Setari Cookie-uri

POATE CINEVA SA INTELEAGA?

Eu nu pot sa inteleg fata care a deschis topicul, de ce nu i ai spus ca esti insarcinata ?????? copilul era si al lui nu???? eu cred ca avea si el dreptul sa stie, aici ai gresit ca nu ai spus nimic si ai acceptat ca totul sa se termine, asa de la sine( nici chestia asta nu o inteleg). Pacat ca ai facut avort, mai ales daca l iubeai, acum viata merge inainte, mai bine iti vezi in continuare de viata ta si nu mai visa la el pt ca el nu te vrea inapoi, doar mama lui.
lover_woman
Postat pe 6 Octombrie 2010 14:11
Pai, hai sa iti spun de ce cred eu ca nu i-a spus despre copil.
In primul rand, fetele astea, de's disperate sa se marite, isi inchipuie ca de trec vreo cateva luni, uneori si vreo cativa ani, barbatul respectiv e serios. In sensul ca urmeaza cererea in casatorie. Ele cred ca de se vad trei zile pe saptamana si fac amor, de le scot la un cico, la un film pe DVD si la o bauta cu amicii lui, se cheama ca vor fi neveste.
Si cand afla ca sunt gravide, au asa o sclipire de inteligenta si isi spun: cum sa ii spun ca sunt gravida, o sa fuga mancand pamantul.. ca doar mi-a zis de o mie de ori sa am grija cu contraceptia, ca el n-are chef de obligatii.
Cu alte cuvinte, facand un rezumat, baiatul nu i-a dat papucii. Baiatul nu a avut niciodata intentia de a se insura. Cand omul e serios si lucrurile evolueaza intr-o asemenea directie. Ca dovada acum, cel ce-o vrea de neavsta.. o sa-i faca si nunta. Ma rog, in teorie, ramane de vazut daca nu-i fuge mireasa din fata altarului pentru ca, o femeie oarecare, mama a unui fost, o tot viziteaza si-si plang pe umeri.
rashela
Postat pe 6 Octombrie 2010 15:34
da,pot sa te inteleg!
Sincer iti trebuie multa putere si vointa! trebuie sa sti ce-ti doresti,dar totodata clarifica definitiv situatia cu fostul! Iti spun asta ca am patit-o! Daca nu clarifici acum tot, in timp o sa te tot intrebi de ce, oare daca stiam ,oare chiar m-a iubit...si tot asa! Si mai gandeste-te la un lucru:o sa poti sa te comporti fata de actualul corect,fara rezerve,fara intrebari? O sa fi deschisa cu el? Si apoi iti mai pun o intrebare?Chiar esti insarcinata cu ex-ul si te mariti cu viitorul,fara ca ex-ul sa stie de existenta copilului? Pana nu sti de ce te-a parasit cu exactitate ,sincer cred ca nu o sa fi niciodata corecta cu viitorul tau sot! Gandeste-te bine , inainte de a face un lucru pe care sa-l regreti toata viata!
i_lori
Postat pe 7 Octombrie 2010 10:07
De la: Barbie30, la data 2010-10-01 00:17:13Asa si? De ce nu treci peste? Viitorul tau sotior stie ca tu suspini dupa fostul? Scuza-mi duritatea da sa mor yo de va inteleg,ramaneti asa ancorate in trecut....unora nu le trece toata viata


ai dreptate Barbie
visan_georgiana
Postat pe 7 Octombrie 2010 11:25
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 11:25:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-01 00:17:13Asa si? De ce nu treci peste? Viitorul tau sotior stie ca tu suspini dupa fostul? Scuza-mi duritatea da sa mor yo de va inteleg,ramaneti asa ancorate in trecut....unora nu le trece toata viata


ai dreptate Barbie


barbi, barbi, dar tie cand iti dispar fanteziile cu preoti? raspunsul : NICIODATA< NICIODATA, va rog sa alegeti topicul acestei papusi ca sa mai iasa dracii din ea, e posedata rau si este foarte dura pe forum, izbucnesc fetele in lacrimi de crocodil la ce dura este, uite daca te ajuta cu ceva eu te scuz
lover_woman
Postat pe 7 Octombrie 2010 22:40
Cel mai important este acum sa stai de vb cu el(zic eu). Sa va lamuriti amandoi ce vreti, de fapt ce vrei tu? Si dupa ce e limpede in capsorul tau treci la noi cunostinte si relatii.Pote mama este emisarul lui, poate nu. Dar fa-ti curaj stabileste o intalnire si spuneti-va ce mai aveti si ce mai simtiti unul fata de celalalt si cred ca-ai rezolvat problema. Ca pentru actualul nu vad eu sa licaresca ceva in tine.
LumiTaf
Postat pe 8 Octombrie 2010 10:14
hmmmmm.edelicatatreaba vezi totusi despre ce e vb, si cu sarcina ce ai facut? vb,totusicu maicasa
elzi
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:37
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-28 12:57:36
De la: crysa_tm, la data 2010-09-28 12:53:38Eu n-am reusit sa citesc ce-a scris, sincer. Limbajul asta de messenger sa mor io nu-l inteleg deloc


stai linistita titlul spune clar:POATE CINEVA SA INTELEAGA?


(criminal fante ca de obicei )
ionelaela
Postat pe 9 Octombrie 2010 00:46
De la: lover_woman, la data 2010-10-07 22:40:05
De la: TIGRA, la data 2010-10-07 11:25:27
De la: Barbie30, la data 2010-10-01 00:17:13Asa si? De ce nu treci peste? Viitorul tau sotior stie ca tu suspini dupa fostul? Scuza-mi duritatea da sa mor yo de va inteleg,ramaneti asa ancorate in trecut....unora nu le trece toata viata


ai dreptate Barbie


barbi, barbi, dar tie cand iti dispar fanteziile cu preoti? raspunsul : NICIODATA< NICIODATA, va rog sa alegeti topicul acestei papusi ca sa mai iasa dracii din ea, e posedata rau si este foarte dura pe forum, izbucnesc fetele in lacrimi de crocodil la ce dura este, uite daca te ajuta cu ceva eu te scuz


Cum merge tratamentul,are efect?
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 09:08
Draga mea, tu nu ai avortat din cauza lui (nici nu ai fost nevoita), ai avortat din cauza ta; ar fi trebuit sa ii spui (dar cred ca stii asta deja).. nu inteleg, a fost un fel de razbunare? "Daca nu vrei sa fii cu mine, nu iti spun de copilul tau si mai mult decid singura ce fac cu el?" Poate daca i-ai fi spus ca erai insarcinata acum nu am mai sta de vorba. Si ce s-a intamplat cu cel cu care trebuia sa te casatoresti? Inca continua planurile de nunta? Numai bine si decizii mai gandite si inspirate iti doresc!
Iuliacristina
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:04
De la: kudika047373, la data 2010-09-26 23:26:00De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?


dragutzo,am patit si eu ceva asemanator. sunt 2 posibilitati:
1. este o lectie karmica ,si trebuie sa uiti totul,o lasi balta,ii multumesti lui Dumnezeu ca ti-a dat-o si o binecuvintezi si iti dispare din viata.
2. Ai blesteme ,farmece facute,asta a fost si in cazul meu,sau blesteme pe neam,citeste Arsenie Boca. Eu sunt sigur ca este aceasta varianta,din cauza coincidentelor,se poate ca chiar maica-sa sa-ti faca. observa daca te trezesti noaptea de obicei la orele 12-12:30 sau 3-3:30. in intervalele astea se fac farmecele si fiind atacata,esti trezita...daca ti se intampla te duci te speli bine pe fata si spui o rugaciune,si de obicei iti vine in minte persoana care ti le face. Incepe sa faci Sf. Ciprian 40 de zile si asa rupi toate farmecele si blestemele.
turcbazat
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:10
De la: turcbazat, la data 2010-10-09 11:10:04
De la: kudika047373, la data 2010-09-26 23:26:00De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?


dragutzo,am patit si eu ceva asemanator. sunt 2 posibilitati:
1. este o lectie karmica ,si trebuie sa uiti totul,o lasi balta,ii multumesti lui Dumnezeu ca ti-a dat-o si o binecuvintezi si iti dispare din viata.
2. Ai blesteme ,farmece facute,asta a fost si in cazul meu,sau blesteme pe neam,citeste Arsenie Boca. Eu sunt sigur ca este aceasta varianta,din cauza coincidentelor,se poate ca chiar maica-sa sa-ti faca. observa daca te trezesti noaptea de obicei la orele 12-12:30 sau 3-3:30. in intervalele astea se fac farmecele si fiind atacata,esti trezita...daca ti se intampla te duci te speli bine pe fata si spui o rugaciune,si de obicei iti vine in minte persoana care ti le face. Incepe sa faci Sf. Ciprian 40 de zile si asa rupi toate farmecele si blestemele.


Feresca Dzeu!
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:15
De la: Barbie30, la data 2010-10-09 11:15:03
De la: turcbazat, la data 2010-10-09 11:10:04
De la: kudika047373, la data 2010-09-26 23:26:00De 2 ani incerc sa uit o persoana pentru care mi-as fi dat si propria viatza.Am avut o rel serioasa si foarte frumy kre sa terminat foarte ciudat si fara nici o cearta..doar din simplul motiv k meritam alceva.Asta fiind decizia lui.Insa nu pot intelege d c atunci knd a venit sa mi aduk ce mai aveam la el ma luat in brate si plangea.Pana si fam lui a incercat s afle dar a primit acelas raspuns:k merit ceva mai bun.Dupa o pauza d 8 luni in kre nu am mai vb cu nimeni din fam lui....si in kre credeam k am reusit sa l uit(iar eu avand o alta rel urmand sa ma casatoresc),primesc un telefon d la maik sa kre zicea k vrea sa ne intalnim.Iar d 3 luni ma tot suna si ma viziteaza zikndu mi tot ce se intampla in fam ei.De knd a luat maik sa leg cu mn nu pot intelege c urmareste?Poate cineva s inteleaga?De ce oare a mai revenit in viata mea din moment c stia k vreau s uit tot si s o iau d la kpat?Uneori imi vine sa rup legatura dar knd pun mana p tel sa o sun sa i spun nu pot.Insa nu l pot ierta mai ales k dupa c ne am despartit am aflat si k sunt insarcinata insa n am mai avut puterea sa i zic.Imi poate zice cnv ce sa fc?


dragutzo,am patit si eu ceva asemanator. sunt 2 posibilitati:
1. este o lectie karmica ,si trebuie sa uiti totul,o lasi balta,ii multumesti lui Dumnezeu ca ti-a dat-o si o binecuvintezi si iti dispare din viata.
2. Ai blesteme ,farmece facute,asta a fost si in cazul meu,sau blesteme pe neam,citeste Arsenie Boca. Eu sunt sigur ca este aceasta varianta,din cauza coincidentelor,se poate ca chiar maica-sa sa-ti faca. observa daca te trezesti noaptea de obicei la orele 12-12:30 sau 3-3:30. in intervalele astea se fac farmecele si fiind atacata,esti trezita...daca ti se intampla te duci te speli bine pe fata si spui o rugaciune,si de obicei iti vine in minte persoana care ti le face. Incepe sa faci Sf. Ciprian 40 de zile si asa rupi toate farmecele si blestemele.


Feresca Dzeu!


iti dai seama cata credibilitate ii ofera id-ul ? TURC BAZAT!!! mda
ionelaela
Postat pe 9 Octombrie 2010 19:21
Iubita mea,consider ca esti nehotarata in ce vrei sa faci...asa e nu ? Pai..ori cu Tande ori cu Mande...?!?!? Trebuie sa te hotarasti ce vrei de la viata,si mai ales pentru soarta celui mic,ce urmeaza sa vina pe lume,nu ? Vorba lu' Barbie,vrei sa-si umfle ochii unul altuia ptr. tine ? Te ingrasa cu ceva asta ? Cred ca nu ! Fostu' te-a lasa si bortoasa si masca....cu ochii-n soare,astalalt cel putin vrea sa te ia de nevasta...deci gandeste-te bine ce faci inainte sa faci un pas gresit,ramane clar la latitudinea ta ce ai de facut,inteleg ca mai vrei si un sfat in legatura cu situatia asta,dar si tu trebuie sa gandesti la rece si sa alegi persoana potrivita tie. Fostu' dupa cate se vede,e ba in caruta ba in teleguta...trage exact la cine te vrea,nu la cine,acu ii,acu nu-i.... Iti urez numai bine si gandire la rece fata....
Caliope
Postat pe 10 Octombrie 2010 05:50
trebuie sa faci avort,si mergi inainte s-au ia-o de la capat
kudika224927
Postat pe 10 Octombrie 2010 07:47
De la: kudika224927, la data 2010-10-10 07:47:32trebuie sa faci avort,si mergi inainte s-au ia-o de la capat


Tu ai facut?Vad ca spui foarte lejer "trebuie sa faci avort" Ete d-asta va plangeti ca nu va mai da Dzeu copii dupa ce faceti avort...Mai fata in primul rand daca nu vrei un copil TE PROTEJEZI in pana mea,nu lasi la voia intamplarii si dupa te duci la doctor sa scapi de el ca de o masea stricata pentru ca ai fost tu tampita si inconstienta.
Barbie30
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:26
De la: kudika224927, la data 2010-10-10 07:47:32trebuie sa faci avort,si mergi inainte s-au ia-o de la capat
te'ai gandit mult pana sa scrii asa ceva ?
bombonik_babardik
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:37
De la: babyboomboom, la data 2010-10-10 09:37:32
De la: kudika224927, la data 2010-10-10 07:47:32trebuie sa faci avort,si mergi inainte s-au ia-o de la capat
te'ai gandit mult pana sa scrii asa ceva ?


boomboom,a actionat la primul impuls asa cum ar fi facut si daca ramanea ea insarcinata FUGEA SA FACA AVORT
Si eu care am pretentii sa vada "mamele" si alte nevoi ale copilului in afara de mancare,haine si jucarii....
Barbie30
Postat pe 10 Octombrie 2010 09:47
Vi s-a raspuns deja ca acest copil nu mai exista.

De la: kudika047373, la data 2010-09-28 12:51:14acel copil din pakte nu sa nascut...insa nici el nu a aflat pana n prezent
rashela
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:10
De la: kudika224927, la data 2010-10-10 07:47:32trebuie sa faci avort,si mergi inainte s-au ia-o de la capat


mai, daca-i ziceai "zi pardon c-ai tras un part" te intelegeam sa-i raspunzi asa..
Histria
Postat pe 10 Octombrie 2010 12:31
lasa trecutul si priveste inainte,asta e viata,daca te-a abandonat fara nici o explicatie serioasa mai bine uita.mai bine pt tine
daca ai ajuns in pragul casatoriei cu alt barbat ,probabil ca iubesti acest barbat ,nu?sau te-ai refugiat cu capul pe umarul lui ca sa-ti treaca de EXUL?
mimishor957
Postat pe 11 Octombrie 2010 10:49
CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............
LOPY_71
Postat pe 12 Octombrie 2010 01:04
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 01:04:19CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............

...bla...bla...habar nu ai...(.egoismul isi zice cuvantul)
kudika195501
Postat pe 12 Octombrie 2010 01:41
app....care zicea de ciorba reincalzita?...aveam de zis ceva....ciorba reincalzita e f gustoasa...ei bine nu la infinit....si orice ar fi mai bine decat resturile altora(capisci?....dac nu asta e)
kudika195501
Postat pe 12 Octombrie 2010 01:42
Mi-am pierdut rabdarea si mai mult chiar, m-a enervat, sa citesc ceva ce nu e scris conform limbii romane, este obositor.......... asa ca nu am mai citit decat unele raspunsuri
cornelia_leia
Postat pe 12 Octombrie 2010 04:19
De la: kudika195501, la data 2010-10-12 01:41:05
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 01:04:19CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............

...bla...bla...habar nu ai...(.egoismul isi zice cuvantul)

Egoism ???????? inseamna ca trebuie sa fie nebuna sa traga de un prost...mai ales care nu stie ce vrea....
Caliope
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:08
De la: Caliope, la data 2010-10-12 17:08:12
De la: kudika195501, la data 2010-10-12 01:41:05
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 01:04:19CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............

...bla...bla...habar nu ai...(.egoismul isi zice cuvantul)

Egoism ???????? inseamna ca trebuie sa fie nebuna sa traga de un prost...mai ales care nu stie ce vrea....

...scuze, chiar nu mai tin minte la ce ma gandeam...cert e ca am postat aiurea. ...scuze
kudika195501
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:18
De la: LOPY_71, la data 2010-10-12 01:04:19CIUDATA SITUATIE..
sigur e RAC
nu merita sa te chinui toata viata cu asemenea timpenii
consider ca tu ai fost o fata buna l-ai iubit iar el nu s-au nehotarit,
chestia aia cu ceva mai bun ma lasa rece
din punctul meu de vedere ar trebuii sa-l uiti pentru ca se poate,
dureaza ceva timp dar se poate si refati viata cu altcineva care sa te merite
viata este scurta si trebuie traita..............

Dar tu de ce esti asa sigura ca nu o merita?
Mereu dati vina pe barbati...dar consecintele unor fapte pe care le`ati facut dintr`un motiv sau altu,nu le mai luati in calcul!
Mereu barbatu`i vinovatul si femeia victima.Mereu femeia este cea ranita iar barbatul este cel care raneste...dar nu va ganditi niciodata ca fiecare om e unic si a beneficiat de o anumita crestere,de o anumita educatie,a avut parte de bune sau rele in viata...etc!
Indiferent cat de mult iubesti si cat suferi,ai dreptul sa renunti la o relatie atunci cand tu consideri ca aceasta nu mai merge.Motive pot fii cu carul,la fel si motive pt care poate nu doresti sa argumentezi decizia ta cu sinceritate!
Toti incercam sa ne protejam uneori,dar la asta nu va ganditi...doar cautati vinovati!
P.S. bagati la cap ca intotdeauna "detaliile fac diferenta" (asta pt cine vede mai departe de obloane)
AdrianaR
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:36
intreaba-te daca te mai deranja daca nu aveai o alta relatie. poate e doar posesiv si te considera a lui, acum ca ai pe altcineva te vrea inapoi. dupa cum povestesti este si dornic de control. stiu ca uneori ne place ca barbatul sa aiba controlul, dar pune-ti intrebarea daca asta vrei. pe cineva care sa-ti ravaseasca viata ori de cate ori doreste.
elena_mihaela2009
Postat pe 13 Octombrie 2010 08:15
Buna,
fara sa te superi...stii ce nu inteleg eu?Ceea ce scrii!!!
selvidia
Postat pe 13 Octombrie 2010 14:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CADOU... 332 De la: kudika311000 11 Octombrie 2010 11:07
Cum sa procedez? 11 De la: greierash_is_back 5 Noiembrie 2009 18:57
Dragostea e pentru fraieri 98 De la: luyyzz 4 Iulie 2009 18:56
local ptr nunta 30 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 12 Septembrie 2010 23:34
buna seara 35 De la: _oktober_ 4 Martie 2011 22:57