Setari Cookie-uri

Oare e destinul ?!

Hello all ! Cum sta treaba , am o relatie de 3 ani , el are o relatie tot de 3 ani , vine din spania, am stat 1luna impreuna, timp in care am fost amici , i am cunoscut familia am mers la el acasa etc. Cred ca il plac supeer mult si cred k si el ma place pe mine . Acum ca a plecat parca nu putem sa stam unul fara celalalt . Ne stim de mai bine de 5 ani . Iesim de ceva vreme ,1 an si ceva cred , defapt de fiecare data cand vine in ro . E totul ciudat , a fost mai mult un joc vara asta , am incercat sa il inebunesc . cred k am si reusit ptr k intr un moment mai romantic , mi a zis lucrul asta . nu s a intamplat nimic intre noi , doar ne sarutam si cam atat . cand ne vedeam , nu rezista sa nu ma sarute sau sa ma atinga . e putin cam ciudat , multi o sa ziceti k se distreaza . sincer si eu am crezut asta dar mi a demonstrat ca nu e asa . tipul nu e super romantic , nu prea zice cuvinte frumoase si are si un orgoliu enorm, numai k acum a fost totul diferit . a reusit sa ma faca sa il plac si cred k si eu am reusit sa il fac sa ma placa . acum totul e ciudat , inainte sa plece ne am intalnit intamplator pe drum , eram in masina , fiecare mergea in treaba lui , doar ca ultimul lui zambet ... a fost coplesitor ... parca mi a transmis mai multe decat daca imi spunea unele lucruri ... dupa asta m a sunat si am vrb ore in sir la tel. Paradoxal este ca ne simt de 5 ani si ceva , eu l am placut pe el vreo 2 , apoi am iesit intr o vara cateva zile , m a invatat sa :* [:))] apoi a plecat si a inceput sa ma placa , imi lasa mesaje , ma cauta etc . dupa vara aceea am decis sa nu mai vrb cu el , si 1 an de zile , timp in care il aveam pe pritenul meu. ne am vazut cand a vnt urmatoarea data intamplator , am simti k imi iese inima din piept , el si acum imi zice k .... nu are sa uite ce a simtit cand m a vazut . aceea a fost singurra seara in care l am vazut. Urmatoarea vara , a facut rost de nr. meu de tel . si mi a propus sa iesim la o cafea , am acceptat din curiozitate , am vrut sa vad cum mai e .... si de la seara aceea ne vedem mereu cand aveam ocazia . a venit in cursul anului fara sa ma astept , totul a fost perfect , doar ca nici1 din noi nu a avut curaj sa spuna cum stau lucrurile , pana vara asta , cand mi a zis ca ma place super mult , ca il inebunesc . Am petrecut o luna din vara ... pe care nu o sa o uit nici1data. ... acum cand a ajuns mi a zis ca o faca orice ca sa se intarca mai repede . 1 lucru pe care l a facut cand a ajuns mi a dat sms , sa imi spuna ca ii lipsesc super mult si ca ii este dor de mine . Inainte sa plece , mi a daruit o care , si un cd . Cartea inca nu am citit o dar melodia este cu dedicatie ... si o ador , mereu cand o ascult ma apuca dorul .Mi a daruit un parfum , pe care am inceput sa il iubesc , cand ma dau cu el in simt atat de aproape . Nu stiu care sunt sentimentele mele , tinand cont de faptul ca am o relatie cu un tip , care este aici . Nu stiu nici care sunt sentimentele lui pentru ca si el are o iubita . Sunt super confuza si nu stiu ce sa fac . Am incercat sa scurtez povestea cat de mult am putut ca sa nu va plictisesc . Pup si merci ptr sfaturi
kudika318513
Postat pe 1 Septembrie 2010 04:25
"Destinul" in cazul tau se numeste atractie fizica!Incearca sa vezi daca vrea mai mult de atat,daca e dispus sa renunte la iubita lui si daca si tu esti dispusa sa renunti la iubitul tau pentru el.Mie una imi suna ceva de genul :fieacare are o relatie stabilia si din cand in cand va mai intalniti ocazional ca sa iesiti din rutina...din plictiseala...
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:15
Pe mine fazele astea cu "am un iubit dar imi place de altu" ma scot din pepeni. Mai frate, dar femeile astea chiar n-au nici un respect de sine? Daca iti doresti pe altcineva langa tine la naiba mai stai cu prostu ala care zici ca ti-e iubit, sot, etc? La fel de mult ma scot din sarite si femeile care doresc barbatul alteia. Mai femeie....cum naiba sa-ti doresti pe unu care este cu alta femeie? Nu va doriti si voi un barbat al vostru si numai al vostru? S-au terminat barbatii pana la aia insurati, cuplati, etc?
Sa mor io, nu inteleg!!!! Sau poate nu ma duce mintea sa inteles, sau poate am fost eu educata in alt stil de parintii mei, sau poate sunt eu prea inapoita....dar nu pot intelege
Da..ce pot intelege este acel moment in care nu te mai intelegi cu sotul, sotia, iubitul, iubita si renunti la ea/el si cauti sa-ti incepi o viata noua. Aia da, o pot intelege

Draga mea...daca iti place tipul ...ce drak mai stai cu iubitul? iar asta de care iti place..e un mare magar ca are iubita si totusi cauta pe la "vecine". Parerea mea!

Na..c-am explodat
_Cryssa_
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:43
Neata Crysa!E forumul plin de relatii de genul asta,nu are rost sa te enervezi!
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:46
Neatza barbie Pai de obicei le ignor dar azi m-am trezit cu fata la cearceaf
_Cryssa_
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:48

Si mie mi se pare la fel de normal sa il lasi pe prostul cu care esti decat sa il inseli cu unu si cu altu`,DAR nu toate gandim la fel.....
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:50
Unii dintre noi intelegem gresit libertatea de a alege. Credem ca daca suntem liberi, avem dreptul ca calcam pe toata lumea in picioare pentru a fi noi fericiti. Dar...din pacate nu e asa sau nu ar trebui sa fie asa. Nu-ti poti cladi fericirea pe nefericirea altuia pentru ca la un moment dat roata se intoarce si noi ne platim pacatele in lumea asta nu pe cealalta.
_Cryssa_
Postat pe 1 Septembrie 2010 09:54
Exact! Daca nu merge relatia,lasa-l soro sa isi gaseasca o femeie care sa il iubeasca daca tu nu poti...asa e mai corect pentru amundoi!
Barbie30
Postat pe 1 Septembrie 2010 10:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce intelegeti prin incompatibilitate sexuala 43 De la: stem_29 1 Ianuarie 2011 13:13
Fostele relatii ne afecteaza in prezent? 10 De la: nico_dana2006 17 Februarie 2009 12:46
am si eu nevoie de un sfat nu stiu ce sa fac:((:(( 56 De la: an3mary19 4 Ianuarie 2011 15:04
cum pot sa scap de sentimentele pe care le mai am inca pentru fostul iubit? 16 De la: kudika032667 9 Iunie 2009 16:29
sunt casatorita dar indragostita de altcineva 22 De la: kudika098645 1 Martie 2010 11:39