Setari Cookie-uri

Eu pesti - El sagetator , ce fac ?cum fac ?

E prima oara cand scriu pe un forum , sunt derutata .. cred ca mai degraba scriu pentru ca simt nevoia sa vrb cu cineva si nu neaparat pentru ca cred in zodii , cu toate astea sunt interesata (disperata ) sa cunosc cunosc o persoana care are o relatie cu un barbat sagetator , vreau sa stiu daca eu sunt nebuna sau ei au darul te a te aduce in starea asta . Pe scurt :Avem 7 luni impreuna, totul a fost frumos si de 1 luna de zile .... suntem ... ma rog, ma simt singura in 2 . S-a schimbat , nu prea mai vrb , nu mai e asa afectuos cu mine, daca am nevoie sa fiu pupata , mangaiata sau tinuta in brate trebuie sa imi iau singura . El spune ca am devenit cicalitoare pentru ca vrb despre asta destul de des si ca el nu s-a schimbat, sunt foarte comunicativa de fel si incerc sa discutam .. ma gandesc ca daca el nu isi da seama sa ii arat eu ce imi doresc ... ca la copii mici ... si chiar si asa nici o schimbare . Concluzia pe care o trag este ca nu ma iubeste si nu este implicat 100%, el iar ma contrazice si imi spune opusul. OK, va intreb ASA SUNT EI, EGOISTI, NEPASATORI,INSENSIBILI? Gresesc undeva ca incerc sa salvez relatia , nu mi-a zis te iubesc din propria lui initiativa (niciodata) decat daca il intreb eu , am zis sa il las in pace o perioada sa nu il mai cicalesc sa vedem ce face ..deci nu stiu ce sa mai fac cu el .. mie frica sa renunt la el ca-l iubesc si vreau sa lupt sa fim iar ca altadata.

Astept un sfat , o experienta .
eu_peste
Postat pe 30 August 2010 11:32
" nu mai e asa afectuos cu mine, daca am nevoie sa fiu pupata , mangaiata sau tinuta in brate trebuie sa imi iau singura "

Te-ai gandit vreodata de ce are el nevoie? Ca tu vad ca ai multe nevoi pe care el nu ti le satisface....
Barbie30
Postat pe 30 August 2010 11:42
Buna!! si eu am fost in aceiasi situatie eu pesti el sagetator..adica un egosist cu alte pasiuni(filme jocuri pc, si alte tampenii) de tine ii mai pasa cand are chef sau nevoie....in sfarsit am stat impreuna 2 ani..de fraiera ce am fost ca sa nu zic obisnuinta...si s a terminat ff urat ca si a dat seama si el ca nu mai sunt fraiere..
Dar nu sunt toti asa cred si nu zodia contaeza...sper.
Te pup si ai grija de tine
ad__83
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:31
De la: ad_83, la data 2010-09-09 14:31:17Buna!! si eu am fost in aceiasi situatie eu pesti el sagetator..adica un egosist cu alte pasiuni(filme jocuri pc, si alte tampenii) de tine ii mai pasa cand are chef sau nevoie....in sfarsit am stat impreuna 2 ani..de fraiera ce am fost ca sa nu zic obisnuinta...si s a terminat ff urat ca si a dat seama si el ca nu mai sunt fraiere..
Dar nu sunt toti asa cred si nu zodia contaeza...sper.
Te pup si ai grija de tine





... ... pe unul l-ai lamurit ... dar pe restul ? ...

marco918
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:34
Yo ce sa zic... era mai nasol daca era el "peste"
Barbie30
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:36
Hahaha da marco o sa caut unul si iti comunic ...merci
ad__83
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:38
scuze barbie....scuze citeam pe aici...
ad__83
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:39
De la: ad_83, la data 2010-09-09 14:39:04scuze barbie....scuze citeam pe aici...


Barbie30
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:40
am fost si eu cu un sagetator...cand s a distantat de mine...am asteptat putin sa vad daca mai e vreun semn din partea lui si cum nu a dat...m am despartit de el...oricum...eram mica pe atunci...aveam 16 ani, cand m am despartit de el era pe la jumatatea primaverii si el in iunie avea bacul...mi a spus ca e stresat si asa...tot lucruri de genul ca nu s a schimbat el, etc...dar ma saturasem. relatia a durat noua luni daca are vreo importanta...in orice caz, cea mai lunga si cred ca a fost singurul pe care pot spune ca l am iubit (desi poate asta starneste comentarii ca la 16 ani nu poti iubi, eu cred ca stiu mai bine ce am simtit. :D.)...si in prezent dupa mai bine de trei ani de atunci...el inca are o slabiciune pentru mine...si i a parut rau ca ne am despartit si de ce a fost intre noi ca s a terminat asa...am considerat ca sa "ne mai dam o sansa" nu are rost si ar fi mai frumos sa mentinem o relatie placuta de amicitie...acum ne intelegem foarte bine. multa bafta cu el. :D.
Ivaal
Postat pe 10 Septembrie 2010 14:58
mda....am trecut si eu printr-o experienta asemanatoare. Dupa parerea mea, pesti si sagetatorii nu le au nici in clin, nici in maneca. Recent am pus si eu punct unei relatii de 8 luni cu un sagetator(eu peste fiind). La inceput era ok, cat nu ii dadeam importanta, dupa aceea, cand am inceput sa tin la el si sa-i arat lucrul asta, s-a schimbat total. Minciuni, intalniri doar cand avea el chef,(poate ma si insela) si eu proasta il iubeam, desi toata lumea imi spunea ca nu e pentru mine. A mers cat a mers aceasta relatie deoarece am tras eu foarte mult de ea, si mi-am calcat orgoliul propriu, ca sa ajung la concluzia ca nu a meritat. S-a terminat foarte urat... Deh, asa sunt pestii lasa foarte mult de la ei. Da, intr-adevar acest tip de relatie nu e deloc potrivita. Fara subiecte comune de discutie, fara pasiuni comune etc. Sagetatorii sunt libertini, independenti, sportivi, nu le place sa fie cicaliti, nu se implica serios in relatie, in schimb pestii au nevoie de multa afectiune, dovezi, atentii. Daca o relatie nu merge nu are rost sa tragi de ea, oricat ai tine la persoana respectiva.Probabil cu unele persoane intr-adevar nu poti fii decat amic. Ma bucur ca in sfarsit am incheiat relatia asta bolnava, de pe urma careia am avut muuuuult de suferit, si mai ales ca l-am uitat. Este o vorba: pestii cand pleaca, pleaca pentru totdeauna. Asta se aplica si in cazul meu. Ma cauta si acum dar nu ii raspund, e prea tarziu, unde era cand aveam cea mai mare nevoie de el? Acum ma poate cauta, fiecare pe drumul lui. Fetelor sunteti frumoase, puternice, nu va plafonati in relatii bolnave. Intotdeauna ganditi-va doar la binele vostru. Luati exemplul meu...
pisicutza783
Postat pe 26 Septembrie 2010 21:22
Draga mea,
Eu sunt rac si sunt casatorit de 12 ani cu un peste. Acum 2 luni am aflat dupa 7 ani in care am fost orb, ca ea are o relatie la distanta cu un sagetator cu care se intalnea lunar sub diverse motivatii, intr-o localitate din tara... Ce drak de semn sunt pestii daca sunt capabili de atatea secrete si in ce consta sufletul mare ("lasa foarte mult de la ei...") de care pomeneai anterior??? A oferi oricui iti face avansuri? Aste insemna ceea ce spuneai mai devreme privitor la relatiile bolnave??? ("...Intotdeauna ganditi-va doar la binele vostru. Luati exemplul meu...") Egoismul si lipsa de responsabilitate???
Parerea mea e ca totul depinde de educatie si caracter. Chestia cu zodiile nu este decat o scuza lamentabila pentru ceea ce nu reusim sa facem sau sa vedem in timp, iar actiunile noastre nu sunt chiar atat de mult determinate de semnul astrologic, asa cum se vehiculeaza pe aici... Minciuna are picioare scurte iar pestii se pricep fooooarrrteee bine la jucat teatru.
Parerea mea.
Cat despre sagetatori... Aventurieri si seducatori de profesie. Nu sunt capabili sa fie statornici sentimental si fizic. De aici decurg toate celelalte aspecte nedorite intr-o viata de cuplu ratata... Oricum, tot educatia si caracterul fac diferentele intre oameni.
De acord??? Contrazi-ma!
PS Persoanele de fata se exclud.
:)
Equilibrum72
Postat pe 28 Septembrie 2010 23:48
ce pacat pt voi
eu am 15 ani de casnicie cu nevastamea care este pesti
nu pot sa spun ca am fost cruce de inchinat dar familia a fost familie
sunt sagetator ,nu pun pe primul plan pc s-au jocurile
pe primul plan pentru mine este sexul si dragostea,
sunt impulsiv uneori dar ma calmez repede in viata raspund necrutator cu aceasi moneda
si sustin cu tarie ca o femeie desteapta poate tine un barbat linga ea, in orice alte situatii
femeia care nu reuseste acest lucru este neputincioasa si sincer ii pling de mila.
toate cele bune!
LOPY_71
Postat pe 3 Octombrie 2010 00:53
Si eu am avut o relatie cu un sagetator...eu fiind pesti..am fost impreuna 2 ani, exact ce se zic fetele mai in sus, asa e, eogisti,imaturi,libertini, nu le place sa comunice, nu au sensul umorului,blegi,au idei fixe...eu am fost cu un sagetotor, si tot asa, am tras numai eu de relatie, nu au ambitie pt relatie, comozi...groaznic...nush dak este neaparat zodia..dar recunosc ca multe se potrivesc...pestii au nevoie de atentie, si sagetatorii nu le ofera asta deloc...
alinany33
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:38
Ciudat...sunt de 2 luni intr-o relatie cu un baiat sagetator,eu fiind pesti. Este o relatie frumoasa, vorbim foarte mult, radem foarte mult, are simtul umorului, este in stare sa poarte o discutie serioasa, vorbim despre absolut orice, petrecem destul de mult timp impreuna... Este adevarat, sexul este foarte important pentru un sagetator, dar si comunicarea este la fel de importanta, mi-a demonstrat-o de nenumatare ori... Din punctul meu de vedere, este cea mai "reusita" relatie pe care am avut-o pana in momentul asta, eu avand pana la el numai relatii de 1 an/2 ani... Stiu ce inseamna relatie, relatie serioasa, in adevaratul sens al cuvantului, si el chiar imi ofera ceea ce am nevoie...libertate, afectiune, umor, plimbari si asa mai departe...

Sagetatorii au nevoie sa stie ca au pe cineva acolo, care se gandesc la ei si ii accepta asa cum sunt. Cu calitati si defecte... Toti avem defecte, cel mai important este sa invatam sa le acceptam...pentru ca si noi, la randul nostru, avem defecte, destul de multe, si vrem ca cineva sa ne accepte asa cum suntem...

Comunicarea este foarte importanta, nu uitati asta, in orice relatie...
spooky_ada
Postat pe 18 Octombrie 2010 10:34
Hello!
sunt doar 2 luni la tine....mai asteapta sa vezi daca se schimba ceva... sper sa fie ok si mai tarziu si sa ne arati ca nu toti sagetatorii sunt la fel...
O zi buna, si bafta in continuare
ad__83
Postat pe 19 Octombrie 2010 09:20
De la: ad_83, la data 2010-10-19 09:20:45Hello!
sunt doar 2 luni la tine....mai asteapta sa vezi daca se schimba ceva... sper sa fie ok si mai tarziu si sa ne arati ca nu toti sagetatorii sunt la fel...
O zi buna, si bafta in continuare


si eu sper asta... momentan este foarte bine, sper sa nu se schimbe prea multe...
spooky_ada
Postat pe 19 Octombrie 2010 17:19
Da...asa sunt sagetatorii. nu o fac din rautate. defapt o fac fara sa isi dea seama . Cuvant lor de baza este LIBERTATEA. aceasta din cate vezi poate deveni ignoranta.
Incearca sa vezi daca nu are si el nevoie de ceva, dar nu il sufoca cu iubire.
In cel mai rau caz fa-l gelos. Functioneaza. Pune pe pe fostul sau un prieten sa te invite undeva sau sa sune cand esti cu el. Asta ii va deschide ochii.
Sper sa ajute.
LoveSmartFashion
Postat pe 20 Noiembrie 2010 00:34
buna!
Imi pare rau sa aud ca relatia dintr voi nu mai e ca la inceput.
M-am gandit sa-ti spun povestea mea, poate in felul acesta vei gandi altfel schimbarea...
Eu sunt in zodia Pesti, iar el e Sagetator, dar din cate stiu eu despre zodii nu cred ca acesta e un detaliu semnificativ pentru ca este mai important ascendentul fiecaruia. In fine...
Noi ne-am cunoscut cu ajutorul internetului, nu ne cunosteam, dar discutam foarte mult la tel, apoi intr-o zi ne-am cunoscut... cam la o luna dupa ce am vb prima data, iar la doua luni ne-am mutat impreuna. si suntem impreuna de un an si o luna...
Ce-i drept noua femeilor din zodia Pesti ne place sa fim rasfatate, sa fim mereu in centrul atentiei ...nu pentru ca asa vrem ci pentru ca asa simtim. Hotararea de a ne muta impreuna am luat-o fiindca el mi-a oferit increderea ca poate sa mi ofere ceea ce aveam nevoie, dar in acelasi timp nici eu nu m-am lasat mai prejos. si el are nevoie de rasfat, de cuvinte dulci, de atingeri. Adesea il surprind cand ii fac surprize si nu neaparat prea sofisticate...ii aduc cafeaua dimineata la pat ii mai pregatesc cate o cina mai deosebita sau un mic dejun mai haios...ii mai fac cate o invitatie la o cafea cand nici nu se asteapta, etc... Ideea e ca nu trebuie tot timpul sa asteptam de la ei momente frumoase...tu ca de altfel si eu stim cel mai bine ce ne palce si de aceea zic ca ar fi mai bine sa-i ajutam sa ne faca pe plac. Eu vin cu ideea si amandoi o punem in practica.
I legatura cu "te iubesc" nu cred ca ar trebui sa ti faci probleme...de ex. mie nu-mi spunea te iubesc pentru ca ramasese cu sechele din relatia anterioara in care a spus te iubesc si nu a fost auzit, so ...daca iti demonstreaza ... atunci relax...esti pe drumul cel bun.
mie imi place de el pentru ca e cu picoarele pe pamant si de multe ori ma mai coboara si pe mine din norisorii pufosi...si cred ca are o gandire obiectiva, iar noi pestioacele mai fabulam uneori...ma ajuta foarte mult in diverse situatii...
Si inca un lucru important e sa nu-l tii tot timpul langa tine ...ii place sa NU fie condus,
cu alte cuvinte e super OK daca doriti amandoi.
Sper ca te-am ajutat cat de cat ...astept sa ne spui cum iti mai merge
Anca
antutza88
Postat pe 21 Noiembrie 2010 09:55
imi pare rau ca ai asa pareri despre pesti...intr-adevar au personalitati duale
daca nu se simt bine intr-o relatie si daca nu primesc ceea ce au nevoie dragoste si afectiune, comunicare, etc. isi cauta refugiul in alta parte unde se simt in siguranta, unde primesc caldura de care au nevoie... mie sincer nu-mi place ca racii au initiative o data si altadata dau inapoi de doua ori, deci cam in dezavantaj...
antutza88
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:05
Buna.
Iubitul meu nu este din zodia sagetator, este rac. Suntem tot de 7 luni impreuna, si de ceva timp a devenit si el distant.Insa iubitul meu imi spune mai mereu ca ma iubeste, desi nu o arata. Am observat de un timp ca la o saptamana si doua zile pleaca mai mereu sa se vada cu prietenii lui, sa stea la o bere, un vin sau mai stiu eu ce; timp in care mie nu imi raspunde la telefon, nu ma suna, si cand ajunge acasa gaseste fel si fel de pretexte. Spre exemplu el este plecat de joi seara, pana azi m-a sunat o singura data. Dar am devenit indiferenta, nu-l mai stresez cu sute de telefoane, nu o sa-i raspund atunci cand o sa ma sune, o sa astept sa sune si a doua oara, sa vad daca are efect.
eu zic sa incerci sa fi putin indiferenta, sa fi mai rece, si el o sa iti acorde mai multa atentie.
sa-mi scri un mesaj peste o saptamana sau doua sa-mi spui daca a iesi ceva:)
cozy
Postat pe 21 Noiembrie 2010 10:07
De la: eu_peste, la data 2010-08-30 11:32:57E prima oara cand scriu pe un forum , sunt derutata .. cred ca mai degraba scriu pentru ca simt nevoia sa vrb cu cineva si nu neaparat pentru ca cred in zodii , cu toate astea sunt interesata (disperata ) sa cunosc cunosc o persoana care are o relatie cu un barbat sagetator , vreau sa stiu daca eu sunt nebuna sau ei au darul te a te aduce in starea asta . Pe scurt :Avem 7 luni impreuna, totul a fost frumos si de 1 luna de zile .... suntem ... ma rog, ma simt singura in 2 . S-a schimbat , nu prea mai vrb , nu mai e asa afectuos cu mine, daca am nevoie sa fiu pupata , mangaiata sau tinuta in brate trebuie sa imi iau singura . El spune ca am devenit cicalitoare pentru ca vrb despre asta destul de des si ca el nu s-a schimbat, sunt foarte comunicativa de fel si incerc sa discutam .. ma gandesc ca daca el nu isi da seama sa ii arat eu ce imi doresc ... ca la copii mici ... si chiar si asa nici o schimbare . Concluzia pe care o trag este ca nu ma iubeste si nu este implicat 100%, el iar ma contrazice si imi spune opusul. OK, va intreb ASA SUNT EI, EGOISTI, NEPASATORI,INSENSIBILI? Gresesc undeva ca incerc sa salvez relatia , nu mi-a zis te iubesc din propria lui initiativa (niciodata) decat daca il intreb eu , am zis sa il las in pace o perioada sa nu il mai cicalesc sa vedem ce face ..deci nu stiu ce sa mai fac cu el .. mie frica sa renunt la el ca-l iubesc si vreau sa lupt sa fim iar ca altadata.

Astept un sfat , o experienta .
ankutza19
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:32
Si eu am o relatie cu un sagetator....eu fiind tot pesti....si am impresia ca este foarte egoist si indiferent....dar nu de fiecare data...are si momentele lui bune(rare, ce e drept:P), cand imi dovedeste ca poate sa fie foarte sensibil....eu, de fiecare data incerc sa vb cu el, sa ii spun ceea ce nu imi place, ceea ce nu-mi convine...uneori simt ca ma intelege si face cv sa schimbe anumite lucruri...uneori ma ignora pur si simplu....nu i se pare interesant ceea ce spun...sunt momente cand imi spune ca ii repet aceleasi lucruri...ca el le-a inteles ...ca nu mai vrea sa le auda...si il intreb daca a si realizat ceea ce am vrut sa ii explic...si imi dau seama k se incapataneaza si mai tare si nu mai reusesc sa vb despre nimic cu el, nu reusim sa rezolvam "problema"....atunci prefer sa o las asa, dar la o urmatoare "discutie" ii aduc in vedere si lucrurile cu care nu m-a lamurit, el devenind irascibil atunci....intr-o relatie e foarta importanta comunicarea...asta i-am spus-o si lui ...dar el mi se pare usor copil ...nu reusesc sa il inteleg cateodata....stau si ma gandesc uneori...oare merita sa lupt pentru relatia asta, pentru el?!voi ce credeti??.....am citit si sfaturile/parerile voastre si am ramas cu un gust amara, usor dezamagita:(....
ankutza19
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:46
De la: ankutza19, la data 2010-12-25 21:46:52Si eu am o relatie cu un sagetator....eu fiind tot pesti....si am impresia ca este foarte egoist si indiferent....dar nu de fiecare data...are si momentele lui bune(rare, ce e drept:P), cand imi dovedeste ca poate sa fie foarte sensibil....eu, de fiecare data incerc sa vb cu el, sa ii spun ceea ce nu imi place, ceea ce nu-mi convine...uneori simt ca ma intelege si face cv sa schimbe anumite lucruri...uneori ma ignora pur si simplu....nu i se pare interesant ceea ce spun...sunt momente cand imi spune ca ii repet aceleasi lucruri...ca el le-a inteles ...ca nu mai vrea sa le auda...si il intreb daca a si realizat ceea ce am vrut sa ii explic...si imi dau seama k se incapataneaza si mai tare si nu mai reusesc sa vb despre nimic cu el, nu reusim sa rezolvam "problema"....atunci prefer sa o las asa, dar la o urmatoare "discutie" ii aduc in vedere si lucrurile cu care nu m-a lamurit, el devenind irascibil atunci....intr-o relatie e foarta importanta comunicarea...asta i-am spus-o si lui ...dar el mi se pare usor copil ...nu reusesc sa il inteleg cateodata....stau si ma gandesc uneori...oare merita sa lupt pentru relatia asta, pentru el?!voi ce credeti??.....am citit si sfaturile/parerile voastre si am ramas cu un gust amara, usor dezamagita:(....


tu va trebui sa-ti gasesti un amant berbec pentru a comunica
pickard
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:50
nu intotdeauna suntem asa cum credem noi ca suntem...oate are drepatte(din pct lui de vedere)...oricum 7 luni e o picatura:))
kudika195501
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:50
De la: pickard, la data 2010-12-25 21:50:18
De la: ankutza19, la data 2010-12-25 21:46:52Si eu am o relatie cu un sagetator....eu fiind tot pesti....si am impresia ca este foarte egoist si indiferent....dar nu de fiecare data...are si momentele lui bune(rare, ce e drept:P), cand imi dovedeste ca poate sa fie foarte sensibil....eu, de fiecare data incerc sa vb cu el, sa ii spun ceea ce nu imi place, ceea ce nu-mi convine...uneori simt ca ma intelege si face cv sa schimbe anumite lucruri...uneori ma ignora pur si simplu....nu i se pare interesant ceea ce spun...sunt momente cand imi spune ca ii repet aceleasi lucruri...ca el le-a inteles ...ca nu mai vrea sa le auda...si il intreb daca a si realizat ceea ce am vrut sa ii explic...si imi dau seama k se incapataneaza si mai tare si nu mai reusesc sa vb despre nimic cu el, nu reusim sa rezolvam "problema"....atunci prefer sa o las asa, dar la o urmatoare "discutie" ii aduc in vedere si lucrurile cu care nu m-a lamurit, el devenind irascibil atunci....intr-o relatie e foarta importanta comunicarea...asta i-am spus-o si lui ...dar el mi se pare usor copil ...nu reusesc sa il inteleg cateodata....stau si ma gandesc uneori...oare merita sa lupt pentru relatia asta, pentru el?!voi ce credeti??.....am citit si sfaturile/parerile voastre si am ramas cu un gust amara, usor dezamagita:(....


tu va trebui sa-ti gasesti un amant berbec pentru a comunica

...esti berbec??? ...ia da o raita la colindat
kudika195501
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:51
De la: kudika195501, la data 2010-12-25 21:51:29
De la: pickard, la data 2010-12-25 21:50:18
De la: ankutza19, la data 2010-12-25 21:46:52Si eu am o relatie cu un sagetator....eu fiind tot pesti....si am impresia ca este foarte egoist si indiferent....dar nu de fiecare data...are si momentele lui bune(rare, ce e drept:P), cand imi dovedeste ca poate sa fie foarte sensibil....eu, de fiecare data incerc sa vb cu el, sa ii spun ceea ce nu imi place, ceea ce nu-mi convine...uneori simt ca ma intelege si face cv sa schimbe anumite lucruri...uneori ma ignora pur si simplu....nu i se pare interesant ceea ce spun...sunt momente cand imi spune ca ii repet aceleasi lucruri...ca el le-a inteles ...ca nu mai vrea sa le auda...si il intreb daca a si realizat ceea ce am vrut sa ii explic...si imi dau seama k se incapataneaza si mai tare si nu mai reusesc sa vb despre nimic cu el, nu reusim sa rezolvam "problema"....atunci prefer sa o las asa, dar la o urmatoare "discutie" ii aduc in vedere si lucrurile cu care nu m-a lamurit, el devenind irascibil atunci....intr-o relatie e foarta importanta comunicarea...asta i-am spus-o si lui ...dar el mi se pare usor copil ...nu reusesc sa il inteleg cateodata....stau si ma gandesc uneori...oare merita sa lupt pentru relatia asta, pentru el?!voi ce credeti??.....am citit si sfaturile/parerile voastre si am ramas cu un gust amara, usor dezamagita:(....


tu va trebui sa-ti gasesti un amant berbec pentru a comunica

...esti berbec??? ...ia da o raita la colindat

20 aprilie am apucaturi si de taur
pickard
Postat pe 25 Decembrie 2010 21:56
...de tauri nu comentez (nu-mi fac autocritica )
kudika195501
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:00
De la: kudika195501, la data 2010-12-25 22:00:06...de tauri nu comentez (nu-mi fac autocritica )


ce zi ai?!
pickard
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:05
De la: pickard, la data 2010-12-25 22:05:41
De la: kudika195501, la data 2010-12-25 22:00:06...de tauri nu comentez (nu-mi fac autocritica )


ce zi ai?!

nu-ti zac...sau sa zac?....no bine ...18...ca nu am noroc la femei
kudika195501
Postat pe 25 Decembrie 2010 22:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna dimineata! 1 De la: Lyvyus 20 Aprilie 2010 10:21
eu balanta el berbec 7 De la: just_laura 5 Iunie 2009 13:29
Femeia Scorpion Barbatul Capricorn 7 De la: lory86_lolo_yahoo_com 10 Noiembrie 2009 15:22
compatibilitate dintre femeia leu si barbatul pesti 8 De la: kudika_29937 19 Februarie 2013 20:18
relatie la distanta.credeti in asta? 49 De la: bvlante 23 Septembrie 2010 08:37