Setari Cookie-uri

POATE CINEVA SA INTELEAGA?

Dar tu de ce esti asa sigura ca nu o merita?
Mereu dati vina pe barbati...dar consecintele unor fapte pe care le`ati facut dintr`un motiv sau altu,nu le mai luati in calcul!
Mereu barbatu`i vinovatul si femeia victima.Mereu femeia este cea ranita iar barbatul este cel care raneste...dar nu va ganditi niciodata ca fiecare om e unic si a beneficiat de o anumita crestere,de o anumita educatie,a avut parte de bune sau rele in viata...etc!
Indiferent cat de mult iubesti si cat suferi,ai dreptul sa renunti la o relatie atunci cand tu consideri ca aceasta nu mai merge.Motive pot fii cu carul,la fel si motive pt care poate nu doresti sa argumentezi decizia ta cu sinceritate!
Toti incercam sa ne protejam uneori,dar la asta nu va ganditi...doar cautati vinovati!
P.S. bagati la cap ca intotdeauna "detaliile fac diferenta" (asta pt cine vede mai departe de obloane)

.........................................................................................................................................

EU SUNT UN EL MADAM NU O EA SI CRED CA IN CAZUL EI EL ADICA INCULPATUL ARE O MARE VINA
ASTA CRED EU NU TREBUIE SA IEI FOC ASA CA TE ARZI SI FACI BUBA
IAR CELALALT ADICA KUDIKA 195501, numarul asta l-am vazut intr-un film cu NAZISTI
aaaaaa da cred ca esti un supravietuitor de la Buchenwald
LOPY_71
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:10
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 01:04:19CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............



adik ce vrei tu sa scrii aici?!...acum iti trag o urecheala de la mama natura venita.....rusine tine....
capul in jos si genunchii pe porumbi....acum.........sa nu dea sfantul sa nu ma asculti ca te bantui......ru..siii...niiii.caaaaaaa
Celia_29
Postat pe 13 Octombrie 2010 23:22
De la: LOPY_71, la data 2010-10-13 23:10:20Dar tu de ce esti asa sigura ca nu o merita?
Mereu dati vina pe barbati...dar consecintele unor fapte pe care le`ati facut dintr`un motiv sau altu,nu le mai luati in calcul!
Mereu barbatu`i vinovatul si femeia victima.Mereu femeia este cea ranita iar barbatul este cel care raneste...dar nu va ganditi niciodata ca fiecare om e unic si a beneficiat de o anumita crestere,de o anumita educatie,a avut parte de bune sau rele in viata...etc!
Indiferent cat de mult iubesti si cat suferi,ai dreptul sa renunti la o relatie atunci cand tu consideri ca aceasta nu mai merge.Motive pot fii cu carul,la fel si motive pt care poate nu doresti sa argumentezi decizia ta cu sinceritate!
Toti incercam sa ne protejam uneori,dar la asta nu va ganditi...doar cautati vinovati!
P.S. bagati la cap ca intotdeauna "detaliile fac diferenta" (asta pt cine vede mai departe de obloane)

.........................................................................................................................................

EU SUNT UN EL MADAM NU O EA SI CRED CA IN CAZUL EI EL ADICA INCULPATUL ARE O MARE VINA
ASTA CRED EU NU TREBUIE SA IEI FOC ASA CA TE ARZI SI FACI BUBA
IAR CELALALT ADICA KUDIKA 195501, numarul asta l-am vazut intr-un film cu NAZISTI
aaaaaa da cred ca esti un supravietuitor de la Buchenwald

Hah...si eu care credeam ca doar femeile o luara razna cu zodiile...Scuza`ma...pt mine tot o femeie esti,data viitoare ai putea fii ceva mai convingator!
AdrianaR
Postat pe 14 Octombrie 2010 13:22
Ciudata povestea ta....meriti ceva mai bun...el nu era suficient de bun..hmm.....ce sa-ti spun.....marita-te si uita-l definitiv pe celalalt.....e mai bine pentru tine ....trebuie sa te impaci cu ideea.....pe noul tau drum nu e loc pentru celalalt,daca-i tot faci loc in mintea ta inseamna ca tu inca astepti niste raspunsuri de la el...de ce ?simplu....in momentul cind el a hotarit sa va despartiti tu nu concepeai un final asa de dureros,tu inca mai tii la el....
kudika227120
Postat pe 14 Octombrie 2010 20:35
am un baietel de 9 ani si sunt despartita de tatal lui de 8 ani si jumatate. de doi ani sunt cu cineva si anul trecut ne am casatorit si nu stiu cum sa procedez sa trec baiatu pe numele sotului.cine ma poate ajuta macar cu un sfat
kudika165425
Postat pe 21 Octombrie 2010 15:44
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-28 12:57:36
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:53:38Eu n-am reusit sa citesc ce-a scris, sincer. Limbajul asta de messenger sa mor io nu-l inteleg deloc


stai linistita titlul spune clar:POATE CINEVA SA INTELEAGA?


asta chiar asa e =)))
o iota nu am inteles din ce a vrut sa spuna domnisoara cu probleme .. asa ca ..
twixii_hug
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:20
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 13:22:36
De la: LOPY_71, la data 2010-10-13 23:10:20Dar tu de ce esti asa sigura ca nu o merita?
Mereu dati vina pe barbati...dar consecintele unor fapte pe care le`ati facut dintr`un motiv sau altu,nu le mai luati in calcul!
Mereu barbatu`i vinovatul si femeia victima.Mereu femeia este cea ranita iar barbatul este cel care raneste...dar nu va ganditi niciodata ca fiecare om e unic si a beneficiat de o anumita crestere,de o anumita educatie,a avut parte de bune sau rele in viata...etc!
Indiferent cat de mult iubesti si cat suferi,ai dreptul sa renunti la o relatie atunci cand tu consideri ca aceasta nu mai merge.Motive pot fii cu carul,la fel si motive pt care poate nu doresti sa argumentezi decizia ta cu sinceritate!
Toti incercam sa ne protejam uneori,dar la asta nu va ganditi...doar cautati vinovati!
P.S. bagati la cap ca intotdeauna "detaliile fac diferenta" (asta pt cine vede mai departe de obloane)

.........................................................................................................................................

EU SUNT UN EL MADAM NU O EA SI CRED CA IN CAZUL EI EL ADICA INCULPATUL ARE O MARE VINA
ASTA CRED EU NU TREBUIE SA IEI FOC ASA CA TE ARZI SI FACI BUBA
IAR CELALALT ADICA KUDIKA 195501, numarul asta l-am vazut intr-un film cu NAZISTI
aaaaaa da cred ca esti un supravietuitor de la Buchenwald

Hah...si eu care credeam ca doar femeile o luara razna cu zodiile...Scuza`ma...pt mine tot o femeie esti,data viitoare ai putea fii ceva mai convingator!


asta nu era site pentru femei ?
twixii_hug
Postat pe 21 Octombrie 2010 16:22
De la: twixii_hug, la data 2010-10-21 16:22:04
De la: AdrianaR, la data 2010-10-14 13:22:36
De la: LOPY_71, la data 2010-10-13 23:10:20Dar tu de ce esti asa sigura ca nu o merita?
Mereu dati vina pe barbati...dar consecintele unor fapte pe care le`ati facut dintr`un motiv sau altu,nu le mai luati in calcul!
Mereu barbatu`i vinovatul si femeia victima.Mereu femeia este cea ranita iar barbatul este cel care raneste...dar nu va ganditi niciodata ca fiecare om e unic si a beneficiat de o anumita crestere,de o anumita educatie,a avut parte de bune sau rele in viata...etc!
Indiferent cat de mult iubesti si cat suferi,ai dreptul sa renunti la o relatie atunci cand tu consideri ca aceasta nu mai merge.Motive pot fii cu carul,la fel si motive pt care poate nu doresti sa argumentezi decizia ta cu sinceritate!
Toti incercam sa ne protejam uneori,dar la asta nu va ganditi...doar cautati vinovati!
P.S. bagati la cap ca intotdeauna "detaliile fac diferenta" (asta pt cine vede mai departe de obloane)

.........................................................................................................................................

EU SUNT UN EL MADAM NU O EA SI CRED CA IN CAZUL EI EL ADICA INCULPATUL ARE O MARE VINA
ASTA CRED EU NU TREBUIE SA IEI FOC ASA CA TE ARZI SI FACI BUBA
IAR CELALALT ADICA KUDIKA 195501, numarul asta l-am vazut intr-un film cu NAZISTI
aaaaaa da cred ca esti un supravietuitor de la Buchenwald

Hah...si eu care credeam ca doar femeile o luara razna cu zodiile...Scuza`ma...pt mine tot o femeie esti,data viitoare ai putea fii ceva mai convingator!


asta nu era site pentru femei ?
Ba da ...dar hai sa nu fim rasiste
Caliope
Postat pe 21 Octombrie 2010 19:01
De la: Caliope, la data 2010-10-21 19:01:28Ba da ...dar hai sa nu fim rasiste


Vrei sa spui 'sexiste'...
SfDuminica
Postat pe 21 Octombrie 2010 19:07
De la: SfDuminica, la data 2010-10-21 19:07:33
De la: Caliope, la data 2010-10-21 19:01:28Ba da ...dar hai sa nu fim rasiste


Vrei sa spui 'sexiste'...




twixii_hug
Postat pe 21 Octombrie 2010 22:09
De la: kudika047373, la data 2010-09-26 23:26:00De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?



eu nu inteleg ce nu intelegi sau poate ca nu faci intr-asa fel sa te faci inteleasa. tu traiesti trecutul lasand viata sa treaca pe langa tine, te amagesti singura, iar din intalnirile pe care spui ca le ai cu mama lui consider ca nu tb sa interpretezi nimic, iar daca nu mai vrei sa ai astfel de intalniri nu mai ai, dar esti confuza si te agati de orice raza de speranta... daca ar vrea el sa se intoarca el ar fi la usa ta, nu mama lui.
zuzuuk
Postat pe 22 Octombrie 2010 11:24
De la: kudika165425, la data 2010-10-21 15:44:44am un baietel de 9 ani si sunt despartita de tatal lui de 8 ani si jumatate. de doi ani sunt cu cineva si anul trecut ne am casatorit si nu stiu cum sa procedez sa trec baiatu pe numele sotului.cine ma poate ajuta macar cu un sfat
dar peal cui nume este copilul al tau sau al tatalui copilului?eu zic ca mai bn lai trece pe numele sotului daca este pe numele tau pt ca at cand va creste copilul sa nu puna intrebari dc aveti nume diferite (asta in cazul in care nu stie cn e tatal sau ) daca are numele tatalui adevarat iar el stie cn este tatal sau lasa asa numele.in primul rand si tatal copilului ar tb sa fie de acord cu schimbarea numeleui....dar faci cum crezi u de cuviinta
ratzusk_18
Postat pe 25 Octombrie 2010 14:29
De la: kudika165425, la data 2010-10-21 15:44:44am un baietel de 9 ani si sunt despartita de tatal lui de 8 ani si jumatate. de doi ani sunt cu cineva si anul trecut ne am casatorit si nu stiu cum sa procedez sa trec baiatu pe numele sotului.cine ma poate ajuta macar cu un sfat


Pentru asta trebuie ca sotul tau sa-ti infieze baiatul - dar tatal natural trebuie sa fie de acord. Discuta cu el mai intai.
I_m_nuts2011
Postat pe 25 Octombrie 2010 15:09
mda !
ce dracu sa zic ,unele bune altele nebune
cea cum ca ea tot femeie ma crede m-ai spart la p...la
poate vrei sa ne cunoastem mai bine ,macar sa ti-o arat ,
mai bine nu cred ca esti foarte LARGA si ma zgirii pe ea
o sa pun in locul avatarului meu o p...la sa vada femeile ca sunt barbat,
pacat ca nu aveti atita experienta incit sa va dati seama ca un barbat scriie altfel decit o femeie
sunati la relatii cu publicul s-au vizitati profilul l-am lasat la liber.
LOPY_71
Postat pe 26 Octombrie 2010 22:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 5 De la: freakbabe 25 Aprilie 2010 16:25
shopping online 1 De la: otilia_b_healthy 4 Decembrie 2015 21:13
Zi de nastere si sarbatori!!! 6 De la: mitura 24 Decembrie 2009 00:41
mos craciun 17 De la: kudika054546 26 Ianuarie 2010 11:16
intrebari retorice 3 De la: cantafabule 13 Septembrie 2009 21:02