Setari Cookie-uri

femeia taur si barbatul varsator...sanse vreodata?

Buna,
Eu taur ..el varsator sunt sanse ptr o relatie durabila ? Cine stie sa isi dea cu parerea . Multumesc
Daily_love
Postat pe 26 Septembrie 2010 10:28
eu taur, ea varsator......credeam ca nu conteaza prea mult , ca putem trece peste orice daca suntem maturi....toti spun ca zodiile astea 2 nu se prind...dar fiecare e diferit si unik in felul lui..asa ca who knows?
goldenhands
Postat pe 29 Septembrie 2010 13:12
cred ca incep sa cred ca si eu sunt in aceiasi situatie....aman2 suntem ambitiosi si orgoliosi, de aceea intervin discutii cine stie...las pe mana destinului ..ms de raspuns
Daily_love
Postat pe 29 Septembrie 2010 19:07
din experienta, iti spun ca un taur si un varsator nu se vor intelege bine niciodata...cu toate ca uneori tinzi sa crezi contrariul..si eu m-am lasat pe "mana destinului" si acum regret aceasta decizie ;))
ElenaSilviaOprea
Postat pe 1 Octombrie 2010 14:31
vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta
charlotte_sucks
Postat pe 2 Octombrie 2010 11:49
De la: charlotte_sucks, la data 2010-10-02 11:49:19 vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta



ai glob.........???????????
anastasia_m
Postat pe 2 Octombrie 2010 11:56
De la: anastasia_m, la data 2010-10-02 11:56:01
De la: charlotte_sucks, la data 2010-10-02 11:49:19 vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta



ai glob.........???????????
Calin_
Postat pe 2 Octombrie 2010 11:57
De la: Calin_, la data 2010-10-02 11:57:19
De la: anastasia_m, la data 2010-10-02 11:56:01
De la: charlotte_sucks, la data 2010-10-02 11:49:19 vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta



ai glob.........???????????



Yumyyyyy..........si aici

Calineee..........
anastasia_m
Postat pe 2 Octombrie 2010 12:02
De la: anastasia_m, la data 2010-10-02 12:02:40
De la: Calin_, la data 2010-10-02 11:57:19
De la: anastasia_m, la data 2010-10-02 11:56:01
De la: charlotte_sucks, la data 2010-10-02 11:49:19 vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta



ai glob.........???????????



Yumyyyyy..........si aici

Calineee..........


Peste tot Nasty!
Calin_
Postat pe 2 Octombrie 2010 12:06
Si eu eram reticenta in aceeasta priviinta dar,e al 2-lea partener varsator care imi demonstreaza ca se poate.si aceeasi combinatie am mai gasit-o in randul cercului meu de prieteni si situatiile nu difera foarte mult.importanta pana la urma e comunicarea,intelegerea si respectul,parerea mea.
MadieS
Postat pe 2 Octombrie 2010 14:00
uuuuuuuuf!
femeia taur, doamne ce greu trebuie sa fie sa convietuiesti cu acest tip de femeie.....
ar avea si parti bune ,de pilda tine ft mult la copiii daca are daca nu o intereseaza numai viata ei
chiar daca are un barbat linga ea, si bine inteles ca acesta trebuie sa fie NATARAU ca
altfel nu merge, egoista,minte ft mult, impulsiva chiar rau pot sa spun, daca are un barbat simplu
si prostalau cum au majoritatea tauroaicelor si pe deasupra acesta mai este si victima a societatii
sa fiti siguri ca ea adica VACA alege viata extraconjugala cu un barbat destept istet si care are bani,
tine ft mult la aparentele ei si se inbraca bine daca are cu ce daca nu pune pe barbatas-o sa
se inprumute ,ma opresc aici ,ar fii ft multe de spus despre femeia TAUR ,si ca sa-i raspund cele-i
care a facut topicul , te sfatuiesc sa-ti faci viata impreuna cu el doar daca este MOTOTOL, NATARAU,
SI FT SIMPLU CHIAR SIMPLU RAU DE TOT CA ALTFEL NU AI NICI O SANSA.

BAFTA!
LOPY_71
Postat pe 3 Octombrie 2010 01:09
Primesti 100 $ pentru o simpla inregistrare!!! NU E O GLUMA !!!
Eu m-am inregistrat acum o saptamana si in cateva ore mi-am scos banii de pe card!!! Inregistreaza-te ACUM, promotia e valabila pana pe 8.10.2010
Link-ul aici: http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=carlaT
Daca ai mai multe PC-uri te poti inregistra si pe ele pe numele rudelor deoarece se poate face o singura inregistrare pe un IP.
CarlaT
Postat pe 3 Octombrie 2010 01:30
Asta depinde de voi si doar de voi nu de ce zodie sunteti....fii sincera. ..daca cineva ti-ar spune ca relatia dintre astea 2 semne zodiacale nu merge ai renunta sa incerci?
Nu cred!
traieste -ti relatia ...incearaca sa il cunosti...si o sa vezi daca poate sa dureze sau nu!
ali_cia101
Postat pe 3 Octombrie 2010 10:26
Comunicarea ºi educatia sunt foarte importante intr-o relatie.Indiferent de zodie, femeia are nevoie de tandrete, de bunatate, de blandete si de intelegere. Dar cum femeile isi iau de obicei mascul, nu sot, capul face capul trage.Dar sa stii ca cel mai prost amant este varsatorul. El mai mult abureste decat...fu...teste! Asa ca depinde de cati ani de lectura au cei doi.
addodas
Postat pe 3 Octombrie 2010 13:40
Te-ai ars rau cu o tauroaica ?
Nu zodia conteaza ,fiecare om e unic .
kudika077355
Postat pe 3 Octombrie 2010 16:18
De la: LOPY_71, la data 2010-10-03 01:09:16uuuuuuuuf!
femeia taur, doamne ce greu trebuie sa fie sa convietuiesti cu acest tip de femeie.....
ar avea si parti bune ,de pilda tine ft mult la copiii daca are daca nu o intereseaza numai viata ei
chiar daca are un barbat linga ea, si bine inteles ca acesta trebuie sa fie NATARAU ca
altfel nu merge, egoista,minte ft mult, impulsiva chiar rau pot sa spun, daca are un barbat simplu
si prostalau cum au majoritatea tauroaicelor si pe deasupra acesta mai este si victima a societatii
sa fiti siguri ca ea adica VACA alege viata extraconjugala cu un barbat destept istet si care are bani,
tine ft mult la aparentele ei si se inbraca bine daca are cu ce daca nu pune pe barbatas-o sa
se inprumute ,ma opresc aici ,ar fii ft multe de spus despre femeia TAUR ,si ca sa-i raspund cele-i
care a facut topicul , te sfatuiesc sa-ti faci viata impreuna cu el doar daca este MOTOTOL, NATARAU,
SI FT SIMPLU CHIAR SIMPLU RAU DE TOT CA ALTFEL NU AI NICI O SANSA.

BAFTA!


inainte de a-ti vizita profilul am fost 100% sigura ca esti un barbat 'ranit' ... sunt taur, cunosc multe tauroiace si nu corespund descrierii tale ... depinde tu cum te porti ... taurul tace, tace.. inghite cat inghite, dar si cand ii iasa fumul pe nari, nu fii prea optimist in a avea un viitor linistit ..

IN CEEA CE PRIVESTE TOPICUL, sunt cu un barbat varsator de 10 luni, si nu ne-am certat niciodata, e ff calm, bland, si sincer eu il domin .. Acum depinde de temperamentul varsatorului, seful meu e varsator de asemenea si nu este saptamana cand sa nu ne certam rau
eu88
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:37
Mare tampenie asta cu zodiile - nu va mai judecati partenerul ca face sau nu face ceva pentru ca e nu stiu ce zodie. Ca si cum asta ar fi o scuza.
Daca relatia merge - ce importanta au zodiile? Sau invers?
Parintii mei sunt exact aceleasi zodii cu mine si sotul meu. Ei nu s-au inteles niciodata - si au avut o relatie f tensionata. Iar eu ma inteleg foarte bine cu sotul meu. Eu nu seman cu mama care e aceeasi zodie cu mine cum nici sotul nu seamana cu tatal meu cu care e in aceeasi zodie.
I_m_nuts2011
Postat pe 4 Octombrie 2010 09:45
Multumesc de sfaturi aveti dreptate ca nu prea conteaza zodiile , insa am avut o relatie cu un varsator, durabila chiar :0 5 ani:-"...dar erau certuri mereu..pana am cedat..acum sunt la al 2-lea varsator si deocamdata ne intelegem superb sper sa ramanem asha :)...si Lopy nu cred k toate femeile taur sunt asha..adica eu una nu sunt..imi plac barbatii puternici nu slabi si "tantalai"..desi recunosc nu imi pare rau knd mi se indeplinesc dorintele;;)...
Daily_love
Postat pe 4 Octombrie 2010 15:44
De la: anastasia_m, la data 2010-10-02 11:56:01
De la: charlotte_sucks, la data 2010-10-02 11:49:19 vad o relatie lunga in care comunicarea are cel mai important rol...cunosc un caz de genul acesta si cei doi se inteleg foarte bine si se iubesc...oricum, bafta



ai glob.........???????????

da, am glob si ghici ce imi zice de tine? o sa fiu fata finutza si o sa folesesc un eufemism la caracterizarea pe care tocmai a facut-o globul meu: "esti degeaba" pe-aici la fel ca restul care vor sa para simpatice si posteaza in genul tau
charlotte_sucks
Postat pe 4 Octombrie 2010 20:56
Draga mea e prea putin sa stii doar zodia! Daca nu vrei sa te urci pe Everest si ""sa-ti dai drumul in cap"Intro relatie sau mai rau casnicie---caznicie..trebuie sa afli mult mai multe date. Cel mai indicat este sa-ti faci in primul rand o astrograma la un profesionist,sa vezi ce ascendent ai....sa incepi sa cunosti cine esti tu si ce vrei in viata...asta se afla citind "Nodul nord" sau "Sensul vietii"....apoi pentru partener!Toate astea te pot scuti de multe lacrimi,pentru ca zodia conteaza putin dupa 30 de ani si mai mult isi spune cuvantul zodia de ascendent,zodia de nastere ramane doar ca si caracteristica generala...... de aia nu seamana doi tauri, doi lei etc--.....Ani multi am zis ca astrologia e un moft de cucoane care se plictisesc si ca nu am facut 20 de ani de scoala sa cred in prostii......acum iti zic ca e matematica pura si statistica....mai vb!
kudika227376
Postat pe 5 Octombrie 2010 00:03
da m-am ars vreun an si jumatate,dar nu asta e problema,eu sunt barbat
si cind spui barbat cred ca suna altfel in comparatie cu o femeie,
eu am gresit ca am avut incredere in ea s-au poate trebuia sa fug atunci cind mi-a cerut s-a divortam
,asta e am avut trei femei taur in viata mea , poate am exagerat putin insa mint totusi prea mult
foarte mult de fapt nu sunt sincere si de aici pleaca totul,ultima a fost cea mai rea si s-a intimplat chiar la asta sa pun suflet,nu mai conteaza cea fost a fost si cu asta basta l-am lasat de mult pe dumnezeu sa o judece
cit despre faptul ca sa nu fiu optimist cu viitorul meu cred ca te inseli amarnic , am familie am fetita
pe care o iubesc la nebunie si atit restul este frectie la picior, daca m-am ars cu o tauroaica ?
nu pot sa spun asta doar ca era aproape si faceam sex la discretie si nu m-ai trebuia sa plec eu
m-ai departe afost bine afost placut viata merge inainte de fapt eu i-am tras-o iei nu i-a mie .
LOPY_71
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:18
De la: eu88, la data 2010-10-04 09:37:15
De la: LOPY_71, la data 2010-10-03 01:09:16uuuuuuuuf!
femeia taur, doamne ce greu trebuie sa fie sa convietuiesti cu acest tip de femeie.....
ar avea si parti bune ,de pilda tine ft mult la copiii daca are daca nu o intereseaza numai viata ei
chiar daca are un barbat linga ea, si bine inteles ca acesta trebuie sa fie NATARAU ca
altfel nu merge, egoista,minte ft mult, impulsiva chiar rau pot sa spun, daca are un barbat simplu
si prostalau cum au majoritatea tauroaicelor si pe deasupra acesta mai este si victima a societatii
sa fiti siguri ca ea adica VACA alege viata extraconjugala cu un barbat destept istet si care are bani,
tine ft mult la aparentele ei si se inbraca bine daca are cu ce daca nu pune pe barbatas-o sa
se inprumute ,ma opresc aici ,ar fii ft multe de spus despre femeia TAUR ,si ca sa-i raspund cele-i
care a facut topicul , te sfatuiesc sa-ti faci viata impreuna cu el doar daca este MOTOTOL, NATARAU,
SI FT SIMPLU CHIAR SIMPLU RAU DE TOT CA ALTFEL NU AI NICI O SANSA.

BAFTA!


inainte de a-ti vizita profilul am fost 100% sigura ca esti un barbat 'ranit' ... sunt taur, cunosc multe tauroiace si nu corespund descrierii tale ... depinde tu cum te porti ... taurul tace, tace.. inghite cat inghite, dar si cand ii iasa fumul pe nari, nu fii prea optimist in a avea un viitor linistit ..

IN CEEA CE PRIVESTE TOPICUL, sunt cu un barbat varsator de 10 luni, si nu ne-am certat niciodata, e ff calm, bland, si sincer eu il domin .. Acum depinde de temperamentul varsatorului, seful meu e varsator de asemenea si nu este saptamana cand sa nu ne certam rau
LOPY_71
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:27
De la: eu88, la data 2010-10-04 09:37:15
De la: LOPY_71, la data 2010-10-03 01:09:16uuuuuuuuf!
femeia taur, doamne ce greu trebuie sa fie sa convietuiesti cu acest tip de femeie.....
ar avea si parti bune ,de pilda tine ft mult la copiii daca are daca nu o intereseaza numai viata ei
chiar daca are un barbat linga ea, si bine inteles ca acesta trebuie sa fie NATARAU ca
altfel nu merge, egoista,minte ft mult, impulsiva chiar rau pot sa spun, daca are un barbat simplu
si prostalau cum au majoritatea tauroaicelor si pe deasupra acesta mai este si victima a societatii
sa fiti siguri ca ea adica VACA alege viata extraconjugala cu un barbat destept istet si care are bani,
tine ft mult la aparentele ei si se inbraca bine daca are cu ce daca nu pune pe barbatas-o sa
se inprumute ,ma opresc aici ,ar fii ft multe de spus despre femeia TAUR ,si ca sa-i raspund cele-i
care a facut topicul , te sfatuiesc sa-ti faci viata impreuna cu el doar daca este MOTOTOL, NATARAU,
SI FT SIMPLU CHIAR SIMPLU RAU DE TOT CA ALTFEL NU AI NICI O SANSA.

BAFTA!


inainte de a-ti vizita profilul am fost 100% sigura ca esti un barbat 'ranit' ... sunt taur, cunosc multe tauroiace si nu corespund descrierii tale ... depinde tu cum te porti ... taurul tace, tace.. inghite cat inghite, dar si cand ii iasa fumul pe nari, nu fii prea optimist in a avea un viitor linistit ..

IN CEEA CE PRIVESTE TOPICUL, sunt cu un barbat varsator de 10 luni, si nu ne-am certat niciodata, e ff calm, bland, si sincer eu il domin .. Acum depinde de temperamentul varsatorului, seful meu e varsator de asemenea si nu este saptamana cand sa nu ne certam rau


tace tace tace pe dracu sunteti asa de proaste de gura si mintiti ft mult de nici voi nu credeti ce spuneti
femei cu orgoliu exagerat si care o intereseaza doar persoana proprie adica da-ti dovada de un egoism
greu de inteles cit despre treaba spusa de tine EU88 cu fumul si narile m-ai gindestete ca o luati in freza
pina la urma adica va merge va merge si PAC o luati in freza ca doar ulciorul nu merge de multe ori la apa
si uite asa a patit si fosta mea tauroaica si-a tras-o cu unul si-a tras-o cu altul barbatul barbat cel de acasa bineinteles si am venit eu sa platesc blestemele altora , o spun sincer... am iubit-o profund ,i-am facut placerile de-si eram amanti , am fost sincer cu ea din pacate pentru ea nu pt mine nu-si da seama ce vb
si cu cine, a jicnit ft mult si atunci eu ce era sa fac ? sa ma uit la ea cit de proasta e..... nu n-am putut sa fac asta pt ca sunt barbat bine inteles ca i-am raspuns cu aceeasi moneda si sincer sa fiu a iesit rau pt ea nu pt mine deci ai grija stimata EU88, ca barbatii sunt barbati gradina lui dumnezeu este mare si am de unde alege important pe timpurile astea sunt numai banii si atit cit despre voi acestea care spuneti ca nu va intereseaza banii am o vorba:
VEDETI CA MUTU NU MAI JOACA LA FIORENTINA C-A SA VA CREADA
LOPY_71
Postat pe 5 Octombrie 2010 02:42
nu e nevoie sa apara discutii aprinse intre voi de la niste simple pareri sau intamplari din viata fiecaruia....depinde doar de oamenii pe care ai avut ocazia sa ii cunosti si sa stai langa ei..akm k au fost perioade fericite in preajma lor sau mai putin nefericite ,nu trebuie sa facem din asta o drama ci sa ne continuam drumul nostru . Oamenii sunt diferiti desi fac parte din acelasi semn zodiacal, adevarat exista unele trasaturi ce ii definesc , insa fiecare om are caracterul sau modelat dupa mai . mult sau mai putin respect fata de semenii sai.
O seara buna!
Daily_love
Postat pe 5 Octombrie 2010 19:54
Aha deci asta inseamna ca nu vei mai fii cu nicio femeie taur chiar daca o placi sau tii la ea doar pentru ca e in zodia respectiva?..stupid.
kudika320376
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:00
totul depinde de voi, de amindoi; daca iubirea dintre voi e ... adevarata, totul va fi ... OK; am 12 ani de casnicie cu un varsator si e ... de vis; c-an filme; cu sare cu piper cu miere cu fiere cu tunete si fulgere, cu brize de vis mingiietoare, iar despre dragostea si pasiunea care n-ea legat tin sa-ti spun ca e la fel de putrnica si patimase exact ca-n prima zi. INCEARCA, nu vei pierde nimc, vei cistiga o experienta de viata, sau o noua viata alaturi de o mare/unica iubire; si ... ''ceeace nu te omara te va face mai puternic''.
IsaKRyarta
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:26
ms ptr opinia ta:)) frumos...Dumnezeu sa va ajute ..deocamdata la mine si el e perioada..in care sunt tunete ..sper s treaca :d
Daily_love
Postat pe 11 Octombrie 2010 18:07
daca-ti doresti cu adevarat merge,pe 26 oct. am 26 de ani de casnicie cu un varsator,si sincer as luao de la inceput tot cu el,chiar daca sant si urcusuri si coborasuri.
adammirela
Postat pe 12 Octombrie 2010 09:50
Postat pe: 10 Octombrie 2010, ora 09:00 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
Aha deci asta inseamna ca nu vei mai fii cu nicio femeie taur chiar daca o placi sau tii la ea doar pentru ca e in zodia respectiva?..stupid

nu am spus acest lucru si nici nu m-am ars cu o tauroaica ,am facut doar dragoste si ne-am iubut ft mult
am fost amanti si nimic m-ai mult ,insa exista un insa
nu poti jicnii, balacarii ,blestema, de minciuna nu m-ai vorbesc pe cineva caruia ii spui c-al iubesti
si de ce? doar pentru ca n-a iesit c-a ea adica eu s-a divortez si ea la fel si s-a raminem inpreuna
desi eu nu i-am promis acest lucru , in alta ordine de idei daca nu aveam familie sincer ramaneam cu
ea suta la suta chiar si cu fetita ei cu tot la care tineam ft mult.....
LOPY_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 23:04
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 23:04:15Postat pe: 10 Octombrie 2010, ora 09:00 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde
Aha deci asta inseamna ca nu vei mai fii cu nicio femeie taur chiar daca o placi sau tii la ea doar pentru ca e in zodia respectiva?..stupid

nu am spus acest lucru si nici nu m-am ars cu o tauroaica ,am facut doar dragoste si ne-am iubut ft mult
am fost amanti si nimic m-ai mult ,insa exista un insa
nu poti jicnii, balacarii ,blestema, de minciuna nu m-ai vorbesc pe cineva caruia ii spui c-al iubesti
si de ce? doar pentru ca n-a iesit c-a ea adica eu s-a divortez si ea la fel si s-a raminem inpreuna
desi eu nu i-am promis acest lucru , in alta ordine de idei daca nu aveam familie sincer ramaneam cu
ea suta la suta chiar si cu fetita ei cu tot la care tineam ft mult.....


offf...te-a tradat o tauroaica! Asa si? Daca nu stiai una dintre caracteristicele de baza ale taurului este fidelitatea, stabilitatea. Tauriilor nu le place schimbarea...sunt genul de oameni daca nu dau pasarea din mana pe cioara de pe gard. Tu ai gasit o femeie parsiva. dar nu inseamna ca toate femeile nascute in zodia asta sunt asa. Eu sunt taur...si DA recunosc: sunt rea de gura, uneori (nu mereu) impulsiva, egoista, dar nu la modul sa ii afecteze pe cei din jur ci imi place sa am momentele mele de singuratate cand vreau sa imi fac toate poftele fara sa impart (daca poti numi asta egoism)...un pic posesiva.
Dar nu mint...nu am mintit niciodata in relatiile pe care le-am avut (bine...recunosc...preferam sa ascund cat cheltuiesc pe haine :P), nu am inselat niciodata. In plus crede-ma ca stiu multe femei in zodia taurului dar nici una care sa isi fi inselat barbatul. Noi mai degraba suntem de partea cealalta a baricadei.
Asadar, taurii au defecte dar caracterul infidel si mincuina patogena nu sunt printre ele.
ploidevise
Postat pe 13 Octombrie 2010 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Berbecutza...el Sagetator 6 De la: 592777 7 Iulie 2009 19:42
poze si informati despre egiptul antic va rog 8 De la: dakar_dakina 23 Iunie 2009 11:59
eu fecioara...el leu... 1 De la: brun3tzika18 19 Iulie 2009 14:51
Eu Varsator, el Capricorn !! 2 De la: jusm 20 Noiembrie 2010 18:00
Compatibilitate 2 De la: getax 27 Iulie 2009 16:13