Setari Cookie-uri

Sangerare si secretie....

am si eu o problema,am avut o sangerare, o pata maricica,si mi a mai curs si dupa putin,dupa o saptamana de la terminarea ciclului menstrual,ciclul menstrual a tinut 5 zile,iar in urma cu 1 zi ,si chiar in ziua curenta am avut o secretie o picatura alba fara miros ,mentionez ca am luat 2 tratamente pentru gardnerela macmiror ovule,macmiror comrimate,supozitoare indometacin,spalaturi cu tantum rosa(le am facut doar in primu tratament de 10 zile) si urinex pentru pietricelele la rinichi,am mai avut in urma cu un an sangerare la ginecoloc mi a zis ca e de la ovulatie...sa fie de la tratament?si inca o intrebare cand e bn sa ai secretii normale,in a cat a zi de la terminarea ciclului menstrual?pentru ca d-na doctor mi a zi sa repet a 3 oara tratamentu mentionat mai sus pentru gradnerela daca am secretii anormale...dar nu mai tin minte exact cand anume este acea secretie normala...multumesc frumos si astept un raspuns!
kudika192337
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:41
De la: kudika192337, la data 2010-09-17 19:41:03am si eu o problema,dupa ce am calciu si vitamina d si memo plus)la recomadarea medicului pentru spasmofilie,desi nu stiu ce legatura are calciu cu sangerarea insa am vrut sa mentionez tot),am avut o sangerare, o pata maricica,si mi a mai curs si dupa putin,dupa o saptamana de la terminarea ciclului menstrual,ciclul menstrual a tinut 5 zile,iar in urma cu 1 zi ,si chiar in ziua curenta am avut o secretie o picatura alba fara miros ,mentionez ca am luat 2 tratamente pentru gardnerela macmiror ovule,macmiror comrimate,supozitoare indometacin,spalaturi cu tantum rosa(le am facut doar in primu tratament de 10 zile) si urinex pentru pietricelele la rinichi,am mai avut in urma cu un an sangerare la ginecoloc mi a zis ca e de la ovulatie...sa fie de la tratament?si inca o intrebare cand e bn sa ai secretii normale,in a cat a zi de la terminarea ciclului menstrual?pentru ca d-na doctor mi a zi sa repet a 3 oara tratamentu mentionat mai sus pentru gradnerela daca am secretii anormale...dar nu mai tin minte exact cand anume este acea secretie normala...multumesc frumos si astept un raspuns!
kudika192337
Postat pe 17 Septembrie 2010 19:44
Ai mai avut inainte scurgeri maronii sau rosiatice dupa menstruatie sau e prima oara?Este posibil sa fie de la ovulatie sau dereglari hormonale.vezi daca se mai repeta luna urmatoare..si daca da, mergi la medic si fa ti Papa Nicolau.Multa sanatate!
ana_34
Postat pe 20 Septembrie 2010 13:11
am mai avut si acum un an...si acum cateva luni ...am facut testu papanicolau si am gardnerela...dar am facut tratament de 2 ori pt asta...poate sa mi fi reaparut...nu stiu...
kudika192337
Postat pe 20 Septembrie 2010 17:33
Daca unghiile tale naturale nu cresc suficient, se exfoliaza sau pur si simplu vrei o manichiura impecabila si care sa dureze mult timp atunci te vei indragosti de unghiile cu gel .

Avantajul acestor unghii e ca poti avea french permanent sau diverse alte aplicatii fara ca tu sa depui vreun efort pentru intretinere.

Intretinerea unghiilor cu gel uv trebuie efectuata in medie la 3 saptamani, in functie de ritmul de crestere al unghiei naturale.

PRETURI:
70 RON- aplicare tips natural + gel
50 RON- aplicare gel pe unghia naturala (protectie unghie naturala)
50 RON- intretinere ( se realizeaza la 2-3 saptamani)
MENTIUNI:
In pret este inclus: french simplu sau permanent si modele
Daca ti-ai rupt/distrus o unghie, inlocuirea ei este GRATUITA.
CONTACT:
Unghiile sunt aplicate la domiciliul meu – Dristor.
Pentru informatii suplimentare si programari va stau la dispozitie la telefon: 0721.367.384.
Manu
Manu_M
Postat pe 5 Octombrie 2010 08:54
De la: kudika192337, la data 2010-09-17 19:41:03am si eu o problema,am avut o sangerare, o pata maricica,si mi a mai curs si dupa putin,dupa o saptamana de la terminarea ciclului menstrual,ciclul menstrual a tinut 5 zile,iar in urma cu 1 zi ,si chiar in ziua curenta am avut o secretie o picatura alba fara miros ,mentionez ca am luat 2 tratamente pentru gardnerela macmiror ovule,macmiror comrimate,supozitoare indometacin,spalaturi cu tantum rosa(le am facut doar in primu tratament de 10 zile) si urinex pentru pietricelele la rinichi,am mai avut in urma cu un an sangerare la ginecoloc mi a zis ca e de la ovulatie...sa fie de la tratament?si inca o intrebare cand e bn sa ai secretii normale,in a cat a zi de la terminarea ciclului menstrual?pentru ca d-na doctor mi a zi sa repet a 3 oara tratamentu mentionat mai sus pentru gradnerela daca am secretii anormale...dar nu mai tin minte exact cand anume este acea secretie normala...multumesc frumos si astept un raspuns!

Draga mea, secretiile normale trebuie sa fie in preajma ovulatiei cam la jumatatea perioadei de ciclul - asta la modul general pentru ca desigur fiecare organism este diferit.
Uite aici
http://www.seximus.ro/intrebari_sex/secretie_vaginala.php
Eu iti pot recomanda niste absorbante speciale cu ioni negativi pe care ar trebui sa le foloseasca toate femeile indiferent daca au sau nu probleme in zona intima. Acestea in afara de faptul ca sunt facute din amteriale suta la suta naturale , cu ajutorul benizii de ioni negativi pe care o contin pastreaza un mediu sanatos in zona genitala. DAca doresti mai multe informatii cauta-ma pe loapersonal@yahoo.com.

Informati-va si aveti grija de voi!
Multa sanatate
kudika028076
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am inceput relatia sexuala cu prietenul meu 7 De la: andrei_10 9 Aprilie 2010 15:59
cuvinte 24 De la: GreenBubbles 11 Februarie 2010 10:10
Scurgere maro 1 De la: surubelnita 1 Iunie 2018 21:41
HERPES GENITAL IN SARCINA 16 De la: kudika_16468 23 August 2013 11:44
menstruatie peste sarcina 37 De la: simonash 7 Aprilie 2010 11:49