Setari Cookie-uri

chiar daca...

Nu stiu cum sa iti spun, dar TE IUBESC...poate o sa ti se para prostesc sau nebunesc gandul meu, dar asa simt...sper ca vei intelege si nu ma vei judeca sau rade de mine; dar pana la urma chiar daca vei rade o sa fiu fericita sa stiu ca am un loc in inima ta, oricat de insignifiant ar fi acela. Nu ma astept sa faci nimic in legatura cu asta, si nu vreau sa imi vorbesti din simpatie sau mila, tot ce vreau e sa stii ce simt pentru tine, atat. As vrea, as vrea sa simti si tu macar jumatate din ce simt eu pentru tine, pentru ca asa as sti ca putem fi fericiti o viata, insa de cele mai multe ori viata e nedreapta si iubirea unuia, oricat de mare si sincera e, nu e de ajuns pentru a apropia doi oameni. Nu stiu cum as putea sa iti arat cat de mult te iubesc, tot ce imi doresc e sa fii fericit, acolo unde esti, chiar daca cea pe care o strangi in brate si o saruti de noapte buna nu sunt eu...Pacat.
cristina322
Postat pe 24 Septembrie 2010 01:01
Fumoase cuvinte, Cristina! Sper ca si sufletul tau sa cunoasca frumusetea unei iubiri impartasite... Te inteleg, iti inteleg sentimentul..nici eu nu sunt fericita in privinta asta, dar am o speranta. Lucrurile nu vor fi asa intotdeauna, iar in viata nimic nu se intampla fara un rost precis. Sunt sigura ca viitorul iti pregateste ceva mai bun. Asa ca...ai incredere!
Patience
Postat pe 24 Septembrie 2010 01:07
frumos
Valy90
Postat pe 24 Septembrie 2010 02:02
Si acum noi "ignorantii" ar trebui sa scriem pe topicul asta al tau? Sa fi plecat din cauza ca te consideri superioara sau din cauza jignirilor aruncate cu atata usurinta?
Barbie30
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:14
http://www.youtube.com/watch?v=wiUMA1KOunQ&feature=related

io la asta m-am gandit
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:20
De la: _oktober_, la data 2010-09-24 09:20:10http://www.youtube.com/watch?v=wiUMA1KOunQ&feature=related

io la asta m-am gandit


Frumoasa melodia! "Ce mult te-a iubit" nu prea merge aici ca tipul nu o mai tinea pe alta in brate.
Barbie30
Postat pe 24 Septembrie 2010 09:29
De la: Barbie30, la data 2010-09-24 09:14:16Si acum noi "ignorantii" ar trebui sa scriem pe topicul asta al tau? Sa fi plecat din cauza ca te consideri superioara sau din cauza jignirilor aruncate cu atata usurinta?


nu, nu trebuie sa imi raspundeti topicului, pentru ca dupa cum ai observat, nu adresez nimanui nici o intrebare. Iar referitor la celalalt topic (din cate tin minte era cel despre traducere) eu ma gandesc asa: daca nu stii ceva, nu te bagi...iar majoritatea celor care au postat traduceri la acel topic au dat un copy&paste in google; de asta am utiliat cuvantul "ignoranti" (desi poate e prea dur, dar adevarul nu e niciodata soft).

Cat despre fraza asta "Sa fi plecat din cauza ca te consideri superioara sau din cauza jignirilor aruncate cu atata usurinta?" as dori sa iti spun ca nu are nici o legatura cu viata mea personala, sunt doar niste cuvinte care reprezinta anumite persoane si situatia lor. Nu inseamna ca daca postez un subiect referitor la crime sunt si eu o criminala, nu? Ma gandesc eu asa...
cristina322
Postat pe 24 Septembrie 2010 10:35
cata iubire pe topicul asta!! vreau si eu sa fiu "iubit"!
fante_de_dorobanti
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:02
De la: cristina322, la data 2010-09-24 10:35:47
De la: Barbie30, la data 2010-09-24 09:14:16Si acum noi "ignorantii" ar trebui sa scriem pe topicul asta al tau? Sa fi plecat din cauza ca te consideri superioara sau din cauza jignirilor aruncate cu atata usurinta?


nu, nu trebuie sa imi raspundeti topicului, pentru ca dupa cum ai observat, nu adresez nimanui nici o intrebare. Iar referitor la celalalt topic (din cate tin minte era cel despre traducere) eu ma gandesc asa: daca nu stii ceva, nu te bagi...iar majoritatea celor care au postat traduceri la acel topic au dat un copy&paste in google; de asta am utiliat cuvantul "ignoranti" (desi poate e prea dur, dar adevarul nu e niciodata soft).

Cat despre fraza asta "Sa fi plecat din cauza ca te consideri superioara sau din cauza jignirilor aruncate cu atata usurinta?" as dori sa iti spun ca nu are nici o legatura cu viata mea personala, sunt doar niste cuvinte care reprezinta anumite persoane si situatia lor. Nu inseamna ca daca postez un subiect referitor la crime sunt si eu o criminala, nu? Ma gandesc eu asa...


Eu nu am dat copy&paste de pe google,am cautat varianta in engleza si am incercat sa o traduc cat am putut de bine,dar sa ne faci ignoranti(inculti) pentru ca nu stim franceza,e mult prea mult! Am inteles ca nu doresti raspunsuri la acest topic asa ca ma abtin!O zi placuta!
Barbie30
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:38
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-24 11:02:27cata iubire pe topicul asta!! vreau si eu sa fiu "iubit"!


pt tine era melodia
barbie...nu am citit ce a scris domnisoara....doar mi-am amintit de melodie
_oktober_
Postat pe 24 Septembrie 2010 11:42
De la: _oktober_, la data 2010-09-24 11:42:45
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-24 11:02:27cata iubire pe topicul asta!! vreau si eu sa fiu "iubit"!


pt tine era melodia
barbie...nu am citit ce a scris domnisoara....doar mi-am amintit de melodie



eu nu sufar din dragoste ci as vrea si eu sa sufar! sunt curios cum o fi!
fante_de_dorobanti
Postat pe 24 Septembrie 2010 12:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16
Tu ce ai face? 20 De la: Boca 16 Ianuarie 2010 13:25
buna fetelor. 18 De la: nicegirl 5 Aprilie 2013 11:01
Chestionar adresat persoanelor DIVORȚATE 1 De la: kudika_1032737 27 Aprilie 2018 17:07
2 baietii?:-?? 51 De la: Razv 16 Ianuarie 2012 18:32