Setari Cookie-uri

Am nevoie de un sfat si de sustinere...

Situatia in care ma aflu acum, pentru mine este foarte complicata si am impresia ca cu incetul am sa intru intr-o depresie.Sint casatorita de 7 ani si am o fetita de 6 ani...eu am 27 ani iar sotul este cu 11ani mai mare.acum am ramas insarcinata si am cam 10 sapt. de sarcina...problema e ca traim cu chirie si mai avem niste credite la banca,iar sotul nu face nimic p/u a rezolva aceasta situatie dificila pe plan financiar...el se multumeste cu serviciul care il are si nu face nimic p/u a ne schimba viitorul, pina nu-l imping eu de la spate...m-am saturat sa fiu eu mereu cea care isi bate capul cind vin serviciile comunale,cind vine ziua de plata la banca s.a.m.d.....zilele astea mi-am dat seama ca nu mai pot sa-l suport si nu cred ca vreau sa avem un viitor impreuna...mi-am dat seama ca gindim diferit si vrem de la viata cu totul diferite lucruri....el se multumeste cu ceea ce are dar eu vreau mai mult...sint intr-o situatie dificila din cauza sarcinii....nu stiu ce sa fac?s-o pastrez sau nu??vreau inca un copil dar mi-am dat seama ca nu e momentul...el isi doreste mult acest copil,nu este o persoana agresiva,si stiu sigur ca ma iubeste dar este o pers. fara un scop in viata si nu pot suporta astfel de persoane,mai ales ca deja are virsta cind ar trebui sa fie deja realizat in viata...dati-mi un sfat vizavi de aceasta situatie p/u ca nu mai pot dormi noptile si-mi dau seama ca merge vorba de viata unui copil...dar nu pot sa suport gindul ca acest copil imi schimba viata si va trebui sa mai stau sa suport monotonia sotului si grijile de zi cu zi....(poate o sa ziceti ca sint egoista,nustiu)...
naty38
Postat pe 19 August 2010 18:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, am nevoie de sfaturi, urgent 60 De la: Yoyupy 12 Iulie 2010 23:45
nunta 1 De la: kudika343397 10 Iunie 2013 18:49
inelul de logdna sa rupt 5 De la: Liviu_Liviu_1 4 Septembrie 2016 14:35
bebelusi din centrele de plasament 2 De la: miss_darine 7 Decembrie 2009 13:04
Am nevoie de un sfat si de sustinere... 1 De la: naty38 19 August 2010 18:30