Setari Cookie-uri

Intre scorpion si taur !!

Intre scorpion si taur !?
Dragele mele prietene , va impartasesc povestea mea cu speranta de a primi de la voi o opiniie sincera .

In urma cu 9 ani am cunoscut un domn ``scorpion ``care intre timp mi-a devenit sot .Pe scurt va pot spune ca am dezvoltat o relatie in procent de 90% buna . Conflicte am avut la nivelul comunicarii ,in sensul ca chiar daca noi doream ambii acelasi lucru nu ajungeam sa n-e intelegem .Pur si simplu era ca si cum vorbeam doua limbii diferite .Tin sa specific ca sunt o ``balanta ``. Nu comunicarea ma preocupa foarte mult .Pe parcursul relatiei am dezvoltat o mare lipsa de incredere in sentimentele lui datorita atitudinii lui fata de anumite femei care sunt in anturajul nostru .Cand ne intalnim cu femeiile respective ,sotul meu se inroseste nu poate sa vorbeasca ...pur si simplu isi pierede respiratia .

De ce oare un scorpion poate avea aceasta atitudine ??!! Iar catre mine nu are nici o emotie ...niciodata nu a avut !!!

El imi spune ca sunt geloasa ...recunosc ca sunt ...

Aceasta problema care sa dezvoltat intre noi ma facut sa fiu atenta si la reactiile care le au catre mine alti barbatii . Anul acesta am cunoscut un ``taur ```care imi face curte inaintand suptil si cu oare care emotie in exprimare .

As vrea sa inteleg cum sa aleg adevaratul barbat care este intadevar atras de mine . Care dintre acestia poate avea sentimente sincere ??

Eu imi iubesc sotul si nu vreau sa il pierd dar cum trai langa un om care poate avea asemenea starii

Iar pentru barbatul in ``taur `` pot sa spun ca ma facineaza dar imi este frica sa nu gresesc . Oare acesta este cel fals ??

Multumesc ,anticipat .


Miercuri, 8 Septembrie 2010, 14:02
« Inapoi la blog | Toate blogurile | Trimite prin Y!M

Voteaza:


Raporteaza continut neadecvat Postare comentariu

kudika161928
Postat pe 8 Septembrie 2010 22:40
De cat timp il cunosteai pe sotul tau pana v-ati casatorit?
anutzzaa
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:07
Il cunosteam de doi ani .
kudika161928
Postat pe 9 Septembrie 2010 14:17
Timp de un an relatia de prietenie a fost cat se poate de normala fara apsolut nici o criza de gelozie pana cand la un moment dat eu i-am facut cunostinta sotului meu cu verisoara mea . Imi aduc aminte ca intr-o seara stateam toti trei la o discutie la mine ,era dupa un an de cand il cunosteam . Sotul meu ,pe vremea aceea imi era prieten ,in loc sa fie captat de persoana mea el era profund pierdut cand vorbea cu verisoara ...nici macar nu sa adus aminte sa imi puna si mie suc in pahar .Poate exagerez eu dar cum sunt un om foarte calculat si atenta la detalii si la reactiile lui am lat acest lucru ca semn de dezinteres si lipsa de atractie catre mine. Si bineinteles istoria se repeta si cu alte domnisoare care apar in jurul nostru . Eu simt ca el nu este implinit sufleteste si ca inca isi cauta perechea . Sa nu crezi ca eu izbunesc in gelozie acuzandul asa din senin ,astept indelung si ii cercetez reactiile si dupa ii reprosez .Acesta din prima clipa la intalnirea cu respectivele persoane se inroseste si nu mai gandeste lucid . In acuz dar nu vrea sa recunoasca .Eu ii spun ca daca nu simte iubire pentru mine sa imi dea libertatea si sa lupte pentru sentimentele lui . Nu recunoaste !!
Chiar si dupa 5 ani de cand suntem departe de verisoarmea ,acesta cand vede id-ul varmei reactioneaza ciudat !!
kudika161928
Postat pe 10 Septembrie 2010 10:13
De la: kudika161928, la data 2010-09-08 22:40:45Intre scorpion si taur !?
Dragele mele prietene , va impartasesc povestea mea cu speranta de a primi de la voi o opiniie sincera .

In urma cu 9 ani am cunoscut un domn ``scorpion ``care intre timp mi-a devenit sot .Pe scurt va pot spune ca am dezvoltat o relatie in procent de 90% buna . Conflicte am avut la nivelul comunicarii ,in sensul ca chiar daca noi doream ambii acelasi lucru nu ajungeam sa n-e intelegem .Pur si simplu era ca si cum vorbeam doua limbii diferite .Tin sa specific ca sunt o ``balanta ``. Nu comunicarea ma preocupa foarte mult .Pe parcursul relatiei am dezvoltat o mare lipsa de incredere in sentimentele lui datorita atitudinii lui fata de anumite femei care sunt in anturajul nostru .Cand ne intalnim cu femeiile respective ,sotul meu se inroseste nu poate sa vorbeasca ...pur si simplu isi pierede respiratia .

De ce oare un scorpion poate avea aceasta atitudine ??!! Iar catre mine nu are nici o emotie ...niciodata nu a avut !!!

El imi spune ca sunt geloasa ...recunosc ca sunt ...

Aceasta problema care sa dezvoltat intre noi ma facut sa fiu atenta si la reactiile care le au catre mine alti barbatii . Anul acesta am cunoscut un ``taur ```care imi face curte inaintand suptil si cu oare care emotie in exprimare .

As vrea sa inteleg cum sa aleg adevaratul barbat care este intadevar atras de mine . Care dintre acestia poate avea sentimente sincere ??

Eu imi iubesc sotul si nu vreau sa il pierd dar cum trai langa un om care poate avea asemenea starii

Iar pentru barbatul in ``taur `` pot sa spun ca ma facineaza dar imi este frica sa nu gresesc . Oare acesta este cel fals ??

Multumesc ,anticipat .


Miercuri, 8 Septembrie 2010, 14:02
« Inapoi la blog | Toate blogurile | Trimite prin Y!M

Voteaza:


Raporteaza continut neadecvat Postare comentariu



Buna dimineata!


kudika161928 scorpionul e ascuns. Sunt foarte ascunsi barbatii astia. Poti sa te mai uiti pe forumul asta si ai sa vezi ca sunt mai multe sb deschise pe tema "scorpionul". Majoritatea "recomandarilor" nu sunt bune.
Are el niste ganduri in ceea ce le priveste pe acele femei...Incearca sa il recuceresti. Poate asa ii vei da si tu "fiori".
Ti-as spune sa te aventurezi cu taurul pt ca e o zodie mult mai stabila si sincera. Dar dupa o relatie de 9 ani sa renunti la sotul tau?
Intre scorpion si taur as alege taurul pt o relatie de lunga durata dar plictisitoare si scorpionul pt dragoste cu nabadai :P


ploidevise
Postat pe 16 Septembrie 2010 08:34
De la: ianna05, la data 2010-09-16 08:34:22
De la: kudika161928, la data 2010-09-08 22:40:45Intre scorpion si taur !?
Dragele mele prietene , va impartasesc povestea mea cu speranta de a primi de la voi o opiniie sincera .

In urma cu 9 ani am cunoscut un domn ``scorpion ``care intre timp mi-a devenit sot .Pe scurt va pot spune ca am dezvoltat o relatie in procent de 90% buna . Conflicte am avut la nivelul comunicarii ,in sensul ca chiar daca noi doream ambii acelasi lucru nu ajungeam sa n-e intelegem .Pur si simplu era ca si cum vorbeam doua limbii diferite .Tin sa specific ca sunt o ``balanta ``. Nu comunicarea ma preocupa foarte mult .Pe parcursul relatiei am dezvoltat o mare lipsa de incredere in sentimentele lui datorita atitudinii lui fata de anumite femei care sunt in anturajul nostru .Cand ne intalnim cu femeiile respective ,sotul meu se inroseste nu poate sa vorbeasca ...pur si simplu isi pierede respiratia .

De ce oare un scorpion poate avea aceasta atitudine ??!! Iar catre mine nu are nici o emotie ...niciodata nu a avut !!!

El imi spune ca sunt geloasa ...recunosc ca sunt ...

Aceasta problema care sa dezvoltat intre noi ma facut sa fiu atenta si la reactiile care le au catre mine alti barbatii . Anul acesta am cunoscut un ``taur ```care imi face curte inaintand suptil si cu oare care emotie in exprimare .

As vrea sa inteleg cum sa aleg adevaratul barbat care este intadevar atras de mine . Care dintre acestia poate avea sentimente sincere ??

Eu imi iubesc sotul si nu vreau sa il pierd dar cum trai langa un om care poate avea asemenea starii

Iar pentru barbatul in ``taur `` pot sa spun ca ma facineaza dar imi este frica sa nu gresesc . Oare acesta este cel fals ??

Multumesc ,anticipat .


Miercuri, 8 Septembrie 2010, 14:02
« Inapoi la blog | Toate blogurile | Trimite prin Y!M

Voteaza:


Raporteaza continut neadecvat Postare comentariu



Buna dimineata!


kudika161928 scorpionul e ascuns. Sunt foarte ascunsi barbatii astia. Poti sa te mai uiti pe forumul asta si ai sa vezi ca sunt mai multe sb deschise pe tema "scorpionul". Majoritatea "recomandarilor" nu sunt bune.
Are el niste ganduri in ceea ce le priveste pe acele femei...Incearca sa il recuceresti. Poate asa ii vei da si tu "fiori".
Ti-as spune sa te aventurezi cu taurul pt ca e o zodie mult mai stabila si sincera. Dar dupa o relatie de 9 ani sa renunti la sotul tau?
Intre scorpion si taur as alege taurul pt o relatie de lunga durata dar plictisitoare si scorpionul pt dragoste cu nabadai :P





------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nimeni nu poate sa-ti zica sa-ti parasesti sotul pt amant sau viitor amant,totul depinde de tn,nu de cei care iti vor da sfaturi pe aici. Eu nu-ti zic decat atat pune in balanta calitatile si defectele amandurora si dupa aia poti alege pe acela in dreptul caruia talerul se inclina mai mult.Este cel mai bun sfat pt tine acum .Alege-l pe cel care crezi tu ca te va facer fericita ,asta e tot,si nu am vrut sa par ipocrita .Sanatate si numai bine!
licuriciu2009
Postat pe 16 Septembrie 2010 08:50
De la: licuriciu2009, la data 2010-09-16 08:50:58 Eu nu-ti zic decat atat pune in balanta calitatile si defectele amandurora

ai nimerit-o...ea chiar e balanta
miss_darine
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:16
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 20:16:20
De la: licuriciu2009, la data 2010-09-16 08:50:58 Eu nu-ti zic decat atat pune in balanta calitatile si defectele amandurora

ai nimerit-o...ea chiar e balanta

buna...ofi o balanta fara "taleri" ?
RUY_BLAS
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:31
De la: sirghea, la data 2010-09-16 20:31:50
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 20:16:20
De la: licuriciu2009, la data 2010-09-16 08:50:58 Eu nu-ti zic decat atat pune in balanta calitatile si defectele amandurora

ai nimerit-o...ea chiar e balanta

buna...ofi o balanta fara "taleri" ?

nush...io toate balantele pe care le-am intalnit aveau doar mancarimi intre talere hello, gata contzedul?
miss_darine
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:36
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 20:36:10
De la: sirghea, la data 2010-09-16 20:31:50
De la: miss_darine, la data 2010-09-16 20:16:20
De la: licuriciu2009, la data 2010-09-16 08:50:58 Eu nu-ti zic decat atat pune in balanta calitatile si defectele amandurora

ai nimerit-o...ea chiar e balanta

buna...ofi o balanta fara "taleri" ?

nush...io toate balantele pe care le-am intalnit aveau doar mancarimi intre talere hello, gata contzedul?
:
offf da greu ma mai vedeti...da asa e ...ochii care nu se vad....nu e gata ...mai am citeva zile ...dar de ce imi aduci aminte...stii ce frumoasa e seara asta ....cald stele...vin rosu...
ia zi-mi ce prajituri vrei cind ma intorc...?
RUY_BLAS
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:45
va doresc tuturor o seara placuta....
RUY_BLAS
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:50
De la: sirghea, la data 2010-09-16 20:45:55
offf da greu ma mai vedeti...da asa e ...ochii care nu se vad....nu e gata ...mai am citeva zile ...dar de ce imi aduci aminte...stii ce frumoasa e seara asta ....cald stele...vin rosu...
ia zi-mi ce prajituri vrei cind ma intorc...?

pt ca sunt invidioasa...eu deabia in decembrie pot sa-mi mai iau restul de zile tocmai am descoperit milka cu menta
miss_darine
Postat pe 16 Septembrie 2010 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sa il iert sau nu ? 6 De la: tzvetociki 10 Iunie 2011 17:06
menage a trois? 14 De la: pamela_1 15 Iunie 2009 15:30
Tantra Chair 21 De la: Alecsu 18 Aprilie 2009 14:16
buna all 120 De la: marco918 4 Noiembrie 2011 15:49
simt ca imi pierd mintile 4 De la: guru_ion 20 Noiembrie 2011 22:08