Setari Cookie-uri

Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat?

Salut tuturor !
Am cunoscut in urma cu cateva luni pe cineva, prin net. Incet, incet, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, am descoperit ca avem foarte multe preocupari si gusturi comune, ca ne dorim aceleasi lucruri din toate punctele de vedere, ca semanam extraordinar de mult si ca...ne placem reciproc, asa, de la distanta (pt ca nu locuim in acelasi oras). Ma apela in fiecare zi de mai multe ori pe mess, imi trimitea sms pe tel, ma suna aproape in fiecare seara. Imi spunea/scria ca ii e dor de mine, ca se gandeste doar la mine, ca abia asteapta sa ma stranga in brate (cu toate ca nu ma cunostea). A fost ceva foarte intens. Cred ca pt amandoi. Pt ca fiecare isi imagina ca s-ar putea sa fi intalnit tocmai pe "ACEL CINEVA". Dupa o luna de discutii febrile pe mess, mail si la tel, am stabilit sa ne vedem in realitate. M-am dus la el, am petrecut un weekend impreuna, apoi...nimic. Nu m-a mai cautat niciodata. A trecut o luna de atunci, o perioada in care m-am simtit f rau. I-am scris o data ce gandesc, dar nu mi-a raspuns. Acum ma simt mai bine, accept incet-incet ca nu m-a placut si nu ma va cauta niciodata, dar tot nu inteleg ceva: cum poate cineva sa treaca de la o asemenea inflacarare (mesaje, telefoane, mailuri toata ziua) ....la nimic!
Suntem adulti amandoi, netul e doar un spatiu virtual de comunicare, realitatea e cu totul alta, trebuia sa stie asta. Ne-am trimis poze, stiam cum aratam, chimia insa a lipsit. La mine, cel putin. Si stiu de ce: am fost foarte incordata, presiunea a fost prea mare. Cred ca se astepta la ceva extraordinar, dar nu avea cum sa fie asa. Eram doi straini care se vedeau pt prima oara. Mie mi-ar fi placut sa ne revedem.
Nu vreau sa-l mai caut, pt ca mi se pare ca deja a trecut prea mult timp, dar vreau sa aflu mai multe pareri despre reactia lui.
Zi frumoasa tuturor!
kudika019248
Postat pe 10 Iunie 2009 09:43
A vrut o aventura si atat.Acum probabil cauta alta.Nu se merita sa te gandesti la el.Unii oameni chiar sunt niste nenorociti.
dana_mv
Postat pe 10 Iunie 2009 09:47
De la: kudika019248, la data 2009-06-10 09:43:17Salut tuturor !
Am cunoscut in urma cu cateva luni pe cineva, prin net. Incet, incet, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, am descoperit ca avem foarte multe preocupari si gusturi comune, ca ne dorim aceleasi lucruri din toate punctele de vedere, ca semanam extraordinar de mult si ca...ne placem reciproc, asa, de la distanta (pt ca nu locuim in acelasi oras). Ma apela in fiecare zi de mai multe ori pe mess, imi trimitea sms pe tel, ma suna aproape in fiecare seara. Imi spunea/scria ca ii e dor de mine, ca se gandeste doar la mine, ca abia asteapta sa ma stranga in brate (cu toate ca nu ma cunostea). A fost ceva foarte intens. Cred ca pt amandoi. Pt ca fiecare isi imagina ca s-ar putea sa fi intalnit tocmai pe "ACEL CINEVA". Dupa o luna de discutii febrile pe mess, mail si la tel, am stabilit sa ne vedem in realitate. M-am dus la el, am petrecut un weekend impreuna, apoi...nimic. Nu m-a mai cautat niciodata. A trecut o luna de atunci, o perioada in care m-am simtit f rau. I-am scris o data ce gandesc, dar nu mi-a raspuns. Acum ma simt mai bine, accept incet-incet ca nu m-a placut si nu ma va cauta niciodata, dar tot nu inteleg ceva: cum poate cineva sa treaca de la o asemenea inflacarare (mesaje, telefoane, mailuri toata ziua) ....la nimic!
Suntem adulti amandoi, netul e doar un spatiu virtual de comunicare, realitatea e cu totul alta, trebuia sa stie asta. Ne-am trimis poze, stiam cum aratam, chimia insa a lipsit. La mine, cel putin. Si stiu de ce: am fost foarte incordata, presiunea a fost prea mare. Cred ca se astepta la ceva extraordinar, dar nu avea cum sa fie asa. Eram doi straini care se vedeau pt prima oara. Mie mi-ar fi placut sa ne revedem.
Nu vreau sa-l mai caut, pt ca mi se pare ca deja a trecut prea mult timp, dar vreau sa aflu mai multe pareri despre reactia lui.
Zi frumoasa tuturor!

Imi pare rau sa aud asta!Reactia lui nu stiu daca trebuia sa fie asa,din moment ce stia cum arati,ati vorbit de multe ori,cine stie poate era un aventurier si acum e in cautare de prospaturi castigate facil.Tu poate ar trebui sa ramai cu partea frumoasa a lucrurilor,e o experienta,ai invatat din ea si cine stie,daca mai vorbesti cu el,poate te lamureste ce a fost cu finalul asta aiurea.
Si eu am avut o relatie speciala cu cineva de pe mess....nu vorbeam la telefon,ci doar pe net si mesaje,ma cam aprinsesem si eu recunosc,era exact pe sufletul meu cum se spune,dar noi am preferat sa fie asa ceva frumos ,intre amici,adk nu declaratii sau ceva,ci sprijin,sfaturi ,pareri,critici si am lasat-o la nivel de...cum ar fi fost daca ne-am fi intalnit!Acum eu insa mi-am gasit fericirea in spatiul real,iar el,nu prea stiu pt ca am preferat sa nu-mi mai fac rau vorbind ore intregi cu el si probabil ca si el ca si mine,e fericit pe undeva...
luyyzz
Postat pe 10 Iunie 2009 10:14
se intampla.depinde de om.poate nu e un om rau,poate doar ati fost incompatibili si atata tot,se poate intampla oricui.viata merge inainte orice ar fi,nu mai are rost sa il cauti,ce a fost a trecut,acum ai grija de tine si de sufletul tau si traieste-ti viata!
Simovera22
Postat pe 11 Iunie 2009 11:16
viata merge inainteeeeeeeeee
pamela_1
Postat pe 11 Iunie 2009 11:18
O aventura , urca in masina si hai
Sa dam o tura, spune-mi ca si tu iti doreai,
O aventura, telefonul l-am oprit,
Stam impreuna, de la apus pana la rasarit....

Diavolyta_
Postat pe 11 Iunie 2009 11:20
nu te mai gandi la el....nu are rost....daca el nu te cauta inseamna ca ceva nu a mers....gandeste-te ca poate nu sunteti facuti unu pt altu.....sa nu-ti para rau pt ce ai facut...nu aveai de unde sa sti:d....viata merge inainte......sa sti ca si eu am fost in situatia asta numa finalul a fost fericit.....am stat la el un weekend dar si in ziua de azi ma cheama si vorbim....daca nu a fost sa fie ...asta e....o sa gasesti pe altcineva(ma gandesc ca a vrut numa o aventura)
sweet_angel_20
Postat pe 8 Septembrie 2009 16:40
ALTUL LA RÂND !!!!
kudika056305
Postat pe 8 Septembrie 2009 21:57
in general,pe net,sunt astfel de oameni care cauta o aventura si gata...sunt multi bolnavi mintal..totul e sa ai grija cu cine vorbesti,te vezi...iti pui sufletul in mana lui...cunosc pe cineva care e atat de bolnav incat iti spune "te iubesc" din prima zi...e in stare sa te ceara si de sotie pana cand obtine ce vrea si....next...
irinalabes
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:32
De la: kudika019248, la data 2009-06-10 09:43:17Salut tuturor !
Am cunoscut in urma cu cateva luni pe cineva, prin net. Incet, incet, am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult, am descoperit ca avem foarte multe preocupari si gusturi comune, ca ne dorim aceleasi lucruri din toate punctele de vedere, ca semanam extraordinar de mult si ca...ne placem reciproc, asa, de la distanta (pt ca nu locuim in acelasi oras). Ma apela in fiecare zi de mai multe ori pe mess, imi trimitea sms pe tel, ma suna aproape in fiecare seara. Imi spunea/scria ca ii e dor de mine, ca se gandeste doar la mine, ca abia asteapta sa ma stranga in brate (cu toate ca nu ma cunostea). A fost ceva foarte intens. Cred ca pt amandoi. Pt ca fiecare isi imagina ca s-ar putea sa fi intalnit tocmai pe "ACEL CINEVA". Dupa o luna de discutii febrile pe mess, mail si la tel, am stabilit sa ne vedem in realitate. M-am dus la el, am petrecut un weekend impreuna, apoi...nimic. Nu m-a mai cautat niciodata. A trecut o luna de atunci, o perioada in care m-am simtit f rau. I-am scris o data ce gandesc, dar nu mi-a raspuns. Acum ma simt mai bine, accept incet-incet ca nu m-a placut si nu ma va cauta niciodata, dar tot nu inteleg ceva: cum poate cineva sa treaca de la o asemenea inflacarare (mesaje, telefoane, mailuri toata ziua) ....la nimic!
Suntem adulti amandoi, netul e doar un spatiu virtual de comunicare, realitatea e cu totul alta, trebuia sa stie asta. Ne-am trimis poze, stiam cum aratam, chimia insa a lipsit. La mine, cel putin. Si stiu de ce: am fost foarte incordata, presiunea a fost prea mare. Cred ca se astepta la ceva extraordinar, dar nu avea cum sa fie asa. Eram doi straini care se vedeau pt prima oara. Mie mi-ar fi placut sa ne revedem.
Nu vreau sa-l mai caut, pt ca mi se pare ca deja a trecut prea mult timp, dar vreau sa aflu mai multe pareri despre reactia lui.
Zi frumoasa tuturor!



virtualitatea e locul unde fiecare isi imbraca o masca ........acea masca in care tu incepi sa crezi,sa iti imaginezi ca el e cel pe care il cautai.....lovita apoi de realitate iti dai seama ca de fapt totul a fost o vraja si s-a spulberat ........nu mai cauta virtual pe cineva .........nimeni nu e ce pare dupa un ecran ......si daca totusi mai intalnesti astfel de pers pe care le crezi "acel" mult dorit si cautat ,nu te mai aventura din prima .....lasa timp sa iti dai seama daca de fapt e la fel ca si prezentarea virtuala........o zi buna si va trece ......totul trece nimic nu ramane ...decat o amintire sau o iluzie!!!!!!!!!!
just_heaven
Postat pe 9 Septembrie 2009 09:41
DAAA !! Mi s-a intamplat si mie. Incearca sa-l uiti . Fa tot posibilul. Nu este altceva decat un escroc sentimental. Mai ales daca il cheama Razvan, este din Severin, locuieste momentan in Bucuresti si are 31 de ani. Cauta femei mai mari decat el pentru a-l intretine, si sa il mai ajute sa isi plateasca gazda. Ai mare grija de cine te indragostesti!!!!! :(((
kudika055437
Postat pe 9 Septembrie 2009 21:33
Virtualul asta bata-l vina ...de parca daca intalnesti pe cineva in alte situatii, conditii, imprejurari esti asigurata ca e un om de o inestimabila valoare , asa cum poti purta masti virtual poti purta masti si real, exact acelasi lucru .

Discutiile pe mess, schimbul de poze, telefoanele sunt surogate ale unor intalniri reale, plimbari in parc, etc etc, nu au aceaisi intensitate ce-i drept dar cum pe net iti poate spune ca se gandeste la tine, ca esti frumoasa, ca esti o stea pe cerul vietii lui, etc etc, asa iti poate spune si in timp ce va plimbati in parc uitandu-se si in ochii tai si sorbindu-ti fiecare cuvant!

Unii oameni sunt reci si rai si goi pe dinautru si lasa impresia ca sunt calzi doar pentru a atrage alte suflete calde....ce sunt mai usor de manipulat...vand iluzii si povesti frumoase, iar cand se plictisesc sau isi satisfac curiozitatea, ambitiile, etc renunta, abandoneaza prada,cauta altceva. iar cel ce ramane in urma sufera si isi face procese de constiinta cum de s-a intamplat.

Nu poti evita astfel de lucruri, daca iti este dat sa tragi le tragi si cu asta basta, important este sa gasesti forta sa treci mai departe si sa o iei de la zero si sa dai urmatoarei persoane ce intra in viata ta prezumtia de nevinovatie, judeca fapta, nu omul .

Daca s-ar intampla ca in telenovele am trai toti fericiti pana la adancii batranetii .
___LL___
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:54
ashe ce-mi place cand arunca cate unu/a cate-o bomba si apoi liniste!
greierash_is_back
Postat pe 3 Octombrie 2009 14:58
Asa si? eu una n-am priceput ce vrei de fapt Oricum era de asteptat sa faca ceea ce a facut..90% din relatiile incepute pe mess se sfarsesc in..fas. Lasa ca mai sunt destui
simonycik
Postat pe 3 Octombrie 2009 15:42
Si tu ai facut o greseala ca te-ai culcat cu el din primul weekend in care v-ati vazut , probabil ca el asta si astepta. daca tot era la distanta trebuia sa te convingi ca intr-adevar ca are ceva sentimente puternice pentru a face o relatie sa mearga in conditiile astea
Lorena26
Postat pe 3 Octombrie 2009 20:46
Si eu l-am cunoscut pe net,am venit la el,ne-am vazut ,asta era prin decembrie si cu el sunt si acum,locuim impreuna.
rain75
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Dilema !!! 41 De la: kudika024631 27 Martie 2010 23:17
Iubirea nu mai are sperante? 24 De la: marco918 20 Martie 2011 23:56
sunt pe cale de a face o intrerupere de sarcina 19 De la: marco918 26 Noiembrie 2011 01:15
Astept un sfat!! 14 De la: kudika_947367 13 Ianuarie 2014 15:21
Parerea voastra... 70 De la: puiut_77 17 Februarie 2011 13:05