Setari Cookie-uri

un sfat poate...

Nu am avut curaj sa discut cu nimeni asta...cu nimeni din cunoscutii mei pentru ca imi doresc o parere neutra.O parere a unei persoane care nu ma cunoaste.
Acum o luna am cunoscut un barbat...se poate spune genul de barbat fatal...am iesit impreuna timp de 2 saptamani pentru ca eu am plecat in tara si a trebuit efectiv sa plec...
Prima reactie a mea pt el a fost repulsie...intotdeauna m-am ferit de genu lui de barbat...gen smecheras...barbat trecut prin multe...uns cu mai toate alifiile...
am iesit impreuna desi eu aveam o alta relatie aici...el m-a inteles...mi-a dat timp sa-mi pun viata in ordine...a stat langa mine mereu in tot ceea ce am hotarat...desi el poate sa-mi ofere orice mi-as dori aksa eu am decis sa plec si sa stau pe picioarele mele.Ma sustine in tot ceea ce face,ma asculta...nu am simtit niciodata o conexiune atat de puternica cu cineva cu care am petrecut doar doua sapt...dar 2 sapt de basm...de nenumarate aventuri ,clipe de pasiune maxima si tot ceea ce mi-am putut dori.
problema insa e ca nu are u trecut prea frumos...a fost inchis..nevinovat si nu pt k o spune el ci pt k are dovezi pt asta...a trait si continua sa traiasca intr-un mod mai riscant...insa e total alt om fata de cel care a intrat acolo...
nu stiu ce sa fac...eu am terminat relatia in care eram aici pt cea cu el...insa m-am indragostit nebuneste si imi e frik...imi e frik de deceptie pt k eu iubesc cu toata fiinta mea si nu stiu sa-mi pun limite..imi e asa de frik k e nu e ceea ce cred si k totul se va sfarsi dramatic.
ce ma sfatuiti sa fac?tinand cont de faptul k el e tot ce mi-am dorit vreodata de la un barbat...
micky_mouse37
Postat pe 8 August 2010 14:48
De la: micky_mouse37, la data 2010-08-08 14:48:21Nu am avut curaj sa discut cu nimeni asta...cu nimeni din cunoscutii mei pentru ca imi doresc o parere neutra.O parere a unei persoane care nu ma cunoaste.
Acum o luna am cunoscut un barbat...se poate spune genul de barbat fatal...am iesit impreuna timp de 2 saptamani pentru ca eu am plecat in tara si a trebuit efectiv sa plec...
Prima reactie a mea pt el a fost repulsie...intotdeauna m-am ferit de genu lui de barbat...gen smecheras...barbat trecut prin multe...uns cu mai toate alifiile...
am iesit impreuna desi eu aveam o alta relatie aici...el m-a inteles...mi-a dat timp sa-mi pun viata in ordine...a stat langa mine mereu in tot ceea ce am hotarat...desi el poate sa-mi ofere orice mi-as dori aksa eu am decis sa plec si sa stau pe picioarele mele.Ma sustine in tot ceea ce face,ma asculta...nu am simtit niciodata o conexiune atat de puternica cu cineva cu care am petrecut doar doua sapt...dar 2 sapt de basm...de nenumarate aventuri ,clipe de pasiune maxima si tot ceea ce mi-am putut dori.
problema insa e ca nu are u trecut prea frumos...a fost inchis..nevinovat si nu pt k o spune el ci pt k are dovezi pt asta...a trait si continua sa traiasca intr-un mod mai riscant...insa e total alt om fata de cel care a intrat acolo...
nu stiu ce sa fac...eu am terminat relatia in care eram aici pt cea cu el...insa m-am indragostit nebuneste si imi e frik...imi e frik de deceptie pt k eu iubesc cu toata fiinta mea si nu stiu sa-mi pun limite..imi e asa de frik k e nu e ceea ce cred si k totul se va sfarsi dramatic.
ce ma sfatuiti sa fac?tinand cont de faptul k el e tot ce mi-am dorit vreodata de la un barbat...



fata daca cand ai intrat in hora nu ti-ai pus intrebarea asta????????
anastasia_m
Postat pe 8 August 2010 19:07
"...a fost inchis..nevinovat si nu pt k o spune el ci pt k are dovezi pt asta...a trait si continua sa traiasca intr-un mod mai riscant"

Te contrazici sau mi se pare mie?
Barbie30
Postat pe 8 August 2010 20:01
nu vreau sa ma contrazic...e nevinovat si stiu asta foarte bine...chiar eu il sprijin si-l ajut pt a incepe un proces impotriva statului pt acea condamnare...si daca traieste intr-un mod riscant nu e o problema [pt mine pt k nu ma deranjeaza cu nimic asta....eu ma refeream k vreau un sfat per ansamblu...dar se pare k l-am cerut gresit aici.si ca o consemnare ...a iesit un alt om de acolo...un om mai bun..mai intelegator...mai putin agresiv...si cu picioarele mult mai bine infipte in pamant...cu alte cuvinte un barbat puternic care ar face orice sa nu se mai intoarca acolo..
multumesc oricum...

poate ca nu intelegeti genul asta de relatie...e mai complicata...dar eu sunt dispusa sa risc orice pt el si pt dragostea dintre noi 2...si cand sunt cu el nu mi-e frica de nimic stiu bine ca si-ar da si viata pt k mie sa-mi fie bine...
micky_mouse37
Postat pe 9 August 2010 13:16
Nu am zis ca nu e nevinovat.Tu stii mai bine cum sta treaba.Ce inseamna ca traieste riscant?
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 13:19
Tu ceri leac de la altii pentru frica de a iubi? Da, sa ai o relatie este un risc, sa iubesti este un risc, mai ales daca ai probleme cu autocontrolul si devii dependenta. Dar aceste posibile probleme psihologice nu cred ca ti le vei rezolva pe un forum.
soraderazboi
Postat pe 9 August 2010 13:23
teama de ai iubi am...sincer...chiar am...dar cu dependenta si autocontrolul stau foarte bine
multumesc de raspuns
si app nu caut rezolvare pe forum ci o parere exterioara.ms frumos
micky_mouse37
Postat pe 9 August 2010 23:47
Acuma, daca ar fi sa discutam la nivel pur teoretic, frica de a iubi este una dintre cauzele principale ale cinismului culturii europene. Asa ca nu-i o chestiune iesita din comun, e doar, ca orice alt lucru care te siciie si iti pune piedici la nivel personal, destul de suparatoare. Si zic nici sa nu te astepti sa scapi de ea asa repede, de cele mai multe ori ia ani de zile sa iti "linistesti" apele interioare.
soraderazboi
Postat pe 10 August 2010 12:02
stiu ca nu am sa scap de ea prea curand si stiu k asta afecteaza toate relatiile mele..numai ca de data asta chiar e altfel...adik m-am aruncat in gol nu mi-am luat nicio masura de precautie si el m-a prins...ceea ce cred k incepe sa vindece teama asta a mea...
m-am ars de prea multe ori in dragoste si de aia am prins teama asta dar oricum ms de sfat...chiar ai fost de ajutor...sincer.o zi buna si mult noroc
micky_mouse37
Postat pe 10 August 2010 23:34
O singura mica completare: daca te astepti de la oamenii din jur sa-ti vindece frica, nu-i bine. Pentru ca, mai devreme sau mai tirziu, ei vor face ceva dezamagitor pentru tine, si stii de ce? Pentru ca tu esti foarte vulnerabila. De obicei, fricile se rezolva prin lucruri care ne ajuta sa ne cistigam siguranta de sine, relaxare, viziune pozivita.
Ai grija de tine si mult noroc. Si o zi superba si tie.
soraderazboi
Postat pe 11 August 2010 12:05
multumesc mult pt vorbele frumoase pe care mi le-ai scris...se pare ca esti o persoana foarte inteligenta
chiar apreciez ca ai citit printre randuri si k ai inteles ce voiam defapt..pt mine e suficient
crede-ma k sunt cea mai fericita femeie din lume chiar daca iubirea vietui mele e la 5000de kmdepartare,si crede-ma k nimic din ce am trait nu se compara cu ceea ce am acum.numai knd imi spune iubirea mea mi se umfle sufletul de o fericire incontrolabila si uit de distanta...si mai ales k stiu k intr-o luna ne vom vedea...
iti urez mult noroc in toate si o viata linistita...
Multumesc.
micky_mouse37
Postat pe 12 August 2010 12:55


Din curiozitate, el ce varsta re ?
Histria
Postat pe 12 August 2010 18:30
28.dar de unde intervine aceasta curiozitate...
nu e ceva obisnuit pt voi toti...o tipa de 20 si ceva de ani un unul de peste 35..cu familie si copil aksa...
oricum multumesc de intrebare
micky_mouse37
Postat pe 12 August 2010 21:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce conteaza mai mult intr-o relatie: sexul, aspectu,sau sentimentele? 28 De la: sweet_sugar 3 August 2010 09:21
Relație imposibilă? 1 De la: 10 August 2019 12:12
asa cred eu... 3 De la: anastasia_m 25 Aprilie 2010 11:48
Dragoste sau cariera ? Ati fost pusi in asemenea situatie si daca DA ce ati ales? 20 De la: td_dorinela 26 August 2009 20:12
Plictisit in cuplu cine simte asta si vrea altceva ? 34 De la: kudika_13295 19 August 2012 23:36