Setari Cookie-uri

ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:)))

...adica stau un an de zile langa el,intr-o tara straina si ii gatesc,ii spal,ii calc,ii suport toate iesirile prin cluburi de unul singur chipurile....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie...ma dedic lui in totalitate..... si el.....el ma paraseste prin telefon:))))can u belive this shit? !!!! Prin telefon ....cat de las poti sa fii sa faci asta?:))) Dupa 2 saptamani a plecat din tara fara sa imi spuna ,a plecat fara mine....eu am ramas la ai mei si a primit un mesaj ca a ajuns "acasa" "la noi" ....ca n-a mai trecut ca sa nu ne facem rau:))))))) Adica cum am putut eu sa cred ca barbatul asta e inteligent? Cum a reusit sa ma fascineze creatura asta..... primitivaIn fine....ceva imi scapa si aici ...? Am vrut sa stiu motivul...bineinteles.....:) Motivul a fost ca nu a reusit sa se adapteze vietii de cuplu,ca el vrea libertate,ca el nu vrea obligatii....ca el nu poate sta cu o femeie in casa.....dar ma iubeste:))))))) ma iubeste atat de tare incat a ajuns sa se consoleze taman in bratele unei june blonde din ukraina .....minora si frageda desi e doar o luna de cand ne-am despartit:))) El 25.....ea 17....eu 26.....imi cam da cu minus la partea asta ....deci....imi bag unghia in gat :)))) Am slabit 12 kg ...am plans mult,l-am iubit si l-am urat intr-un ritm trepidant,am fost in stare de shoc zile intregi ....si tot n-am reusit sa inteleg ce a fost cu viata mea in ultimul an ,ce mecanism sa blocat ?....nu sunt vre-un geniu dar nici prosta nu sunt ....numai ca atunci cand vine vorba de dragoste imi pierd mintile pur si simplu.....nu mai gandesc logic,pasiunea ma mistuie.....pasiunea ma ucide si imi intuneca judecata....Imaginati-va ca dupa toate tampeniile astea il vreau inapoi,il iubesc chiar si asa prost ...mi-am scos armele si am inceput razboiul desi stiu ca drumul e lung iar pana la capat e posibil ca nici macar sa nu mai prezinte vre-un interes
....Acum joc un joc periculos....am aruncat sageti cum ca m-as vedea cu cineva .....am aruncat cuvintele potrivite.....persoanelor potrivite si efectul nu a intarziat sa apara....ma cautat sa ma intrebe cu cine ies,de cand,cum .....mi-a spus chiar si ca mi-am revenit f repede desi paream ca sufar f mult dupa despartire:) ...acum e momentul sa dispar de tot desi ma rugat sa nu cumva sa o fac ,nu vrea sa isi faca griji....vrea sa vada ca sunt bine si ca mi-am gasit pe altcineva care ma face fericita.....:)))) scuteste-ma!:))
am rupt orice punte de legatura
o sa dispar o vreme.....si am sa astept.....
...daca nu se intoarce.....oricum n-am pierdut nimic......
dar se va intoarce:) cred prea mult .....si imi doresc prea mult ca sa nu se intample.....
macar asa .....de dragul jocului....

Semnat.....Obsedata de servici:)))
ocb_ftw
Postat pe 16 Septembrie 2010 16:40
Asta se intampla cand iubita devine menajera si atat.Sorry da` cam asta! Cred ca ai cam uitat sa fi in primul rand femeia de langa el si dupa menajera.

"....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie"
cine te iubeste nu iti cere sa renunti la nimeni,iar daca renunti tu de nebuna....ramai cu ce ai semanat,adica singura impotriva tuturor.
Barbie30
Postat pe 16 Septembrie 2010 17:52
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 17:52:05Asta se intampla cand iubita devine menajera si atat.Sorry da` cam asta! Cred ca ai cam uitat sa fi in primul rand femeia de langa el si dupa menajera.

"....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie"
cine te iubeste nu iti cere sa renunti la nimeni,iar daca renunti tu de nebuna....ramai cu ce ai semanat,adica singura impotriva tuturor.



...am renuntat ca sa putem fi impreuna .... el locuind in alta tara....am riscat mult ,stiu...iar acum suport consecintele...


Eram si femeia de langa el,sa nu-ti inchipui ca nu ....poate prea femeie pentru un ochi atat de neexperimentat....imi terminam treburile cu 2 ore inainte sa ajunga de la munca ....iar in acele doua ore aveam timp sa ma ocup de mine ....
il asteptam cu tot felul de surprize....culinare,sexuale....romantice.....salbatice....pasionale....placute in general,eram plini de adoratie unul pt celalalt....familia lui ma adora,eram cei mai frumosi impreuna si nimeni nu ar fi crezut vreodata ca ne vom desparti....cel putin nu pt ca un motiv idiot cum ar fi "nu vreau sa ma intrebe nimeni unde plec,cand ma intorc...." s-au "vreau sa fiu liber ".....baiatului asta i sa urat cu binele,cand mi-a vorbit prima oara ii tremura vocea ,nu isi gasea cuvintele....atat era de intimidat ...si acum ma paraseste....

Explicatii idioate ....nervi.....crize de nervi....usor femeie ca nu esti isterica ,imi spun! .....si incerc sa vad unde am gresit.....raspunsul vine tot de la el.....

"Esti perfecta....pentru cine vrea o relatie"......

Recunosc!....merit tot ce mi se intampla.....pentru ca eu am lasat sa se ajunga aici,m-am aruncat singura in prapastie....

...vedem ce se mai intampla....

inca il vreau:))))

ocb_ftw
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:30
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-16 23:30:54
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 17:52:05Asta se intampla cand iubita devine menajera si atat.Sorry da` cam asta! Cred ca ai cam uitat sa fi in primul rand femeia de langa el si dupa menajera.

"....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie"
cine te iubeste nu iti cere sa renunti la nimeni,iar daca renunti tu de nebuna....ramai cu ce ai semanat,adica singura impotriva tuturor.



...am renuntat ca sa putem fi impreuna .... el locuind in alta tara....am riscat mult ,stiu...iar acum suport consecintele...


Eram si femeia de langa el,sa nu-ti inchipui ca nu ....poate prea femeie pentru un ochi atat de neexperimentat....imi terminam treburile cu 2 ore inainte sa ajunga de la munca ....iar in acele doua ore aveam timp sa ma ocup de mine ....
il asteptam cu tot felul de surprize....culinare,sexuale....romantice.....salbatice....pasionale....placute in general,eram plini de adoratie unul pt celalalt....familia lui ma adora,eram cei mai frumosi impreuna si nimeni nu ar fi crezut vreodata ca ne vom desparti....cel putin nu pt ca un motiv idiot cum ar fi "nu vreau sa ma intrebe nimeni unde plec,cand ma intorc...." s-au "vreau sa fiu liber ".....baiatului asta i sa urat cu binele,cand mi-a vorbit prima oara ii tremura vocea ,nu isi gasea cuvintele....atat era de intimidat ...si acum ma paraseste....

Explicatii idioate ....nervi.....crize de nervi....usor femeie ca nu esti isterica ,imi spun! .....si incerc sa vad unde am gresit.....raspunsul vine tot de la el.....

"Esti perfecta....pentru cine vrea o relatie"......

Recunosc!....merit tot ce mi se intampla.....pentru ca eu am lasat sa se ajunga aici,m-am aruncat singura in prapastie....

...vedem ce se mai intampla....

inca il vreau:))))



Il vrei insa nu o sa se intoarca, crede-ma.
Eu ma intreb, daca tu te-ai intrebat, daca el te vrea o casnica?
Tu asta-ti doresti, sa fii o casnica care-si termina treaba inainte ca " sotul" sa vina de la munca cu 2 ore?
Draga mea, acest om nu te-a iubit niciodata, te-a vrut ca femeie in casa.......el merge la munca, la club, cu prietenii......tu acasa.
Asta trebuia sa-ti dea de gandit.
El te-a dus cu el pt. ca tu ti-ai dorit si probabil te-a vazut " lesinata" dupa el.
Acum ca te intreaba cu cine iesi, daca iesi.....nu o face din gelozie, cu siguranta o face pt. ca s-a obisnuit cu tine, si vrea sa te stie bine, atat tot.
Iar daca vreodata se va intoare, o sa o faca din plictiseala sau cand nu o sa-l mai bage nicio fata in seama.
Oricum daca-i cu o minora, crede-ma, n-ai pierdut nimic.
stem_29
Postat pe 16 Septembrie 2010 23:41
De la: stem_29, la data 2010-09-16 23:41:11
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-16 23:30:54
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 17:52:05Asta se intampla cand iubita devine menajera si atat.Sorry da` cam asta! Cred ca ai cam uitat sa fi in primul rand femeia de langa el si dupa menajera.

"....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie"
cine te iubeste nu iti cere sa renunti la nimeni,iar daca renunti tu de nebuna....ramai cu ce ai semanat,adica singura impotriva tuturor.



...am renuntat ca sa putem fi impreuna .... el locuind in alta tara....am riscat mult ,stiu...iar acum suport consecintele...


Eram si femeia de langa el,sa nu-ti inchipui ca nu ....poate prea femeie pentru un ochi atat de neexperimentat....imi terminam treburile cu 2 ore inainte sa ajunga de la munca ....iar in acele doua ore aveam timp sa ma ocup de mine ....
il asteptam cu tot felul de surprize....culinare,sexuale....romantice.....salbatice....pasionale....placute in general,eram plini de adoratie unul pt celalalt....familia lui ma adora,eram cei mai frumosi impreuna si nimeni nu ar fi crezut vreodata ca ne vom desparti....cel putin nu pt ca un motiv idiot cum ar fi "nu vreau sa ma intrebe nimeni unde plec,cand ma intorc...." s-au "vreau sa fiu liber ".....baiatului asta i sa urat cu binele,cand mi-a vorbit prima oara ii tremura vocea ,nu isi gasea cuvintele....atat era de intimidat ...si acum ma paraseste....

Explicatii idioate ....nervi.....crize de nervi....usor femeie ca nu esti isterica ,imi spun! .....si incerc sa vad unde am gresit.....raspunsul vine tot de la el.....

"Esti perfecta....pentru cine vrea o relatie"......

Recunosc!....merit tot ce mi se intampla.....pentru ca eu am lasat sa se ajunga aici,m-am aruncat singura in prapastie....

...vedem ce se mai intampla....

inca il vreau:))))



Il vrei insa nu o sa se intoarca, crede-ma.
Eu ma intreb, daca tu te-ai intrebat, daca el te vrea o casnica?
Tu asta-ti doresti, sa fii o casnica care-si termina treaba inainte ca " sotul" sa vina de la munca cu 2 ore?
Draga mea, acest om nu te-a iubit niciodata, te-a vrut ca femeie in casa.......el merge la munca, la club, cu prietenii......tu acasa.
Asta trebuia sa-ti dea de gandit.
El te-a dus cu el pt. ca tu ti-ai dorit si probabil te-a vazut " lesinata" dupa el.
Acum ca te intreaba cu cine iesi, daca iesi.....nu o face din gelozie, cu siguranta o face pt. ca s-a obisnuit cu tine, si vrea sa te stie bine, atat tot.
Iar daca vreodata se va intoare, o sa o faca din plictiseala sau cand nu o sa-l mai bage nicio fata in seama.
Oricum daca-i cu o minora, crede-ma, n-ai pierdut nimic.



nu eram doar casnica.....aveam si un job part time :)Eram o femeie independenta financiar si am ramas si cat am locuit impreuna.... l-am iubit foarte mult ce-i drept....inca il mai iubesc....m-as fi spart intr-o mie de bucati daca mi-ar fi cerut si el stia...de aici denota ca daca ar fi vrut sa profite de ....orice ....ar fi facut-o ....!
imi inveninez sufletul cand ma gandesc ca s-ar putea sa nu se mai intoarca.....

eu totusi cred ca ma iubit....poate nu ma mai iubeste acum.....poate ca da,e doar obisnuit cu mine.....oricare ar fi situatia eu simt ca trebuie sa lupt in continuare....asa simt eu.....si asa voi face!
ocb_ftw
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:05
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-17 00:05:58
De la: stem_29, la data 2010-09-16 23:41:11
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-16 23:30:54
De la: Barbie30, la data 2010-09-16 17:52:05Asta se intampla cand iubita devine menajera si atat.Sorry da` cam asta! Cred ca ai cam uitat sa fi in primul rand femeia de langa el si dupa menajera.

"....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie"
cine te iubeste nu iti cere sa renunti la nimeni,iar daca renunti tu de nebuna....ramai cu ce ai semanat,adica singura impotriva tuturor.



...am renuntat ca sa putem fi impreuna .... el locuind in alta tara....am riscat mult ,stiu...iar acum suport consecintele...


Eram si femeia de langa el,sa nu-ti inchipui ca nu ....poate prea femeie pentru un ochi atat de neexperimentat....imi terminam treburile cu 2 ore inainte sa ajunga de la munca ....iar in acele doua ore aveam timp sa ma ocup de mine ....
il asteptam cu tot felul de surprize....culinare,sexuale....romantice.....salbatice....pasionale....placute in general,eram plini de adoratie unul pt celalalt....familia lui ma adora,eram cei mai frumosi impreuna si nimeni nu ar fi crezut vreodata ca ne vom desparti....cel putin nu pt ca un motiv idiot cum ar fi "nu vreau sa ma intrebe nimeni unde plec,cand ma intorc...." s-au "vreau sa fiu liber ".....baiatului asta i sa urat cu binele,cand mi-a vorbit prima oara ii tremura vocea ,nu isi gasea cuvintele....atat era de intimidat ...si acum ma paraseste....

Explicatii idioate ....nervi.....crize de nervi....usor femeie ca nu esti isterica ,imi spun! .....si incerc sa vad unde am gresit.....raspunsul vine tot de la el.....

"Esti perfecta....pentru cine vrea o relatie"......

Recunosc!....merit tot ce mi se intampla.....pentru ca eu am lasat sa se ajunga aici,m-am aruncat singura in prapastie....

...vedem ce se mai intampla....

inca il vreau:))))



Il vrei insa nu o sa se intoarca, crede-ma.
Eu ma intreb, daca tu te-ai intrebat, daca el te vrea o casnica?
Tu asta-ti doresti, sa fii o casnica care-si termina treaba inainte ca " sotul" sa vina de la munca cu 2 ore?
Draga mea, acest om nu te-a iubit niciodata, te-a vrut ca femeie in casa.......el merge la munca, la club, cu prietenii......tu acasa.
Asta trebuia sa-ti dea de gandit.
El te-a dus cu el pt. ca tu ti-ai dorit si probabil te-a vazut " lesinata" dupa el.
Acum ca te intreaba cu cine iesi, daca iesi.....nu o face din gelozie, cu siguranta o face pt. ca s-a obisnuit cu tine, si vrea sa te stie bine, atat tot.
Iar daca vreodata se va intoare, o sa o faca din plictiseala sau cand nu o sa-l mai bage nicio fata in seama.
Oricum daca-i cu o minora, crede-ma, n-ai pierdut nimic.



nu eram doar casnica.....aveam si un job part time :)Eram o femeie independenta financiar si am ramas si cat am locuit impreuna.... l-am iubit foarte mult ce-i drept....inca il mai iubesc....m-as fi spart intr-o mie de bucati daca mi-ar fi cerut si el stia...de aici denota ca daca ar fi vrut sa profite de ....orice ....ar fi facut-o ....!
imi inveninez sufletul cand ma gandesc ca s-ar putea sa nu se mai intoarca.....

eu totusi cred ca ma iubit....poate nu ma mai iubeste acum.....poate ca da,e doar obisnuit cu mine.....oricare ar fi situatia eu simt ca trebuie sa lupt in continuare....asa simt eu.....si asa voi face!

Daca erai independenta financiar, acum erai la job, in tara respectiva, probabil in acel oras cu el.
Insa tu esti in Ro, mai slaba cu 12 kg si disperata dupa unul care sta cu o fata minora.
Si probabil el se gandeste ca s-a plictisit de menajera din Ro, vrea alta din Ucraina.
Fata de 17 ani nu pierde nimic, ea are timp inca pana sa se gandeasca sa-si intemeieze o familie.
Si tu ai, nu zic ca nu, insa nu tocmai destul pt. a-ti face alta relatie, a cunoaste acel om.......pt. astea trebuie macar un an doi. ( zic eu)
Da-mi voie sa fiu rea, ai 26 de ani, mai stai si cugeta dupa un pedofil inca vreo 4 si pe la 30 o sa culegi ceea ce a ramas de altele.
El are 26, un barbat se poate insura la 40 cu o femeie de 24.
Incearca sa judeci cu capul.....la anii tai ar trebui sa vezi altfel lucrurile.
De ex. eu sa fiu in locul tau m-as inscrie la o scoala...nu stiu, ceva ce ti-ar placea ca hoby, si asa as si socializa, as si uita si cu siguranta as intalni si alti baieti.
Lupta, asa ai toate sansele sa te lase cu un copil si tot la mama acasa.
Daca el dupa 2 ani ti-a facut asta, e doar inceputul, o sa faca si peste n ani.
Succes.
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 00:12
"....m-as fi spart intr-o mie de bucati daca mi-ar fi cerut si el stia..."

Chiar daca ai fi fost in stare sa faci asta,el nu trebuia sa stie!
Barbie30
Postat pe 17 Septembrie 2010 10:04
[/quote]
Daca erai independenta financiar, acum erai la job, in tara respectiva, probabil in acel oras cu el.
Insa tu esti in Ro.[/quote]



daca locuiam impreuna,am plecat la el....ma duceam la job sa stau unde? normal ca nu am mai plecat ....in octombrie ma voi intoarce la job daca voi gasi o locuinta pe internet ...dar in fine....ori ma exprim eu gresit ori cauti tu 'nod in papura':))))

ai dreptul sa fii rea dar nu inteleg inversunarea asta totusi:) eu stiu unde am gresit,imi iau masuri de precautie pentru next time si am deschis subiectul asta doar pt ca simteam nevoia sa scriu ceva,undeva....si atat:) ....sunt o femeie tanara....pana la 30 de ani am tot timpul sa-mi gasesc un barbat langa care sa imi impart restul vietii....sau nu...depinde:) nu astea sunt grijile mele oricum....

povestea mea e destul de complicata....oricum nu putem trage concluzii nici despre o carte daca am citit doar prima pagina....daramite despre oameni si relatiile dintre ei....e mult prea complicat,nici macar cei implicatii direct nu inteleg intotdeauna ce se intampla cu lumea lor >>>

... lumea e a celor care cred in visele lor:)




ocb_ftw
Postat pe 17 Septembrie 2010 15:35
De la: Barbie30, la data 2010-09-17 10:04:19"....m-as fi spart intr-o mie de bucati daca mi-ar fi cerut si el stia..."

Chiar daca ai fi fost in stare sa faci asta,el nu trebuia sa stie!


da....am gresit f mult aici....
ocb_ftw
Postat pe 17 Septembrie 2010 15:37
Cand iubesti (daca stiti despre ce vorbesc) nu stai sa iti analizezi fiecare gest sau cuvant. Oferi totul. Si iei tot ce ti se ofera, chiar daca acest "tot" e de fapt prea putin sau nimic. Fa ceea ce simti si nu te gandi : ce va crede el despre asta? El sau oricine. Pana la urma tu trebuie sa traiesti cu tine pentru tot restul vietii. Ceilalti sunt doar...pasageri:) Unii pentru mai mult timp, altii pentru mai putin. Mult succes pe mai departe.
AnotherWay
Postat pe 17 Septembrie 2010 16:34
De la: AnotherWay, la data 2010-09-17 16:34:32Cand iubesti (daca stiti despre ce vorbesc) nu stai sa iti analizezi fiecare gest sau cuvant. Oferi totul. Si iei tot ce ti se ofera, chiar daca acest "tot" e de fapt prea putin sau nimic. Fa ceea ce simti si nu te gandi : ce va crede el despre asta? El sau oricine. Pana la urma tu trebuie sa traiesti cu tine pentru tot restul vietii. Ceilalti sunt doar...pasageri:) Unii pentru mai mult timp, altii pentru mai putin. Mult succes pe mai departe.
de ce sa mai ramanet prieteni daca el sa despartit de tine..nu prea are sens..
kudika029282
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:25
Ce minte ai, femeie! Cum dracu' poti sa spui ca-l iubesti dupa toate astea??? In primul rand nu trebuia sa sacrifici nimic pt el, daca te iubea nu-ti cerea sacrificii! Si ce-l priveste pe el cu cine iesi tu? V-ati despartit, sa nu faci prostia sa te impaci vreodata, ca tot tu ai sa suferi.... Nu mai sunteti impreuna, deci faci ce vrei cu cine vrei, nu-i dai lui socoteala si sa nu-ti pese de orgoliul lui! Si inca ceva... nu ti-ar strica sa te distrezi si tu macar un timp fara obligatii!
darksukkubus69
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:30
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-17 15:35:27

Daca erai independenta financiar, acum erai la job, in tara respectiva, probabil in acel oras cu el.
Insa tu esti in Ro.[/quote]



daca locuiam impreuna,am plecat la el....ma duceam la job sa stau unde? normal ca nu am mai plecat ....in octombrie ma voi intoarce la job daca voi gasi o locuinta pe internet ...dar in fine....ori ma exprim eu gresit ori cauti tu 'nod in papura':))))

ai dreptul sa fii rea dar nu inteleg inversunarea asta totusi:) eu stiu unde am gresit,imi iau masuri de precautie pentru next time si am deschis subiectul asta doar pt ca simteam nevoia sa scriu ceva,undeva....si atat:) ....sunt o femeie tanara....pana la 30 de ani am tot timpul sa-mi gasesc un barbat langa care sa imi impart restul vietii....sau nu...depinde:) nu astea sunt grijile mele oricum....

povestea mea e destul de complicata....oricum nu putem trage concluzii nici despre o carte daca am citit doar prima pagina....daramite despre oameni si relatiile dintre ei....e mult prea complicat,nici macar cei implicatii direct nu inteleg intotdeauna ce se intampla cu lumea lor >>>

... lumea e a celor care cred in visele lor:)




[/quote]



Nu stii unde ai "gresit".........daca stiai nu deschideai acest topic.
Nu-s inversunata, incerc sa-ti deschid ochii.....atat.
1) el nu te iubeste, daca te iubea nu te " schimba" pt. nimic in lume.
2) nu esti independenta financiar si nici nu ai fost, el platea chiria, tu eventula munceai cat sa nu te plictisesti.
3) stie ca si peste 5 ani daca vine la tine tu tot o sa-l primesti, pt. ca doar ai scris ca " te-ai sparge in bucati pt. el"
si pot continua........
Repet, cand o sa intelegi ca femeia e bibeloul unui barbat, atunci nu o sa mai trebuiasca sa te " spargi" sa alergi dupa un barbat.......
Daca vei ramane cu el, o viata o sa ii fi un fel de sluga, va stii sa te expoateze.....pt. ca-i permiti.
Iubirea nu este ceea ce ai descris tu mai sus, nu e a-i face toate fitele unui iubit/ iubita.......eventual ceea ce ai avut tu e o iubire neimpartasita, sau una cu mila din partea lui, lui ii era mila....
Insa stii zicala:" mi-e mila de tine, insa de mine mi se rupe sufletul" asta a facut el cand a pus punct.
Faci cum crezi, insa cand un om nu-i deacord cu tine, nu inseamna ca-i impotriva ta, ca om, ci incearca sa-ti " deschida" alte " drumuri" pe care tu se pare ca nu le vezi.
Eu oricum te inteleg, insa nu inteleg de ce tot acel om care-i suparat in suflet, cand cineva dinafara ii spune cam cum stau lucrurile, tot el e fudul:)
Cam asta mi s-a parut mie din felul cum mi-ai scris, ca esti:)
Probabil.......candva o sa ma pomenesti.
Ori cand o sa incepi sa " culegi" dintre barbatii lasati de altele, ori cand o sa-i legeni pruncul acestui domn, si el o sa fie cu prietenii la berici.
Anii trec, si-s in defavoarea ta.....dupa cum ziceam:) mai sus.

Referitor la " am timp"....cred ca nu esti constienta de cat de repede trece timpul.
Daca alegi un altul la fel ca si cel plecat, mai trec inca 2-3 ani si ia'ca's 30 de ani.
Orice barbat vrea mostenitori sanatosi, din femei tinere, pana in 30-32 de ani:)........
iar la cate tinere sunt acum, crede-ma nu se mai uita chiar daca-s de 45 de ani ei si feciori, la primele riduri de expresia ale celor trecute:)
Plus ca la 30 de ani nu mai iesi prin cluburi, ca doar nu o sa iesi cu pustanii......
In fine, eu am o colga ( mi-e colega de N ani) acum are 44 de ani, la fel a facut.....a toot ales, dupa care a avut o perioada cand a vrut sa culeaga...si acum e singura, mai leaga prietenii dinastea pasagere, insa nimic concret, mi-a zis ca s-a resemnat, a ales pana la 30 de ani si nu si-a dat seama cum a trecut timpul.
Credeam ca nu a vrut familie, ci doar un job bun.
Eh, vroia.....si discutand, am inteles ca 99% din femei vor familie, insa-si dau seama prea tarziu cum zboara anii.
stem_29
Postat pe 17 Septembrie 2010 22:51
Ceea ce face el acum nu e dacat orgoliu de mascul. Daca te iubea nu facea ce a facut. Sunt unii care chiar daca nu vor prajitura, ii dau o limba totusi ca sa n-o ia altul.
Hebe
Postat pe 17 Septembrie 2010 23:04
Cel mai probabil ca pustoaica sa il lase si atunci e posibil sa se intoarca la tine si tu ce o sa faci?? o sa treci prin ce ai mai trecut ca sigur asta nu o sa fie prima escapada.....daca te iubea nu pleca cu alta, era acum langa tine
andreeadeea
Postat pe 18 Septembrie 2010 06:23
De la: andreeadeea, la data 2010-09-18 06:23:58Cel mai probabil ca pustoaica sa il lase si atunci e posibil sa se intoarca la tine si tu ce o sa faci?? o sa treci prin ce ai mai trecut ca sigur asta nu o sa fie prima escapada.....daca te iubea nu pleca cu alta, era acum langa tine
ce vrei mai femeie daca el nu te vrea poti tu il mai vrei ca lui nu-i pasa de tine..si daca te-a parasit nu are rost sa mai fii prietena cu el..si-a aratat de ce este in stare si tu inca te mai gandesti la el..?
kudika029282
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:10
Buna!! La inceputul relatiei mele cu iubitul meu,ma trata ca pe o menajera...fa aia ,strange scama...spala aia...cutare lucru. si parca tot nu era bine,si mi-am zis..dupa ce sa fac eu ca proasta tot ce imi cere??! Am inceput sa nu mai fiu receptiva,faceam ce trebuia sa fac la momentul potrivit,nu sa ascult de el,si de toate capriciile lui,iar acum e bine.Eu totusi cred ca barbatii daca te vad putin mai slaba asa fara personalitate nu te ridica la adevarata valoare,asta am invatat,plus de asta,daca esti indiferenta,e si mai ok,sa vada ca nu iti pasa(cu toate ca in sufletul tau te macina lucruri fel de fel)
deci:1) Nu fii sluga unui barbat
2)Nu accepta sa faci sex doar cand vrea el
3)Nu fii de acord doar cu ce spune el
4)Infrunta-l atunci cand e nevoie
5)Ingrijeste-te si pune pret pe tine,in timp daca vor trece anii,si te vei despartii de el,va exista o persoana sa-l inlocuiasca :))
bafta!
kudika161952
Postat pe 18 Septembrie 2010 11:22
De la: kudika161952, la data 2010-09-18 11:22:57 Buna!! La inceputul relatiei mele cu iubitul meu,ma trata ca pe o menajera...fa aia ,strange scama...spala aia...cutare lucru. si parca tot nu era bine,si mi-am zis..dupa ce sa fac eu ca proasta tot ce imi cere??! Am inceput sa nu mai fiu receptiva,faceam ce trebuia sa fac la momentul potrivit,nu sa ascult de el,si de toate capriciile lui,iar acum e bine.Eu totusi cred ca barbatii daca te vad putin mai slaba asa fara personalitate nu te ridica la adevarata valoare,asta am invatat,plus de asta,daca esti indiferenta,e si mai ok,sa vada ca nu iti pasa(cu toate ca in sufletul tau te macina lucruri fel de fel)
deci:1) Nu fii sluga unui barbat
2)Nu accepta sa faci sex doar cand vrea el
3)Nu fii de acord doar cu ce spune el
4)Infrunta-l atunci cand e nevoie
5)Ingrijeste-te si pune pret pe tine,in timp daca vor trece anii,si te vei despartii de el,va exista o persoana sa-l inlocuiasca :))
bafta!
si daca te trata ca pe o menajera tu ce faceai..tot ce iti cerea el..probabil te vedea si putin fraiera...barbatii stiu sa profite de slabiciunea unei femei si uneori prea mult...
kudika029282
Postat pe 18 Septembrie 2010 15:29
aiami place asta cu femeie si dupa enajera,bravo,
nykota
Postat pe 12 Octombrie 2010 20:26
Baiatul asta e cumva Sagetator? Par caracteristicile clare. Am auzit si eu astfel de vorbe, ca vreau sa fiu liber, mersul singur in oras/club nu imi este strain.. si tot asa.

"s-au "vreau sa fiu liber ".....baiatului asta i sa urat cu binele,cand mi-a vorbit prima oara ii tremura vocea ,nu isi gasea cuvintele....atat era de intimidat ...si acum ma paraseste....

Explicatii idioate ....nervi.....crize de nervi....usor femeie ca nu esti isterica ,imi spun! .....si incerc sa vad unde am gresit.....raspunsul vine tot de la el.....

"Esti perfecta....pentru cine vrea o relatie"......"
23ea
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:55
Eu zic sa vezi partea buna a lucrurilor...ai slabit 12 kg
Da-l in ma-sa de prost. Aiuriti din astia gasesti pe toate gardurile
_Cryssa_
Postat pe 19 Octombrie 2010 22:59
Dupa parerea mea, el e inca destul de "necopt" la minte. Are abia 25 de ani, barbatilor le ia mai mult timp sa se maturizeze. Tu, pt o relatie serioasa, ar trebui sa-ti cauti un barbat la vreo 30 de ani, si nu un pustiulica de 20, care inca mai viseaza la blonde de cauciuc si aventuri prin cluburi. Daca esti desteapta il dai naibii, si iti gasesti un barbat matur, care sa stie ce vrea de la viata.
Micael
Postat pe 20 Octombrie 2010 13:08
Draga mea, in opinia mea tu esti o femeie inteligenta si sunt sigura ca si frumoasa de asemenea De ce stai dupa fundul unui pierde-vara?

E VIZIBIL CU OCHII LIBER SI DE LA 1000 KM DISTANTA: el nu te iubeste, te-a folosit, poate la inceput a avut ceva sentimente era vorba de curiozitate, de necunoscut dar cam atat, cred eu! Desi are 25 de ani e inca copil nu-si da seama ce femeie are langa el, nu stie de valorifice o persoana si nici sa o aprecieze. Langa un asa om vrei sa traiesti? Gandeste-te in primul rand, daca-ti place sa traiesti asa, cand stii f bine ca poti avea ceva mult mai bun de atat, ceva care sa te merite cu adevarat. O sa se intoarca ca tine, de asta vrea sa si ramaneti amici, dar o sa o faca cel mai probabil cand o sa i se intample ceva f urat, de natura sentimentala, care o sa-l dezamageasca pana la Dumnezeu si inapoi, abia atunci isi va da seama ce a avut si a pierdut. Dar soarta!!!!

Pana atunci fac pariu ca o sa ai pe altcineva si o sa fii de 10X mai fericita decat ai fost cu el! Judecand dupa caracterul lui, si modul de gandire, tind sa cred ca nu ai fost niciodata fericita, ca e doar o impresie.

Serios, ca tot zicea cineva mai sus, CA ASTA GASESTI 5 LA 10.000 :)) (vechi )

ATAT VALOREZI?

MA INDOIESC

NUMAI BINE SI GANDESTE CA O FEMEIE DE 26 DE ANI, FOVEDESTE CA ESTI INTELINGENTA SI MAI PRESUS DE TOATE O FEMEIE PUTERNICA CU CARACTER PUTERNIC (CARE FACE DINTR=UN BARBAT CE VREA EA )
eyo_grl
Postat pe 22 Octombrie 2010 15:03
De la: eyo_grl, la data 2010-10-22 15:03:12Draga mea, in opinia mea tu esti o femeie inteligenta si sunt sigura ca si frumoasa de asemenea De ce stai dupa fundul unui pierde-vara?

E VIZIBIL CU OCHII LIBER SI DE LA 1000 KM DISTANTA: el nu te iubeste, te-a folosit, poate la inceput a avut ceva sentimente era vorba de curiozitate, de necunoscut dar cam atat, cred eu! Desi are 25 de ani e inca copil nu-si da seama ce femeie are langa el, nu stie de valorifice o persoana si nici sa o aprecieze. Langa un asa om vrei sa traiesti? Gandeste-te in primul rand, daca-ti place sa traiesti asa, cand stii f bine ca poti avea ceva mult mai bun de atat, ceva care sa te merite cu adevarat. O sa se intoarca ca tine, de asta vrea sa si ramaneti amici, dar o sa o faca cel mai probabil cand o sa i se intample ceva f urat, de natura sentimentala, care o sa-l dezamageasca pana la Dumnezeu si inapoi, abia atunci isi va da seama ce a avut si a pierdut. Dar soarta!!!!

Pana atunci fac pariu ca o sa ai pe altcineva si o sa fii de 10X mai fericita decat ai fost cu el! Judecand dupa caracterul lui, si modul de gandire, tind sa cred ca nu ai fost niciodata fericita, ca e doar o impresie.

Serios, ca tot zicea cineva mai sus, CA ASTA GASESTI 5 LA 10.000 :)) (vechi )

ATAT VALOREZI?

MA INDOIESC

NUMAI BINE SI GANDESTE CA O FEMEIE DE 26 DE ANI, FOVEDESTE CA ESTI INTELINGENTA SI MAI PRESUS DE TOATE O FEMEIE PUTERNICA CU CARACTER PUTERNIC (CARE FACE DINTR=UN BARBAT CE VREA EA )
nu cred ca e chiar asa si eu am intalnit barbat care a vrut sa ramanem prieteni dupa ce ne-am despartit ca iubiti si am fost de acord ..deci totul e posibil important este sa vrei sa mai fiti impreuna chiar daca numai ca prieteni....
kudika029282
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:46
bosunfilci...s-a suparta ca ai filtrat cu alt barbat?!
roz5blue6lila7
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:52
De la: ocb_ftw, la data 2010-09-16 16:40:53...adica stau un an de zile langa el,intr-o tara straina si ii gatesc,ii spal,ii calc,ii suport toate iesirile prin cluburi de unul singur chipurile....renunt la tot ce se poate renunta,la libertatea mea,la prieteni,familie...ma dedic lui in totalitate..... si el.....el ma paraseste prin telefon:))))
cu asta ai spus tot
AdrianaR
Postat pe 23 Octombrie 2010 17:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VOI CUM ATI PROCEDA? 40 De la: olguta79 6 Decembrie 2008 09:27
fetele.... fetele 16 De la: sergiu84 13 Ianuarie 2014 19:09
oare il mai iubesc? 14 De la: Diva_loka 31 Mai 2010 19:43
nu stiu ce sa mai fac:(( 36 De la: adina_oana 29 Septembrie 2009 10:46
despartiti de 10 ani sa mai incerc sa ma intorc la el??? 9 De la: verraa 17 Aprilie 2011 19:51