Setari Cookie-uri

Scrisoare catre sotul meu

De la: alina_dumitrescu, la data 2010-10-12 11:47:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-11 18:58:39Poate imi raspunzi si mie la intrebare....


Nu am stiut ce sa-ti raspund contul nu e al meu :). De cate ori intru pe kudika ma loghez automat deci nu stiu...

Va multumesc pentru sfaturi


contul nu-i al tau..povestea nu-i a ta da ne multumesti pentru sfaturi!
si marmota ce ziceai ca face?
size_back
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:06
De la: size_back, la data 2010-10-12 12:06:17
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-10-12 11:47:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-11 18:58:39Poate imi raspunzi si mie la intrebare....


Nu am stiut ce sa-ti raspund contul nu e al meu :). De cate ori intru pe kudika ma loghez automat deci nu stiu...

Va multumesc pentru sfaturi


contul nu-i al tau..povestea nu-i a ta da ne multumesti pentru sfaturi!
si marmota ce ziceai ca face?


marmota a renuntat la invelit ciocolata pentru ca un gand nu-i dadea pace si anume cum sa-si insele barbatul!
fante_de_dorobanti
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:07
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-10-12 11:47:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-11 18:58:39Poate imi raspunzi si mie la intrebare....


Nu am stiut ce sa-ti raspund contul nu e al meu :). De cate ori intru pe kudika ma loghez automat deci nu stiu...

Va multumesc pentru sfaturi


Suferi de amnezie sau de multipla personalitate?
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:14
Sa ghicesc ce nu-ti place tie in tablou' de mai sus? Hai sa take a wild guess:
Tu, in capsoru' tau iti facusei asaaa.. o idee romantica de cum, cu batista cu dantele la ochi (sau Kleenex-u', de! ca-i secolu' XXI, nu mai gasesti o batista sa dai cu tunu' sau sa spargi muzeu' ).. Un episod gen Mme Bovary - sau echivaletul ei in telenovela la moda la tine pe scara acolo, ca de asta sunt convinsa ca n-ai auzit...
Deci... ii povestesti sotului asa si pe dincolo cum esti tu fericita cu altu' si el ar face bine sa fie un chevalier sans peur et sans reproche - adica cavaleru' fara prihana... desi din descrierea ta alalantu' e cavaleru' care te face sa simti asa si pe dincolo... asta, viitoru' fost e unu' care, daca ar avea un pic de bun-simt, ar da acatiste si slujbe de multumire ca ti-ai gasit tu fericirea ...
Insensibili ce suntem, zau! I
Si-n insensibilitatea mea, dati-mi voie sa intreb: Ce palaria mea ai vrut de la forum tot nu stiu... Ma lamureste si pe mine cineva? Voia sa-i corectam greselile de ortografie, sau ce? Ca alea sunt multe, ce-i drept!..
Dor_a
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:48
De la: Dor_a, la data 2010-10-12 12:48:11Sa ghicesc ce nu-ti place tie in tablou' de mai sus? Hai sa take a wild guess:
Tu, in capsoru' tau iti facusei asaaa.. o idee romantica de cum, cu batista cu dantele la ochi (sau Kleenex-u', de! ca-i secolu' XXI, nu mai gasesti o batista sa dai cu tunu' sau sa spargi muzeu' ).. Un episod gen Mme Bovary - sau echivaletul ei in telenovela la moda la tine pe scara acolo, ca de asta sunt convinsa ca n-ai auzit...
Deci... ii povestesti sotului asa si pe dincolo cum esti tu fericita cu altu' si el ar face bine sa fie un chevalier sans peur et sans reproche - adica cavaleru' fara prihana... desi din descrierea ta alalantu' e cavaleru' care te face sa simti asa si pe dincolo... asta, viitoru' fost e unu' care, daca ar avea un pic de bun-simt, ar da acatiste si slujbe de multumire ca ti-ai gasit tu fericirea ...
Insensibili ce suntem, zau! I
Si-n insensibilitatea mea, dati-mi voie sa intreb: Ce palaria mea ai vrut de la forum tot nu stiu... Ma lamureste si pe mine cineva? Voia sa-i corectam greselile de ortografie, sau ce? Ca alea sunt multe, ce-i drept!..


E putin debusolata acum,poate ne raspunde de pe alt cont pe care sa intre tot din greseala,logic!
Barbie30
Postat pe 12 Octombrie 2010 12:54
Dor_a
Postat pe 12 Octombrie 2010 13:29
hmmm...ce sa zic!?scrisoarea asta este penibila,dezgustatoare chiar.e josnic ceea ce faci!iti doresc doar ca peste 10 ani sa te insele si "sufletul tau pereche",daca o sa fiti impreuna atat.te-ai gandit vreo clipa ca sotul tau te-ar putea considera sufletul lui pereche?Sunt sigura ca nu!
kudika137442
Postat pe 12 Octombrie 2010 17:18
Sunt perfect de acord cu ce zice kudika137442, si inca ceva...ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA TE ARUNCE IN CURUL GOL AFARA DIN CASA CA PE O ZDREANTA PENALA CE ESTI !!!
The_Exile
Postat pe 14 Octombrie 2010 23:41

Stii,la morala suntem buni cu totii,dar daca fata asta nu-si mai iubeste sotul e si vina lui,intodeuna sunt 2 vinovati,intr-un cuplu sunt 2,nu?O vb spune k:''omu`inseala in fuctie de ''prostu`''pe care il are acasa''.In bratele altuia in general partenerul ne arunca,iar daca ajungi si sa te mai indragosteti de el.....asta,oricum ai da-o,e inevitabil,deci nu e de judecat.Nu si-a facut amant DOAR pt.sex,ca nu-i masina sa-i trebuiasca lichid de frana.

am vz mai sus.''nu te-ai gandit ca poate si pt.sot tu esti sufletul lui pereche''
pai pune-te fetito in locu`ei,la cine te gandesti la TINE sau la altu?Sotul il ai in acte,pan`la urma e un strain,ca nu-ti curge acelasi sange prin vene.....azi e,maine poate nu mai e......de unde nu stiti ca are si e vreo amanta pe care o iubeste,si chiar acum ii editeaza vreo scrisore de adio sotiei?Dragostea nu are sex,religie,varsta,acte de casatorie....deci oricine face ce vrea cu viata lui,ca pana la urma consecintele si i le trage singr,n-o sa-i intindem noi o mana extensibila virtuala

Nu inteleg cu unii,puteti sa sfatuiti pe cineva sa ramana langa un om pe care nu-l iubeste,satisface,completeaza s.a.???Da,normal fiecare emitem pareri in functie pe situatia in care ne aflam,dar daca te-ai pune macar 5min.(nu mai mult)in locu`persoanei,poate n-ati mai gandi asa.
Motivatia schimbarii pleca din interior nu din capriciu!
kudika313344
Postat pe 15 Octombrie 2010 00:59
De la: Tharr, la data 2010-10-14 23:41:43Sunt perfect de acord cu ce zice kudika137442, si inca ceva...ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA TE ARUNCE IN CURUL GOL AFARA DIN CASA CA PE O ZDREANTA PENALA CE ESTI !!!
Valy90
Postat pe 15 Octombrie 2010 01:00
De la: kudika313344, la data 2010-10-15 00:59:54
Stii,la morala suntem buni cu totii,dar daca fata asta nu-si mai iubeste sotul e si vina lui,intodeuna sunt 2 vinovati,intr-un cuplu sunt 2,nu?O vb spune k:''omu`inseala in fuctie de ''prostu`''pe care il are acasa''.In bratele altuia in general partenerul ne arunca,iar daca ajungi si sa te mai indragosteti de el.....asta,oricum ai da-o,e inevitabil,deci nu e de judecat.Nu si-a facut amant DOAR pt.sex,ca nu-i masina sa-i trebuiasca lichid de frana.

am vz mai sus.''nu te-ai gandit ca poate si pt.sot tu esti sufletul lui pereche''
pai pune-te fetito in locu`ei,la cine te gandesti la TINE sau la altu?Sotul il ai in acte,pan`la urma e un strain,ca nu-ti curge acelasi sange prin vene.....azi e,maine poate nu mai e......de unde nu stiti ca are si e vreo amanta pe care o iubeste,si chiar acum ii editeaza vreo scrisore de adio sotiei?Dragostea nu are sex,religie,varsta,acte de casatorie....deci oricine face ce vrea cu viata lui,ca pana la urma consecintele si i le trage singr,n-o sa-i intindem noi o mana extensibila virtuala

Nu inteleg cu unii,puteti sa sfatuiti pe cineva sa ramana langa un om pe care nu-l iubeste,satisface,completeaza s.a.???Da,normal fiecare emitem pareri in functie pe situatia in care ne aflam,dar daca te-ai pune macar 5min.(nu mai mult)in locu`persoanei,poate n-ati mai gandi asa.
Motivatia schimbarii pleca din interior nu din capriciu!



serios?!
Deci cand intr-un cuplu unul inseala, nu-i el de vina, ci celalalt ....il arunca in bratele altcuiva?:))))( nici macar n-ai folosit ghilimelele, deci e aruncat la propriu):)))
Faina " responsabilitatea" asta:))))
Poate ma mai lamuresti cu inca o chestiune:)))....De ce cand doi nu se mai iubesc, nu divorteaza pur si simplu, de ce intotdeauna apare un al 3-lea pt. care se destrama cuplul?:))
De ce doar agatat/a de altcineva fac pasul?:))
Din prea multa responsabilitate, nu? si moralitate?:))
stem_29
Postat pe 15 Octombrie 2010 02:49
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-10-11 12:52:47Cu durere in suflet iti scriu aceste randuri pentru ca nu stiu cum sa ti spun alt fel. Eu as vrea sa divortam.
Am intalnit un barbat care ma face sa vibrez la fiecare atingere a lui, ma face sa traiesc viata asa cum trebuie traita, ma face sa ma simnt dorita, ma iubeste enorm, pot comunica cu el la cel mai inalt nivel, pot sa fiu eu insumi cu el fara retineri si fara a ma gandi vai da ce o crede despre mine daca gandesc asta, fara sa ma juduce pentru ceea ce fac si intr-un cuvant sunt mai mult decat convinsa ca mi-am gasit cei drept cam tarziu jumatatea mea. Tu ai fost o dragoste adolescentina, prima mea dragoste si primul meu fior dar iata ca dupa aprp. 10 ai cam iesit din sufletul meu. El nu ti-a luat locul si nu ti-l va lua nici o data. Vei ramane vesnic in sufletul meu. Nu-ti cer sa ma ierti pentru ceea ce am de gand sa fac, iti cer doar sa ma intelegi ca vreau sa traiesc viata la cote maxime alaturi de cel pe care il consider in momentul de fata sufletul meu pereche. De cate ori ma uit la tine cu gandul ca vreau sa divortez de tine parca mi se umple ochii de lacrimi. Stiu ca poate nu e bine ceea ce fac ca esti barbatul de care orice femeie s-ar indragostii dar….sufletul meu pereche este in alta parte. Sunt constineta ca el nu va fi ca tine dar mai sunt si constienta ca cu tine nu voi putea comunica nici o data asa cum o fac cu el. As mai fi continuat asa si cu tine si cu el dar gata nu mai pot si nu mai vreau. Ma simnt o mincinoasa si o parsiva si eu de fapt nu sunt asa! Gata nu mai pot! Vreau o noua viata alaturi de cel care ma face sa ma simnt minunat in prezenta lui.
Voi ce parere aveti? Cum as putea sa-I prezint situatia sotului meu! Asta ar fi o metoda buna?

...pffffff....apoi nici nu ma mai mir ca barbatii`si bat joc de femei!
P.S. esti prea BATRANA ca sa`ti mai permiti sa visezi la d`astea: "ma face sa vibrez la fiecare atingere a lui, ma face sa traiesc viata asa cum trebuie traita, ma face sa ma simnt dorita" alaturi de altcineva decat sotul tau!
AdrianaR
Postat pe 15 Octombrie 2010 03:02
De la: kudika313344, la data 2010-10-15 00:59:54
Stii,la morala suntem buni cu totii,dar daca fata asta nu-si mai iubeste sotul e si vina lui,intodeuna sunt 2 vinovati,intr-un cuplu sunt 2,nu?O vb spune k:''omu`inseala in fuctie de ''prostu`''pe care il are acasa''.In bratele altuia in general partenerul ne arunca,iar daca ajungi si sa te mai indragosteti de el.....asta,oricum ai da-o,e inevitabil,deci nu e de judecat.Nu si-a facut amant DOAR pt.sex,ca nu-i masina sa-i trebuiasca lichid de frana.

am vz mai sus.''nu te-ai gandit ca poate si pt.sot tu esti sufletul lui pereche''
pai pune-te fetito in locu`ei,la cine te gandesti la TINE sau la altu?Sotul il ai in acte,pan`la urma e un strain,ca nu-ti curge acelasi sange prin vene.....azi e,maine poate nu mai e......de unde nu stiti ca are si e vreo amanta pe care o iubeste,si chiar acum ii editeaza vreo scrisore de adio sotiei?Dragostea nu are sex,religie,varsta,acte de casatorie....deci oricine face ce vrea cu viata lui,ca pana la urma consecintele si i le trage singr,n-o sa-i intindem noi o mana extensibila virtuala

Nu inteleg cu unii,puteti sa sfatuiti pe cineva sa ramana langa un om pe care nu-l iubeste,satisface,completeaza s.a.???Da,normal fiecare emitem pareri in functie pe situatia in care ne aflam,dar daca te-ai pune macar 5min.(nu mai mult)in locu`persoanei,poate n-ati mai gandi asa.
Motivatia schimbarii pleca din interior nu din capriciu!


mda, su Dumnezeu cu mila!
fante_de_dorobanti
Postat pe 15 Octombrie 2010 08:32
De la: AdrianaR, la data 2010-10-15 03:02:50
De la: alina_dumitrescu, la data 2010-10-11 12:52:47Cu durere in suflet iti scriu aceste randuri pentru ca nu stiu cum sa ti spun alt fel. Eu as vrea sa divortam.
Am intalnit un barbat care ma face sa vibrez la fiecare atingere a lui, ma face sa traiesc viata asa cum trebuie traita, ma face sa ma simnt dorita, ma iubeste enorm, pot comunica cu el la cel mai inalt nivel, pot sa fiu eu insumi cu el fara retineri si fara a ma gandi vai da ce o crede despre mine daca gandesc asta, fara sa ma juduce pentru ceea ce fac si intr-un cuvant sunt mai mult decat convinsa ca mi-am gasit cei drept cam tarziu jumatatea mea. Tu ai fost o dragoste adolescentina, prima mea dragoste si primul meu fior dar iata ca dupa aprp. 10 ai cam iesit din sufletul meu. El nu ti-a luat locul si nu ti-l va lua nici o data. Vei ramane vesnic in sufletul meu. Nu-ti cer sa ma ierti pentru ceea ce am de gand sa fac, iti cer doar sa ma intelegi ca vreau sa traiesc viata la cote maxime alaturi de cel pe care il consider in momentul de fata sufletul meu pereche. De cate ori ma uit la tine cu gandul ca vreau sa divortez de tine parca mi se umple ochii de lacrimi. Stiu ca poate nu e bine ceea ce fac ca esti barbatul de care orice femeie s-ar indragostii dar….sufletul meu pereche este in alta parte. Sunt constineta ca el nu va fi ca tine dar mai sunt si constienta ca cu tine nu voi putea comunica nici o data asa cum o fac cu el. As mai fi continuat asa si cu tine si cu el dar gata nu mai pot si nu mai vreau. Ma simnt o mincinoasa si o parsiva si eu de fapt nu sunt asa! Gata nu mai pot! Vreau o noua viata alaturi de cel care ma face sa ma simnt minunat in prezenta lui.
Voi ce parere aveti? Cum as putea sa-I prezint situatia sotului meu! Asta ar fi o metoda buna?

...pffffff....apoi nici nu ma mai mir ca barbatii`si bat joc de femei!
P.S. esti prea BATRANA ca sa`ti mai permiti sa visezi la d`astea: "ma face sa vibrez la fiecare atingere a lui, ma face sa traiesc viata asa cum trebuie traita, ma face sa ma simnt dorita" alaturi de altcineva decat sotul tau!

ai mare dreptate adriana cand vezi ce scriu unele te doare capul ;i atunci barbatii sunt curvari
carabincatalinmanuel
Postat pe 15 Octombrie 2010 09:37
Stem_ ,u ai dreptate,''cand simti nevoia sa inseli,paraseste!''Asa zice o vorba.....dar cati nu se complac intr-o relatie care nu mai e de mult un paradis,ca deh.....gura satului o astupa doar pamantul....?Sau altele,casa,masina,afacerile,ca ''asa trebuie''etc......Iar cum noi suntem o natie de latino-loveri,prindem curajul sa ne rupem doar cand ne aprindem dupa altu/a.....(unii)

Mai stiu eu pe una,care suporta umilinte de tot felul din partea sotului,injuraturi,batai,infidelitate dar nu divorteaza ca.............''ce sa fac,sa ma intorc la mama si la tata cu coada intre picioare?!?''Si isi cauta ''printul''pe internet in speranta ca are unde sa ''aterizeze''Si asta e doar un exemplu din zecile pe care le stiu si le vad........ce ne mai ascundem atat?:)))

Suntem niste animale,iar azi in sex xxl cu atat mai mult am uitat ca sopul nostru e sa ne ridicam deasupra lor,sa fim stapani ai instinctelor noastre prin ratiune si vointa........

kudika324144
Postat pe 15 Octombrie 2010 17:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tradarea 12 De la: alejandraa20 13 Decembrie 2009 18:23
relatii extraconjugale?! 381 De la: stem_29 14 August 2010 04:36
Niste sfaturi, va rog! :( 44 De la: steffy91 19 Septembrie 2011 18:39
M-a inselat cu fosta lui! 34 De la: rashela 14 Iulie 2011 16:34
buna! 2 De la: AlexandraAlexis 23 Aprilie 2011 00:14