Setari Cookie-uri

Fibrom uterin - operatie

buna fetelor; tocmai am facut o operatie de fibrom (au fost 6 in total, mari si mici) - mi i-a scos pe toti si a fost pastrat uterul, medicul parea incantat de reusita operatiei; va intreb (pe cele care au avut astfel de experiente) care este starea post-operatorie "normala": mentionez ca nu au fost nici un fel de complicatii (hemoragie, infectii etc) dar a trecut o saptamana si am in continuare dureri serioase, discomfort general, trebuie sa iau calmante, sunt f obosita, dorm prost... incep sa ma intreb daca nu cumva am facut o greseala; probabil ca e normal sa ma simt asa dar sunt putin cam socata, nu ma asteptam sa fie atat de rau (e prima operatie); va multumesc anticipat pt raspunsuri & sfaturi
Multa sanatate tuturor!
CristinaRose
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:56
buna daca ai facut operatie de fibrom si a decurs totul normal nu iti mai fa probleme,intodeauna refacerea dupa operatie e mai grea dar e bine apoi. spun asta pt ca si eu in urma cu doua luni am fost operata de un fibrom care cintarea aproape 2kg acum sincer parca nici nu as fi operata atit de bine a decurs refacerea ,dar am evitat sa fac eforturi si am incercat sa imi intaresc sistemul imunitar pe cit posibil ajuta ff mult asa ca fii tare totul va trece multa sanatate
rasturnik
Postat pe 5 Octombrie 2010 07:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sarcina molara 5 De la: healthy002270 13 Mai 2009 14:49
ceaiul din frunze de mur 9 De la: office_salinasusesi_ro 21 Iunie 2010 13:12
Anomalie? 3 De la: healthy005256 7 Noiembrie 2009 15:41
Am si eu o nelamurire ajutati-ma va rog 1 De la: healthy017200 15 Iunie 2010 13:06
Candidoza - partenerul refuza tratamentul 62 De la: OanaSun 14 Martie 2011 01:15