Setari Cookie-uri

capricorn

as vrea si eu un sfat :) prefer sa trec direct la subiect si sa las la o parte toate formalitatile , acum 2 ani am kunoscut un baiat pe net si la inceput vorbeam in fiecare zi , "te besk" sau kuvinte de genu dat nu lipseau niciodat.a recunoscut k la inceput era vrajeala dar cu timpul a inceput sa simta ceva pt mn, la mn a fost cam la fel sau mai bn zis stiam k у vrajeala si odata ku trecerea timpului am inceput sal iubesc mia zis k vrea sa vina la mn , akuma insa de kiteva saptamini nu mai da nici un semn ca ar mai fi interesat de mine , de kiteva ori iam zis de despartire el (capricorn) a negat spunind k nu ma lasa k o sa vina si k trece printro stare grea din kauza muncii , k mai mereu у okupat , eu nu kred k mai simte ceva insa nu inteleg de ce se komporta asa , ce ii "iese" la vrajeala asta , imi poate explika cineva?as vrea sa stiu si parerile voastre si eventual un sfat ca sa stiu ce sa mai fak
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 11:21
De la: kudika416528, la data 2011-08-03 11:21:23as vrea si eu un sfat :) prefer sa trec direct la subiect si sa las la o parte toate formalitatile , acum 2 ani am kunoscut un baiat pe net si la inceput vorbeam in fiecare zi , "te besk" sau kuvinte de genu dat nu lipseau niciodat.a recunoscut k la inceput era vrajeala dar cu timpul a inceput sa simta ceva pt mn, la mn a fost cam la fel sau mai bn zis stiam k у vrajeala si odata ku trecerea timpului am inceput sal iubesc mia zis k vrea sa vina la mn , akuma insa de kiteva saptamini nu mai da nici un semn ca ar mai fi interesat de mine , de kiteva ori iam zis de despartire el (capricorn) a negat spunind k nu ma lasa k o sa vina si k trece printro stare grea din kauza muncii , k mai mereu у okupat , eu nu kred k mai simte ceva insa nu inteleg de ce se komporta asa , ce ii "iese" la vrajeala asta , imi poate explika cineva?as vrea sa stiu si parerile voastre si eventual un sfat ca sa stiu ce sa mai fak


scusa-ma.....o intrebare: cati ani ai tu? esti atat de naiva sa crezi in iubiri destea virtuale?apai pe net poti sa scrii cate baliverne iti trec prin cap....tot ce vrei si ce nu vrei....inclus " te besk" de ce nu incerci mai bine sa-ti traiesti copilaria asa cum trebuie,crede-ma asta nu se mai intoarce.....ai sa dai peste un munte de baieti,barbati care iti vor spune te iubesc!!!asta nu inseamna ca va fi si adevarat scusa-mi expresia dar da-ti 2 palme si trezeste-te la realitate!!!
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 11:31
Ce inseamna "te besk" ? A fost "vrajeala" de la inceput pana la sfarsit (ca se pare ca s-a sfarsit). A gasit prospatura si acum nu mai are timp de tine. De ce se comporta asa? Pentru ca este imatur, iar tu daca te-ai lasat "vrajita"....... Nu-i "iese" nimic la asta, doar satisfactia ca a mai prostit pe cineva. Si nu conteaza zodia. Sa-ti fie invatatura de minte pentru alta data sa nu mai cazi in plasa "vrajitorilor" !
luchianramona
Postat pe 3 August 2011 11:43
unde mai pui ca toata relatia lor " de la inceput la sfarsit".... s-a desfasurat pe net
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 11:49
Bai ...da chiar se poate iubi un calculator pe care apar niste cuvinte
lilu_67
Postat pe 3 August 2011 12:11
adik ramine doar ku impresia k a mai prostit pe careva?hmmmmmmmm kestia asta o mai inteleg da oriku nu inteleg ce rost are sa mai kontinue in halu ista dc mereu spune k nu ma lasa kind у klar k asta a facut?oare nu sa saturat de atita vrajeala?
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 12:28
"apar" oarecum...... kuvintele astea au aparut si pe calk si pe tel si in scris si oral si........in fine ......
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 12:29
De la: kudika416528, la data 2011-08-03 12:29:48"apar" oarecum...... kuvintele astea au aparut si pe calk si pe tel si in scris si oral si........in fine ......


inca o data!!!mergi in parc si copilareste in loc sa stai sa te "besku-esti" pe net!!nu-ti pierde cei mai frumosi ani in fata calculatorului
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 12:50
De la: Dada_Dadina23, la data 2011-08-03 12:50:57
De la: kudika416528, la data 2011-08-03 12:29:48"apar" oarecum...... kuvintele astea au aparut si pe calk si pe tel si in scris si oral si........in fine ......


inca o data!!!mergi in parc si copilareste in loc sa stai sa te "besku-esti" pe net!!nu-ti pierde cei mai frumosi ani in fata calculatorului
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 13:11
ma Dada sau kum teo mai kema ms ma de plimbare da nu asta am vrut eu sa aflu,macar ai bagat la cap ce ma intereseaza pe mn sau te bagi si tu ka musca pe nepusa masa cu тот felu de comment-uri?vrei sa ma ajuti ku un sfat?bine,dak nu iesi te rog tu la o plimbare si mai lasama
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 13:15
De la: kudika416528, la data 2011-08-03 13:15:35ma Dada sau kum teo mai kema ms ma de plimbare da nu asta am vrut eu sa aflu,macar ai bagat la cap ce ma intereseaza pe mn sau te bagi si tu ka musca pe nepusa masa cu тот felu de comment-uri?vrei sa ma ajuti ku un sfat?bine,dak nu iesi te rog tu la o plimbare si mai lasama


deci mai esti si incapatanata pe langa naiva!cum faci sa crezi in vorbele cuiva cu care ai avut doar o relatie virtuala???tu doar gandeste-te bine la asta!!!!apoi invata sa scrii corect romaneste!!!si sa stii ca e o buna idee sa ies la o plimbare.macar nu mai vad ce pasarele va trec prin cap!have a good day!
Dada_Dadina23
Postat pe 3 August 2011 13:19
inkredibil kit de departe pot sa mearga unii dintrun capriciu banal ......
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 14:15
ma crucesc mereu pe toate forumurile! mai scumpo, tu intelegi ce scri? ca eu una sincer chiar nu pricep nimic. am inteles ca in ziua de azi e mai "cool" sa vorbesti ca un analfabet dar sa ajungi sa scri ca si unul? Si mai interesant e ca oamenilor ca tine le trebuie "iubire" si sex si relatie si nu stiu sa lege doua cuvinte. Si normal, dupa cursul firesc al lucrurilor, vei ajunge cu un "superior" care iti rupe dintii in bataie! Lasa calculatorul in plata lui ca nu esti pregatita de o astfel de viata "sociala" si intalneste-te cu prietenele tale, iar in acel parc nu scuipati seminte, ca nu-i frumos, ci plimba-te sau gaseste o ocupatie constructiva. Si nu ar fi rau sa citesti ceva, ai sa observi ca limba romana nu prea seamana cu ce debitezi tu acolo.

avea tatal meu o remarca interesanta care iti poate fi utila, daca o intelegi: Omul s-a chinuit atata timp sa se dea jos din copac si sa traiasca pe pamant si voi va chinuiti sa urcati inapoi.
Allexys
Postat pe 3 August 2011 14:38
De la: Allexys, la data 2011-08-03 14:38:41ma crucesc mereu pe toate forumurile! mai scumpo, tu intelegi ce scri? ca eu una sincer chiar nu pricep nimic. am inteles ca in ziua de azi e mai "cool" sa vorbesti ca un analfabet dar sa ajungi sa scri ca si unul? Si mai interesant e ca oamenilor ca tine le trebuie "iubire" si sex si relatie si nu stiu sa lege doua cuvinte. Si normal, dupa cursul firesc al lucrurilor, vei ajunge cu un "superior" care iti rupe dintii in bataie! Lasa calculatorul in plata lui ca nu esti pregatita de o astfel de viata "sociala" si intalneste-te cu prietenele tale, iar in acel parc nu scuipati seminte, ca nu-i frumos, ci plimba-te sau gaseste o ocupatie constructiva. Si nu ar fi rau sa citesti ceva, ai sa observi ca limba romana nu prea seamana cu ce debitezi tu acolo.

avea tatal meu o remarca interesanta care iti poate fi utila, daca o intelegi: Omul s-a chinuit atata timp sa se dea jos din copac si sa traiasca pe pamant si voi va chinuiti sa urcati inapoi.
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 15:00
dupa ce o sa ajungem sus , adica in copac , o sa vrem din nou jos , adica pe pamint banuiesc ca tu esti deja jos ( ma refer la pamint nu la altceva) . in rest iti dau dreptate da oriku nu ma consider analfabeta , daca asta inseamna sa nu vorbesti/scrii bine romana , pentru ca nu sunt romanca getbeget , si in plus ..........am impresia ca joc "telefonul stricat" , se incepe cu un subiect si se continua cu altul, in asa mod cred ca se va sfirsi cu un subiect total diferit si de inceputul si de continutul discutiei .......
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 15:10
nu e prea relevant ca nu esti romanca 100%. ai vazut ca se poate? in ultimul mesaj... hai o zi buna si nu iti mai pierde timpul cu internetul. pun pariu ca e o zi superba pe acolo pe unde esti!
Allexys
Postat pe 3 August 2011 15:16
nu as spune k е mare diferenta intre primul si ultimul da ma rog.....si cit despre timp...parca s-ar incepe ploaia....deci prefer sami pied timpul cu o carte online si sa ma mai uit si pe forum...........da mersi oricum pentru sfat :)
kudika416528
Postat pe 3 August 2011 15:55
De la: kudika416528, la data 2011-08-03 11:21:23as vrea si eu un sfat :) prefer sa trec direct la subiect si sa las la o parte toate formalitatile , acum 2 ani am kunoscut un baiat pe net si la inceput vorbeam in fiecare zi , "te besk" sau kuvinte de genu dat nu lipseau niciodat.a recunoscut k la inceput era vrajeala dar cu timpul a inceput sa simta ceva pt mn, la mn a fost cam la fel sau mai bn zis stiam k у vrajeala si odata ku trecerea timpului am inceput sal iubesc mia zis k vrea sa vina la mn , akuma insa de kiteva saptamini nu mai da nici un semn ca ar mai fi interesat de mine , de kiteva ori iam zis de despartire el (capricorn) a negat spunind k nu ma lasa k o sa vina si k trece printro stare grea din kauza muncii , k mai mereu у okupat , eu nu kred k mai simte ceva insa nu inteleg de ce se komporta asa , ce ii "iese" la vrajeala asta , imi poate explika cineva?as vrea sa stiu si parerile voastre si eventual un sfat ca sa stiu ce sa mai fak


Buna. In primul rand, as vrea sa stiu ce varsta ai. Tu ai numit topicul capricorn, dar vad ca practic, nu are nici o legatura cu ceea ce ai scris. Tind sa ofer acelasi sfat de mai sus, acela de a te bucura de viata fara computer. Referitor la..asa-zisa relatie, doar faptul ca va scriati, nu inseamna ca nu a putut juca teatru de la bun inceput. Nu a mai comunicat cu tine pentru ca si-a gasit alte preocupari, si-o fi gasit o iubita si "distractia" de a vraji o tipa pe net nu il mai interesa.

Nu te supara pe mine, dar nu ar fi rau sa te maturizezi si sa nu mai crezi tot ce ti se spune, nici pe net, nici in viata reala. Sunt multe persoane care poarta o "masca" de acre tu nici nu ai habar.

Privitor la cartile online.. ...te rog... atunci cand citesti ai nevoie sa te cufunzi in lectura, sa simti ca faci parte din ea, din viata respectiva. Cititul pe net si trasul cu ochiul la forumuri sau messenger, nu se numeste citit.
Invata sa apreciezi o carte. Si intreaba parintii cum e viata reala. Nu trebuie neaparat sa treci prin loviturile vietii ( ar fi cazul ideal) pentru a sti cate placeri si cate probleme poate aduce.

Take care.
BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 22:46
... si nu te supara, dar a trebuit sa citesc de cateva ori postarea ta pentru a intelege ce anume ai vrut sa spui. Pastreaza limbajul ala pt mess, daca nu te poti descotorosi de el. Dar ar fi indicat sa scrii romaneste, normal, ca nu cumva la examene sa ajungi sa scrii asa si sa fii considerata o analfabeta, o neserioasa pt ca, din felul in care scrii, reiese cat de mult stai si pierzi vremea pe net, in loc sa iti urmaresti interesele.
BabeLove4U
Postat pe 10 August 2011 22:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum suna ? 5 De la: Buburuza1803 5 Aprilie 2013 11:42
un sfat, va rog....ce sa aleg?? 39 De la: Ank_06 23 Iulie 2011 11:49
Ce ar fi fãcut piþipoancele fãrã telefon mobil? Cu ce s-ar fi pozat ? 14 De la: kudika_13420 2 Octombrie 2012 15:16
Soareci in casa 3 De la: Einsecticide 10 Septembrie 2014 11:21
concurs 4 De la: iorela 8 Aprilie 2013 10:34