Setari Cookie-uri

Relatiile extraconjugale

Sunt casatorita de 13 ani dar ceva nu mai merge in relatia cu sotul meu.Sunt o femeie independenta si in urma cu an am cunoscut un barbat care la prima vedere nu mi a placut, noi avand un contract prin care el trebuia sa mi asigure mie asistenta o data pe luna, acest barbat este o persoana foarte inteligenta dar norocul nu a fost de partea lui caci cum va spuneam fiind o persoana destul de uratica nu a avut prea multe cuceriri la viata lui. Ce mi a placut si imi place la el este o persoana fff timida care nu am crezut niciodata ca va putea sa spuna ca imi place de tine sau sa ma sarute, care isi cerea mii de scuze pt orice banalitate, care nu stie sa se certe care stie sa si faca viata frumoasa si sa ea doar partea frumoasa a vietii.
La inceputul relatiei cu el venea de 3-4 ori pe luna la mine chipurile sa mi arate cum functioneaza programul pe care il achizitionasem de la el vorbeam foarte des cu el la telefon si era singura persoana care reusea sa ma faca fericita in zilele in care nu eram . Am devenit foarte buni amici iar intr o zi vorbind cu el la telefon m a intrebatdaca poate sa imi activeze ID meu de mess.La care eu nu am avut timp nici macar sa reactionez ca l am si acceptat in lista de prieteni.
Din acea zi am inceput sa vorbim zilnic pe messinger sa mi faca tot felul de avansuri iar eu sa ma indragostesc nebuneste de el.
Am aflat ca are o prietena pe care a cunoscut o pe net si urma sa se casatoreasca, l a care eu am discutat cu el cum ca eu sunt casatorita cu un copil acasa femeie serioasa (nu imi inselasem sotul nciodata) iar el a reusit sa ma faca sa inteleg ca putem avea o relatie fara sa stie partenerii nostri.La inceput nu am fost deacord dar cum va spuneam glasul, vorbele lui ma faceau sa ma indragostesc nebuneste.
A venit ziua in care el s a logodit bineinteles ca mi a dat papucii, spunand ca tine foarte mult la mine dar nu vrea sa si faca sotia sa sufere,imi venea sa mor dedurere in suflet cand am primit sms-ul, caci astfel mi a spus, am vorbit apoi cu el i am spus ca odata rupta relatia nu o sa mai ma intorc niciodata, dar bineinteles nu a fost asa.Dupa vreo 3 luni in care nu ma vizitase la serviciu decat o data maxim de doua ori strict profesional relatia noastra a luat o de la capat. Il iubesc la nebunie frumusetea exterioara chiar nu ma intereseaza, mie mi se pare ca este un barbat foarte frumos findca are un suflet exstraordinar dar cu toate acestea reuseste sa ma faca sa sufer findca intotdeauna sunt pusa pe locul doi sau mai bine spus de cele mai multe ori cand vreau sa l vad apare cate un eveniment in familie sau cine stie ce legat de viata lui de familie si reusim sa ne intalnim de 2- 3 ori maxim intr - o luna iar eu imi doresc mai mult. Ce pot eu sa fac? de 1000 de ori am vrut sa sterg nr. de telefon, adresa de ID cu toate ca oricm profesional nu am cu sa scap de el. Stiu ca tine si el enorm la mine dar de cand s a logodit niciodata nu imi mai spune te iubesc , eu sunt singura care spune iar replica lui este ca "si eu tine f mult la tine".In prezent vorbim zilnic pe mess sau la telefon dar mie nu imi mai ajunge doar atat. Va rog ce credeti o sa reusim noi sa avem o relatie exstraconjugala care sa dureze?
Imi este frica sau nu am putere sa pun punct acestei relatii, il iubesc la nebunie si chiar daca ma supar pe el imi trece la fel de repede si nici nu vreau sa iasa din viata mea.
ginutza74
Postat pe 31 Octombrie 2008 16:58
Durata relatiei depinde de voi, cat de bine stiti sa va mintiti partenerii, sa va creati alibi, de timpul disponibil sa va întilniti, de bani [ a doar trebuie sa va întilniti prin hoteluri, nu acasa] si de constiinta voastra.

Daca relatia cu sotul nu merge si esti independenta financiar de el, si nu te mai leaga nimic, parasestel si termina relatia si cu cel nou. Concentreazate pe lucruri mai relevante si probabil vei mai avea ocazia sa cumosti si barbati cumsecade, care nu sunt implicati in alte relatii. E mai simplu asa. Nu mai minti pe nimeni, nu te necajesti ca mai sta iubitul in bratele alteia...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 5 Noiembrie 2008 02:31
vai ginutza, pare ca tu stii f bine ce vrei, ai scris din plictiseala, sa afle el, sa afle barbatu-tau sau nevasta-sa? Mie nu mi-e clar?
oneway
Postat pe 19 Noiembrie 2008 16:22
omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...
razz
Postat pe 19 Noiembrie 2008 21:42
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


..... mai mult decat atat sunt convinsa ca-l vrei atat de mult tocmai pentru ca nu-l poti avea.Nu inteleg de ce suntem atat de egoisti si nu facem altceva decat sa provocam suferinta celor apropiati.Sunt curioasa :daca ai afla ca sotul tau te inseala ,femeii respective ce calificativ i-ai da???Ai suferi??Ti-ai smulge parul dn cap??
asa...ma intrebam si eu
llauraro2004
Postat pe 20 Noiembrie 2008 10:42
De la: llauraro2004, la data 2008-11-20 10:42:27
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


..... mai mult decat atat sunt convinsa ca-l vrei atat de mult tocmai pentru ca nu-l poti avea.Nu inteleg de ce suntem atat de egoisti si nu facem altceva decat sa provocam suferinta celor apropiati.Sunt curioasa :daca ai afla ca sotul tau te inseala ,femeii respective ce calificativ i-ai da???Ai suferi??Ti-ai smulge parul dn cap??
asa...ma intrebam si eu

imi inchipui ce calificativ i-ar da unei posibile amante a sotzului,dar prefer sa cenzurez din motive lesne de inteles,din bun simtz
razz
Postat pe 21 Noiembrie 2008 00:18
Ginutza,
depinde ce vrei de la viata.

Sfatul meu e sa-ti cauti fericirea ta.

Postat pe 25 Noiembrie 2008 08:24
Asta incerc sa fac dar trebuie sa ma regasesc pe mine si sa imi fac un pic de ordine in viata , in sentimente si sper ca voi reusi .
ginutza74
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:09
De la: razz, la data 2008-11-21 00:18:33
De la: llauraro2004, la data 2008-11-20 10:42:27
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


..... mai mult decat atat sunt convinsa ca-l vrei atat de mult tocmai pentru ca nu-l poti avea.Nu inteleg de ce suntem atat de egoisti si nu facem altceva decat sa provocam suferinta celor apropiati.Sunt curioasa :daca ai afla ca sotul tau te inseala ,femeii respective ce calificativ i-ai da???Ai suferi??Ti-ai smulge parul dn cap??
asa...ma intrebam si eu

imi inchipui ce calificativ i-ar da unei posibile amante a sotzului,dar prefer sa cenzurez din motive lesne de inteles,din bun simtz




Esti baiat simpatic dar totusi mai ai de trecut prin viata, candva odata la fel gandeam si eu dar acum nu mai sunt de acord cu asta si este mai bine sa iti umpli golul decat sa strici familia iar cu faza ca sunt egoista nu cred, nu am fost niciodata si ceea ce vreau obtin.
Deci mai degraba incapatinata.
ginutza74
Postat pe 25 Noiembrie 2008 17:12
si eu sunt o 74 ca si ginutza ,maritata destul de devreme ,ca si ginutza ,adica tot la 13 ani de casnicie .si eu am probleme, adica eu cu sotul meu,nu mai impartim decat banii pe care-i castigam,datoriile pe care le avem,a si patul dar fiecare la locul lui si aste se intampla de multa vreme.eu admir curajul ginutzei si as vrea sa am si eu atat de mult egoism in mine incat sa ma fac fericita pt ca sotul meu nu mai este interesat de lucrurile astea.cautati si gaseste-ti dramul; de fericire si incearca sa treiesti "vie" ginuta.bvvb
gianiz
Postat pe 29 Noiembrie 2008 20:42
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 02:36
Stiu ca e mai bine sa taci daca n-ai ceva bun de spus si stiu ca daca nu ai chef sa raspunzi la topicuri si sa "dai sfaturi" mai bine stai in banca ta..totusi cu scuzele de rigoare o sa te intreb ceva: Ce vei face in momentul in care sotul tau- acesta sau urmatorul sau celalalt isi va face o amanta? Probabil ca nu vei afla niciodata ca o are dar foarte posibil sa afli...ce vei face, cum vei proceda cand vei simti pe propria piele ca persoana care se da drept altcineva iubeste de fapt alta femeie si tu nu i-ai fost suficienta? Pentru ca mai devreme sau mai tarziu asta se va intampla. Viata nu iarta, totul se intoarce, vei vedea.
liliana2005
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:37
Cine a spus ca nu imi mai iubesc sotul? Il iubesc dar am nevoie si de cineva care sa imi umple golul pe care el nu mi l umple, vreau pe cineva care sa mi aline sufletul.
Nu stiu cat va dura dar sper sa fie bine pentru toata lumea , totul sa fie cu happy end
ginutza74
Postat pe 9 Ianuarie 2009 20:26
Din nou iarta-ma dar eu cred ca nu stii sa iubesti. Cum se poate ca cineva sa iubeasca pe altcineva si totusi sa isi doreasca un alt barbat? La toti ne e greu sa ne rupem de trecut si sa lasam in urma ceea ce avem, siguranta zilei de maine, mii si mii de amintiri. Dar nu pricep in ce moment ajungem sa confundam treaba asta cu a iubi un barbat. Nu pricep care e linia care ne face sa confundam comoditatea, obisnuinta, afectiunea castigata in timp pentru cineva cu iubirea adevarata. Ajung sa cred ca nici nu exista iubire adevarata, suntem doar noi care ne straduim sa ne fie bine, sa "simtim ca traim" jucandu-ne de-a Dumnezeu cu viata celor pe care"ii iubim".

Nu cred ca te ajuta ceea ce cred eu, e doar felul meu de a gandi. Daca as fi eu in locul tau i-as spune sotului de existenta acelui gol pe care l-ai mentionat si m-as indeparta incet incet de el asteptand sa faca ceva in sensul asta. Si daca nu face inseamna ca nu-l poate umple si atunci ai toata viata inainte. Din nou, nu as calca peste cadavre doar sa imi umplu golurile si l-as lasa in pace pe domnul logodit. Ce-i al tau va fi mereu al tau chiar daca acum(oficial) poate e al alteia, de fapt nu e si nu va fi niciodata. Dar trebuie sa ai rabdare, nu sa disperi ca trece viata si nu-ti poti umple golurile.
liliana2005
Postat pe 11 Ianuarie 2009 14:48
De la: ginutza74, la data 2009-01-09 20:26:03Cine a spus ca nu imi mai iubesc sotul? Il iubesc dar am nevoie si de cineva care sa imi umple golul pe care el nu mi l umple, vreau pe cineva care sa mi aline sufletul.
Nu stiu cat va dura dar sper sa fie bine pentru toata lumea , totul sa fie cu happy end
cu vine asta oare???imi iubesc sotul foarte mult dar am un gol in aceasta iubire???intrebare de 10+: de ce sotul nu iti umple golul pe care al ai???ca tot il iubesti...e mai la indemana si nu te complici deloc
silviu_m74
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:34
De la: ginutza74, la data 2009-01-09 20:26:03Cine a spus ca nu imi mai iubesc sotul? Il iubesc dar am nevoie si de cineva care sa imi umple golul pe care el nu mi l umple, vreau pe cineva care sa mi aline sufletul.
Nu stiu cat va dura dar sper sa fie bine pentru toata lumea , totul sa fie cu happy end



Esti sigura ca iti iubesti sotul ? as fi curios cam vine asta...sa ii iubeasti pe amandoi....Dezvolta!
Cristian_Q
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:40
[quote name=\'gianiz\' date=\'2008-11-29 20:42:29\']si eu sunt o 74 ca si ginutza ,maritata destul de devreme ,ca si ginutza ,adica tot la 13 ani de casnicie .si eu am probleme, adica eu cu sotul meu,nu mai impartim decat banii pe care-i castigam,datoriile pe care le avem,a si patul dar fiecare la locul lui si aste se intampla de multa vreme.eu admir curajul ginutzei si as vrea sa am si eu atat de mult egoism in mine incat sa ma fac fericita pt ca sotul meu nu mai este interesat de lucrurile astea.cautati si gaseste-ti dramul; de fericire si incearca sa treiesti \"vie\" ginuta.bvvb [/quote]

exista toate premizele unei vietii indelungate in nefericire! de ce nu actionezi in sensul unei rupturi...daca deja te intrebi cam ce e de facut, din experienta spun ,....n-a mai ramas aproape nimic de facut.
Cristian_Q
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:44
De la: ginutza74, la data 2008-10-31 16:58:33Sunt casatorita de 13 ani dar ceva nu mai merge in relatia cu sotul meu.Sunt o femeie independenta si in urma cu an am cunoscut un barbat care la prima vedere nu mi a placut, noi avand un contract prin care el trebuia sa mi asigure mie asistenta o data pe luna, acest barbat este o persoana foarte inteligenta dar norocul nu a fost de partea lui caci cum va spuneam fiind o persoana destul de uratica nu a avut prea multe cuceriri la viata lui. Ce mi a placut si imi place la el este o persoana fff timida care nu am crezut niciodata ca va putea sa spuna ca imi place de tine sau sa ma sarute, care isi cerea mii de scuze pt orice banalitate, care nu stie sa se certe care stie sa si faca viata frumoasa si sa ea doar partea frumoasa a vietii.
La inceputul relatiei cu el venea de 3-4 ori pe luna la mine chipurile sa mi arate cum functioneaza programul pe care il achizitionasem de la el vorbeam foarte des cu el la telefon si era singura persoana care reusea sa ma faca fericita in zilele in care nu eram . Am devenit foarte buni amici iar intr o zi vorbind cu el la telefon m a intrebatdaca poate sa imi activeze ID meu de mess.La care eu nu am avut timp nici macar sa reactionez ca l am si acceptat in lista de prieteni.
Din acea zi am inceput sa vorbim zilnic pe messinger sa mi faca tot felul de avansuri iar eu sa ma indragostesc nebuneste de el.
Am aflat ca are o prietena pe care a cunoscut o pe net si urma sa se casatoreasca, l a care eu am discutat cu el cum ca eu sunt casatorita cu un copil acasa femeie serioasa (nu imi inselasem sotul nciodata) iar el a reusit sa ma faca sa inteleg ca putem avea o relatie fara sa stie partenerii nostri.La inceput nu am fost deacord dar cum va spuneam glasul, vorbele lui ma faceau sa ma indragostesc nebuneste.
A venit ziua in care el s a logodit bineinteles ca mi a dat papucii, spunand ca tine foarte mult la mine dar nu vrea sa si faca sotia sa sufere,imi venea sa mor dedurere in suflet cand am primit sms-ul, caci astfel mi a spus, am vorbit apoi cu el i am spus ca odata rupta relatia nu o sa mai ma intorc niciodata, dar bineinteles nu a fost asa.Dupa vreo 3 luni in care nu ma vizitase la serviciu decat o data maxim de doua ori strict profesional relatia noastra a luat o de la capat. Il iubesc la nebunie frumusetea exterioara chiar nu ma intereseaza, mie mi se pare ca este un barbat foarte frumos findca are un suflet exstraordinar dar cu toate acestea reuseste sa ma faca sa sufer findca intotdeauna sunt pusa pe locul doi sau mai bine spus de cele mai multe ori cand vreau sa l vad apare cate un eveniment in familie sau cine stie ce legat de viata lui de familie si reusim sa ne intalnim de 2- 3 ori maxim intr - o luna iar eu imi doresc mai mult. Ce pot eu sa fac? de 1000 de ori am vrut sa sterg nr. de telefon, adresa de ID cu toate ca oricm profesional nu am cu sa scap de el. Stiu ca tine si el enorm la mine dar de cand s a logodit niciodata nu imi mai spune te iubesc , eu sunt singura care spune iar replica lui este ca "si eu tine f mult la tine".In prezent vorbim zilnic pe mess sau la telefon dar mie nu imi mai ajunge doar atat. Va rog ce credeti o sa reusim noi sa avem o relatie exstraconjugala care sa dureze?
Imi este frica sau nu am putere sa pun punct acestei relatii, il iubesc la nebunie si chiar daca ma supar pe el imi trece la fel de repede si nici nu vreau sa iasa din viata mea.


Buna , 13 ani de viata , 13 ani de sentimente , 13 ani de multe lucruri construite in comun linga un om pe care tu lai ales cu sufletul tau , si acum se strica totul pentru un scuza-ma ca spun asa un rahatel de messenger :) Oare merita ? Eu nu te judec ca nu sunt in masura sa o fac si nu merita acest lucru , dar chiar daca intre voi doi exista obisnuinta mare dupa 13 ani nu merita pentru nimic si nimeni sa iti strici casatoria ta , oricite promisiuni itar face si oricit de intortocheate cuvinte dulci ti sar spune la ureche sa ti atinga sufletul cu ele , eu zic sa nu le crezi . Traiesti o iluzie un vis deosebit de frumos care isi are un sfirsit atuncea cind ai sa te trezesti cu adevarat . Intrebare : Merita sotul tau sa faci una ca asta ? chiar merita ? raspunde-ti tie si nu noua celor de aici . Am intilnit si eu maestri si maestre in arta aceasta a seductiei dar doar atit ca la asta se pricep toti si toate . Parerea mea este sa il lasi in pace si si el pe tine la fel pentru ca ai cum sa te rupi doar sa VREI !!!!! si sa ti vezi de casnicia ta . Relatiile de acest gen nu duc la nimic constructiv in viata ci numai la suferinta . si din pacate poate intro zi o sa te simti ciudat tinind acel om de mina :) simtind ca locul tau nu e acolo linga acel om .
Iubirea adevarata vine din suflet , si nu poate fi furata oricite cuvinte dulci si oricit de "tare" e patul ... Numai bine


Postat pe 8 Februarie 2009 22:30
..intervin si eu,..spun doar ca..relatia mea..eu fiind casatorita si..el...la fel..o pastram de aproape 4 ani..eu..nu il mai iubesc pe sotul meu..il respect ca fiind tatal fiului meu..atit..m-am implicat fara sa realize intr-o relatie cu un barbat casat..eu..mi-as da viata pentru el..el..spune ca tine la mine..de 4 ani..e frumos pina la cer..si e greu pina la iad..cind il suna ea..cind ii vb mieros eu fiind in bratele lui..cind..sf de saptamina el ii prepara ei ceai ca tuseste si eu..ma perpelesc de febra..un sfat..daca nu sunteti implicate in asa ceva..va rog..nu va implicati
Merido
Postat pe 9 Februarie 2009 18:48
De la: Merido, la data 2009-02-09 18:48:54..intervin si eu,..spun doar ca..relatia mea..eu fiind casatorita si..el...la fel..o pastram de aproape 4 ani..eu..nu il mai iubesc pe sotul meu..il respect ca fiind tatal fiului meu..atit..m-am implicat fara sa realize intr-o relatie cu un barbat casat..eu..mi-as da viata pentru el..el..spune ca tine la mine..de 4 ani..e frumos pina la cer..si e greu pina la iad..cind il suna ea..cind ii vb mieros eu fiind in bratele lui..cind..sf de saptamina el ii prepara ei ceai ca tuseste si eu..ma perpelesc de febra..un sfat..daca nu sunteti implicate in asa ceva..va rog..nu va implicati


Nu exista barbat care sa-si lase sotia pentru amante, oricat de destrabalati ar fi unii, familiile nu si le abandoneaza!! Ca un barbat sa-si abandoneze sotia, trebuie ca ea sa fie o femeie cu moravuri usoare, sa nu aibe grija de copii, etc. Bineinteles ca tin la amante, ca te obosnuiesti cu cineva si daca ai spune ca nu tii la o persoana cu care petreci atata timp, ai minti.
Iubirea e altceva. Se simte sau nu se simte si nu poti ordona cuiva ce sa simta.
liliana2005
Postat pe 10 Februarie 2009 12:28
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...
..............................
erikahd2008
Postat pe 24 Februarie 2009 02:21
ceea ce nu vor intelege niciodata cei ce nu traiesc (sau au trait) o asemenea experienta dar vin si spun .. "la cealalta nu te gandesti"?? este ca ... EU tin perna in brate si plang cu sughituri de dorul lui... Iar suferinta mea nu se compara cu a altuia. Cum sa inteleg o persoana pe care nu o cunosc, nu stiu nimic despre ea, nu stiu nici macar daca sufera...? Dar stiu despre MINE ca urlu de durere...
Cum sa inteleg o persoana despre care doar se presupune (ce ar zice daca, ce ar face daca...)... cand realitatea MEA e cumplita?

Cat despre povestea de mai sus...unica si totusi atat de comuna... las-o sa curga. Cum a avut inceput va avea si sfarsit. Vei invata si de aici ceva...pentru viitor.
rashela
Postat pe 25 Februarie 2009 05:57
De la: liliana2005, la data 2009-01-11 14:48:59Din nou iarta-ma dar eu cred ca nu stii sa iubesti. .

Adica e o stiinta a iubitului....pe care tu o stii, iar ea nu o stie...si tu iti permiti sa o inveti... ?
De unde stii tu ce e in relatia respectiva ?, si daca ai sti, de unde stii tu ca sfatul tau e cel mai bun, in cazul ei?
Daca gandirea ta e gresita ?

Postat pe 25 Februarie 2009 07:00
De la: Roco, la data 2009-02-25 07:00:51
De la: liliana2005, la data 2009-01-11 14:48:59Din nou iarta-ma dar eu cred ca nu stii sa iubesti. .

Adica e o stiinta a iubitului....pe care tu o stii, iar ea nu o stie...si tu iti permiti sa o inveti... ?
De unde stii tu ce e in relatia respectiva ?, si daca ai sti, de unde stii tu ca sfatul tau e cel mai bun, in cazul ei?
Daca gandirea ta e gresita ?



Tu esti nenea care m-a trimis la cel cu coarne acum vreo doua saptamani, nu?

Pai ce pot sa spun? Tot ce se poate sa fie gandirea mea gresita ca pana la varsta asta n-am trait asa ceva. Am avut o relatie de 7 ani care s-a terminat acum 2 ani in care nu am inselat (desi au fost momente urate ca in orice relatie si poate mi-as fi dorit sa am pe altcineva) si nici n-am fost inselata(insista el) si acum o relatie de un an jumate in care din nou nu concep sa insel sau sa fiu inselata. Pentru mine lucrurile sunt simple, daca barbatul nu ma mai satisface si am nevoie de altul, as prefera sa-i las mandria si sa ii spun ca mi-a parut bine inainte de a ma duce la altul. Atata tot.
liliana2005
Postat pe 25 Februarie 2009 16:14
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


Heeeeei stai ca nu pricepusi esenta stimabile, lasa prashtia jos ca nu-i ea de vina 100%. Nu partizez cu ea nici nu s-a "rasculat" feminismul in mine... da' hai sa facem rezumatu'
1. el se face util si placut (asa uratzel si timid) ... ea apreciaza deh e finutz, cu bun simt, timid ...si d'astea bla bla ....
2. tooooooot el "bagat in seama" prinde "curaj" ... ca deh una e pe net cand te simti zmeu si alta e face 2 face, si-i face fetei avansuri ...ca doar e priceput omu' la vorba.. ea e contrariata ...uite uratzelu' e mare don juan...
3. ca sa fie miza mai mare pluseaza omu' ... aoleeeeeu ce logodit sunt te iubesc de-mi sare smaltzu' dar nu se poate .....sa ranim persoanele din jurul nostru... totusi din cand in cand " ne mai plangem de mila" la mine sau la tine?
Pai zi si tu acum ... acest "uratel" complexat, care tocmai vrea sa-si demonstreze (lui insusi... ca lumii nu-i pasa) ca sta bine in sondaje e nevinovat?
Daca ea ii dadea papucii... cine jelea ... si facea toooooot pe victima ... ?
....sa fim seriosi cine cui strica "situatia" pan' la urma... sau el are voie, ea nu ...bleah!
Iar la faza cu "nu te gandi numai la tine" m-ai terminat pffffff.

PS:Iar tu, draga mea... fugi cat poti de astfel de specimene, ia-ti barbatul la o tacla si faceti "scaderea" ce merge si ce nu merge....daca va mai leaga ceva, eventual incercati un psiholog altfel in situatii d'astea, pusa la coltz de un neica nimeni ...singura care ai de pierdut esti doar TU!
aqnana
Postat pe 25 Februarie 2009 21:38
De la: aqnana, la data 2009-02-25 21:38:25
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


Heeeeei stai ca nu pricepusi esenta stimabile, lasa prashtia jos ca nu-i ea de vina 100%. Nu partizez cu ea nici nu s-a "rasculat" feminismul in mine... da' hai sa facem rezumatu'
1. el se face util si placut (asa uratzel si timid) ... ea apreciaza deh e finutz, cu bun simt, timid ...si d'astea bla bla ....
2. tooooooot el "bagat in seama" prinde "curaj" ... ca deh una e pe net cand te simti zmeu si alta e face 2 face, si-i face fetei avansuri ...ca doar e priceput omu' la vorba.. ea e contrariata ...uite uratzelu' e mare don juan...
3. ca sa fie miza mai mare pluseaza omu' ... aoleeeeeu ce logodit sunt te iubesc de-mi sare smaltzu' dar nu se poate .....sa ranim persoanele din jurul nostru... totusi din cand in cand " ne mai plangem de mila" la mine sau la tine?
Pai zi si tu acum ... acest "uratel" complexat, care tocmai vrea sa-si demonstreze (lui insusi... ca lumii nu-i pasa) ca sta bine in sondaje e nevinovat?
Daca ea ii dadea papucii... cine jelea ... si facea toooooot pe victima ... ?
....sa fim seriosi cine cui strica "situatia" pan' la urma... sau el are voie, ea nu ...bleah!
Iar la faza cu "nu te gandi numai la tine" m-ai terminat pffffff.

PS:Iar tu, draga mea... fugi cat poti de astfel de specimene, ia-ti barbatul la o tacla si faceti "scaderea" ce merge si ce nu merge....daca va mai leaga ceva, eventual incercati un psiholog altfel in situatii d'astea, pusa la coltz de un neica nimeni ...singura care ai de pierdut esti doar TU!


Eu iti inteleg punctul de vedere, numai ca nu tipul a fost cel care si-a expus problema pe un forum cerand parerea oamenilor. El e la fel de vinovat ca domnita. A zis cineva ca doar ea se joaca si el e indreptatit sa faca ceea ce face?
In afara de asta doamna a intrebat clar "Va rog ce credeti o sa reusim noi sa avem o relatie exstraconjugala care sa dureze?" semn ca ea chiar isi doreste relatia asta extraconjugala si nu prea se gandeste la sot....
liliana2005
Postat pe 26 Februarie 2009 14:35
De la: liliana2005, la data 2009-02-26 14:35:54
De la: aqnana, la data 2009-02-25 21:38:25
De la: razz, la data 2008-11-19 21:42:37omul e casatorit...tu esti casatorita...iti sugerez sa lasi omul in pace sa isi vada de casnicia lui.daca ti indeajuns la el si il iubesti precum spuneai,inseamna ca ii vrei binele,si nu pui interesele tale personale pe primu plan.asa ca lasa-l sa isi intemeieze si el o familie,sa fie fericit,daka pana akum nu a avut parte de fericire.nu ii strica situatia,pentru ca nu ar fi corect nici fata de el nici fata de sotul tau si nici fata de sotia lui.nu te gandi numai la tine...


Heeeeei stai ca nu pricepusi esenta stimabile, lasa prashtia jos ca nu-i ea de vina 100%. Nu partizez cu ea nici nu s-a "rasculat" feminismul in mine... da' hai sa facem rezumatu'
1. el se face util si placut (asa uratzel si timid) ... ea apreciaza deh e finutz, cu bun simt, timid ...si d'astea bla bla ....
2. tooooooot el "bagat in seama" prinde "curaj" ... ca deh una e pe net cand te simti zmeu si alta e face 2 face, si-i face fetei avansuri ...ca doar e priceput omu' la vorba.. ea e contrariata ...uite uratzelu' e mare don juan...
3. ca sa fie miza mai mare pluseaza omu' ... aoleeeeeu ce logodit sunt te iubesc de-mi sare smaltzu' dar nu se poate .....sa ranim persoanele din jurul nostru... totusi din cand in cand " ne mai plangem de mila" la mine sau la tine?
Pai zi si tu acum ... acest "uratel" complexat, care tocmai vrea sa-si demonstreze (lui insusi... ca lumii nu-i pasa) ca sta bine in sondaje e nevinovat?
Daca ea ii dadea papucii... cine jelea ... si facea toooooot pe victima ... ?
....sa fim seriosi cine cui strica "situatia" pan' la urma... sau el are voie, ea nu ...bleah!
Iar la faza cu "nu te gandi numai la tine" m-ai terminat pffffff.

PS:Iar tu, draga mea... fugi cat poti de astfel de specimene, ia-ti barbatul la o tacla si faceti "scaderea" ce merge si ce nu merge....daca va mai leaga ceva, eventual incercati un psiholog altfel in situatii d'astea, pusa la coltz de un neica nimeni ...singura care ai de pierdut esti doar TU!


Eu iti inteleg punctul de vedere, numai ca nu tipul a fost cel care si-a expus problema pe un forum cerand parerea oamenilor. El e la fel de vinovat ca domnita. A zis cineva ca doar ea se joaca si el e indreptatit sa faca ceea ce face?
In afara de asta doamna a intrebat clar "Va rog ce credeti o sa reusim noi sa avem o relatie exstraconjugala care sa dureze?" semn ca ea chiar isi doreste relatia asta extraconjugala si nu prea se gandeste la sot....


Eu cred ca tipa nu are nevoie de sfaturile cuiva ... ori e ingrozitor de disperata si vorba cuiva de pe'aici din "greseala" ajunge topicul sa fie vazut de sot, amant sau logodnik amantului, ori isi testeaza "talentul" literar ori isi bate joc de noi ... si nici nu e 1 aprilie.
La Razz m-a deranjat subiectivismul atata tot!
aqnana
Postat pe 26 Februarie 2009 15:07
ce frumos e sa ne dam idealisti....dupa 13 ani o casnicie e bazata pe respect, toleranta, rate la casa, banci,sedinte cu parintii si crizele de ficati ale soacrelor. dupa 30 de ani o femeie ajunge in apogeul sexualitatii sale si chiar simte nevoia de mai mult decat cele enumerate mai sus. ferice de cele care pot reinvia dupa 13 ani nebunia de la inceput, numai ca..foate putine reusesc. si atunci? frustrata pana trece perioada critica si mult dupa aceea pentru ce ai fi putut face si n-ai facut sau ai curajul de a-ti lua de la viata portia de nebuie tarzie, pasiune, fluturasi in stomac... si iti incarci bateriile pentru a ajunge la adanci batraneti alaturi de omul ales. de ce nu cu el trairile astea? poate nu ar intelege, poate s-ar speria de schimbarea ta de atitudine si s-ar duce linistea conjugala.
important e sa pastrezi linistea camiului, sa ai decenta de a pastra aparentele iar casa ta si ai ei sa fie sfinte si primordiale. in rest...aripi la picioare, fluturasi in stomac si hormonii la zi...n-au omorat pe nimeni.
va felicit si va ividiez pe cei care dupa multi ani de casnicie ati reusit a pastrati legatura ca-n primul an sau ati putut sa reinviatii focul iubirii. dar nu-i judecati prea aspru,nu le spargeti capul cu pietre celor care n-au reusit. si nici despartirea nu e solutia sunt ani investiti si munca din partea ambilor soti, poate si copii care ar suferi.si n-a spus nimeni ca vrea sa ia viata de la capat...ci numai trairile de atunci cu mintea de acum .
o sa imi pun o casca de protectie pentru pietrele care simt ca vor fi azvarlite asupra mea.
stella_m
Postat pe 27 Februarie 2009 23:12
De la: stella_m, la data 2009-02-27 23:12:24ce frumos e sa ne dam idealisti....dupa 13 ani o casnicie e bazata pe respect, toleranta, rate la casa, banci,sedinte cu parintii si crizele de ficati ale soacrelor. dupa 30 de ani o femeie ajunge in apogeul sexualitatii sale si chiar simte nevoia de mai mult decat cele enumerate mai sus. ferice de cele care pot reinvia dupa 13 ani nebunia de la inceput, numai ca..foate putine reusesc. si atunci? frustrata pana trece perioada critica si mult dupa aceea pentru ce ai fi putut face si n-ai facut sau ai curajul de a-ti lua de la viata portia de nebuie tarzie, pasiune, fluturasi in stomac... si iti incarci bateriile pentru a ajunge la adanci batraneti alaturi de omul ales. de ce nu cu el trairile astea? poate nu ar intelege, poate s-ar speria de schimbarea ta de atitudine si s-ar duce linistea conjugala.
important e sa pastrezi linistea camiului, sa ai decenta de a pastra aparentele iar casa ta si ai ei sa fie sfinte si primordiale. in rest...aripi la picioare, fluturasi in stomac si hormonii la zi...n-au omorat pe nimeni.
va felicit si va ividiez pe cei care dupa multi ani de casnicie ati reusit a pastrati legatura ca-n primul an sau ati putut sa reinviatii focul iubirii. dar nu-i judecati prea aspru,nu le spargeti capul cu pietre celor care n-au reusit. si nici despartirea nu e solutia sunt ani investiti si munca din partea ambilor soti, poate si copii care ar suferi.si n-a spus nimeni ca vrea sa ia viata de la capat...ci numai trairile de atunci cu mintea de acum .
o sa imi pun o casca de protectie pentru pietrele care simt ca vor fi azvarlite asupra mea.


Draga mea esti sigura ca n-ai gresit topicul?
aqnana
Postat pe 27 Februarie 2009 23:20
poate. asta pentru ca am raspuns celor care s-au grabit sa o judece mai mult decat celei care a deschis topicul.
pentru ginuta... poate sa dureze daca esti constienta ca este o relatie extraconjugala pentru amandoi si asta vrei cu limitele si resrictiile ei. ce-i mult strica si...esti sigura ca vrei mai mult?
multumita, "draga mea" ?
stella_m
Postat pe 28 Februarie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
viata/casnicia in "curtea " parintilor ( socrilor) 62 De la: G_I_JOE 22 Decembrie 2009 10:36
cum sa-ti vindeci barbatul de pesimism ?!! 48 De la: diana1981 11 Aprilie 2009 17:49
Dragoste :) 1 De la: kudika_595 8 Ianuarie 2013 12:58
am nevoie de un sfat sau.... ! 15 De la: aurina71 19 Iulie 2010 12:48
cel mai bun prieten al prietenului tau se da la tine 15 De la: ionyy88 23 Februarie 2009 14:34