Setari Cookie-uri

ii e rusine cu mine de acasa la el nu ma duce si ne vedem doar 5 min pe zi?

sunt cu el de 1 an ju,dar acasa la el nu am fost decat de vreo 3 ori,amincercat sa aflu dc nu ma duce la el,daca ii e rusine cu mine,daca nu ma plac ai lui,dar a zis ca nu e nimi din astea doar ca nu se simte bine sa ma duca,pt ca are patul mic,ca e mama lui acasa si se mai simte rau cateodata,ca nu putem rade sau vea ceva,,dar nici nu a incercat macar odata sa vada cum e ..si doare..ne vedem doar daca avem bani sa iesim si in rest o scurta plimbarik in parc,si aia rar sau ma ia dl microb si ma duce acasa cand vin sl munca,oare dc este asa ?ca nu ma iubeste?ii e rusine cu mine?acm cateva zile ne/am certat pe tema asta,repeta de 1 an ca lucreaza la asta dar nu se vede nimic,,,nu ne/am vaz 3 zile..eram sup amandoi..azi l/am rugat si l/am implorat sa vina pana la mine l munca(sunt 35 de km_ si mai avea 3 ore pana sa intre la munac,,nu l/a lasat inima sa vina ca nu ajunge in timp ca nu stiu ce are de facut s ca nu vine..i/am spus ca imi e rau..dar a zis ca ii pare rau nu poate veni..i/am zis ca e grav si at s/a indurat sa vina numa pt ca era grav..e adevarat am mintit dar doar ca aveam nev sa il vad,,cine iub cu adev nu il ref pe celalalt..sau asa cred eu..dar pe zi ce trece inteleg ca nu ma iub prof e asa numai de suprafata,nu mai gasesc logik in nimic si nu mai stiu ce e bine si ce nu..as vrea sa inteleg motivele pentru care face asa..ast rasp cat mai repede
simpatik87
Postat pe 9 August 2010 18:29
De la: simpatik87, la data 2010-08-09 18:29:48sunt cu el de 1 an ju,dar acasa la el nu am fost decat de vreo 3 ori,amincercat sa aflu dc nu ma duce la el,daca ii e rusine cu mine,daca nu ma plac ai lui,dar a zis ca nu e nimi din astea doar ca nu se simte bine sa ma duca,pt ca are patul mic,ca e mama lui acasa si se mai simte rau cateodata,ca nu putem rade sau vea ceva,,dar nici nu a incercat macar odata sa vada cum e ..si doare..ne vedem doar daca avem bani sa iesim si in rest o scurta plimbarik in parc,si aia rar sau ma ia dl microb si ma duce acasa cand vin sl munca,oare dc este asa ?ca nu ma iubeste?ii e rusine cu mine?acm cateva zile ne/am certat pe tema asta,repeta de 1 an ca lucreaza la asta dar nu se vede nimic,,,nu ne/am vaz 3 zile..eram sup amandoi..azi l/am rugat si l/am implorat sa vina pana la mine l munca(sunt 35 de km_ si mai avea 3 ore pana sa intre la munac,,nu l/a lasat inima sa vina ca nu ajunge in timp ca nu stiu ce are de facut s ca nu vine..i/am spus ca imi e rau..dar a zis ca ii pare rau nu poate veni..i/am zis ca e grav si at s/a indurat sa vina numa pt ca era grav..e adevarat am mintit dar doar ca aveam nev sa il vad,,cine iub cu adev nu il ref pe celalalt..sau asa cred eu..dar pe zi ce trece inteleg ca nu ma iub prof e asa numai de suprafata,nu mai gasesc logik in nimic si nu mai stiu ce e bine si ce nu..as vrea sa inteleg motivele pentru care face asa..ast rasp cat mai repede
pe el l-ai intrebat noi de unde sa stim
bombonik_babardik
Postat pe 9 August 2010 18:34
poate ca sunt alte pers care au mai trecut prin asa ceva..care stiu sa isi dea seama de aceste semne si pot sa imi dea un sfat..pt aceste pers este adresata intrebarea,,chiar daca poate este putin mai deplasata intrebarea
simpatik87
Postat pe 9 August 2010 18:40
- vino, te rog!
- nu vin
- vino, ca nu ma simt bine
- nu vin
- vino, ca e foarte grav
- ok, vin

Stii cu imi suna? Jalnic! Asa suna unor urechi care nu sunt indragostite pana peste cap de un x. N-am trecut prin asa ceva, imi pare rau! De ce? Probabil pentru ca la primul "nu vin" as fi inchis telefonul si oricare alt mijloc de comunicare.

Si zici ca ai o relatie cu tipul asta de 1 an? El stie?
rashela
Postat pe 9 August 2010 18:54
Asa cum spunea si Rashela cred ca tu ai o relatie cu el...el cu tine mai putin!
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 20:11
din pacate el se batea cu pumnii in piept mereu ca el ma iub ca el face pt mine tot,ca el trage de mine,dar el trage cand zic ca gata nu mai pot at ma cauta si in gaura de sarpe.dar cand spun ca asta nu e bine ca treb asa nu face nimic..discursul a fost mai ceva decat cel pe care l/ai insinuat tu..am inchis telef mereu cand nu imi convenea dar se pare ca el nu iub asa cum pretinde..eu daca eram nu conta ca mai am 2 ore si nu ajung mergeam in cea mai mare viteza la el..nu ast sa imi zik ca ii e rau si at sa ma gandesc ca vine..din pacate nu stiu ce sa mai cred..cine e de vina cine iub si cine nu..am gresit si eu..cand ma suparam sau ma durea ceva nu vroiam sa vb cu el sau sa il vad pana ma caolmam..el nu putea accepta asta si acm cred ca platesc pt asta..dar chiar in halul asta..sa gasesti orice motiv ca vezi doamne in 3 ore nu ai timp sa faci 70 km dus in tor ca nu ajungi in 3 ore inap..tot felul de explicatii...asa cum primeam si cand intrebam dc nu ma duci la tine acasa,dc nu facem activ in fam impreuna.dc dc dc?m/a facut sa ma simt ultimu om de pe pamant..si nu am cu c cine sa vb..sa ma faca sa inteleg dc e asa..daca am sau nu vreun viitor cu el..nu am pe nimeni si tac si strang in mine..cred ca o sa aj sa iau totul asypra mea si o sa aj nebuna
simpatik87
Postat pe 9 August 2010 20:11
definitia de relatie pt el inseamna altceva cred...el vrea doar sa fim noi 2..dar nimic in sensul asta nu face..el era mereu calm intelegator,vb frumos,,eu ma crizam mai mult sau ma suparam..dar de cate ori spuneam ceva ce nu e bine..nu era cu gandul la ce ziceam eu..si nu schimba nimic..parca numa la suprafata avem o relatie..el e un tip mai sofisticat..nu ii convine orice,ii place luxul.nu ii convine unde lucreaza acm ca zice aca e o umilinta pt el sa lucrezi la o benzinarie4,ca el vrea nu stiu ce functie..a avut mereu totul pe tava..mereu se ia de trecutul meu din ce crede ca stie si zice ca uite eu nu am fact ca ala eu nu eu nu..ca el e cel mai bun si ca nu mai gasesc altul ca el..dar nua m fost fericita langa el..nu am av parte de iub intelegere ..de caldura familiei..cu 5 min pe zi nu ma multumeam..nu ma puteam apropia de el..si din cate am inteles nici pe fosta lui cu care a fost 3 ani nu a dus/o acasa//at oare asa a fost educat?dar nu mi se pare normal..in loc sa mergem cand la unul cand la altuli in week sa bem ceva,sa ne uitam la un film etc cum fac toti in timpul liber stau si frec menta pt ca daca nu avem bani sa iesimnu putem face mai nimic..ca sa vezi
simpatik87
Postat pe 9 August 2010 20:16
Nu ii este rusine cu tine, nu te place indeajuns. Ar trebui sa vrei mai mult.... si de la altul; dragoste cu de-a sila nu se poate.
kitty_krieger
Postat pe 9 August 2010 20:24
NEXT!!!!!!!
anastasia_m
Postat pe 9 August 2010 21:00
De la: anastasia_m, la data 2010-08-09 21:00:00NEXT!!!!!!!


Scurt si cuprinzator!
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 21:01
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 21:01:17
De la: anastasia_m, la data 2010-08-09 21:00:00NEXT!!!!!!!


Scurt si cuprinzator!



atata bla bla...
anastasia_m
Postat pe 9 August 2010 21:06
De la: anastasia_m, la data 2010-08-09 21:06:21
De la: Barbie30, la data 2010-08-09 21:01:17
De la: anastasia_m, la data 2010-08-09 21:00:00NEXT!!!!!!!


Scurt si cuprinzator!



atata bla bla...


Corect!
Barbie30
Postat pe 9 August 2010 21:10
ii este rusine de comentariile celorlalti mama,tata , frati,prieteni,etc.acu tu nu-l forta sa te duca plocon tot timpul in familia lui,o poate considera ca o invazie si el chiar daca te iubeste se poate speria
utad
Postat pe 9 August 2010 21:16
dar niciodata nu a aratat mama lui ca nu m/ar place sau altceva..si putea macar sa spuna..pt ca eu l/am intrebat daca asta e motivul..a zis ca nu ..doar c avnu se simte in largul lui,,si at eu ce sa fac..pt ca nu pot continua in stilul asta
simpatik87
Postat pe 10 August 2010 14:15
ce sa-ti spuna si ea,eu sunt o mama de baiat unic la parinti,deci stiu ce spun,mamele de baieti percep aducerea unei fete, iubite ,viitoare sotii...ca un intrus,au impresia ca li se fura ceva,de aici conflictul soacra-nora;un sfat de la mine nu te afirma prea tare in fata potentialei soacre ca esti desteapta ca tu stii etc,daca tu crezi ca el e alesul cucereste-o intii pe mama si portile spre inima lui sunt deschise
utad
Postat pe 10 August 2010 20:11
De la: simpatik87, la data 2010-08-09 18:29:48..as vrea sa inteleg motivele pentru care face asa..ast rasp cat mai repede


poate esti urata!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 10 August 2010 20:24
De la: utad, la data 2010-08-10 20:11:25ce sa-ti spuna si ea,eu sunt o mama de baiat unic la parinti,deci stiu ce spun,mamele de baieti percep aducerea unei fete, iubite ,viitoare sotii...ca un intrus,au impresia ca li se fura ceva,de aici conflictul soacra-nora;un sfat de la mine nu te afirma prea tare in fata potentialei soacre ca esti desteapta ca tu stii etc,daca tu crezi ca el e alesul cucereste-o intii pe mama si portile spre inima lui sunt deschise

un sfat bun ce pacat ca eu nu-l prea iau in seama nu-mi fac griji o sa ma placa dupa ce afla ca nu mai sunt cu el
yumy
Postat pe 10 August 2010 20:32
Daca ai cu el un an de cand sunteti impreuna asta nu poate insemna k nu tine la tine sau k ii este rusine sa iasa cu tine, ptr k sar fi desp pana akum dak ar fi fost asa. Ar fi bine sa discutati deschis pe tema asta fara ocolisuri si sa ii sp tot ce te deranjeaza. Dak el nu te duce akasa la el poate sa fie si din kauza parintilor lui, poate nu sunt de akord cu relatia asta. Sy iti dau un sfat dak ar fi din cauza parintilor lui sa nu desp de el numai din cauza asta. iti sp din propia experienta k niki parintii mei nu au fost de akord cu baiatul ku care eram si intr-o zi in kare mam certat cu el iam sp k parintii mei nu sunt de akord cu el si de atunci rel nu a mai continuat. Si eu fakeam la fel cum fake prietenul tau evitam ka el si parintii mei sa se int. El ma tot ruga sai fak cunostinta cu familia mea dar eu tot trageam de timp tocmai din aceasta cauza. O sa regreti mai tarziu dak va desp doar din cauza parintilor, ptr k ei o sa se obisnuiask pana la urma cu ideea , in schimb dak o sa va desp o sa suferiti amandoi. Lupta ptr ceea ce iubesti
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 16:54
Styu cum e te inteleg si eu am trecut prin asta. Noi fetele ne gasim mereu vinovate atunci cand iubim. si eu am st ku un baiat aproape un an si la fel fakea knd ne certam ma cauta si nu se lasa pana nu ne imp dar knd ne imp revenea la vechile obiceiuri. Sfatul meu este in primul rand sa vb cu el se vezi dak rezolvati ceva dak nu sa va desp o perioada in care sa nu te gand la el sa vezi kum e fara el si sa vada si el in acelasi timp kum e fara tine. Poate tine la tine dar nusi da seama, asa k dak va desp o perioada isi poate da seama dak intradevar te iubeste. Nu te mai gasi tu vinovata. Si dupa aceasta perioada de desp lasal pe el sa vezi dak te mai kauta sau nu, atunci vezi dak intr-adevar vrea o rel serioasa cu tine sau nu. Lasa timpul sa treaca
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:04
Problema e k el tia gasit punctul slb si a vazut k ti la el deea fake asa. A vaz k il ierti mereu, si k treci ku vederea. Inceark sa va desp o perioada mai lunga si vezi atinci dak intr-adevar e interesat de tine. Si pana la urma mergi mai departe k viata e frumoasa si mai sunt baiati poate chiar mai buni de cat el. Spunei k mai sunt baiati care chiar iti arata k tin la tine nu ka el. nu e singural pe lumea asta.
kudika319806
Postat pe 5 Septembrie 2010 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata sexuala dupa aparitia unui copil in familie 33 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 10:50
escrocheria sentimentala 68 De la: liliana04 23 Noiembrie 2010 04:24
Omul care te iubește... 42 De la: fantasie 11 Noiembrie 2011 22:53
Sufletul pereche -mit sau realitate? 88 De la: roz5blue6lila7 1 Decembrie 2010 15:36
Pareri!!! 26 De la: PussycatLiz 26 Septembrie 2010 23:41