Setari Cookie-uri

pareri

buna...am si eu unele nelamuriri..si vreau sa va cer niste pareri.Eu vorbesc cu mama mea,incerc sa fiu cat mai deschisa si sa ii spun tot,dar vreau sa aud si alte pareri, ca unele sfaturi nu ma ajuta.
Tin sa spun astea deoarece parintii mei ma tin cam din scurt si nu prea pot lega prietenii nici cu fete dar nici cu baieti.Eu stiu ca parintii imi vor binele,daca vreau sa fac ceva sa urmez niste cursrui nu spun nu, dar mie imi lipsesc alte lucruri.M-ar place sa am o relatie cu cineva si asta sa nu fie bazata pe relatii sexuale cum fac toti.Vreau sa spun asta deoarece cred ca acum invat despre viata si la 17 ani cat am, cred ca ar fi cazul sa trec la alt nivel, sa nu mai fiu asa retrasa.Eu mai vorbesc cu un baiat de 20 de ani la telefon sau pe mess cam de aproape un an si mie cam incepe sa imi placa de el, mai ales ca ma cauta...si mi-a spus el daca voia anumite lucruri de la mine se ducea la fete de la care obtineau..ce stiu eu..de la prima intalnire.Partea nasoala e ca acesta este intr-o relatie de 2 ani si se gandeste sa renunte daca ma cunoste si pe mine mai bine.Stiu ca spuneti ca intr-un an nu am avut timp?EE...nu am avut cum,ca in urma discutiilor de pe mess si tel nu cun o persoana.Cred ca trebuie sa ii vezi si reactiile.Acum ma tem si sa nu ma foloseasca, deoarece vrea sa se angajeze la firma unde lucreaza si ai lui si ai mei si tatal lui este subalternul tatalui meu.


Va multumesc ca ati citit ai ast pareri!
mada2008
Postat pe 9 Octombrie 2010 10:50
1.nu poti spune ca il cunosti atata timp cat nu l-ai vazut face to face
2.daca tot vrea sa se desparta de iubita lui de nu o face oricum,de ce trebuie sa ii spui tu ca vrei ca sa renunte la ea?
3.e posibil sa isi vada interesul (in privinta angajarii)..sau poate nu,nu am cum sa-ti spun eu asta.
4.poti sa-l pui la incercare si sa-i spui ca accepti doar daca se desparte de iubita lui si logic ca ar trebui sa iti confirme cu ceva despartirea,ca asa doar din gura....
5.asculta de parintii tai ca nu iti vor raul.
Barbie30
Postat pe 9 Octombrie 2010 11:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce ati face daca maine ati castiga 1 milion de euro?cum i-ati cheltui?:) 60 De la: Ventrue 27 Mai 2010 00:33
Am dat-o in bara ..... !!! 7 De la: blaa 1 Februarie 2011 13:51
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
durere in suflet 19 De la: bemm 5 Iulie 2011 10:46
cum vedeti voi??? 3 De la: luckyyyLuke 2 Martie 2009 18:10