Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac:(:(:(

Sunt cu un baiat de 1 an o luna si o zi.....ne despart cam 80 de km dar asta nu conteaza pt mn,,,,,de la un timp am inceput sa ne certam cam des pt ca el e prea gelos si prea posesiv,,,,el are voie sa fie aja....dar eu cand ii zic sa nu mai vorbeaca cu fostele lui(mai ales cu una din ele...o anume catalina.....) nu ii convine,,,,mi-am schimbat si nr doar ca sa nu ma mai caute niciun baiat,,,am de fapt in agenda doar 7 baieti...dintre care 3 sunt prietenii lui dupa numarul carora ma mai suna...si altii sunt veri,,,sau alte rude....M-am indepartat de toti prietenii mei,,,,,am fct asta doar sa fie bine....dar tot e cva...tot e gelos,,,,in toamna urmeaza sa ma duc la facultate,,,,nu stiu ce o sa fac....cred ca o sa ne certam zilnic,,am fost cu el cand m-am inscris doar sa vada unde o sa invat de acu inainte si sa vada ca nu ma intereseaaza nimeni altcineva decat el.......m-am certat si cu tata pt el,,,,,dar nuj daq mai rezista cu atata gelozie....eu nu am voie sa ies undeva,,,,doar cu fete sa fiu daq vreau sa ma duc undeva,,,si afla daq e si vreun baiat....si atunci incepe iar cearta,.,,,maine e ziua lui,,,o sa ne intalnim pe ascuns,,,,ca sa nu stie tata ca nu e de acord cu relatia,,,,,,simt ca am nevoie de putina libertate..nu mai suport aja...sincer nici nu stiu daq il iubesc aja cum zic eu.....poate ca e doar obisnuinta...dar imi e frica de gandu ca as putea sa ma despart de el,,,,poate ca imi e mila de el.....si nu vreau sa sufere.....nu stiu cum sa ii zic macar sa luam o pauza....o sa imi inceapa ca aja il i9ubesc eu pe el?????nu stiu daq vreau sa ma despart de el sau sa raman cu el...el deja se gandeste ca la anu sa ne mutam amandoi,......nu sunt pregatita pt aja cva,,,,,Vreau un sfat va rg.....nuj ce sa fc.....ma gandesc si la viitor,,,ca daq acum e aja...dar cand ma duc la facultate???
kiss_all
Postat pe 7 August 2010 11:07
Sincer e prea posesiv pentru ca tu il poti insela oricand fara ca el sa stie, poate ar trebuii sa faci o pauza de relatii si cand cauti pe altcineva incearca unu care sa fie mai putin gelos. Pana la urma s va ajunge ori la despartire ori la batai. Gandeste-te bine ca nu are rost sa te certi cu ai tai pentru o persoana nesemnificativa
camy_se
Postat pe 7 August 2010 11:14
Ai cautat mult pana l-ai gasit? Deocamdata va certati; la anul, daca va mutati impreuna, o sa vina si bataia, stai fara grija! Poti sa faci ce facultate iti trece prin cap, daca vei ramane cu el nu cred ca vei lucra undeva. Spune-mi tu serviciu fara un barbat macar! Cum adica ti-e frica la gandul ca te-ai putea desparti de el?
Te-a amenintat, sau ti-e mila? Nicio varianta nu e buna, crede-ma! Si ce-l intereseaza pe el pe cine ai tu in agenda telefonica? S-au inmultit gelosii, unde te uiti, numai de specimene de-astea dai!
kitty_na
Postat pe 7 August 2010 18:50
cine imi traduce????????
anastasia_m
Postat pe 7 August 2010 19:03
De la: anastasia_m, la data 2010-08-07 19:03:25cine imi traduce????????

Ano,sa te lumineze yo Tipa e combinata cu un "cavaler" care e foarte posesiv,au o relatie la distanta si cam ar vrea sa-i dea papuceii,dar nu prea stie cum
Barbie30
Postat pe 7 August 2010 19:19
Draga ,nu mai fii naiva ,se vede ca nu ai experienta de viata.
Treaba e in felul urmator:Barbatii prin natura lor genetica sunt gelosi si vor ca femelele sa fie numai ale lor chiar daca mai are si altele,iti spune un barbat trecut prin viata care are navasta si tine si amanta de vre-o 7 ani,si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.
Asa ca asculta-ti tatal ca iti vrea numai binele ,nu te incapatina sa te mai intilnesti cu el pe ascuns,tu urmeaza-ti destinul cu scoala,schimba-ti numarul de telefon si daca te mai cauta si te agreseaza amenintal cu politia.
Ceea ce crezi tu ca il iubesti este o falsa iluzie ,de inceput de drum in viata,si daca erati vecini de casa si tot nu ar fi mers relatia pentru ca el este un escroc si un posesiv.
Vorbeste deschis cu tatal tau sa te sprijine sa scapi de el ,numai tatal tau te poate ajuta,iti spun asta pentru ca si eu am o fata si tatii isi iubesc enorm fetele.
Succes si tine-ne la curent .
marianil
Postat pe 11 August 2010 09:57
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.


Ce tare esti !!! :)
anutzzaa
Postat pe 11 August 2010 17:21
De ce ai lasat relatia sa ajunga in halul asta? Nu te sufoca relatia asta?? Eu una nu as rezista.
Tot ce trebuie sa faci e sa te gandesti la binele tau, nu exista doar el pe lumea asta.In plus, de la anu' la facultate abia o sa ai timp de tine ca tre sa iti faci mancare, sa te ingrijesti, sa te duci la cursuri +seminare , dar mai ales sa stai sa vorbesti non stop cu el si sa ii explici ca nu ai treaba cu alt baiat. Mie relatia asta nu-mi miroase-a bine. Ori ii pui punct acum, ori accepti sa te termine psihic si sa puna el asa numitul "pumn".
BlueBubble
Postat pe 12 August 2010 17:37
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16Draga ,nu mai fii naiva ,se vede ca nu ai experienta de viata.
Treaba e in felul urmator:Barbatii prin natura lor genetica sunt gelosi si vor ca femelele sa fie numai ale lor chiar daca mai are si altele,iti spune un barbat trecut prin viata care are navasta si tine si amanta de vre-o 7 ani,si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.
Asa ca asculta-ti tatal ca iti vrea numai binele ,nu te incapatina sa te mai intilnesti cu el pe ascuns,tu urmeaza-ti destinul cu scoala,schimba-ti numarul de telefon si daca te mai cauta si te agreseaza amenintal cu politia.
Ceea ce crezi tu ca il iubesti este o falsa iluzie ,de inceput de drum in viata,si daca erati vecini de casa si tot nu ar fi mers relatia pentru ca el este un escroc si un posesiv.
Vorbeste deschis cu tatal tau sa te sprijine sa scapi de el ,numai tatal tau te poate ajuta,iti spun asta pentru ca si eu am o fata si tatii isi iubesc enorm fetele.
Succes si tine-ne la curent .


Hai, hai, doar stii ca te inseala cu un plastic.
Nu te supara, dar nu ma pot abtine sa nu rad:)))))))
Adica te compara cu un plasticutz
stem_29
Postat pe 12 August 2010 22:38
Dupa ce am citit sfaturile voastre mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva..si am luat hotararea sa ma despart de el ca nu mai suportam,eram nervoasa tot timpu...daca ma certam cu el imi sareau dracii pe altcineva si nu era bine...in momentul cand i-am spus ce am de gand a vazut baiatul ca pot sa ma despart de el(incepusem sa fiu atat de indiferenta ca nici eu nu ma mai recunosteam) si a inceput sa danseze cam dupa cum ii cant eu....dupa ce i-am zis ,el normal ca nu era de acord,eu mi-am inchis telefoanele,nu am mai intrat pe mess,,,a incercat cu disperare sa dea de mine,,,chiar la sunat pe tata crezand ca e acasa,,,apoi pe mama...se ruga de ei sa ma faca sa vorbesc macar 2 min cu el...tot nu am vorbit....poate ca am vrut sa vad daca se lasa usor invins,,daca eu nu vroiam sa vorbesc cu el.putea sa zica "gata frate nu mai o caut..mai sunt fete...nu e doar ea pe lumea asta,,,daca ea nu mai vrea...NEXT!!!!!.."dar nu ....el ma suna de nu stiu cate ori pe zi..pe mama...pe tata....pe mess imi lasa offline-uri...m-a sunat si maicasa...sa ii explic ce are baiatul ei ca plange toata ziua...nu mananca....nu prea doarme...nu vorbeste cu nimeni....ba chiar pe fetele care il suna le injura sa nu il mai caute ca sa nu ma supar eu cumva...au fost cateva zile infernale...eu nimic..nici un semn..a venit la mine acasa sa ma caute dar eu eram la bunici la tara..a venit la bunici dupa mine. ...eu tot nimic...l-am vazut pe strada....mi-a picat fata....el m-a luat in brate mi-a spus ca e un prost,ca ma iubeste enorm si nu vrea sa se desparta de mine din cauza prostiilor lui si a geloziei lui absurde,,a inceput sa strige in gura mare pe strada ca ma iubeste .....toata lumea se uita la mine ..ma simteam penibil si in acelasi timp flatata.....o batrana imi spune...."iarta-l mamaie ca te iubeste".....nu mai stiam ce sa fac....dar l-am iertat si ne-am impacat,,,acum e totul asa cum mi-am dorit eu ...si stie ca daca mai imi face vreo faza se termina totul intre noi ,ca asta e ultima sansa pe care o dau relatiei noastre.... si asa si e....nu mai sunt dispusa sa mai accept nimic.....nu o sa profit ca acum face cam ce zic eu...o sa fie totul normal....sper doar sa fie bine...daca nu ...nu si cu asta basta....trec eu peste asta,,,,am trecut eu peste altele mai grele..
kiss_all
Postat pe 16 August 2010 11:54
De la: Barbie30, la data 2010-08-07 19:19:52
De la: anastasia_m, la data 2010-08-07 19:03:25cine imi traduce????????

Ano,sa te lumineze yo Tipa e combinata cu un "cavaler" care e foarte posesiv,au o relatie la distanta si cam ar vrea sa-i dea papuceii,dar nu prea stie cum


Deci asa sta treaba??
arpydia
Postat pe 15 Septembrie 2010 14:18
De la: anutzzaa, la data 2010-08-11 17:21:27
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.


Ce tare esti !!! :)

pai nu esti gelos pe nevasta pt k esti sigur pe ea...o gasesti acasa cu copilasii, gatind pt tine cand vii obosit de la amanta, calcandu-ti hainele, spalandu-le, intinzandu-le, etc...in schimb, amanta are timp liber pt altii dar daca ai prinde-o pe nevasta cu altul, iti spun eu k ai da in icter negru de furie
charlotte_sucks
Postat pe 15 Septembrie 2010 16:16
De la: charlotte_sucks, la data 2010-09-15 16:16:45
De la: anutzzaa, la data 2010-08-11 17:21:27
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.


Ce tare esti !!! :)

pai nu esti gelos pe nevasta pt k esti sigur pe ea...o gasesti acasa cu copilasii, gatind pt tine cand vii obosit de la amanta, calcandu-ti hainele, spalandu-le, intinzandu-le, etc...in schimb, amanta are timp liber pt altii dar daca ai prinde-o pe nevasta cu altul, iti spun eu k ai da in icter negru de furie


dap, sa speram ca nevasta isi face si ea amant, este socant sa ai amanta de 7 ani de zile, daca o iubesti asa mult de ce ti amagesti sotia in continuare? macar isi poate reface si ea viata si tu sa ramai cu amanta, ce urat din partea ta oricum.... ori, ori, sau, sau....
lover_woman
Postat pe 15 Septembrie 2010 21:12
De la: kiss_all, la data 2010-08-16 11:54:38Dupa ce am citit sfaturile voastre mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva..si am luat hotararea sa ma despart de el ca nu mai suportam,eram nervoasa tot timpu...daca ma certam cu el imi sareau dracii pe altcineva si nu era bine...in momentul cand i-am spus ce am de gand a vazut baiatul ca pot sa ma despart de el(incepusem sa fiu atat de indiferenta ca nici eu nu ma mai recunosteam) si a inceput sa danseze cam dupa cum ii cant eu....dupa ce i-am zis ,el normal ca nu era de acord,eu mi-am inchis telefoanele,nu am mai intrat pe mess,,,a incercat cu disperare sa dea de mine,,,chiar la sunat pe tata crezand ca e acasa,,,apoi pe mama...se ruga de ei sa ma faca sa vorbesc macar 2 min cu el...tot nu am vorbit....poate ca am vrut sa vad daca se lasa usor invins,,daca eu nu vroiam sa vorbesc cu el.putea sa zica "gata frate nu mai o caut..mai sunt fete...nu e doar ea pe lumea asta,,,daca ea nu mai vrea...NEXT!!!!!.."dar nu ....el ma suna de nu stiu cate ori pe zi..pe mama...pe tata....pe mess imi lasa offline-uri...m-a sunat si maicasa...sa ii explic ce are baiatul ei ca plange toata ziua...nu mananca....nu prea doarme...nu vorbeste cu nimeni....ba chiar pe fetele care il suna le injura sa nu il mai caute ca sa nu ma supar eu cumva...au fost cateva zile infernale...eu nimic..nici un semn..a venit la mine acasa sa ma caute dar eu eram la bunici la tara..a venit la bunici dupa mine. ...eu tot nimic...l-am vazut pe strada....mi-a picat fata....el m-a luat in brate mi-a spus ca e un prost,ca ma iubeste enorm si nu vrea sa se desparta de mine din cauza prostiilor lui si a geloziei lui absurde,,a inceput sa strige in gura mare pe strada ca ma iubeste .....toata lumea se uita la mine ..ma simteam penibil si in acelasi timp flatata.....o batrana imi spune...."iarta-l mamaie ca te iubeste".....nu mai stiam ce sa fac....dar l-am iertat si ne-am impacat,,,acum e totul asa cum mi-am dorit eu ...si stie ca daca mai imi face vreo faza se termina totul intre noi ,ca asta e ultima sansa pe care o dau relatiei noastre.... si asa si e....nu mai sunt dispusa sa mai accept nimic.....nu o sa profit ca acum face cam ce zic eu...o sa fie totul normal....sper doar sa fie bine...daca nu ...nu si cu asta basta....trec eu peste asta,,,,am trecut eu peste altele mai grele..



Nu stii ce vrei!asa usor te lasi intimidata.....din cate vad eu a trecut doar o saptamana! Era normal sa se simta rau......!Eu sunt de parere ca atunci cand ei o decizie cum e ceea pe care ai luat-o tu, nu vad de ce te-ai mai suci?sau ce te-ar mai putea intoarce? Atata timp cat ai ajuns la concluzia ca nu mai poti continua cu persoana respectiva inseamna ca au existat argumente destul de solide de ai facut pasul asta...,nu?
oksanaa
Postat pe 16 Septembrie 2010 14:43
De la: kiss_all, la data 2010-08-16 11:54:38Dupa ce am citit sfaturile voastre mi-am dat seama ca trebuie sa fac ceva..si am luat hotararea sa ma despart de el ca nu mai suportam,eram nervoasa tot timpu...daca ma certam cu el imi sareau dracii pe altcineva si nu era bine...in momentul cand i-am spus ce am de gand a vazut baiatul ca pot sa ma despart de el(incepusem sa fiu atat de indiferenta ca nici eu nu ma mai recunosteam) si a inceput sa danseze cam dupa cum ii cant eu....dupa ce i-am zis ,el normal ca nu era de acord,eu mi-am inchis telefoanele,nu am mai intrat pe mess,,,a incercat cu disperare sa dea de mine,,,chiar la sunat pe tata crezand ca e acasa,,,apoi pe mama...se ruga de ei sa ma faca sa vorbesc macar 2 min cu el...tot nu am vorbit....poate ca am vrut sa vad daca se lasa usor invins,,daca eu nu vroiam sa vorbesc cu el.putea sa zica "gata frate nu mai o caut..mai sunt fete...nu e doar ea pe lumea asta,,,daca ea nu mai vrea...NEXT!!!!!.."dar nu ....el ma suna de nu stiu cate ori pe zi..pe mama...pe tata....pe mess imi lasa offline-uri...m-a sunat si maicasa...sa ii explic ce are baiatul ei ca plange toata ziua...nu mananca....nu prea doarme...nu vorbeste cu nimeni....ba chiar pe fetele care il suna le injura sa nu il mai caute ca sa nu ma supar eu cumva...au fost cateva zile infernale...eu nimic..nici un semn..a venit la mine acasa sa ma caute dar eu eram la bunici la tara..a venit la bunici dupa mine. ...eu tot nimic...l-am vazut pe strada....mi-a picat fata....el m-a luat in brate mi-a spus ca e un prost,ca ma iubeste enorm si nu vrea sa se desparta de mine din cauza prostiilor lui si a geloziei lui absurde,,a inceput sa strige in gura mare pe strada ca ma iubeste .....toata lumea se uita la mine ..ma simteam penibil si in acelasi timp flatata.....o batrana imi spune...."iarta-l mamaie ca te iubeste".....nu mai stiam ce sa fac....dar l-am iertat si ne-am impacat,,,acum e totul asa cum mi-am dorit eu ...si stie ca daca mai imi face vreo faza se termina totul intre noi ,ca asta e ultima sansa pe care o dau relatiei noastre.... si asa si e....nu mai sunt dispusa sa mai accept nimic.....nu o sa profit ca acum face cam ce zic eu...o sa fie totul normal....sper doar sa fie bine...daca nu ...nu si cu asta basta....trec eu peste asta,,,,am trecut eu peste altele mai grele..


Draga mea, toate bune si frumoase, bine ca te-ai mai desteptat, dar o sa imi fie si mai drag de tine cand o sa inveti sa scrii corect romaneste. Ai facut limba romana cu femeia de servici? Sau esti in clasa a 2-a primara?
Vai de capul tau!
judgingamy
Postat pe 16 Septembrie 2010 16:59




Exact k in telenovele
Valy90
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:09
Mare ti-e gradina Doamneeeeeeee!!haide mai fi serioasa tu chiar ai pus botul la vrajeala lui sa stii si tu ca lupul isi schimba parul dar naravul ba!Si de tine tare rau imi pare...
klaudyaO
Postat pe 16 Septembrie 2010 18:11
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16Draga ,nu mai fii naiva ,se vede ca nu ai experienta de viata.
Treaba e in felul urmator:Barbatii prin natura lor genetica sunt gelosi si vor ca femelele sa fie numai ale lor chiar daca mai are si altele,iti spune un barbat trecut prin viata care are navasta si tine si amanta de vre-o 7 ani,si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.
Asa ca asculta-ti tatal ca iti vrea numai binele ,nu te incapatina sa te mai intilnesti cu el pe ascuns,tu urmeaza-ti destinul cu scoala,schimba-ti numarul de telefon si daca te mai cauta si te agreseaza amenintal cu politia.
Ceea ce crezi tu ca il iubesti este o falsa iluzie ,de inceput de drum in viata,si daca erati vecini de casa si tot nu ar fi mers relatia pentru ca el este un escroc si un posesiv.
Vorbeste deschis cu tatal tau sa te sprijine sa scapi de el ,numai tatal tau te poate ajuta,iti spun asta pentru ca si eu am o fata si tatii isi iubesc enorm fetele.
Succes si tine-ne la curent .
..Pai de ce nu te combini cu amanta daca de sotie tot nu-ti pasa?
kudika319627
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:36
De la: marianil, la data 2010-08-11 09:57:16Draga ,nu mai fii naiva ,se vede ca nu ai experienta de viata.
Treaba e in felul urmator:Barbatii prin natura lor genetica sunt gelosi si vor ca femelele sa fie numai ale lor chiar daca mai are si altele,iti spune un barbat trecut prin viata care are navasta si tine si amanta de vre-o 7 ani,si sincer si eu sunt gelos pe amanta ca nu cumva sa ma insele,pe nevasta nu sunt gelos.
Asa ca asculta-ti tatal ca iti vrea numai binele ,nu te incapatina sa te mai intilnesti cu el pe ascuns,tu urmeaza-ti destinul cu scoala,schimba-ti numarul de telefon si daca te mai cauta si te agreseaza amenintal cu politia.
Ceea ce crezi tu ca il iubesti este o falsa iluzie ,de inceput de drum in viata,si daca erati vecini de casa si tot nu ar fi mers relatia pentru ca el este un escroc si un posesiv.
Vorbeste deschis cu tatal tau sa te sprijine sa scapi de el ,numai tatal tau te poate ajuta,iti spun asta pentru ca si eu am o fata si tatii isi iubesc enorm fetele.
Succes si tine-ne la curent .

nu imi vine sa cred ca tu in situatia ta poti da sfaturi la alti cand u nu sti ce vrei de la viata si faci exact ce face prietenul fetei
RUSINICA
kudika113475
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:45
am nevoie de ajutor!!! am 20 de ani si sunt indraostita de o fata,si o iubesc,si ea ma iubeste pe mine , locuim impreuna pentru ca eu nu am unde sta ,m-am despartit de fostul meu prieten si m-am mutat cu ea ,m-a ajutat foarte mult si a avt grija de mine, la inceputul relatiei a fost totul frumos,dar mai tarziu am inceput sa fiu geloasa pe ea, pentru ca parintii ei au un magazin si ea lucreaza cu fosta ei prietena acolo ,si eu nu mai suport sa ma gandesc ca se vede cu ea in fiecare zi si ca petrece cu aia mai mult timp decat cu mine ..stiu ca ele nu mai vorbesc acum , dar cealalta vorbeste mereu rau de mine si nu ma lasa in pace,mereu cand vine la munca ,vine cu bicicleta si se opreste mereu si se uita la geamul meu , la magazin vb de mine mereu si o intereseaza ce fac eu,daca lucrez,daca nu lucrez ,si tot despre mine .... prietena mea i-a spus parintilor ei ca sa o de-a afara pe cealalta dar parintii ei nu vor pentru ca are contract fix si ca e buna muncitoare , si pe mine nu vor sa ma ajute cu nimik ,sa imi de-a un loc de munca ,desi am nevoie mare de bani si parintii ei stiu despre relatia noastra ........
ma simt oribil in situatia in care sunt ,si am nevoie de sfaturi ....va rogg
kudika327748
Postat pe 30 Octombrie 2010 01:52
De la: kudika327748, la data 2010-10-30 01:52:37am nevoie de ajutor!!! am 20 de ani si sunt indraostita de o fata,si o iubesc,si ea ma iubeste pe mine , locuim impreuna pentru ca eu nu am unde sta ,m-am despartit de fostul meu prieten si m-am mutat cu ea ,m-a ajutat foarte mult si a avt grija de mine, la inceputul relatiei a fost totul frumos,dar mai tarziu am inceput sa fiu geloasa pe ea, pentru ca parintii ei au un magazin si ea lucreaza cu fosta ei prietena acolo ,si eu nu mai suport sa ma gandesc ca se vede cu ea in fiecare zi si ca petrece cu aia mai mult timp decat cu mine ..stiu ca ele nu mai vorbesc acum , dar cealalta vorbeste mereu rau de mine si nu ma lasa in pace,mereu cand vine la munca ,vine cu bicicleta si se opreste mereu si se uita la geamul meu , la magazin vb de mine mereu si o intereseaza ce fac eu,daca lucrez,daca nu lucrez ,si tot despre mine .... prietena mea i-a spus parintilor ei ca sa o de-a afara pe cealalta dar parintii ei nu vor pentru ca are contract fix si ca e buna muncitoare , si pe mine nu vor sa ma ajute cu nimik ,sa imi de-a un loc de munca ,desi am nevoie mare de bani si parintii ei stiu despre relatia noastra ........
ma simt oribil in situatia in care sunt ,si am nevoie de sfaturi ....va rogg

sunteti lesbi?nush ce sa zic?nu sunt lesbi!stiu ca voi lesbi sunteti mai geloase decat noi astea cu barbati!
gya29
Postat pe 30 Octombrie 2010 01:55
eu nu sunt geloasa de felul meu , doar ca nu mai suport sa mai sufar asa si nu stiu incotro sa o apuc ....m-am gandit de multe ori sa plec de aici , da nu pot pentru ca o iubesc ,si m-am invatat cu ea ....
stiu ca faptul ca sunt cu o fata ma judeca toata lumea, dar eu nu am nevoie sa ma judece lumea ,ci sa ma ajute!
kudika327748
Postat pe 30 Octombrie 2010 02:20
De la: kiss_all, la data 2010-08-07 11:07:33Sunt cu un baiat de 1 an o luna si o zi.....ne despart cam 80 de km dar asta nu conteaza pt mn,,,,,de la un timp am inceput sa ne certam cam des pt ca el e prea gelos si prea posesiv,,,,el are voie sa fie aja....dar eu cand ii zic sa nu mai vorbeaca cu fostele lui(mai ales cu una din ele...o anume catalina.....) nu ii convine,,,,mi-am schimbat si nr doar ca sa nu ma mai caute niciun baiat,,,am de fapt in agenda doar 7 baieti...dintre care 3 sunt prietenii lui dupa numarul carora ma mai suna...si altii sunt veri,,,sau alte rude....M-am indepartat de toti prietenii mei,,,,,am fct asta doar sa fie bine....dar tot e cva...tot e gelos,,,,in toamna urmeaza sa ma duc la facultate,,,,nu stiu ce o sa fac....cred ca o sa ne certam zilnic,,am fost cu el cand m-am inscris doar sa vada unde o sa invat de acu inainte si sa vada ca nu ma intereseaaza nimeni altcineva decat el.......m-am certat si cu tata pt el,,,,,dar nuj daq mai rezista cu atata gelozie....eu nu am voie sa ies undeva,,,,doar cu fete sa fiu daq vreau sa ma duc undeva,,,si afla daq e si vreun baiat....si atunci incepe iar cearta,.,,,maine e ziua lui,,,o sa ne intalnim pe ascuns,,,,ca sa nu stie tata ca nu e de acord cu relatia,,,,,,simt ca am nevoie de putina libertate..nu mai suport aja...sincer nici nu stiu daq il iubesc aja cum zic eu.....poate ca e doar obisnuinta...dar imi e frica de gandu ca as putea sa ma despart de el,,,,poate ca imi e mila de el.....si nu vreau sa sufere.....nu stiu cum sa ii zic macar sa luam o pauza....o sa imi inceapa ca aja il i9ubesc eu pe el?????nu stiu daq vreau sa ma despart de el sau sa raman cu el...el deja se gandeste ca la anu sa ne mutam amandoi,......nu sunt pregatita pt aja cva,,,,,Vreau un sfat va rg.....nuj ce sa fc.....ma gandesc si la viitor,,,ca daq acum e aja...dar cand ma duc la facultate???


Ca sa te desparti de cineva, nu-ti trebuie un anume motiv pt a putea face pasul asta. Pur si simplu cheama-l la o discutie, iar pe un ton calm explica-i care-ti este punctul de vedere. Spune-i ca daca nu schimba cu nimic comportamentul si atitudinea lui, risca sa te piarda. Atunci, sa vedem... ce-i convine mai tare?
Din experienta iti zic ca o astfel de relatie nu duce la nimic bun. Am avut in casa un asemenea exemplar, iar mai devreme sau mai tarziu, tu vei fi cea care va pune punct relatiei. O sa obosesti, pe zi ce trece te vei simti tot mai slabita din punct de vedere psihic, acea dorinta de a fi cu celalalt va disparea putin cate putin... si vei ajunge sa culegi ce-ai semanat!
Lisssa
Postat pe 11 Noiembrie 2010 08:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat, etc pe eUniversum 3 De la: faith74 22 Octombrie 2011 18:01
pareri pls!!mai ales ale baietilor 47 De la: Summer_ 4 Decembrie 2009 22:19
hy 11 De la: c3ry_crazy 2 Septembrie 2014 15:24
gelozie pe trecut....e posibil? 354 De la: alex_andra_1970 18 August 2014 23:46
oare sa-l cred? 33 De la: lollitta 20 Octombrie 2013 18:17