Setari Cookie-uri

Eu pesti ,el BERBEC :((

Nu mai suntem pe aceeasi lungime de unde..simt ca nu mai pot face fata..am obosit.Suntem foarte opusi..ideea e ca tocmai asta ne-a tinut impreuna 7 ani..dar totodata simt k nu mai am putere sa-l infrunt.Eu sunt in zodia pesti,cu ascendentul in pesti..deci,din cate am inteles,cea mai sensibila dintre sensibili,pun prea mult la suflet,ma leg si interpretez cel mai mic detaliu.Nu prea suntem compatibili ca si zodii,nu?
al3xandra_myk
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:40
Daca nici tu nu poti sa spui asta dupa 7 ani....
Barbie30
Postat pe 25 Septembrie 2010 17:41
si eu am avut o relatie de 2 ani cu un berbec...si sunt capricorn...si tot greu e...sunt foarte dificili ,au un caracter foarte idiot...azi te iubeste si maine e prost....si apoi de la capat.Eu una ca si tine am obosit,dar ei asa sunt..azi da ,maine nu,poimaine iar da ;)
AlexandraB
Postat pe 9 Octombrie 2010 08:52
Berbecul e un semn de foc,pestii sunt semn de apa...foc cu apa....deci??e exact nuca-n perete!Sotul meu e berbec si eu sun sagetator...2 semne de foc...berbecul e foarte dificil si iti trb un caracter puternic sa il tii langa tine si sa ii suporti fitele....dar pestii sunt mai sensibili...no way....
playboy
Postat pe 20 Octombrie 2010 20:13
uf, din pacate si eu am stat aproape 7 ani cu un berbec si mi-am mancat tineretea(tot pesti fiind,exact ca si tine) ...gandeste-te f bn ce vrei de fapt, sa stai si sa ii accepti mofturile, pe care mereu iti promite ca le va elimina, si peste jumatate de ora uita de promisiune, sau ai sa stai sa mai suferi un pic dar vei fi libera....ma regasesc in ceea ce ai scris tu........dupa cv vreme de suferit dupa aceasta relatie, punand punct.....am dat de un sagetator...care ma iubeste, ma respecta si ma apreciaza, lucru pe care berbecii nu il vor face....take care
alexandrastan
Postat pe 21 Octombrie 2010 09:49
daca ai probleme in cuplu,crezi ca sunt din cauza zodiilor din care faceti parte?eu sunt din zodia pesti si ma inteleg foarte bine cu berbecii...admir berbecii,cred ca sunt atat de incapatanati incat obtin absolut tot ce vor!si sunt sensibili...nu suporta sa fie condusi,poate asta sa fie problema voastra?sotul meu e tot peste ca si mine,dar stim sa ne acordam libertate,ne intelegem din priviri,iar sentimental,nu mai vorbesc
xxelena85
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:53
revin...m-am mai gandit putin la problema,hehe...intr-adevar,berbecii sunt dificili,dar,daca esti isteata si puternica si ii acorzi incredere,libertate,poti fi foarte fericita...nu cred ca vrea mai mult
xxelena85
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:58
De la: al3xandra_myk, la data 2010-09-25 17:40:22Nu mai suntem pe aceeasi lungime de unde..simt ca nu mai pot face fata..am obosit.Suntem foarte opusi..ideea e ca tocmai asta ne-a tinut impreuna 7 ani..dar totodata simt k nu mai am putere sa-l infrunt.Eu sunt in zodia pesti,cu ascendentul in pesti..deci,din cate am inteles,cea mai sensibila dintre sensibili,pun prea mult la suflet,ma leg si interpretez cel mai mic detaliu.Nu prea suntem compatibili ca si zodii,nu?


S`o fi intrerupt semnalul...eu stiu?Poate`si revine cand ai sa`ntelegi ca nu de zodie depinde viitorul unei relatii...ci de omul in sine!

Un vot aici,va rog!
http://superfete.cancan.ro/Concurenta-7048/#voted
AdrianaR
Postat pe 21 Octombrie 2010 12:58
nu stiu cat conteaza zodia ......am fost casatorita cu un taur ...viata de cosmar ,acum sant casatorita cu un taur de 12 ani.....viata ca in paradis...eu sant peste ....ce sa mai cred?
jessika_lsd
Postat pe 21 Octombrie 2010 18:57
intradevar, nu tine de zodie cum te intelegi cu partenerul, insa are si asta o influenta. eu sunt pesti si mom sunt cu un sagetator...din cate am inteles....nu sunt compatibili 100%, insa eu sun t super multumita...zi minunata!!!!!!!!!!!!!!!
alexandrastan
Postat pe 22 Octombrie 2010 09:38
Va multumesc k mi-ati raspuns...am incercat sa-i dau si libertate, i-am oferit si incredere, il sustin mereu in ceea ce face, dar niciodata nu accepta criticile sau sfaturile care i se dau, se contrazice f mult,nu lasa de la el, intotdeauna trebuie sa aibe ultimul cuvant..eu sunt altfel, las f mult de la mine, sa nu ne mai certam, sa ne fie mai bine..dar el no wey..n-a inteles niciodata ca prefer o strangere in brate in locul unui cadou..totodata are un suflet bun si se face placut in orice circumstanta, dar n-ar trebuie sa-l iubesc pentru cine e,ci pt cum ma face pe mine sa ma simt pt k de multe ori ma pune pe locul 2...e foarte schimbator..akm ma ia in brate, in urmatoarea secunda daca nu-i convine ceva, se ridica si pleaca, nu se poate calma, tb sa discuti cu el peste 2 zile cand se calmeaza..ceea ce nu mi se pare normal. Bineinteles ca nu tine numai de zodie, este evident ca avem si ceva probleme de cuplu...5 ani din 7, au fost perfecti..ultimii 2 ne-au bulversat total, am fost si o perioada despartiti dar ne-am dat seama k nu puteam sta unul fara celalalt..si tata e berbec,eu ma inteleg f bine k el..dar mama are de suferit :(:(..n-as vrea sa trec si eu prin ce trece ea..sa ajung la 50 de ani si sa nu-mi pot lua sotul in brate, sa nu-l pot saruta, sa ne certam mereu...si fie vb intre noi,ei sunt si putin km afemeiati, le place noutatea, sunt dornici sa exploateze..ceea ce pe mine deja ma depaseste..nu stiu ce sa fac..daca sa continui si sa lupt pt relatia asta pt ca il iubesc si sa sper ca n-am sa ajng ca mama..sau sa inchei acest capitol,mentionez ca am incercat timp de 4 luni si n-am reusit
al3xandra_myk
Postat pe 23 Octombrie 2010 13:11
De la: AlexandraB, la data 2010-10-09 08:52:51si eu am avut o relatie de 2 ani cu un berbec...si sunt capricorn...si tot greu e...sunt foarte dificili ,au un caracter foarte idiot...azi te iubeste si maine e prost....si apoi de la capat.Eu una ca si tine am obosit,dar ei asa sunt..azi da ,maine nu,poimaine iar da ;)


da..sunt in aceeasi situatie ca si tine...si eu sunt capricorn si am avut un berbec langa mine dar pt putin timp...mai mereu ne certam...si era exact cum ai zis tu: intr-o zi ma simteam iubita cum nu am mai fost,iar apoi totul se intorcea pe dos..:(..e o compatibilitate f proasta...
deyutza91
Postat pe 24 Octombrie 2010 11:35
De la: xxelena85, la data 2010-10-21 12:58:13revin...m-am mai gandit putin la problema,hehe...intr-adevar,berbecii sunt dificili,dar,daca esti isteata si puternica si ii acorzi incredere,libertate,poti fi foarte fericita...nu cred ca vrea mai mult
asa e...
playboy
Postat pe 24 Octombrie 2010 22:16
Eu sunt berbeaca si cu berbecii ma inteleg f. bine in relatie. Nu ma smotocesc toata ziua de parca as fi pisicut pufos . O singura data am avut o relatie cu un peste, si si acum imi este inca foarte drag. Dar sa nu ne vedem prea des, ca imi vine sa il strang de gat. E dragut ca ma smotoceste cand ma vede si imi aduce flori de camp , si ne face tuturor fetelor prajituri, si s-a nascut pe lumea asta ca sa iubeasca oamenii(femeile in general, indiferent de varsta)… Dar daca nu l-as alerga cand vad cat e de imprastiat si de neserios, si de aiurit. Si cat ii place sa se laúde… Si e un incurca-lume picat din spatiu… Spirit practic zero barat; tare mosmondit - daca eu sunt gata in 10 minute sa fac rucsacul sa plec la munte, el imi e gata in 10 ore, fara exagerare. Dar imi e asa de drag cand imi spune cu cea mai mare convingere ca pot cuceri lumea daca imi pun in cap!
Pana la urma am rupt relativa ca sa evit sa ma spanzur de lustra. Dar tot imi e drag de el cateodata asa, cand nu ma simt sufocata de prezenta sa! Tin la el ca la fratele meu, si asta e ceva pentru o berbecuta.
P.S. Ultima data cand a facut tort de ciocolata mi-a lasat bucataria ca dupa al doilea razboi mondial si mi-a insultat si noul meu robot de bucatarie nemtesc cu acumulatori incorporati Acum ce era sa ii fac, sa il pup sau sa il bat??? Am considerat ca sentimentale se anuleaza reciproc si l-am lasat sa traiasca… de data asta…

Am vrut sa va arat si cateva lucruri care pe mine sincer m-au enervat teribil si din cauza acestor mici amanunte nu as putea vreodata sa am o relative foarte lunga cu acest pestiuc. Deci pana la urma mai conteaza si caracteristicile generale ale cuiva si degeaba incerci sa il/o schimbi, nu merge. Zicem asta e si mergem mai departe.
oana1111
Postat pe 2 Decembrie 2010 17:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeie PESTI + barbat BERBEC 11 De la: MaraDonna 2 Octombrie 2009 22:22
cf loome?? 8 De la: l_diana_c 27 Mai 2009 19:48
femeia PESTI... 108 De la: annienne 25 Octombrie 2011 23:57
incurcaturi zilnice... 6 De la: gratuit89 24 Februarie 2011 13:31
Femeia Taur si barbatul Capricorn !!! 6 De la: shorty_deea 20 Noiembrie 2009 10:08