Setari Cookie-uri

avort

De la: lylysor87, la data 2010-09-12 17:51:00Bai lume buna eu imi doresc enorm un copil eu cu sotul meu ne-am dorit aceasta sarcina dar este o sarcina extrauterina un copil care nu se dezvolta iar eu am avut dr la filantropia si nu am vrut sa se ocupe acolo de mine caci am inteles ca este un macel acolo daca ajungi la asa ceva daca era o sarcina sanatoasa si ok din toate pct de vedere totul era exact cum mi-as fii dorit dar asa a vrut d-zeu.Eu asta vreau un dr bun cu un cabinet particular ca sa pot fii operata si dupa aceea sa pot urma din nou un tratament sa pot ramane insarcinata caci este a 3 oara cand am ramas de 2 ori le-am pierdut caci nu le-am putut tine iar acm este extrauterina acm intelegeti.
daca precizai de la inceput ca este vorba de o sarcina extrauterina alta era situatia doar nu vroiai sa spun bravo , fiind vorba de un avort, so..... sorry...
bombonik_babardik
Postat pe 13 Septembrie 2010 18:10
De la: lylysor87, la data 2010-09-12 15:07:58pai prezervativele nu s-au scumpit dar mai exista si cazurii cand se intampla cand ai ghinion asa ca cel care nu are raspuns la intrebare sa nu isi mai dea cu parerea sau poate nu ai auzit de sarcina extrauterina care nu poate fii pastrata.daca nu stiti nu va mai bagatii in seama degeaba


Tu ai impresia ca aici e toata lumea tolomaca?
La o sarcina extrauterina, cand ti-e " descoperita" de catre medic, nu mai pleci acasa pana nu o rezolva.
Niciun medic nu te trimite acasa sa te lase sa te gandesti mataluta unde-i gasi un cabinet in care sa se faca avorturi!...pt. ca in orice moment esti pasibila de o hemoragie!
Avorturile, fie ele si extrauterine ( cum tu le numesti) nu se fac in cabinete medicale, ci in clinica sau spital, asta ca sa stii si tu, pt. ca poti avea o hemoragie si intr-un cabinet nu exista posibilitatea de a te intuba, pana te cara la spital, mori cu zile.
Asa ca nu te mai scuza, ca te vede Dumnezeu.
Ia pune mana si citeste despre sarcina, avort si sarcina extrauterina, si nu mai sari tot tu de 2 M ca oricum esti paralela....si mai citeste si despre anastezie generala.....mai vezi si tu ce si cum, ca esti o varza cu aparat genital feminin.

P.S.
Vad mai sus scris de sarcini pierdute..etc.
Daca-i cum zici tu, crezi ca anesteziile generale sunt bune?:))))
Mai doamna, mai, mai lasa-ne, te chinui sa faci copil si intrebi pe forum despre cabinete .......daca-ti doreai asa de mult un copil stiai si medicii din 3 judete, nu doar din Bucuresti.
Vezi ca-ti lipseste coerenta.......pe prima pagina scriai ca exista prezervative insa uneori se mai intampla....
stem_29
Postat pe 13 Septembrie 2010 18:28
Draga mea gandeste-te bine ce vrei sa faci! O crima ? Un suflet nevinovat care sa fie ucis . Stii ca fatul cand este avortat sa lupta din rasputeri, cu fiinta lui micuta , sa nu fie ucis... Asta vrei sa faci? Nu mai asculta la toate rautatile care sunt postate. Nu te transforma intr-o criminala.Intr-o zi vei regreta amarnic . gandeste-te de 10 ori inainte de a face asa ceva . Te rog citeste aici inainte de a face ceva
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/index.html
http://www.asociatiaprovita.org/articole/despre-copiii-lepadati-pr-arsenie-boca .
Oricat de disperata ti se pare situatia , nu uita ca pruncuciderea este unul in cele mai grave si mai cumplite lucruri pe care le poate face o femeie care isi doreste ca intr-o buna zi sa fie mama...
TE ROG DIN SUFLet gandeste-te bine la ce vrei sa faci...
Sa dea Bunul Dumnezeu sa iei decizia buna !
Doamne ajuta!
flo0868
Postat pe 24 Septembrie 2010 13:14
De la: lylysor87, la data 2010-09-12 17:51:00Bai lume buna eu imi doresc enorm un copil eu cu sotul meu ne-am dorit aceasta sarcina dar este o sarcina extrauterina un copil care nu se dezvolta iar eu am avut dr la filantropia si nu am vrut sa se ocupe acolo de mine caci am inteles ca este un macel acolo daca ajungi la asa ceva daca era o sarcina sanatoasa si ok din toate pct de vedere totul era exact cum mi-as fii dorit dar asa a vrut d-zeu.Eu asta vreau un dr bun cu un cabinet particular ca sa pot fii operata si dupa aceea sa pot urma din nou un tratament sa pot ramane insarcinata caci este a 3 oara cand am ramas de 2 ori le-am pierdut caci nu le-am putut tine iar acm este extrauterina acm intelegeti.

data viitoare scrie chestia asta undeva unde sa nu poata citi si aia de se pricep cat de cat in domeniu, ca o sa fii facuta nu numai tuta ci mult mai rau.
mai documenteaza-te.
Lucia38
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:24
iti pot recomanda un medic foarte bun cel mai bun din tara a rezolvat foarte multe cazuri dificile.Dca vrei sa stii mai multe trimite-mi un mesaj.E o doamna doctor.Nu vei regreta.
kudika228167
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:34
De la: flo0868, la data 2010-09-24 13:14:48Draga mea gandeste-te bine ce vrei sa faci! O crima ? Un suflet nevinovat care sa fie ucis . Stii ca fatul cand este avortat sa lupta din rasputeri, cu fiinta lui micuta , sa nu fie ucis... Asta vrei sa faci? Nu mai asculta la toate rautatile care sunt postate. Nu te transforma intr-o criminala.Intr-o zi vei regreta amarnic . gandeste-te de 10 ori inainte de a face asa ceva . Te rog citeste aici inainte de a face ceva
http://www.provitacraiova.ro/copii%20avortati/index.html
http://www.asociatiaprovita.org/articole/despre-copiii-lepadati-pr-arsenie-boca .
Oricat de disperata ti se pare situatia , nu uita ca pruncuciderea este unul in cele mai grave si mai cumplite lucruri pe care le poate face o femeie care isi doreste ca intr-o buna zi sa fie mama...
TE ROG DIN SUFLet gandeste-te bine la ce vrei sa faci...
Sa dea Bunul Dumnezeu sa iei decizia buna !
Doamne ajuta!





Te sustin!Sunt de aceiasi parere cu tine!
GANDESTE-TE BINE,NU OMORA UN SUFLET FARA NICI O VINA!
DUMNEZEU SA FIE CU TINE,CU NOI, CU TOATA LUMEA!
S_K_
Postat pe 24 Septembrie 2010 16:48
De la: stem_29, la data 2010-09-13 18:28:56
De la: lylysor87, la data 2010-09-12 15:07:58pai prezervativele nu s-au scumpit dar mai exista si cazurii cand se intampla cand ai ghinion asa ca cel care nu are raspuns la intrebare sa nu isi mai dea cu parerea sau poate nu ai auzit de sarcina extrauterina care nu poate fii pastrata.daca nu stiti nu va mai bagatii in seama degeaba


Tu ai impresia ca aici e toata lumea tolomaca?
La o sarcina extrauterina, cand ti-e " descoperita" de catre medic, nu mai pleci acasa pana nu o rezolva.
Niciun medic nu te trimite acasa sa te lase sa te gandesti mataluta unde-i gasi un cabinet in care sa se faca avorturi!...pt. ca in orice moment esti pasibila de o hemoragie!
Avorturile, fie ele si extrauterine ( cum tu le numesti) nu se fac in cabinete medicale, ci in clinica sau spital, asta ca sa stii si tu, pt. ca poti avea o hemoragie si intr-un cabinet nu exista posibilitatea de a te intuba, pana te cara la spital, mori cu zile.
Asa ca nu te mai scuza, ca te vede Dumnezeu.
Ia pune mana si citeste despre sarcina, avort si sarcina extrauterina, si nu mai sari tot tu de 2 M ca oricum esti paralela....si mai citeste si despre anastezie generala.....mai vezi si tu ce si cum, ca esti o varza cu aparat genital feminin.

P.S.
Vad mai sus scris de sarcini pierdute..etc.
Daca-i cum zici tu, crezi ca anesteziile generale sunt bune?:))))
Mai doamna, mai, mai lasa-ne, te chinui sa faci copil si intrebi pe forum despre cabinete .......daca-ti doreai asa de mult un copil stiai si medicii din 3 judete, nu doar din Bucuresti.
Vezi ca-ti lipseste coerenta.......pe prima pagina scriai ca exista prezervative insa uneori se mai intampla....


Bravo adevarat 100% tot ce ai scris!A auzit si ea de sarcina extrauterina . . . . dar din pacate doar atat!daca ar fi avut asa ceva nu ar fi pus problema in stilul asta!
oksanaa
Postat pe 24 Septembrie 2010 18:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dieta daneza 2 De la: kyru 17 Martie 2010 15:11
embolizarea fibromului uterin 47 De la: kudika_1042154 20 Februarie 2022 19:35
bunaa!!!! 9 De la: dyadya 16 Iunie 2010 00:05
Urgent...Sarcina peste menstruatie????? 17 De la: Micaell 17 Noiembrie 2011 18:33
LIGHT&LEAVING WATER THERAPY 1 De la: ioanabobocea 17 Noiembrie 2009 23:08