Setari Cookie-uri

ce-i cu ziodia asta?

sunt femeia rac si imi urasc la propriu uneori comportamentul si gandirea si felul meu de a fi. acum mi-am daruit inima unui barbat gemeni...si credeam ca ne potrivim..dar nu e deloc asa...cel putin din punctul meu de vedere... uneori ajung intr-un punct in care am senzatia ca nu mai pot. mi-e ciuda ca ofer atat de multe cand nu trebuie, ca sunt atat de iertatoare si ca as fi in stare sa fac orice sa pastrez langa mine persoana pe caere o iubesc. si totusi...am senzatia ca nu mai pot...ii place sa faca doar ce vrea, luand in considerare doar nevoile lui nu si pe ale mele..ma simt marginalizata.. . mereu am visat ca o sa am aproape un barbat care sa iubeasca si sa daruiasca ce-i bun din el. dra se pare ca a fost un vis de al meu. as vrea sa ma schimb,sa am puterea sa trec c mai multa usurinjta peste obstacole..sa nu mia sufar atat si sa plang.as vrea sa-l fac sa nu mai fie indiferent si rece...sa fie ca la inceput iubitor si dragastos si romantic...dar nu mai am idei cum sa fac...timp de un an jumatate numai eu am luptat pentru relatia asta..si nu mai stiu ce sa mai fac...uneori parca as vrea sa ma despart de el dar nu pot nici macar asta....si nu reusesc s afac nimic..e genul de om care parca se joaca cu psihicul tau..si orice rau ar face , ajung sa ma simt tot eu vinovata...simt ca nu mai am nici o forta in fata lui....si i-am fost credincioasa mereu.. nu mai suport starea asta, cu toate ca el mi-a marturisit ca el e multumit cu ce are in relatia asta, ca are ce vrea. ajutati-ma!!!! ce sa fac?cum sa fac??? daca e ca el sa fie asa mereu, nu mi-l doresc langa mine pentur totdeauna. daca e sa fie ca la inceput, nu vreau sa renunt la el.. oricum..deocamdata nu pot nici una nici alta..nu am puterea asta
kudika2890702
Postat pe 18 August 2010 18:54
Da pe bune ce e cu "ziodia" asta? Eu ma refer la rac,adica la tine....ce e in capsorul tau?
Barbie30
Postat pe 18 August 2010 19:35
mai "femeie rac" cati ani ai? recunosc ca ti-am citit pe sarite of-ul pt ca ma grabeam sa-ti raspund.
pe scurt:
cu zodia asta este ca e cea mai proasta din tot zodiacul.
in carti scrie ca nu prea te-ai potrivi cu gemeni.
trebuie sa-ti faci putina autoeducare pt ca cea mai mare "calitate" a noastra este sa ne victimizam.

pe partea cealalta, daca vezi ca nu merge asa, ai putea sa le mai dai incolo de zodii si sa te ghidezi dupa alte principii. d-aia te si intrebam ce varsta ai pentru ca zodiile au si ele un ascendent care intervine pe la 30 de ani. geamanul la fel, sa nu uitam. plus ca peste asta mai vin si planetele care se aliniaza nu stiu cum, ne mai influenteaza si astea si e nasol de tot, nu stiu ce sa mai intelegem de aici.

acum sa nu te deprimi ca am zis ca e cea mai proasta zodie, din punctul altora de vedere suntem extraordinari si mai ales norocosi
numai ca eu cred ca pentru noi insine suntem un pericol, daca nu invatam sa ne controlam.
Boca
Postat pe 19 August 2010 11:22
"numai ca eu cred ca pentru noi insine suntem un pericol, daca nu invatam sa ne controlam"

Bine spus!
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:27
si tu esti "raca"?
Boca
Postat pe 19 August 2010 11:29
Nu ,eu sunt gemeni
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:31
Crezui ca vorbeai din experienta
Ce sa zic, felicitari! (ca nu esti raca)
Boca
Postat pe 19 August 2010 11:34
Ca si geamana pe bune de inteleg racii (scuze),incerc dar nu reusesc.In interiorul vostru e o adevarata furtuna care gemenilor li se pare inutila.Racii sunt mult mai profunzi in iubire pe cand gemenii iubesc mai mult la nivel mental.
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:38
Scuze nu ai de ce sa-ti ceri pt ca nimeni nu-i intelege. Nu ma lamentez, doar recunosc ca suntem foooarte dificili.
As fi vrut sa stiu si eu cum sta treaba cu iubirea asta la nivel mental . Vise taica!
Boca
Postat pe 19 August 2010 11:42
Asta daca ne limitam strict la zodii..
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:42
Racii sunt mult prea fragili si calmi pentru geamanul "rece" si ca un vulcan gata sa erupa.Un lucru e clar,ei vad iubirea total diferit,poate de aici pleaca multe.
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:45
Adevarat! acuma sa vina si tanti sa citeasca. ca noi nu facem analize pe degeaba.
Boca
Postat pe 19 August 2010 11:47

Sa speram ca o sa ia in calcul faptul ca noi ne limitam strict la zodii aici.Ca sa gaseasca raspunsul la intrebarile ei trebuie sa mai caute si in alta parte,nu numai in zodiac!
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 11:52
My point exactly. Speranta moare ultima
Boca
Postat pe 19 August 2010 12:14
De la: Boca, la data 2010-08-19 12:14:08My point exactly. Speranta moare ultima


Nu plange! O sa uzi pagina si nu o sa mai vedem scrisul...
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 12:18
Bine, gata! ce vrei, daca sunt rac, mi-am scapat putin de sub control.
Boca
Postat pe 19 August 2010 12:20
Aici ai voie sa versi doar lacrimi de bucurie!
Barbie30
Postat pe 19 August 2010 12:22
ce s-a mai bucurat Bucuroaia cand Bucur s-a intors bucuros de la Bucuresti
Boca
Postat pe 19 August 2010 12:41
probabil am exagerat cand am scris "femeia rac"..am 25 ani.insa nu asta e important.poate ca pun prea mare accent pe zodiac..insa cred cu tarie ca majoritatea din zodia rac au cam aceleasi defecte. am nevoie de un impuls..de ceva de care sa ma leg ca sa dau deoparte principiile astea care s-au format in mintea mea.insa nu stiu cum sa fac.. primul pas este acela ca totusi constientizez faptul ca gresesc..ca de cele mai multe ori gandesc cu inima nu cu mintea. asta as vrea sa schimb!
kudika2890702
Postat pe 19 August 2010 17:31
noi " racitele "visam la o dragoste cum foarte rar gasesti, visam la barbatul romantic care sa fie in stare sa ne iubeasca mai mult decat orice pe lumea asta , vrem sa simntim dragostea , vrem sa putem sa ne bazam oricand pe " el " sa stim ca este linga noi mereu si neconditionat ..........si daca simntim ca cineva poate sa ne ofere asta , sau a facut chiar si pt putin timp acest lucru, atunci suntem in stare sa ne sacrificam si sa stam linga " el " chiar si daca suntem nefericite , sperand ca intro zi va mai fi asa cum a fost . Trebuie sa te intrebi daca asta vrei , sa stai si sa astepti, poate , candva , va mai fi cum a fost, sau sa te decizi si sa pui capat , sa iti cauti fericirea in alta parte , pt ca ea exista cu siguranta . Eu cred ca o femeie rac daca isi gaseste linistea interioara , daca este multumita de viata ei , este o companie foarte placuta , pt toata lumea. Multa bafta
andra31
Postat pe 30 August 2010 11:59
"noi " racitele... " nu va tratati cu modafen raceala si gripa?
miss_darine
Postat pe 30 August 2010 12:03
mda....racii sunt naspa...posesivi...autoritari...greu de avut o relatie cu ei...aaa era sa uit foarte predispusi infidelitatii....
androne82
Postat pe 30 August 2010 12:07
:(((( da ... si eu sunt racusor... stiu cum e.
Gemenii sunt f dificili, sincer nu prea ne potrivim noi racusorii si ei. Insa, ca prieteni, amici ne inte;egem excelent
FilipAna
Postat pe 31 August 2010 11:41
Suntem foarte predispusi infidelitati numai in momentul in care acasa ne lipseste ceva , daca avem acasa ceea ce ne trebuie niciodata nu ne vom uita in alta parte
andra31
Postat pe 31 August 2010 13:05
ne tratam si cu modafen , cand este cazul
andra31
Postat pe 31 August 2010 13:13
insala si iti v-a fi mai bine,ia sa vezi.
kudika107036
Postat pe 31 August 2010 16:17
Racitza mea, eu am ambii parinti raci si prietena mea cea mai buna tot rac la fel si prietenul ei. Parerea mea e sa iti cauti un iubit in aceeasi zodie cu tine si o sa ai noroc 100%. nu vreau sa te dezamagesc dar gemenii sunt fiinte duale si sunt calzi doar cand vor ei si asta se intampla rar, plus ca au mofturi si sunt extrem de independenti ca si zodia mea sagetatorul de aia eu si cu un geaman ma potrivesc si cu un rac nu. Voi sunteti romantici cu nebunii in cap vreti pe cineva sa stea umbra cu voi zi de zi , noapte dupa noapte si nu ai sa vezi geaman intreg la cap sa il apuce in halul asta romantismul si nici sagetator asa ca puna mana si cauta-ti un rac la fel ca tine sau tauri o sa te intelegi si poti sa faci linistita copilasi cu gropite in obraji si o sa fii o mama grozava, mama mea este si femeia rac e cea mai buna mama din zodiac un pic posesiva dar cea mai buna.
Inca ceva, mai lasati-o naibii cu gelozia ca ma disperati. nu am vazut zodie mai geloasa nici la tauri nici la fecioare ca voi.
ionelasagetatoarea
Postat pe 31 August 2010 16:28
Racii sunt extraordinarii
kudika034234
Postat pe 11 Septembrie 2010 20:26
gemenii au nevoie de variatie, deci.. adauga ceva nou la relatie si ii vei suscita interesul.
claudiarebecca
Postat pe 18 Septembrie 2010 10:36
Daca nu te intelegi bine cu un barbat din zodia gemeni , nu inseamna ca nu te vei intelege bine cu nici un barbat din zodia asta, mai degraba cred ca nu este ceea ce iti doresti, sau poate ca nu ati avut rabdare sa va cunoasteti cu adevarat sau aveti secrete unul fata de celalalt. Cred ca toti suntem extraordinari in felul nostru indiferent de zodii , numai ca nu putem fii pentru toata lumea, mai frumos este sa fim pentru cineva anume.
ionut2008sti
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre fetele varsator sh baietii balanta? 20 De la: simona_partener 13 Decembrie 2009 11:39
Nascuti in aceeasi zi 12 De la: mariuca1 1 Februarie 2013 11:36
dar despre pesti si gemine ce puteti spune? 4 De la: marilenaionela 14 Martie 2009 18:58
varsator taur.. merge sau sta ? 55 De la: polly_ 21 Octombrie 2009 13:23
AJUTOR 28 De la: kudika135154 1 Octombrie 2011 22:45