Setari Cookie-uri

Tratat despre tine

M-am gandit mult cum sa incep...Ce atitudine sa adopt, ce cuvinte sa gasesc sa exprim inefabilul...si am ajuns la concluzia ca o sa bat campii cu gratie...despre ce? despre despartiri! pentru ca aici si tu si el si ea si noi si ei si ele am suferit cu totii sau suferim dupa diverse persoane...
De cand am postat intaia oara pe forum si pana astazi am citit multe mesaje, multe topicuri, am ascultat fel si fel de oameni, le-am auzit parerile, sfaturile, criticile...si pana la urma cu ce m-am ales? cu experienta care ma indeamna sa scriu acum...
Draga mea/ dragul meu, vii aici si te marturisesti in fata unor oameni necunoscuti, spunand tot ce ai pe suflet incurajat de sigla anonimatului...foarte bine...e primul pas spre revenire...pentru ca in fond, ai trecut printr-o iubire si acum te-ai trezit, brusc, in mijlocul taifunului..."cum" si "de ce" si "pentru ce" sunt intrebari care nu mai au niciun rost...dar te vezi din senin in mijlocul oceanului, prea departe de malul de pe care ai plecat ca sa mai poti sa fuga in trecut, si infinit prea departe de malul celalalt unde se afla promisul maine...
nu stiu daca tu vezi lucrurile asa, cel putin asta era imaginea mea despre mine in momentele cand imi plangeam dorurile pe forumul asta...dar daca te recunosti in imaginea mea, am un singur sfat pentru tine: continua sa inoti! Nu privi inapoi, vei uita sa inoti si te vei ineca! Continua orice ar fi sa visezi la acel maine in care eu iti promit ca vei rade, ca vei fi mandru de tine, ca ai reusit sa treci peste o iubire mare si cel mai important: vei fi mandru ca te-ai pretuit pe tine...ca ai avut curajul sa rupi relatia cu o persoana care nu te merita si ca ti-ai oferit si alte sanse...
vei avea momente cand vei crede ca ziua asta nu va mai veni niciodata..ca pentru tine soarele nu mai rasare...ca tot ce spune eu aici sunt vorba in vant...nu e asa!
Am fost acolo, am fost in mijlocul oceanului,stiu ce inseamna sa fii prins intre inima care iti urla intoarce-te!!! si ratiune care iti porunceste mergi inainte!...alege intotdeauna ce e mai bine pentru tine, pune-te pe primul loc, nu lasa pe altcineva sa te domine, treci prin mijlocul furtunii, suporta insuportabilul pentru ca dupa rau vine intotdeauna bine...
Multi mi-au spus cand sufeream ca si-ar dori sa vada pe cineva pe forumul asta care s-a vindecat si continua sa scrie...asta sunt eu! am reusit sa depasesc suferinta si azi rad, ma bucur, simt, traiesc! daca vrei sa afli povestea mea cauta "Cum sa treci peste o iubire mare?"... si vei vedea cum eram acum doua luni si cum sunt acum...
in fine, decizia e numai a ta...nimeni nu te poate sili sa faci ceva...dar tine cont ca ai o singura viata si o singura sansa de a le face pe toate si ca tu esti dator fata de tine insuti...
AndM
Postat pe 4 August 2010 23:36
hmmm....
bravo tie
clau19
Postat pe 4 August 2010 23:40
Bine ca ti-ai revenit!
Barbie30
Postat pe 4 August 2010 23:41
mersi...da...incepe sa fie bine
AndM
Postat pe 4 August 2010 23:43
Unii trec mai usor peste o despartire,altii mai greu,fiecare dupa cum ii este firea.Dar oricum ar fi,fiecare isi traieste singur durerea,din pacate nu poate nimeni sa o ia din tine.Intotdeauna oamenii au invatat din propriile experiente.
vise_ratacite
Postat pe 4 August 2010 23:54
De la: AndM, la data 2010-08-04 23:43:05mersi...da...incepe sa fie bine

mereu invatam ceva bun dupa fiecare esec pe care il avem, cu siguranta nu vei mai face aceeasi greseala pe viitor
clau19
Postat pe 4 August 2010 23:54
Asa este...dar ce am vrut eu sa transmit e ca oricat ar fi de greu, trebuie sa alegi ce e bine ptr tine
AndM
Postat pe 4 August 2010 23:58
ma bucur pentru feedback-ul dat ..dar intr-un mic rezumat...ai intalnit pe altcineva? banuiesc ca oricum cu fostul nu ai pastrat legatura ca asta sigur omoara orice sanse cu altcineva
ionelaela
Postat pe 4 August 2010 23:59
De la: ionelaela, la data 2010-08-04 23:59:01ma bucur pentru feedback-ul dat ..dar intr-un mic rezumat...ai intalnit pe altcineva? banuiesc ca oricum cu fostul nu ai pastrat legatura ca asta sigur omoara orice sanse cu altcineva


Nu inca nu am gasit pe nimeni...am asteptat sa se linisteasca apele, sa nu ma arunc asa doar ca sa il uit pe el...cu fostul am mai vorbit...rar...dar am mai vorbit, asa ca amici:)
AndM
Postat pe 5 August 2010 00:43
De la: AndM, la data 2010-08-05 00:43:54
De la: ionelaela, la data 2010-08-04 23:59:01ma bucur pentru feedback-ul dat ..dar intr-un mic rezumat...ai intalnit pe altcineva? banuiesc ca oricum cu fostul nu ai pastrat legatura ca asta sigur omoara orice sanse cu altcineva


Nu inca nu am gasit pe nimeni...am asteptat sa se linisteasca apele, sa nu ma arunc asa doar ca sa il uit pe el...cu fostul am mai vorbit...rar...dar am mai vorbit, asa ca amici:)

este si normal sa vb ca amici, pt ca suntem oameni, o despartire nu inseamna "gata, nici nu te mai cunosc" ca doar nu suntem animale.
Bine faci
clau19
Postat pe 5 August 2010 00:51
super!...ma bucur din tot sufletul pentru tine!...esti puternica!...ar fi fost si pacat ca o fata desteapta ca tine sa nu reuseasca!...oare el o fi constient ce a pierdut?
p.s. mai scrie pe forum ca ai foarte mult talent si cuvintele tale ii incurajeaza pe multi!
ingeras5
Postat pe 5 August 2010 09:06
De la: ingeras5, la data 2010-08-05 09:06:12super!...ma bucur din tot sufletul pentru tine!...esti puternica!...ar fi fost si pacat ca o fata desteapta ca tine sa nu reuseasca!...oare el o fi constient ce a pierdut?
p.s. mai scrie pe forum ca ai foarte mult talent si cuvintele tale ii incurajeaza pe multi!


Iti multumesc mult si daca este asa cu siguranta voi mai scrie...
AndM
Postat pe 5 August 2010 14:14
De la: AndM, la data 2010-08-05 00:43:54
De la: ionelaela, la data 2010-08-04 23:59:01ma bucur pentru feedback-ul dat ..dar intr-un mic rezumat...ai intalnit pe altcineva? banuiesc ca oricum cu fostul nu ai pastrat legatura ca asta sigur omoara orice sanse cu altcineva


Nu inca nu am gasit pe nimeni...am asteptat sa se linisteasca apele, sa nu ma arunc asa doar ca sa il uit pe el...cu fostul am mai vorbit...rar...dar am mai vorbit, asa ca amici:)


nu vreau sa fiu carcotasa..dar cat de amici ..ca asa mi s-a intamplat si mie ca dupa nici 3 luni sa ne impacam ..faza despartirii este un pic asemanatoare,,iar motivul impacarii :"tu te -ai schimbat!"
ionelaela
Postat pe 6 August 2010 01:52
De la: ionelaela, la data 2010-08-06 01:52:16
De la: AndM, la data 2010-08-05 00:43:54
De la: ionelaela, la data 2010-08-04 23:59:01ma bucur pentru feedback-ul dat ..dar intr-un mic rezumat...ai intalnit pe altcineva? banuiesc ca oricum cu fostul nu ai pastrat legatura ca asta sigur omoara orice sanse cu altcineva


Nu inca nu am gasit pe nimeni...am asteptat sa se linisteasca apele, sa nu ma arunc asa doar ca sa il uit pe el...cu fostul am mai vorbit...rar...dar am mai vorbit, asa ca amici:)


nu vreau sa fiu carcotasa..dar cat de amici ..ca asa mi s-a intamplat si mie ca dupa nici 3 luni sa ne impacam ..faza despartirii este un pic asemanatoare,,iar motivul impacarii :"tu te -ai schimbat!"


intre noi nu se mai pune problema de vreo impacare...el are pe altcineva si eu m-am indepartat de tot...vorbim uneori si accept chestia asta doar pentru ca pur si simplu nu imi mai pasa daca vb cu el sau nu...
AndM
Postat pe 6 August 2010 12:12
atata timp cat tu esti sigura pe emotiile tale f bine ..eu eram mai incerta ma minteam ca nu tin legatura cu el decat datorita faptului ne intelegem bine si punct..pana cand ne-am reintalnit intamplator..ahm si eu si el am incercat alte relatii , dar nimik ..so dar nu putem compara vreo relatie un a cu alta...tu esti mai sigura de sentimente si de faptul ca la voi nu se mai poate
ionelaela
Postat pe 9 August 2010 00:38
da...acum sunt sigura...tot timpul iti aduce siguranta....pentru ca si eu la inceput vorbeam cu el ca amici, dar sufeream in sinea mea pana nu mai puteam...acum e ok...
AndM
Postat pe 9 August 2010 00:48
De la: AndM, la data 2010-08-09 00:48:39da...acum sunt sigura...tot timpul iti aduce siguranta....pentru ca si eu la inceput vorbeam cu el ca amici, dar sufeream in sinea mea pana nu mai puteam...acum e ok...


bella28
Postat pe 9 August 2010 09:41
De la: lempika, la data 2010-08-09 09:41:21
De la: AndM, la data 2010-08-09 00:48:39da...acum sunt sigura...tot timpul iti aduce siguranta....pentru ca si eu la inceput vorbeam cu el ca amici, dar sufeream in sinea mea pana nu mai puteam...acum e ok...




care i faza cu amicii dupa ce se termina o relatie.....eu sincer nu vreau sa il mai vad in veci, iar de vb n o sa mai aiba ocazia sa mi zica niciun cuvant , luna asta faceam 5 ani , n au fost 5 ani de vis , dar m am amagit ptr ca l am iubit mai mult decat pe mine...culmea ca dupa decizia pe care o luase , ma cauta si cred ca m ar fi cautat si azi daca nu il vedeam cu alta....din momentul ala cred ca si a dat seama ca n o sa mai vb cu el si n am mai dat niciun semn, nu ca as vrea dar.... as vrea sa stiu ca regreta....sa simta c a facut cea m mare greseala...cred ca sunt foarte ranita acum....de aia vorbesc asa
bella28
Postat pe 9 August 2010 09:53
De la: lempika, la data 2010-08-09 09:53:14
De la: lempika, la data 2010-08-09 09:41:21
De la: AndM, la data 2010-08-09 00:48:39da...acum sunt sigura...tot timpul iti aduce siguranta....pentru ca si eu la inceput vorbeam cu el ca amici, dar sufeream in sinea mea pana nu mai puteam...acum e ok...




care i faza cu amicii dupa ce se termina o relatie.....eu sincer nu vreau sa il mai vad in veci, iar de vb n o sa mai aiba ocazia sa mi zica niciun cuvant , luna asta faceam 5 ani , n au fost 5 ani de vis , dar m am amagit ptr ca l am iubit mai mult decat pe mine...culmea ca dupa decizia pe care o luase , ma cauta si cred ca m ar fi cautat si azi daca nu il vedeam cu alta....din momentul ala cred ca si a dat seama ca n o sa mai vb cu el si n am mai dat niciun semn, nu ca as vrea dar.... as vrea sa stiu ca regreta....sa simta c a facut cea m mare greseala...cred ca sunt foarte ranita acum....de aia vorbesc asa


Eu am ajuns sa nu mai simt nimic tot in momentul cand l-am vazut cu alta...am inceput sa fim amici, dupa ce ne-am despartit, din initiativa mea...pentru ca aveam nevoie macar sa ii aud vocea, sa-l vad pe messenger, sa ma vad cu el la o tigara...orice....timpul a trecut, eu incep sa ma vindec, lui nu i-a pasat (deci, e lesne de inteles ca acum e cu alta) si sincer cand l-am auzit ca e cu prietena mi-am zis :si ce?...si mi-am dat seama ca nu imi pasa...nu pot sa zic ca suntem best friend...dar din cand in cand ne mai vorbim, ne salutam cand ne intalnim...totusi nu pot uita ca odata eram a lui si el al meu si asta ma face sa continui sa ii vorbesc...chiar daca eu am fost proasta daruindu-ma lui
AndM
Postat pe 9 August 2010 11:00
De la: AndM, la data 2010-08-09 11:00:00
De la: lempika, la data 2010-08-09 09:53:14
De la: lempika, la data 2010-08-09 09:41:21
De la: AndM, la data 2010-08-09 00:48:39da...acum sunt sigura...tot timpul iti aduce siguranta....pentru ca si eu la inceput vorbeam cu el ca amici, dar sufeream in sinea mea pana nu mai puteam...acum e ok...




care i faza cu amicii dupa ce se termina o relatie.....eu sincer nu vreau sa il mai vad in veci, iar de vb n o sa mai aiba ocazia sa mi zica niciun cuvant , luna asta faceam 5 ani , n au fost 5 ani de vis , dar m am amagit ptr ca l am iubit mai mult decat pe mine...culmea ca dupa decizia pe care o luase , ma cauta si cred ca m ar fi cautat si azi daca nu il vedeam cu alta....din momentul ala cred ca si a dat seama ca n o sa mai vb cu el si n am mai dat niciun semn, nu ca as vrea dar.... as vrea sa stiu ca regreta....sa simta c a facut cea m mare greseala...cred ca sunt foarte ranita acum....de aia vorbesc asa


Eu am ajuns sa nu mai simt nimic tot in momentul cand l-am vazut cu alta...am inceput sa fim amici, dupa ce ne-am despartit, din initiativa mea...pentru ca aveam nevoie macar sa ii aud vocea, sa-l vad pe messenger, sa ma vad cu el la o tigara...orice....timpul a trecut, eu incep sa ma vindec, lui nu i-a pasat (deci, e lesne de inteles ca acum e cu alta) si sincer cand l-am auzit ca e cu prietena mi-am zis :si ce?...si mi-am dat seama ca nu imi pasa...nu pot sa zic ca suntem best friend...dar din cand in cand ne mai vorbim, ne salutam cand ne intalnim...totusi nu pot uita ca odata eram a lui si el al meu si asta ma face sa continui sa ii vorbesc...chiar daca eu am fost proasta daruindu-ma lui


eu am simtit greatza cand l am vazut...nici macar gelozie nu a reusit sa mi provoace, dar nu eram pregatita sa vad asta...desi aflasem cu un an in urma ca s ar mai fi intalnit cu alta dar ....l am iertat .... acum m doare ca m am chinuit atata sa fim impreuna , stia ca l iubesc , uneori imi vine sa l sun sa iau vina asupra mea sa ma calc de tot in picioare si sa ma impac cu el....dar m as autodistruge singura si plus ca mi a aratat de atatea ori ca i un om fara caracter , amintiri placute nu prea am ca se comporta urat dar....cred ca m am amagit 5 ani ... acum m gandesc ...oare o sa ma mai caute....oare nu....
bella28
Postat pe 9 August 2010 11:19
Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu
AndM
Postat pe 9 August 2010 14:25
De la: AndM, la data 2010-08-09 14:25:52Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu



...eu am amintiri da nu prea frumoase , plus ca el m a lasat , macar asa sunt mai linistita , stiu ca nu are ce regret sa ma apuce si sa nu ma mai pot impaca cu el ....cred c o sa fie oribil ptr el daca o sa se razgandeasca sau il vor apuca regretele ....asta e Dumnezeu le aranjeaza pe toate.....
bella28
Postat pe 9 August 2010 16:43
De la: lempika, la data 2010-08-09 16:43:26
De la: AndM, la data 2010-08-09 14:25:52Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu



...eu am amintiri da nu prea frumoase , plus ca el m a lasat , macar asa sunt mai linistita , stiu ca nu are ce regret sa ma apuce si sa nu ma mai pot impaca cu el ....cred c o sa fie oribil ptr el daca o sa se razgandeasca sau il vor apuca regretele ....asta e Dumnezeu le aranjeaza pe toate.....


Dumnezeu si timpul care estompeaza, nu sterge dar diminueaza puterea sentimentelor...orice ar fi mergem inainte!
AndM
Postat pe 9 August 2010 19:37
De la: AndM, la data 2010-08-09 19:37:03
De la: lempika, la data 2010-08-09 16:43:26
De la: AndM, la data 2010-08-09 14:25:52Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu



...eu am amintiri da nu prea frumoase , plus ca el m a lasat , macar asa sunt mai linistita , stiu ca nu are ce regret sa ma apuce si sa nu ma mai pot impaca cu el ....cred c o sa fie oribil ptr el daca o sa se razgandeasca sau il vor apuca regretele ....asta e Dumnezeu le aranjeaza pe toate.....


Dumnezeu si timpul care estompeaza, nu sterge dar diminueaza puterea sentimentelor...orice ar fi mergem inainte!


ahm..se pare ca la mine e cu totul alta situatia..probabil d-asta mai vbm acum desi ne-am depsartit pt a 2 a oara si intr0adevar cu timpul nu mia doare..si la mine eu am luat decizia de a ne desparti dupa ce am simtit raceala lui..pentru ca intr-adevar nu pot sta langa cineva care-mi ofera cel putin atat cat ofer eu..noi avem prea multe interese comune..cunostinte ,si chiar cariera..in fine..de inselat ..nu am avut dubii( chiar de s-o fii intamplat) dar pur si simplu el nu mai era acolo...si de regretat nu avem ce sa ne regretam unul altuia poate d-asta am ramas amici ( ca prieteni si mie mi se pare deplasat
ionelaela
Postat pe 10 August 2010 00:37
De la: ionelaela, la data 2010-08-10 00:37:37
De la: AndM, la data 2010-08-09 19:37:03
De la: lempika, la data 2010-08-09 16:43:26
De la: AndM, la data 2010-08-09 14:25:52Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu



...eu am amintiri da nu prea frumoase , plus ca el m a lasat , macar asa sunt mai linistita , stiu ca nu are ce regret sa ma apuce si sa nu ma mai pot impaca cu el ....cred c o sa fie oribil ptr el daca o sa se razgandeasca sau il vor apuca regretele ....asta e Dumnezeu le aranjeaza pe toate.....


Dumnezeu si timpul care estompeaza, nu sterge dar diminueaza puterea sentimentelor...orice ar fi mergem inainte!


ahm..se pare ca la mine e cu totul alta situatia..probabil d-asta mai vbm acum desi ne-am depsartit pt a 2 a oara si intr0adevar cu timpul nu mia doare..si la mine eu am luat decizia de a ne desparti dupa ce am simtit raceala lui..pentru ca intr-adevar nu pot sta langa cineva care-mi ofera cel putin atat cat ofer eu..noi avem prea multe interese comune..cunostinte ,si chiar cariera..in fine..de inselat ..nu am avut dubii( chiar de s-o fii intamplat) dar pur si simplu el nu mai era acolo...si de regretat nu avem ce sa ne regretam unul altuia poate d-asta am ramas amici ( ca prieteni si mie mi se pare deplasat


si eu sper in timp sa se mai estompeze din sentimentele astea , desi nu mai sunt asa daramata cum eram la inceput , nu stiu daca as vrea sa fim amici , ce rost ar avea ...poate m mult rau imi fac ...uneori imi vine sa l sun ...poate s ar bucura ..poate nu ...dar dupa ma trezesc si imi dau seama ca realitatea e alta si ca nu poti sta alaturi de un barbat care ti da cu piciorul la prima problema aparuta
bella28
Postat pe 10 August 2010 09:42
nu am citit tot insa am sa ma leg doar de ultima fraza
intr-adevar avem o singura viata, dar sanse avem cu diumul numai sa stim sa profitam de ele, avem o singura cheie cu care trebuie sa stim sa deschidem toate usile
yumy
Postat pe 10 August 2010 10:06
De la: lempika, la data 2010-08-10 09:42:07
De la: ionelaela, la data 2010-08-10 00:37:37
De la: AndM, la data 2010-08-09 19:37:03
De la: lempika, la data 2010-08-09 16:43:26
De la: AndM, la data 2010-08-09 14:25:52Eu chiar am amintiri frumoase si cea mai mare parte a relatie s-a comportat foarte bine...dar cand am simtit ca nu mai merge, am pus punct. Si eu am avut momente cand blestemam(la propriu) clipa in care i-am spus sa ne despartim...si el stia ca il iubesc...si asta nu l-a oprit...plus ca nu poti tine langa tine un om care nu vrea sa fie cu tine iar eu n-as suporta niciodata sa fiu o a doua in viata sotului/iubitului meu



...eu am amintiri da nu prea frumoase , plus ca el m a lasat , macar asa sunt mai linistita , stiu ca nu are ce regret sa ma apuce si sa nu ma mai pot impaca cu el ....cred c o sa fie oribil ptr el daca o sa se razgandeasca sau il vor apuca regretele ....asta e Dumnezeu le aranjeaza pe toate.....


Dumnezeu si timpul care estompeaza, nu sterge dar diminueaza puterea sentimentelor...orice ar fi mergem inainte!


ahm..se pare ca la mine e cu totul alta situatia..probabil d-asta mai vbm acum desi ne-am depsartit pt a 2 a oara si intr0adevar cu timpul nu mia doare..si la mine eu am luat decizia de a ne desparti dupa ce am simtit raceala lui..pentru ca intr-adevar nu pot sta langa cineva care-mi ofera cel putin atat cat ofer eu..noi avem prea multe interese comune..cunostinte ,si chiar cariera..in fine..de inselat ..nu am avut dubii( chiar de s-o fii intamplat) dar pur si simplu el nu mai era acolo...si de regretat nu avem ce sa ne regretam unul altuia poate d-asta am ramas amici ( ca prieteni si mie mi se pare deplasat


si eu sper in timp sa se mai estompeze din sentimentele astea , desi nu mai sunt asa daramata cum eram la inceput , nu stiu daca as vrea sa fim amici , ce rost ar avea ...poate m mult rau imi fac ...uneori imi vine sa l sun ...poate s ar bucura ..poate nu ...dar dupa ma trezesc si imi dau seama ca realitatea e alta si ca nu poti sta alaturi de un barbat care ti da cu piciorul la prima problema aparuta



hmm...culmea azi m a cautat....mi a spus ca a crezut ca poate trece peste relatie daca se intalneste cu alta , si ca din pacate nu poate sa simta ptr nimeni ce simte ptr mine , si ca poate sa se desparta de ea si maine ...si ca n o sa ma inlocuiasca niciodata cu nimeni........acum sunt mai bulversata decat eram prima oara ...cine ma poate sfatui ...caci n am cu cine discuta
bella28
Postat pe 10 August 2010 14:14
si la ce bun sa iti spuna tie toate lucrurile astea? ce vrea? sa te dezorienteze? sau sa ii pici tu in genunchi implorandu-l sa se impace cu tine? sfatul meu: nu-l mai asculta! poate el are nevoie sa vb cu cineva, intr-adevar...dar nu cred ca esti tu aceea!
AndM
Postat pe 10 August 2010 15:06
De la: AndM, la data 2010-08-10 15:06:54si la ce bun sa iti spuna tie toate lucrurile astea? ce vrea? sa te dezorienteze? sau sa ii pici tu in genunchi implorandu-l sa se impace cu tine? sfatul meu: nu-l mai asculta! poate el are nevoie sa vb cu cineva, intr-adevar...dar nu cred ca esti tu aceea!


mda ...nici eu nu stiu ce sa mai cred.... ...simt ca nu mai fac fatza la presiunea pe care o am in stomac , noduri in gat si asa mai departe....de unde mai gasesc putere sa merg nu stiu...
bella28
Postat pe 11 August 2010 07:07
De la: lempika, la data 2010-08-11 07:07:03
De la: AndM, la data 2010-08-10 15:06:54si la ce bun sa iti spuna tie toate lucrurile astea? ce vrea? sa te dezorienteze? sau sa ii pici tu in genunchi implorandu-l sa se impace cu tine? sfatul meu: nu-l mai asculta! poate el are nevoie sa vb cu cineva, intr-adevar...dar nu cred ca esti tu aceea!


mda ...nici eu nu stiu ce sa mai cred.... ...simt ca nu mai fac fatza la presiunea pe care o am in stomac , noduri in gat si asa mai departe....de unde mai gasesc putere sa merg nu stiu...


puterea o gasesti tot in tine...inlatura ce iti face rau...inconjoara-te de energie pozitiva...de oameni care iti fac bine si nu care te fac sa suferi si mergi inainte! trebuie sa poti! miza e viata ta! si cred ca e o miza prea mare ca sa iti permiti sa pierzi!
AndM
Postat pe 11 August 2010 14:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
relatie de 6 ani pe punctul de a fi istorie... 5 De la: INTELIGENTUL_INTELIGENT 11 August 2013 12:42
Cum sa il uit???? 53 De la: madda1915 18 Aprilie 2013 11:33
Vreau sa stiu si parerea vostra. 10 De la: alyceee 5 Septembrie 2011 15:44
Ce sa fac ???? 15 De la: Richard_Oneil_1 11 Noiembrie 2013 21:12
ce faci cand stii ca tea inselat cu o pustoaica de 15 ani ?? 51 De la: kudika357037 13 Mai 2011 21:25