Setari Cookie-uri

Ce credeti despre fetele care ajung "prostituate"?nevoie sau placere?

De la: kudika313830, la data 2010-11-06 17:59:37
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?
...da din pakte asa este,,,desii nu mai sunt fetele asa de ushor de prostit...sunt ff multe fete obligate sa faca asta,,,unele o fac de placere.,altele de nevoie...si altele din dorinta de a face bani mai multi si mai ushor...si despre dak le afecteaza psihicul,,,eu cred k kdoar celor kre sunt maltratatesi obligate sa faca asta....simplul fapt k se culca cu mai multi barbatzi ,nu cred k le-ar afecta cu ceva,,,,si cum le vad barbatii???asta depinde de fiekre barbat...
BRRRR...do you speak romaneste????
playboy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 23:26
prostituata din 11 minute macar era una care imbina placutul cu utilul si pe deasupra era si foarte inteligenta ceea ce nu prea vezi la fetele de la noi care nu au nici 4 clase si care nu stiu nici macar sa isi citeasca numele de pe buletin,unele!!!Da,intr-adevar frumoasa carte!
playboy
Postat pe 7 Noiembrie 2010 23:29
De la: ALEXA70, la data 2010-10-02 08:51:16
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?

ai punctat extraordinar ...
imi place stilul tau de a gandi,sunt multe femei care se prostitueaza doar pt a-i oferi un trai decent,iar majoritatea au copii,nu ar trebui judecate....nu suntem in masura sa judecam pe nimeni pt ceea ce face....mai demne de dispret sunt cele care se casatoresc din interes material si pe deasupra isi iau si un mos de 70 de ani iar ele nu au mai mult de 20-25 de ani....
chryssy23
Postat pe 11 Decembrie 2010 23:34
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?








... prostitutia feminina si masculina ... indiferent ca e cea oficial cunoscuta de toata lumea sau e vorba de ''relatii'' si diverse alte aparent inofensive atitudini ... sint un mod de raspindi din nou o gramada de boli considerate disparute sau care nu existau inainte de aceasta nou ''revolutie sexuala'' ... daca e sa ne uitam la anumite societati considerate model ... se poate observa ca mortalitatea de atunci era foarte legata de obiceiurile sexuale ... sifilisul facea ravagii, blenoragia, diverse forme de hepatita ... astazi aceleasi boli, impreuna cu altele nou aparute vor face ravagii ... hepatite, HPV, SIDA, tuberculoza ... vor deveni noile boli care vor macina cu incredere din cultura ''civilizatiei'' in care traiesc multi ... multe din aceste boli se transmit de la mama la copil fara ca acestia sa stie macar ... dupa unele statistici, romania are o dezvoltare pe orizontala a acestor boli ceea ce va face ca in curind sa apara si nota de plata ...






marco918
Postat pe 12 Decembrie 2010 00:05
De la: chryssy23, la data 2010-12-11 23:34:34
De la: ALEXA70, la data 2010-10-02 08:51:16
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39ce parere aveti despre bucataresele care gatesc si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre menajerele care fac curat si acasa si la servici ?
ce parere aveti despre spalatoresele care spala si calca si acasa si la servici ?
de ce ne legam numai de prostituate ? doar pentru ca obiectul muncii lor e un alt organ anatomic decat cel folosit de majoritatea ?
ce parere aveti despre barbatii care se prostitueaza ?
de ce ne legam doar de femei ? doar pt ca barbatii , manati de instinctul de perpetuare a propriilor gene , au inventat regula asta stupida ca orice femeie care face sex cu mai mult de un mascul e c......va ?
si , in final , ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?

ai punctat extraordinar ...
imi place stilul tau de a gandi,sunt multe femei care se prostitueaza doar pt a-i oferi un trai decent,iar majoritatea au copii,nu ar trebui judecate....nu suntem in masura sa judecam pe nimeni pt ceea ce face....mai demne de dispret sunt cele care se casatoresc din interes material si pe deasupra isi iau si un mos de 70 de ani iar ele nu au mai mult de 20-25 de ani....







... ce acri sint strugurii la care nu ajungi ... ... adica e mai rau sa traiesti cu un mos decit sa te prostituezi ... ... hai ca e tare ... uite domnle cita ... demnitate ...

marco918
Postat pe 12 Decembrie 2010 00:08
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?
nu sunt de acord cu ele poti face bani fara sa te "murdaresti" barbatii si pentru o relatie simpla ,te considera .............................................................desconsidera
kudika183384
Postat pe 12 Decembrie 2010 18:52
De la: TIGRA, la data 2010-11-02 12:10:05
depinde, unde stau parintii mei are apt o tanti care a fost prostituata de lux in Germania (apropos cand ne-am mutat acolo s-a dat la taicamiu, mi-a povestit al batran :))), si acum e mare doamna are magazine de produse alimentare cu exclusivitate pe Metro Romania, magazine de jucarii, toata familia are cate 2 masini straine scumpe, vila in Buc , vila la mare , si si-a gasit si un prost care sa o ia de nevasta cu copil cu tot; treaba ei , dar ma intreb oare barbatu ala cum o sta cu ea avand in vedere ce a facut ea in tinereti, ca in mod sigur stie cu ce se ocupa ea , yuuuck


e vorba de bani tigra, ce il doare pe el? are cineva tupeul sa ii spuna ceva in fata? nu cred, iar ca vorbesc altii pe la spate nu cred ca il doare, el e tot domnul patron. tot timpul am crezut si sunt sigur ca banii tin oamenii mai legati decat dragostea.
leo_
Postat pe 13 Decembrie 2010 00:01
De la: leo_, la data 2010-12-13 00:01:38
De la: TIGRA, la data 2010-11-02 12:10:05
depinde, unde stau parintii mei are apt o tanti care a fost prostituata de lux in Germania (apropos cand ne-am mutat acolo s-a dat la taicamiu, mi-a povestit al batran :))), si acum e mare doamna are magazine de produse alimentare cu exclusivitate pe Metro Romania, magazine de jucarii, toata familia are cate 2 masini straine scumpe, vila in Buc , vila la mare , si si-a gasit si un prost care sa o ia de nevasta cu copil cu tot; treaba ei , dar ma intreb oare barbatu ala cum o sta cu ea avand in vedere ce a facut ea in tinereti, ca in mod sigur stie cu ce se ocupa ea , yuuuck


e vorba de bani tigra, ce il doare pe el? are cineva tupeul sa ii spuna ceva in fata? nu cred, iar ca vorbesc altii pe la spate nu cred ca il doare, el e tot domnul patron. tot timpul am crezut si sunt sigur ca banii tin oamenii mai legati decat dragostea.








... trebuie sa fii o persoana foarte dezamagita ... si trista ... leoncino ...

marco918
Postat pe 13 Decembrie 2010 00:06
cunosc o persoana care a practicat, a avut probleme psihice din cauza asta, a fost la un psiholog, iar dupa cateva luni s-a intors iar la prostitutie.
o fi dependenta? [din moment ce vezi cat rau iti face si tu tot acolo bati...]
_black_betta_
Postat pe 13 Decembrie 2010 02:15
scuze de intarziere stiu ca e cam tarziu sa itzi raspund la acest mesaj dar nu ai deloc dreptate nu toate fetele care au fost batjocorite de tatal lor au ajuns prostituate..sunt unele mai rele care paritii lor fac orice ptr ele si au ajuns rau...in fine nu m-am putut abtine cand am citit mesajul tau...
valentinawtc
Postat pe 17 Decembrie 2010 19:14
De la: battleofwits, la data 2010-10-02 09:04:25
De la: perce_neige, la data 2010-10-02 08:26:39 ce diferenta este intre o prostituata , in intelesul comun al cuvantului , si o femeie care se marita doar pt ca tipul are bani , cariera , relatii si ii poate asigura o viata confortabila fara ca ea sa depuna prea mult efort ? oare chiar te face respectabila o bucata de hartie ?

frumos spus, si foarte adevarat

intotdeauna am preferat femeile profesioniste pentru onestitatea lor (eu nu platesc servicii sexuale), sa nu se inteleaga ca le aprob pentru meserie, eu le aprob pentru onestitate.

si un fapt poate ca ciudat, insa o femeie profesionista va fi de 10 ori mai "curata" (atenta la boli) decat o femeie "casnica". profesionista daca nu e atenta va trebui sa stea cateva saptamani sau chiar luni pe bara, asa ca pentru ea protectia e foarte importanta, insa o casnica cum a dat peste ceva "special", a si cazut pe spate cu picioarele cracanate
aici te contrazic ,o femeie care are mai multi barbati, sigur are sau a avut o boala ginecologica ,dar o femeie"casnica" e curata in toate modurile pentru ca nu are multe relatii si are timp suficient sa se poata in griji si nu e versata, o prostituata e o actrita sigur,prntu ca invata sa-siascunda trairile
kudika183384
Postat pe 18 Decembrie 2010 21:09
De la: hystria1, la data 2010-11-06 18:09:13
De la: kudika313830, la data 2010-11-06 17:59:37
De la: Melek88_88, la data 2010-10-02 03:34:00Din ce in ce mai multe femei isi vand corpul pentru bani...sunt mai multe explicatii:poate saracia le impinge la asa ceva,poate dorinta de a castiga bani usor...deoarece despre cineva care sa le forteze sa faca asta este din ce in ce mai exclus de gandit...sau schimbat multe in ultimii ani...fetele nu mai sunt asa simplu de prostit...Am o curiozitate...poate afecta psihicul ceea ce fac ele?ce sentimente mai au,daca mai au...sau daca raman marcate pe viata...si inca o intrebare:cum le privesc barbatii?
...da din pakte asa este,,,desii nu mai sunt fetele asa de ushor de prostit...sunt ff multe fete obligate sa faca asta,,,unele o fac de placere.,altele de nevoie...si altele din dorinta de a face bani mai multi si mai ushor...si despre dak le afecteaza psihicul,,,eu cred k kdoar celor kre sunt maltratatesi obligate sa faca asta....simplul fapt k se culca cu mai multi barbatzi ,nu cred k le-ar afecta cu ceva,,,,si cum le vad barbatii???asta depinde de fiekre barbat...


citeste 11 minute de Coelho... e scrisa chiar de o prostituata


Am citit cartea si tin sa spun ca mi-a placut enorm.Am deschis subiectul acesta cu prostituate doarece sunt doar curioasa ce poate simti o femeie,si acum ma macina o alta intrebare?Cum se simte o prostituata "barbat",ca am intalnit si eu la mine in oras o gramada de barbati care vin din Japonia si au figuri si pretentii sa fie respectati si apreciati,deoarece ei au facut banii cu "corpusorul" lor frumos!!!
Melek88_88
Postat pe 10 Ianuarie 2011 03:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Experienta sexuala cu un sugar daddy. Cum a fost pentru voi? 8 De la: kudika_1022385 19 Februarie 2021 03:12
Oare relatia sexuala ne va indeparta? 174 De la: bruneagra25 2 Iunie 2009 08:22
Pistruii! 8 De la: justforfun84 4 Martie 2011 10:51
De ce vor barbatii atata libertate? 169 De la: marceltuky 29 Noiembrie 2010 11:50
Va rog sa imi dati un sfat! 2 De la: _black_betta_ 13 Decembrie 2010 04:20