08-09 15:33:30M-am inscris special pe acest site pentru a-ti raspunde, asa cum probabil astepti...Toata lumea te incurajeaza nestiind decat o parte din povestea ta, ceea ce ai relatat si doar cat ai vrut sa se stie...Numai ca nu ai spus ca voi va inselati reciproc, in special din 2007...este adevarat, sotul tau a inceput primul...In aceste conditii, era firesc sa se intample asa, mai ales ca tu nu ai facut decat sa alergi dupa alti barbati, insurati de altfel (amanunt neimportant, sotul tau nu este cu una maritata, ci cu o fata singura, fara obligatii, iar diferenta de varsta nu este chiar de 20 de ani asa cum ai spus)...ca sa te razbuni si fiindca nu ai reusit acest lucru ai introdus actiunea de divort inca o data, sperand ca si acum sa va impacati, presandu-l...Oricat de perverse ai crede tu ca sunt femeile, eu te asigur ca jocurile lor nu ies intotdeauna asa cum vor, mai ales in situatii de acest gen...Tu stii foarte bine ce ai de facut, nu poti manipula barbatii asa cum doresti si mai ales nu esti femeia care sa poata sa aiba langa ea un barbat, doar al ei..si tu stii asta deja...desi iti doresti cu disperare ...Poate doar o aventura cu tine, asa cum s-a intamplat...
Aceasta este, sa-i zicem...realitatea......

P.S. Pacat de copil...
Chiar e distractiv!Daca o cunosti atit de bine, cred ca esti sotul ei si incerci sa o denigrezi!
twincle
Postat pe 13 August 2010 22:45
De la: kudika312898, la data 2010-08-09 15:33:30M-am inscris special pe acest site pentru a-ti raspunde, asa cum probabil astepti...Toata lumea te incurajeaza nestiind decat o parte din povestea ta, ceea ce ai relatat si doar cat ai vrut sa se stie...Numai ca nu ai spus ca voi va inselati reciproc, in special din 2007...este adevarat, sotul tau a inceput primul...In aceste conditii, era firesc sa se intample asa, mai ales ca tu nu ai facut decat sa alergi dupa alti barbati, insurati de altfel (amanunt neimportant, sotul tau nu este cu una maritata, ci cu o fata singura, fara obligatii, iar diferenta de varsta nu este chiar de 20 de ani asa cum ai spus)...ca sa te razbuni si fiindca nu ai reusit acest lucru ai introdus actiunea de divort inca o data, sperand ca si acum sa va impacati, presandu-l...Oricat de perverse ai crede tu ca sunt femeile, eu te asigur ca jocurile lor nu ies intotdeauna asa cum vor, mai ales in situatii de acest gen...Tu stii foarte bine ce ai de facut, nu poti manipula barbatii asa cum doresti si mai ales nu esti femeia care sa poata sa aiba langa ea un barbat, doar al ei..si tu stii asta deja...desi iti doresti cu disperare ...Poate doar o aventura cu tine, asa cum s-a intamplat...
Aceasta este, sa-i zicem...realitatea......

P.S. Pacat de copil...





... bravo GOGULEEEE ... daca ai aparut aici sa ii dai replica insemna ca ai ce spune ... uite frate cum iese adevarul ca uleiul la suprafata ... daca citesti cele doua pareri intelegi ca adevarul e intotdeauna pe la mijloc ... sotul s-a pus pe pompat ... soata nu se lasa mai prejos ... si uite asa s-a mai rupt o carutza ... ... daca ii intrebi ce au cistigat sa fii sigur ca habar nu au ce a fost in capul lor ...
marco918
Postat pe 13 August 2010 22:58
fa sati fie bine si tie fara unde am gresit capul sus si mai departe dumnezeu e cu toti la capatiiul nostru nu sta nimeni daca ne imbonlavim curaj
kudika187610
Postat pe 14 August 2010 09:34
RESPECTIVA CARE IMI DA REPLICI SI O DA INAINTE CU COPILUL ARE PROBLEME GRAVE PERSONALE,N-O CUNOSC ,NU MA CUNOASTE,NU STIU EXACT CE VREA ...DENIGRARE...HAI SA FIM SERIOSI,ASTA-I O REALITATE DIN VIATA MEA,O PARTICICA MICA DE 15 ANI.....ANII MEI PE CARE I-AM IMPARTIT CU SOTUL MEU,CU AI MEI....
kudika227120
Postat pe 14 August 2010 10:01
Si eu m-am despartit tot dupa 15 ani de casnicie.Eu am bagat divort cu toate ca aveam 4 copii.am trucut cu greu peste acest proces,partajul nici nu s-a terminat mai am o infatisare si scap de acest cosmar.Dar cu toate astea sint alt om acum.Pot spune ca sunt fericita alaturi de cie 4 copiipe care legea mi i-a dat mie ceea ce mi-am dorit cel mai mult.
Te felicit ca ai facut pasul asta.Mie mi-a fost frica dar pina la urma am spus ca nu mai are rost sa caut solutii de impacare pentru ca pe el nu il intereseaza aceasta casnicie,si am reusit.Multi m-au condamnat spunind cum o sa ma descurc cu 4 copii,altii au spus bravo pentru ca o viata ai si nu marita sa suferi alaturi de un om care nu te iubeste.
Iti urez multa bafta in continuare si nu uita ca nu sintem singuri,cineva de sus are grija de noi.

kudika313851
Postat pe 14 August 2010 10:07
De la: jeniS, la data 2010-08-08 09:27:40sigur se va intoarce cu multe regrete la tine cand o sa vada ca te va pierde definitiv .Stii cum sunt ,apreciaza ce au avut abia cand au pierdut.Dar asta nu-l va schimba asa ca nu renunta niciodata la divort Eu am facuto si-mi pare rau .Mi sa intamplat la fel ,Dupa 15 ani si cu una mai tanara cu 22 ani ca el .Ei nu vor sa piarda nimic ,sa fie totul a lor .Viata e frumoasa si trebuie traita



este valabil ºi pt femei k apreciazã ce au avut doar dupã ce au pierdut
gabi68pop
Postat pe 14 August 2010 18:57
Sfatul meu este urmatorul: nu divorta, incearca sa va impacati, sa fi ingaduitoare si chiar daca te insala (daca nu te loveste) iarta-l. Eu as divorta de sotul meu numai in cazul in care m-ar lovi. Fiecare om are de dus o cruce pe acest pamant (a betiei, a curviei, si bogatia este o cruce grea precum si saracia) iar cei de langa ei trebuie sa ii sprijine, sa-i ajute. Pune in balanta binele si raul bucuriile si necazurile si vezi cum se inclina si abia dupa aceea sa alegi. Tu hotarasti. D.zeu sa-ti ajute.
kudika310730
Postat pe 14 August 2010 20:08
...SI INTOARCE SI CELALALT OBRAZ,SI O SA MAI PRIMESTI O PALMA,APOI CELALALT..SI INCA O PALMA...CE NAIBA AVETZI FETELOR...CAND O RELATIE E TERMINATA,NU MAI EXISTA NIMIC SA FIE DIN NOU CUM A FOST...CE SA IERTI...SI CUM, LA INFINIT?NOI SUNTEM PRESUL DE LA USA PE CARE EI SE STERG PE PICIOARE?AUZI,SA IERTI DE PARCA EI AR IERTA,...IA SA TE PRINDA EL CA IL INSELI SA VEZI CUM ITZI DA PAPUCII...
b_camelia
Postat pe 15 August 2010 12:08
Ciau,
Draga mea acum in momentul de faa tu esti singura acre stie prin ce treci, nu cred ca acum cuvintele isi mai au rostul, este greu sa pieri pe cineva drag, dar vad in tine o persoana puternica, stabila pe piciorele ei, pate altcineva in locul tau nu ar fi pus punctul pe"I" ESTI O FATA CURAJOASA ,eate greu dar cu timpul totul o sa fi bine, stii ce ? hai sa-ti zic ceva:"totul in viata aceasta se intampla cu un scop dar trebuie sa avem rabdare sa aflam de ce se intampla toate !", ai incredere in Dumnezeu toate trec si toate vin!
Te pupiki si-ti doresc numai bine! :sml-happy ,
croitoru_gabriella_yahoo_com
Postat pe 15 August 2010 15:44
din randurile pe leai scris pot sa spun ca esti o femeie care se gandeste foarte mult la ea...si asta e bine!!!imi pare rau ca trebuie sa treci prin asa ceva dar trebuie sa te gandesti ca e mai bine asa decat cu minciuni si cu lipsuri de acasa din partea lui...trebuie sa te gandesti ca asa ceva e dat de la dumnezeu si ca tot ce se intampla in viatza noastra se intampla cu un rost...cu un motiv.Pretuiestete pe tine si nu te lasa prada supararii...tu esti importanta nu el!!!
florilein
Postat pe 15 August 2010 17:17
In viata facem alegeri la fiecare pas ! Cele mai" bune "sunt cele pe care ni le asumam = NOI SUPORTAM CEEA CE URMEAZA .

DACA AI ALES SA DIVORTEZI sper ca ai facut-o:
1. PENTRU TINE ,
2.PENTRU TINE
si
3. ...PENTRU TINE
4. SI POATE daca este cazul SI PENTRU COPII care vor creste si vor putea spune ca si altii " eu nu ti-am spus sa nu divortezi pentru mine "


iti doresc putere si sanatate....suna banal ,dar te rog sa cauti jumatatea plina a paharului....

Eu as fi implinit 15 ani de casatorie ?!?!?!? in 2010,dar implinesc in Noiembrie 1 an de la divort si 42 ani de viata ...
am doi copii si sunt "acum" in cea mai frumoasa vacanta
am liniste si sanatate
am lasta o casa o masina si urmeaza procese pentru partaj si neplata pensiei alimentare
TOATE AU UN PRET.
VIATA MEA
VIATA TA
VIATA FIECARUIA E VALOROASA

NU TE CONSIDERA NICI O CLIPA PARASITA , O SA SUFERI MAI MULT SI ORICUM NU MERITA VIATA E PREA SCURTA CA SA PLINGI DUPA UN BARBAT
MAI SUNT SI ALTII
IAR DRAGOSTEA NU ARE VARSTA SI NICI REGULI
MULT SUCCES
MARIANA




kudika225065
Postat pe 15 August 2010 18:26
In viata facem alegeri la fiecare pas ! Cele mai" bune "sunt cele pe care ni le asumam = NOI SUPORTAM CEEA CE URMEAZA .

DACA AI ALES SA DIVORTEZI sper ca ai facut-o:
1. PENTRU TINE ,
2.PENTRU TINE
si
3. ...PENTRU TINE
4. SI POATE daca este cazul SI PENTRU COPII care vor creste si vor putea spune ca si altii " eu nu ti-am spus sa nu divortezi pentru mine "


iti doresc putere si sanatate....suna banal ,dar te rog sa cauti jumatatea plina a paharului....

Eu as fi implinit 15 ani de casatorie ?!?!?!? in 2010,dar implinesc in Noiembrie 1 an de la divort si 42 ani de viata ...
am doi copii si sunt "acum" in cea mai frumoasa vacanta
am liniste si sanatate
am lasta o casa o masina si urmeaza procese pentru partaj si neplata pensiei alimentare
TOATE AU UN PRET.
VIATA MEA
VIATA TA
VIATA FIECARUIA E VALOROASA

NU TE CONSIDERA NICI O CLIPA PARASITA , O SA SUFERI MAI MULT SI ORICUM NU MERITA VIATA E PREA SCURTA CA SA PLINGI DUPA UN BARBAT
MAI SUNT SI ALTII
IAR DRAGOSTEA NU ARE VARSTA SI NICI REGULI
MULT SUCCES
MARIANA




kudika225065
Postat pe 15 August 2010 18:27
nu inteleg...Cum "pe langa divort mi-am pierdut si iubitul"?
Ce fel de om esti?
Ai vrut sa te razbuni pe sot ca te-a inselat cu "arma prostului"?
Te-ai gandit ca ii vei face altei femei exact ce ti-a facut tie sotul?
Vreau sa stiu un singur lucru: Te simti bine cand iti vizualizezi moralul in oglinda dimineata?
igvoicu
Postat pe 16 August 2010 07:32
felicitari!
nimeni nu trebuie sa sufere ,eu m-am despartit dupa 18 ani si "raposatul"care-si gasise o fufa a ales sa ma pedepseasca pentru alegerea facuta (divortul)si ma lasat doar cu hainele cu care am fost imbracata ,a fost cumplita experienta traiata ,de la casa si masini sa ajungi la mila rudelor ,nu stiu cum de nu am luat-o razna ,dar a trecut ,acum am din nou pofta de viata mi-am facut casa ,mi-am luata masina si sunt cu cineva care ma iubeste,deocamdata!asa ca viata merge inainte!
carmen_barbu1959
Postat pe 16 August 2010 10:08
asta traiesc si eu acum, exact aceeasi poveste dupa 16 ani doar cu puiutii mei voi ramane numai sa scap de el , m-a distrus psihic si fizic ......fii tare
marinuta
Postat pe 17 August 2010 16:55
Sunt si eu in aceeasi situatie ca si tine, este devastator cand stii ca ai dat totul si esti tradata in felul acesta.La mine sunt 20 de ani in care totul a fost perfect, am zis eu.Si dintr-o data, acum o luna, am descoperit tradarea aceasta imensa.Si acum imi spune ca vrea sa ramanem prieteni.Oare ce fel de oameni sunt barbatii?Eu prin conformatie sunt o sentimentala deci sunt atinsa in profunzime pe plan afectiv.Traiesc momente de cosmar, nu ma pot concentra, nu pot dormi, nu pot manca, din pacate acum 2 ani m-am imbolnavit si nu am mai putut lucra.Incepusem insa sa ma simt mai bine de acum cateva luni si imi propusesem sa ma apuc din nou de treaba.Dar a venit tornada!Mi-am propus ca oricand voi auzi despre o femeie in aceeasi situatie sa o sprijin cat pot de mult, pentru ca avem nevoie de orice prieten in aceasta situatie.Eu mi-am gasit alinarea in biserica, pentru ca atunci cand m-am imbolnavit am gasit sprijin tot acolo si faptul ca incet am inceput sa ma simt din ce in ce mai bine m-a facut sa am incredere ca Dumnezeu ma poate sprijini.
Deci in afara de a fi alaturi de prieteni, de a te dezvolta pe plan profesional sub diverse forme, cauta ajutorul lui Dumnezeu, mergi la sf.Liturghie duminica, mergi la Sf. Maslu , citeste -ti rugaciunea.Citeste de asemenea Osho si Omram Michael Aivanhov.Te vor ajuta mult.Si in rest vorbeste cu noi pe acest site.
kudika314644
Postat pe 18 August 2010 08:07
De la: kudika033550, la data 2010-08-06 07:43:30prin ceva asemanator trec si eu
dar dupa23 de ani de casatorie
am pierdut tineretea ,bani ,munca fizica
am 2 copii minunati
m-am hotarat si am depus divortul
dar si partajul ...va fi un drum greu
dar d-zeu ma va ajuta in continuare ,sunt o luptatoare asa ca viata merge inainte cu drag iti doreste ELENA


La concluzia asta ai ajuns, ca ti-ai pierdut tineretea?
Gandesti profund doamna, ce sa zic:)))))))
Madam, cand se intampla o ruptura ( si nu e boala) te uiti la partea plina a paharului..trecut.
Tu vezi doar o tinerete pierduta, bani si ca ai muncit cu carca?
In fine, sotul tau nu a pierdut mult, crede-ma.........( si scuza-ma ca-s incisiva, insa eu zic sa te mai gandesti cam cat din 23 de ani au fost " rahat" ....nu cred ca toti!)
stem_29
Postat pe 18 August 2010 08:59
De la: carmen_barbu1959, la data 2010-08-16 10:08:57felicitari!
nimeni nu trebuie sa sufere ,eu m-am despartit dupa 18 ani si "raposatul"care-si gasise o fufa a ales sa ma pedepseasca pentru alegerea facuta (divortul)si ma lasat doar cu hainele cu care am fost imbracata ,a fost cumplita experienta traiata ,de la casa si masini sa ajungi la mila rudelor ,nu stiu cum de nu am luat-o razna ,dar a trecut ,acum am din nou pofta de viata mi-am facut casa ,mi-am luata masina si sunt cu cineva care ma iubeste,deocamdata!asa ca viata merge inainte!


Sa inteleg ca ai ramas cu hainele de pe tine pt. ca te-ai maritat in " casa " sotului?!
Altfel nici poveste doamna sa ramai " goala"....exista partaj.
Iar daca ai fost casnica, si dupa divort DEJA, ti-ai facut casa, masina..etc, inseamna ca esti " beton" altii o fac intr-o viata:)))
Sa nu-mi zici ca te-ai aciuat pe langa unul cu toate " averile" astea.
stem_29
Postat pe 18 August 2010 09:07
Stem,esti mai mult decat penibila cu asa comentarii la un astfel de subiect !
miruna_grace
Postat pe 18 August 2010 09:57
De la: miruna_grace, la data 2010-08-18 09:57:40Stem,esti mai mult decat penibila cu asa comentarii la un astfel de subiect !


Prefer "penibila" decat fraiera, sa fac 2 copii ( nimic de zis in sensul acesta, sa va triasca!) si sa ma plang ca mi-ai pierdut 16-23 de ani din viata......( desii aveti copii, aveti pt. ce trai, si facand acesti copii, nu consider anii pierduti, pierduti sunt anii femeilor usoare care n-au pe nimeni in viata lor, madam, alea au trait degeaba....NU voi!)

" Succesuri"!

P.S. am zis fraiere pt. ca va plangeti.
stem_29
Postat pe 18 August 2010 10:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
coruptia 193 De la: kudika171801 1 Decembrie 2010 12:51
to be or not to be!!!! 73 De la: kudika021451 12 Noiembrie 2010 15:01
Nou! 1 De la: Catalina_Zamfir 31 Iulie 2009 22:40
Bloguri de haine 33 De la: killahsboutique 22 Mai 2014 18:14
ce anticonceptionale sa iau? 72 De la: iopaul 20 Martie 2011 00:42