Setari Cookie-uri

POATE CINEVA SA INTELEAGA?

De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?
kudika047373
Postat pe 26 Septembrie 2010 23:26
Urmeaza sa te casatoresti fiind insarcinata cu ex si fara ca el sa stie?
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 23:30
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 23:30:52Urmeaza sa te casatoresti fiind insarcinata cu ex si fara ca el sa stie?


pai cred ca mai poate sa tina copilul vreo 16 ani,iese direct major si scapa de probleme
Barbiiii,s-a despartit de 2 ani de fostul iubit
mitura
Postat pe 26 Septembrie 2010 23:34
De la: mitura, la data 2010-09-26 23:34:08
De la: Barbie30, la data 2010-09-26 23:30:52Urmeaza sa te casatoresti fiind insarcinata cu ex si fara ca el sa stie?


pai cred ca mai poate sa tina copilul vreo 16 ani,iese direct major si scapa de probleme
Barbiiii,s-a despartit de 2 ani de fostul iubit



ups asta mi-a scapat! Da tipa nu a zis ce s-a intamplat cu copilul....
Barbie30
Postat pe 26 Septembrie 2010 23:38
acel copil din pakte nu sa nascut...insa nici el nu a aflat pana n prezent
kudika047373
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:51
Eu n-am reusit sa citesc ce-a scris, sincer. Limbajul asta de messenger sa mor io nu-l inteleg deloc
_Cryssa_
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:53
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:53:38Eu n-am reusit sa citesc ce-a scris, sincer. Limbajul asta de messenger sa mor io nu-l inteleg deloc


stai linistita titlul spune clar:POATE CINEVA SA INTELEAGA?
fante_de_dorobanti
Postat pe 28 Septembrie 2010 12:57
De la: kudika047373, la data 2010-09-26 23:26:00De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?
Poate te-a placut mult si acum vrea s ramane-ti prietene.Dar fostul are prietena acum?
Valy90
Postat pe 28 Septembrie 2010 13:00
nu eu nu pot intelege...!
tavi85
Postat pe 28 Septembrie 2010 13:14
nu,nu are pe nimeni
kudika047373
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:12
De la: kudika047373, la data 2010-09-28 16:12:46nu,nu are pe nimeni
Dak el nu are pe nimeni,nu te-ai gandit k mama lui vrea s va ,,impace"? poate e pusa d el.
Valy90
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:25
Nici eu nu inteleg, dar nu ma dua batuta.
Fac rezumatul pe scurt, trecand peste dulcegarii. So, ai avut o relatie, v-ati despartit. Vrei sa-ti refaci viata la modul serios (casatorindu-te), dar te trezesti cu o femeie care DOAR intamplator e mama fostului.
Da si? Care e problema?
Banuiesc ca te casatoresti cu un barbat din dragoste. SAU NU????? Ca de aici pleaca totul, fata draga. Restul e doar un du-te vino, tipic femeilor care isi inchipuie ca sarind in patul unuia, uita pe celalalt. Sau nu despre asta e vorba la tine?
Revenind, cine naiba e femeia aia de ti-a aparut in cale? Sa nu-mi zici ca e mama fostului, asta pentru mine nu inseamna nimic.
rashela
Postat pe 28 Septembrie 2010 16:25
Nu cred,din moment c noi 2 nu am mai vb de 8 luni .Fiekre si a vazut d viatza lui
kudika047373
Postat pe 30 Septembrie 2010 09:10
De la: kudika047373, la data 2010-09-30 09:10:11Nu cred,din moment c noi 2 nu am mai vb de 8 luni .Fiekre si a vazut d viatza lui


Daca nu mai exista nici o urma de speranta in sufletul tau nu tineai legatura cu ea.Poate ca inca nu ai reusit sa treci peste,poate inca mai speri sa va impacati...Daca te viziteaza ea,asta nu inseamna ca el te vrea inapoi,poate ea te-a placut si spera si ea intr-o impacare.E o mare greseala sa accepti cererea in casatorie si tu sa mai suspini dupa ex.Hotaraste-te ce vrei, doar asa o sa stii ce ai de facut mai departe.
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 09:26
La 2 luni dupa c ne-am despartit am ajuns in spital din kuza k nu mankm si de dormit mai rar.Abia dupa aceasta intamplare imi dadusem seama k abandonasem orice activitate din kuza k nu vedeam viatza fara el.Din ziua in kre am iesit din spital mi am gasit diferite ocupatii k sa mi tin mintea ocupata,insa a fost km greu...doarece pana si amici ii aveam comuni, si mai mereu auzeam d el.Asa k dupa aceaste intamplarii nu ma pot intoarce la el...mai ales k am fost nevoita s avortez din kuza lui.nu neg.ink il mai iubesc dar nu l pot ierta
kudika047373
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:12
Asa si? De ce nu treci peste? Viitorul tau sotior stie ca tu suspini dupa fostul? Scuza-mi duritatea da sa mor yo de va inteleg,ramaneti asa ancorate in trecut....unora nu le trece toata viata
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:17
De ce nu vorbiti deschis, pe cuvant daca va inteleg.
kudika195501
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:21
De la: kudika195501, la data 2010-10-01 00:21:54De ce nu vorbiti deschis, pe cuvant daca va inteleg.


Cu cine, cu sotul? Pai tu vrei sa ii umfle ochii inainte de nunta?
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:23
D-apoi ce nunta-i aia daca suspina dupa fostul...e ceva fals in tot, nu crezi?
kudika195501
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:27
no hai ca va las...maine am treaba multa nb
kudika195501
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:30
De la: kudika047373, la data 2010-10-01 00:12:37La 2 luni dupa c ne-am despartit am ajuns in spital din kuza k nu mankm si de dormit mai rar.Abia dupa aceasta intamplare imi dadusem seama k abandonasem orice activitate din kuza k nu vedeam viatza fara el.Din ziua in kre am iesit din spital mi am gasit diferite ocupatii k sa mi tin mintea ocupata,insa a fost km greu...doarece pana si amici ii aveam comuni, si mai mereu auzeam d el.Asa k dupa aceaste intamplarii nu ma pot intoarce la el...mai ales k am fost nevoita s avortez din kuza lui.nu neg.ink il mai iubesc dar nu l pot ierta


Lamureste-ma, tu acum de fapt ce vrei?
Sa te impaci cu mama lui, cu tine, sa te mariti cu altul?!
Esti intr-o ceata toatala..........zic eu.
Ba ne zici de-o baba care te viziteaza......pai te viziteaza dar femeia aia ( adica mama lui) de ce vine la tine, ce vrea? ca doar nu sunteti prietene.
In ceea ce postezi, nu vad sa scrii nici de fostul, cum ca te-ar vrea, nici de actualul.
stem_29
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:30
De la: kudika195501, la data 2010-10-01 00:27:32D-apoi ce nunta-i aia daca suspina dupa fostul...e ceva fals in tot, nu crezi?


Asta incercam sa spun si eu mai sus!Cica nu mai vrea sa se impace cu el,dar ala nici macar nu i-a cerut asta.Ca a vizitat-o mama lui...wtf nu inseamna ca el vrea sa se impace cu ea,dar ea mai spera.....Eu stiu asa...te desparti...bunn..stai si analizezi, il mai vrei ...nu il mai vrei,te mai vrea...nu te mai vrea,se mai poate face ceva?Daca da atunci faci,daca nu lasa soro trecutul acolo unde ii este locul
Barbie30
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:33
Ea tanjeste sa se impace cu fostul,nu de alta dar cu el are o groaza de trairi...etc...o leaga mai multe de ex decat de actualul...
O doare si are draci cand se gandeste ca a ajuns sa avorteze pt ca idiotu ala de ex nu stia pe ce lume traieste...si cu toate astea pariez ca ar vrea sa`i confirmam ca intradevar mai bine se impaca cu el...pt ca pe actualul si`asa nu`l iubeste...si punand toate astea in balanta,ii cam da cu virgula...
Mnah...vezi sa nu ramai singura pana la urma pt ca la randul tau habar n`ai ce vrei!
Eu cre`ca ai omis sa ne povestesti ceva aici...Nush de ce am impresia ca lipsesc episoade
AdrianaR
Postat pe 1 Octombrie 2010 00:47
Simplu,femeia asta isi cunoaste odrasla si incearca sa va impace ,te mai vede si pe tine ca-i dai apa la moare de cate ori te suna ,ea crede in mintea ei ca tu faci o prostie sa te casatoresti cu cel cu care esti in prezent fara sa-i acorzi odraslei o sansa . Asa simte ea ca voi va mai iubiti.Dar si tu esti sireata nu spui mai nimic clar ,de ex:cat timp ai fost impreuna cu odrasla,daca au fost planuri de viitor...s.a.m.d postezi aici cateva vorbe aruncate in vant si alea deabea le-am inteles,ca si cum te crezi la ghicit in carti sau cafea. Daca nu-l mai vrei spune-i femei asta si las-o sa doarma linistita,nu o lasa sa-si faca sperante.Daca ai avut sange rece in vene cand ai facut avort si nu te-ai sfatuit cu nimeni,da-i in continuare cu sange rece,lasa-ti trecutul,las-o pe femeie in pace,sau invers spune-i sa te lase in pace si gata.Sper ca asta e raspunsul pe care il cauti....daca nu inseamna ca ai gresit site-ul ,aici nu se ghiceste viitorul!
mihaela255
Postat pe 5 Octombrie 2010 13:14
Eu cred ca nu esti suficient de matura sa iei o decizie.De ce iti e asa de greu sa o intrebi pe doamna respectiva ce vrea de la tine?? vorbeste cu fostul partener si vezi ce ganduri are (poate nici macar nu ii interesat de relatia ta)..ai grija sa nu ramai si fara actualul tau iubit (ma gandesc ca el habar nu are ce e in capul tau )..oricum nu e corect ceea ce faci..daca nu il iubesti si pe langa asta ai acceptat sa te casatoresti cu el,iar acum te gandesti la fostul... nu stiu ce sa mai spun..
Creata24
Postat pe 5 Octombrie 2010 15:08
De la: AdrianaR, la data 2010-10-01 00:47:25Ea tanjeste sa se impace cu fostul,nu de alta dar cu el are o groaza de trairi...etc...o leaga mai multe de ex decat de actualul...
O doare si are draci cand se gandeste ca a ajuns sa avorteze pt ca idiotu ala de ex nu stia pe ce lume traieste...si cu toate astea pariez ca ar vrea sa`i confirmam ca intradevar mai bine se impaca cu el...pt ca pe actualul si`asa nu`l iubeste...si punand toate astea in balanta,ii cam da cu virgula...
Mnah...vezi sa nu ramai singura pana la urma pt ca la randul tau habar n`ai ce vrei!
Eu cre`ca ai omis sa ne povestesti ceva aici...Nush de ce am impresia ca lipsesc episoade



Mda. la fel cred si eu, ca fata a omis cateva episoade, si nu fara intentie...
anissya
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:17
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-28 12:57:36
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:53:38Eu n-am reusit sa citesc ce-a scris, sincer. Limbajul asta de messenger sa mor io nu-l inteleg deloc


stai linistita titlul spune clar:POATE CINEVA SA INTELEAGA?

yupz_
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:23
pot si eu (sa " inteleg" )!Tu ai uitat prin ce-ai trecut -ca doar nu vrei sa te-mpaci cu unu' de te-a bagat in spital,mai vrei o data?!Ce-ti veni?
El ti-a dat papucii fara un motiv serios - ai fi auzit in 2 ani dac-a s-a bagat in ceva naspa sau daca e bolnav incurabil.Da' zici ca mai traieste,n-are copii sub 2 ani,asa ca nu tine.
Ma-sa n-a-nteles nimic din ce-ati facut voi acolo si-ncearca sa se lamureasca.Deci nici ei nu i-a spus ce si cum,incearca sa afle de la tine.O mai fi si pensionara cu rau de stat-cuminte-n-banca-ei.Presupunem ca se plictiseste si vrea sa-si insoare blegu'.Ca doar nu ti-o face farmece!
Singurul care nu se-ncadreaza-n poveste e actualu'-viitor sot.Fa-i un serviciu si nu-l baga in gramada asta,uita-te si tu cum arata.
nicossia
Postat pe 5 Octombrie 2010 16:43
Se intampla uneori ca nu poti sa uiti, dar nici sa ierti asa ca ramai ancorata in trecut fara sa vezi prezentul si poate omul minunat pe care il ai langa tine. Daca nu te detasezi ai sa pierzi mult si trebuie sa rupi cumva cercul vicios. Nu cred ca povestea asta se va rezolva de la sine. Poate tu astepti sa iti spuna mama lui ceva, si poate ea asteapta sa spui tu ceva. De ce stai si te strofoci si nici macar nu stii daca el vrea sa se intoarca a tine? Stii doar ca mama lui ar vrea ca voi sa va impacati.
Cred ca daca ai putea sa il ierti, ai putea sa si uiti. Asa ca poate ar trebui sa stai de vorba cu el. Spune-i ca vrei sa incepi sa privesti in viitor, dar nu poti pana nu intelegi cum cineva care iubeste poate sa raneasca atat mai ales cand e iubit inapoi. Daca afli, poate imi spui si mie ca nici eu nu inteleg. Dar pe tine te inteleg, pentru ca nici eu nu pot sa uit sau sa iert dar incerc cat de tare pot.
Mai stiu ca atunci cand cineva se desparte cu motive din astea care suna bine, e ceva mult mai simplu la mijloc. Ori e vorba de o alta femeie, chiar daca tu nu stii de ea ori nu s-a simtit gata de ceva serios. Asta nu inseamna ca nu te-a iubit. Probabil ca da, dar iubirea are si ea limitele ei asa cum constati si singura.
Viata asta e prea scurta si plina de necazuri ca sa ne-o mai amaram si singuri. Eu in locul tau, m-as duce la cel care ma iubeste atat de mult si vrea sa fie viitorul meu sot si i-as spune cat sunt de norocoasa ca am gasit un om adevarat ( nu ca cel pentru care plangi).
Amalia23
Postat pe 5 Octombrie 2010 22:35
Sa l uitzi, e normal, doar a trecut atata timp, nu mama reface legatura, daca asa a considerat el ca nu te merita , stie el ceva...nu crezi?bine ca a fost corect.
Bafta!
daly42
Postat pe 6 Octombrie 2010 10:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
S-a descoperit secretul cresterii in inaltime. 68 De la: Bejan_Alin_1 27 Ianuarie 2012 08:55
liposuctie virtuala cu Ultralipo!! 8 De la: kudika074983 15 Octombrie 2009 20:32
bijuterii fantezie 2 De la: kudika174830 21 Mai 2010 01:12
ma iubeste sau e doar o maimutza libidinoasa? 29 De la: lolitalola 19 August 2009 00:13
Ca sa poti practica meseria dorita, trebuie sa-ti cumperi postul? 25 De la: liliana2005 25 Iulie 2009 23:42