Setari Cookie-uri

buna..

incep prin a va spune k suntr-o situatie neplacuta...am fost cu un baiat 2ani...totul a inceput dintr-o iesire cu prietenii...un amic mi-a facut cunostinta cu el...pot sa spun k m-am indragostit de el pe loc!ziua urmatoare iam spus acestui amic k vreau sa fiu cu el...ia comunicat si ne-am combinat...toate bune si frumoase..ne intelegeam super bine...(vreau sa mentionez ca cu el mi-am inceput viata sexuala)...venea la mine acasa..mergeam la el..vorbeam cu parintii lui..el cu ai mei..intr-o seara eram la mine acasa la calculator..ne jucam trivia pe mirc!si a intrat o fata pe el...eu knd am vazut iam spus sa nu indrazneasca sa vorbeasca..dar el mia spus k e o simpla distractie...lam lasat..o vorba doua vorbe...pana ia dat id de mess..a trecut o luna a trecut doua..el a continuat sa vb cu ea...am intrat eu pe id lui si iam dat ignore.in fine dupa ceva timp au inceput iar sa comunice. pana k intr-o zi sa imi zica k e ceva serios cu fata aia si vrea sa se duca la ea...si de aici a inceput certurile...akm sunt despartita de el de 3luni..el s-a insurat cu ea...:(((:((simt k nu mai imi revin...sunt distrusa...si akm il mai iubesc..:((:(va rog spuneti-mi ce sa fac...diana
didabruneta
Postat pe 11 Iulie 2009 23:03
wow...urata treaba , imi pare rau ptr tine
te cred ca esti distrusa, oricine in locul tau s ar simti la fel, dar din pacate, dupa cum ai spus ca stau lucrurile..nu cred ca ai altceva de facut decat sa renunti..sa ti vezi de viata ta, situatia e clara...si oricat te ar durea treb sa accepti ca a ales-o pe ea. De ce? nu mai conteaza...
Incearca sa iesi, sa nu te izolezi...sa iti faci prieteni noi, sa te bucuri de ceea ce ai, viatza merge inainte. Plange cand simti ca nu mai poti..dar ridica te si tine fruntea sus, gandeste te ca sunt multi oameni mult mai nefericiti si care merg inainte..asa ca o sa poti si tu. :) Si crede ma ca nu ti dau sfaturi asa din necunostiinta de cauza...si eu abia am terminat o relatie de 4 ani...si a fost greu, mai e greu in anumite momente...dar viata trebuie traita pentru noi, pentru cei care tin la noi si vor sa ne vada fericiti...
multa bafta
honeyca
Postat pe 11 Iulie 2009 23:13
da asa e ai perfecta dreptate multi mi-au spus asta..dar cel mai greu imi vine knd ii vad pe strada mereu..(au venit akm cateva zile din austria)...am incercat sa imi fac prieteni noi..akm sunt cu un baiat dar tot la el imi e gandul
didabruneta
Postat pe 12 Iulie 2009 16:44
sfatul meu este sa incerci sa nu te mai gandesti la el si sa incepi o relatie cu un baiat care cat de cat iti place si cum spunea i honeyca DISTRAZA-TE si TRAIESTE-TI VIATA !e trb lui k a ales-o pe ea..cn stie...poate acum regreta..dar e vina lui iar knd tu o sa fii fericita poate k si el va simti durere sau gelozie el deja a pierdut propriul lui joc..crede-ma k doar e var'miu...din pacate
ai grija te tine te pup si nu mai suferi atat...stii bn prin ce am trecut si eu dar uite k am trecut peste desi minciunile si faptele lui m-au durat atat de tare incat am incetat sa-l mai iubesc si sincer sper k vei inceta si u sa te mai gandesti la el si sa mai suferi pentru el
ink o data TRAIESTE-TI VIATA !
ChUpA_ChUpSS
Postat pe 12 Iulie 2009 17:42
Messengerul asta...mai bine nu se inventa.Si eu am un bai cu mess-ul,vorbesc cu cineva si aceeasi poveste ,m-am indragostit de respectivul....si sunt casatorita.Sti care este sfatul meu....incearca sa lupti ptr. ce crezi ca merita,stiu ca e greu si ca parca nu vezi nici o cale de iesire.La fel a fost si la mine,cand eram mai nefericita a aparut EL ,pe mess...o intamplare, nu m-as fi asteptat la asa ceva.Dureaza de luni de zile si am zis ca sigur nu o sa dureze si uite ca viata nu e asa cum credem noi....se intampla lucruri ciudate.deci...incearca sa vorbesti cu el chiar daca pare imposibil,chiar daca e casatorit,daca te-a iubit o sa acorde atentie discutiei daca nu atunci uita-l,iubire cu forta nu se poate....timpul o sa rezolve totul,ai sa vezi.Bafta!!!
kudika047649
Postat pe 12 Iulie 2009 19:14
Iubeste fara sa te gandesti la ziua de maine!!!

Postat pe 12 Iulie 2009 19:22
SA INSURAT CU EA0-ASTA DENOTA CA NAI FOST IMPORTANTA NICIODATA PENTRU ELM UN PARTENER CARE TIONE LA TIEN SI TE RESPECTA TE PRETUIESTE N ARE CUM SA FACA ASTA SI PE FATA,,, PAPAGALI DASTAI DE DUZINA CARORA LI SE FURA INIMA DIN ORICE ISPITA... SUNT CU CARUL. ASA CA TOT RAUL E IN SPRE BINE ,, IA ID UL MEU SA VB POATE TE MARITI SI TU:) MUAH..A SUNT SINGUR STAI LINISTITA...
baiatfinut
Postat pe 13 Iulie 2009 16:57
De la: duronamd, la data 2009-07-13 16:57:15SA INSURAT CU EA0-ASTA DENOTA CA NAI FOST IMPORTANTA NICIODATA PENTRU ELM UN PARTENER CARE TIONE LA TIEN SI TE RESPECTA TE PRETUIESTE N ARE CUM SA FACA ASTA SI PE FATA,,, PAPAGALI DASTAI DE DUZINA CARORA LI SE FURA INIMA DIN ORICE ISPITA... SUNT CU CARUL. ASA CA TOT RAUL E IN SPRE BINE ,, IA ID UL MEU SA VB POATE TE MARITI SI TU:) MUAH..A SUNT SINGUR STAI LINISTITA...


mama draga da invata si tu sa scrii mai corect putintel..ca ne dor ochi pana descifram ce ai scris
rahella
Postat pe 13 Iulie 2009 17:00
am stat de vorba cu mai multi prieteni deai lui si toti imi spun k el sa insurat cu respectiva k avea o situatie financiara frt buna si tot ei imi zic k relatie lor nu o sa dureze prea mult..dar trb sa ma resemnez ce sa fac:(
didabruneta
Postat pe 13 Iulie 2009 17:03
nu merita sa te gandesti atat la el. fi tare si gaseste-ti pe altcineva.
ankpoly
Postat pe 15 Iulie 2009 13:30
S-a insurat, asta e. Eu zic sa treci mai departe, e greu, dar sigur vei gasi fericirea in alta parte, daca vei continua sa te mai interesezi de el si eventual sa ai o relatie vei suferi cu siguranta.
lilioara
Postat pe 15 Iulie 2009 13:30
Scumpa Diana, parerea mea si bineinteles si a celorlalti dupa cum observi este sa uiti totul, sa uiti de el.Situatia data este foarte clara si nu are rost sa te amagesti cu astfel de relatii, eu sunt convins ca daca in acest moment s-ar intoarce la tine vei da curs invitatiei de a uita tot si sa il reprimesti in inima ta..dar trebuie sa te gandesti bine.Unde este demnitatea ta?
omu' este insurat acum, are o viata in fatza si probabil ca tu nu esti decat o amintire zic eu frumoasa..
pentru tine,,
Al_EX
Postat pe 16 Iulie 2009 08:55
dupa cum bine ai fost sfatuita si de ceilalti membrii...lasa-l...uita de el..totul o sa fie bine...aceste cuvinte cred ca le-ai auzit cam des...am trecut prin ceva similar numai ca la mine a fost mai greu sa zic asa...acum sunt bine...fff bine...si chiar sunt multumita ca s-a terminat...chiar daca el s-a insurat cu acea fata pt bani si se va intoarce la tine..tu pt ca il iubesti e posibil sa te impaci cu el..dar gandeste-te ca nu e o.k..ca se poate repeta situatia..lucrurile se complica...si daca el e in stare de asa ceva asta inseamna ca nu e chiar potrivit pt tine..nu are demnitate...si tu nu are rost sa plangi pt ceva ce nu te merita...in fine sunt multe de spus la astfel de cazuri..ce pot sa zic..nu te merita...viata e frumoasa si sfatul meu e sa incepi sa te distrezi si sa uiti de ceva ce nu merita sa iti domine gandurile....BAFTA
kudika052974
Postat pe 22 Iulie 2009 17:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt indragostita si nu e...bine... 51 De la: marco918 30 Ianuarie 2010 01:58
Mai astept sfaturi de la voi,cum sa cuceresti un barbat ? 14 De la: one_size 22 Ianuarie 2010 11:26
pot sa am incredere? 32 De la: kudika418943 30 Septembrie 2011 18:22
un raspuns va rog... 10 De la: anaraoul 16 Noiembrie 2009 10:51
Ce te faci daca el e urat? 59 De la: supermiki 3 Decembrie 2009 15:29