Setari Cookie-uri

FURUNCULE LA SUBRATZ !

Daca stie cineva din ce cauza apar furuncule sub bratz? Este posibil din cauza deodorantului?!
Din punct de vedere al igienei este ok, nu se poate pune problema aceasta! Daca ma poate cineva ajuta, mas bucura sincer, deoarece ma deranjeaza!
lelly
Postat pe 4 August 2010 18:57
furuncule sau cosuri? ca nu e totuna
miss_darine
Postat pe 4 August 2010 20:08
Iti zice yo,mergi la medic si cu un vaccin ai scapat de problema!
Barbie30
Postat pe 4 August 2010 20:15
pai poate e din cauza lamei pe care o folosesti..
Shhh
Postat pe 4 August 2010 21:44
Furunculele apar din cauza firului de la nivelul axilei care se infecteaza ! Asa ca ai mai grija cu igiena, cu metoda de epilare...daca iti apar des ai putea opta pt epilare definitiva, imi imaginez ca este f neplacut sa iti apara in zona respectiva !
Vaccinul se face in functie de bacteria care il produce, insa in orice caz nu este musai sa iti rezolve problema, inca nu s-a definitivat un vaccin eficient, este inca in faza de experiment !
Cand am spus sa ai grija cu igiena nu m-am referit la a te spala, sunt convinsa ca te speli...insa ai grija cu transpiratia, cand transpiri te poti irita, se infecteaza zona si poate sa apara furuncul..dupa ce te epilezi trebuie sa iti dai cu o solutie calmanta pe piele, sa te dezinfectezi des s.a.m.d
Insa pt informatii mai multe du-te la un dermatolog...daca nu vrei sa dai bani pe la cabinete private te poti duce la tineretului, langa liceul Sincai, la policlinica de dermato, obligatoriu cu trimitere ca sa te poata consulta, eventual sa iti prescrie reteta !
Summer_
Postat pe 4 August 2010 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAUT NASII 1 De la: Marian_Mihai_1 28 August 2016 13:39
Buna 2 De la: cioroias_alina 27 Mai 2011 19:51
Oxiori 2 De la: stem_29 16 Septembrie 2010 15:02
Lichen plat inversat 1 De la: kudika_24565 1 Ianuarie 2013 18:29
munca in strainatate 2 De la: kisskrita 12 Iunie 2014 16:36