Setari Cookie-uri

Un sfat mititel daca se poate.

Buna dimineata!

Este prima oara cand postez, asa ca o sa va rog sa fiti intelegatoare cu mine. Acum sa va povestesc mica mea problema.

In urma cu 6 ani am avut o relatie cu un baiat ce a durat 4 anisori. Eu am vrut sa ne despartim, din motive de posesivitate si gelozie, ale lui. De atunci el a avut doua relatii, una de doi ani, cealalta de patru ani, care dureaza si in momentul de fata. Eu le-am cunoscut pe ambele lui prietene, noi doi ramanand buni prieteni si confidenti. In tot acest rastimp, pot spune, ca noi doi ne-am mai intalnit, destul de des chiar si la un alt nivel, nu pot spune ca ma mandresc cu acest lucru.

Acum, problema mea este urmatoarea, la ultima noastra intalnire, mi-as spus ca dupa ce ne vedem se simte foarte bine, si are un fel de a fi mai pozitiv, simte ca ar putea face orice. Intrebarea mea este: el de fapt ce isi doreste... Lasand la o parte ca nici eu nu stiu ce imi doresc. Sa fie doar o reintoarcere si pentru mine si pentru el intr-o zona de comfort? Sau... Va multumesc si nu ma "giudecati" prea aspru.
Angel13
Postat pe 24 August 2010 01:18
"In tot acest rastimp, pot spune, ca noi doi ne-am mai intalnit, destul de des chiar si la un alt nivel, nu pot spune ca ma mandresc cu acest lucru"....de ce mai continui sa te intalnesti cu el?
Nu ti-e frica de momentul in care viata te va pune in situatia actualei?...impaca-te cu el si peste cativa "anisori"cand se va plictisi de tine,o va cauta pe fosta pentru o intalnire "la un alt nivel".....
desi_desiree
Postat pe 24 August 2010 02:53
Eu nu prea stiu cum ar fi o judecata blanda sau una aspra in situatia ta, pentru ca vina este aceeasi.
Altceva insa nu inteleg eu. L-ai lasat de rau, nu de bun. L-ai lasat pentru ca era gelos si posesiv si nu mai suportai asta. Acum ce faci? In loc sa-ti vezi de viata ta, sa cauti pe un altul mai fraier, mai destept, mai cum vrei tu, dar disponibil, te complaci intr-o mizerie doar de dragul... a ce? Ti-e dor de vreo trei pumni in fata ca ai intarziat 5 minute? Nu spun ca te-a lovit vreodata. Spun doar ca.. de te-ai despartit de rau, lasa-l Doamne iarta-ma unde-i e locul. Faptul ca se culca cu tine, desi are o fata acasa, nu-ti demonstreaza inca, ce jegos e "iubi" asta al tau?

ma rog.. fa ce vrei!
rashela
Postat pe 24 August 2010 03:23
..putin aspre fetele .. parerea mea,daca va tot intoarceti unul la altul clar a ramas ceva mult mai profund intre voi,daaaar .. poate ce a ramas , inafara de prietenie, este o puternica atractie fizica ..intarita de faptul ca nu mai sunteti impreuna, si de faptul ca aveti fiecare pe altcineva. ..lasa timpul sa treaca, traieste clipa ..daca te face fericita
ralu_23
Postat pe 24 August 2010 04:57
bre, ce bine le sta unora intre doua...de la una primeste energie pozitiva si de la cealalta menaj la inalte standarde...deja sunt invidioasa ca nu m-a facut si pe mine mama, baiat
miss_darine
Postat pe 24 August 2010 09:03
tot la fel o patesc si eu acu dar dupa 7 ani
acu au trecut11 ani de cand neam cunoscut
aum trecut vreo 4 anii,dar nam fost impreuna mereu asta fiind colegii de clasa,si ea era inebunita dua alt coleg care ala nu se uita la ea nici 5 min,eu numi loam ochi dupa ia
in aceei 4 ani am icercat mereu so uit sai vad defectele dar nu reuseam,
neam despartit dupa ce sa terminat ceei 4 anii si mai ales din cauza geloziei mele obsesive atuncii,neam mai intalnit intamplator in anii trecutii stand cateva min 5-10min dar ramanand rece in urma discutiilor
acu neam reintalnit dupa 7 anii am stat de vb ceva mai mult cred k o ora .parca eram despartiti de cateva zile nu de anii
ce numi place k am inceput asa sa ma atasez din nou de ia imi place k enorm ,o cunosc cand minte si se fastaceste ,imi place cum evita cuvintele urate,cum nu se lauda ce a facut in astia 7 ani,facultate,master ,etc.(acu se marita dar nu pare fericita asta simnt),e perfecta DUPA ASTIA 7 ANII MAI PERFECTA K ATUNCII
la voi e bine k va intelegeti amandoi ,dar la noi lipseste comunicarea nu poti spune unei pers cu o nici o luna panan nunta k mai simnti ceva pt ia dupa 7 ani,e greu sa te duci k invitat la nunta ei cand eu vroiam sa fiie nuna noastra
voi poate mai aveti o sansa ,si poate nu e vb doar de o amagire

alyn27
Postat pe 24 August 2010 09:37
aline, aline, nu-mi place deloc. pe cat de romantic esti tu, poate o cucereai daca scriai mai corect, ca zici ca ea are masterul.

trecand peste asta, tu gandeste-te bine daca aceasta pasiune nu este cumva rezultatul faptului ca n-ai avut-o niciodata. ca daca nu e asa eu zic sa nu mai pierzi timpul si sa-i spui ce ne-ai spus noua aici (numai sa nu scrii). ce ai de pierdut? oricum se marita si acum nu e cu tine..

zic si eu
Boca
Postat pe 24 August 2010 10:10
"Intrebarea mea este: el de fapt ce isi doreste"
O tavaleala din cand in cand?
Barbie30
Postat pe 24 August 2010 10:16
De la: miss_darine, la data 2010-08-24 09:03:55bre, ce bine le sta unora intre doua...de la una primeste energie pozitiva si de la cealalta menaj la inalte standarde...deja sunt invidioasa ca nu m-a facut si pe mine mama, baiat

exact la asta ma gandeam si eu..ce bine era sa fii fost baiat, sigur eram alejandro
yumy
Postat pe 24 August 2010 10:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
:(help!!urgent.. 7 De la: sofia_maria 22 Iunie 2010 18:38
O va parasi ? 12 De la: Micaell 15 Septembrie 2011 17:12
Sf. Valentin vs Dragobete 100 De la: ascris 27 Februarie 2011 14:30
un barbat atipic si totusi atit de comun... 19 De la: kudika143575 11 Aprilie 2010 21:11
sa renunt sau sa merg mai departe? 201 De la: bianca_bb82 18 Noiembrie 2010 11:18