Setari Cookie-uri

Sa ma mut la Bucuresti ...sau nu?

De la: Lucia38, la data 2011-01-03 19:42:13
De la: pickard, la data 2011-01-03 19:39:42
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 18:52:49Nu credeam ca o simpla discutie vis a vis de o viitoare cariera se va transfosma intr-o critica la adresa ardelenilor si in special a clujenilor. In definitiv, cine ne iubeste, ne iubeste asa cum suntem, cu bunele si relele noastre. Nu cerem sa fim iubiti de bucuresteni, asa cum nici noi nu suntem obligati sa ii iubim pe ei. Dar. Pickard, tu mai ai multe de invatat despre noi si "comunele" noastre. Sau ai lipsit la orele de geografie si istorie cand ti se predau aceste lucruri?...


in sfarsit cineva competent din partea partii adverse cu toate ca daca ma uit cu atentie doamna Lucia38 pare mai mult o lipoveanca sau cel mult o oierita din marginimea Sibiului dar astept argumentele pentru care o tanara fata sa ramana in cluj!
macar si pentru simplul fapt ca e tanara si vrea un barbat cu zvac si tot ar trebui sa vina la bucuresti

ar trebui sa ramana la Cluj ca sa nu te intalnesasca pe tine sau pe altii ca tine.
si nu incerca sa fii impaciuitor, ca razboiul e declarat deja.


razboi!??
la razboi trebuie sa ai curaj !daca imi aduc aminte noi am venit sa va eliberam si de unguri in 1918 si de nemti in 1944 nu mai zic de 1877 si 1859 cand am format romania cand voi erati IOBAGI!
pickard
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:48
De la: pickard, la data 2011-01-03 19:48:03
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 19:42:13
De la: pickard, la data 2011-01-03 19:39:42
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 18:52:49Nu credeam ca o simpla discutie vis a vis de o viitoare cariera se va transfosma intr-o critica la adresa ardelenilor si in special a clujenilor. In definitiv, cine ne iubeste, ne iubeste asa cum suntem, cu bunele si relele noastre. Nu cerem sa fim iubiti de bucuresteni, asa cum nici noi nu suntem obligati sa ii iubim pe ei. Dar. Pickard, tu mai ai multe de invatat despre noi si "comunele" noastre. Sau ai lipsit la orele de geografie si istorie cand ti se predau aceste lucruri?...


in sfarsit cineva competent din partea partii adverse cu toate ca daca ma uit cu atentie doamna Lucia38 pare mai mult o lipoveanca sau cel mult o oierita din marginimea Sibiului dar astept argumentele pentru care o tanara fata sa ramana in cluj!
macar si pentru simplul fapt ca e tanara si vrea un barbat cu zvac si tot ar trebui sa vina la bucuresti

ar trebui sa ramana la Cluj ca sa nu te intalnesasca pe tine sau pe altii ca tine.
si nu incerca sa fii impaciuitor, ca razboiul e declarat deja.


razboi!??
la razboi trebuie sa ai curaj !daca imi aduc aminte noi am venit sa va eliberam si de unguri in 1918 si de nemti in 1944 nu mai zic de 1877 si 1859 cand am format romania cand voi erati IOBAGI!

si-am ajuns sa facem la sarbatori prajituri gustoase, iar voi ati ramas tot in faza de chec si cozonac
Lucia38
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:51
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 19:51:44
De la: pickard, la data 2011-01-03 19:48:03
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 19:42:13
De la: pickard, la data 2011-01-03 19:39:42
De la: Lucia38, la data 2011-01-03 18:52:49Nu credeam ca o simpla discutie vis a vis de o viitoare cariera se va transfosma intr-o critica la adresa ardelenilor si in special a clujenilor. In definitiv, cine ne iubeste, ne iubeste asa cum suntem, cu bunele si relele noastre. Nu cerem sa fim iubiti de bucuresteni, asa cum nici noi nu suntem obligati sa ii iubim pe ei. Dar. Pickard, tu mai ai multe de invatat despre noi si "comunele" noastre. Sau ai lipsit la orele de geografie si istorie cand ti se predau aceste lucruri?...


in sfarsit cineva competent din partea partii adverse cu toate ca daca ma uit cu atentie doamna Lucia38 pare mai mult o lipoveanca sau cel mult o oierita din marginimea Sibiului dar astept argumentele pentru care o tanara fata sa ramana in cluj!
macar si pentru simplul fapt ca e tanara si vrea un barbat cu zvac si tot ar trebui sa vina la bucuresti

ar trebui sa ramana la Cluj ca sa nu te intalnesasca pe tine sau pe altii ca tine.
si nu incerca sa fii impaciuitor, ca razboiul e declarat deja.


razboi!??
la razboi trebuie sa ai curaj !daca imi aduc aminte noi am venit sa va eliberam si de unguri in 1918 si de nemti in 1944 nu mai zic de 1877 si 1859 cand am format romania cand voi erati IOBAGI!

si-am ajuns sa facem la sarbatori prajituri gustoase, iar voi ati ramas tot in faza de chec si cozonac


mda! imi plac prajiturile
pickard
Postat pe 3 Ianuarie 2011 19:53
picarde, ce argumente mai vrei ca ea sa ramana in Cluj? Am dat eu argumente ce tin de macroeconomie si educatie cand am relansat topicul, a dat Summer_ argumente ce tin de societate si civilizatie. Pe celalalt topic te-au luat oamenii la suturi
Mai bine dai tu argumente sa se mute in Bucuresti. Dar argumente rationale, nu faze din alea ca in Ardeal nu sunt barbati ca lumea sau ca ardelenii stau prost la relatii publice. Vei avea o surpriza. Nu prea exista argumente pentru ca studenta noastra sa se mute in Bucuresti. Orice argument vei gasi va putea fi demontat in cel mult cateva secunde.
Ceea ce, totusi, o poate determina sa se mute in Bucuresti tine mai mult de sentimentalisme si nu de rational. Cum ar fi faza ca vrea sa fie cat mai departe de casa.
radante
Postat pe 3 Ianuarie 2011 23:08
De la: radante, la data 2011-01-03 23:08:21picarde, ce argumente mai vrei ca ea sa ramana in Cluj? Am dat eu argumente ce tin de macroeconomie si educatie cand am relansat topicul, a dat Summer_ argumente ce tin de societate si civilizatie. Pe celalalt topic te-au luat oamenii la suturi
Mai bine dai tu argumente sa se mute in Bucuresti. Dar argumente rationale, nu faze din alea ca in Ardeal nu sunt barbati ca lumea sau ca ardelenii stau prost la relatii publice. Vei avea o surpriza. Nu prea exista argumente pentru ca studenta noastra sa se mute in Bucuresti. Orice argument vei gasi va putea fi demontat in cel mult cateva secunde.
Ceea ce, totusi, o poate determina sa se mute in Bucuresti tine mai mult de sentimentalisme si nu de rational. Cum ar fi faza ca vrea sa fie cat mai departe de casa.


am vazut mai tarziu ca domnisoara e din nordul tarii dar recunosc ca nici un argument adus de mine nu a fost serios .
in general nu am tratat cu seriozitate maxima nicimic de pe acest forum. nu cred ca cineva s-a gandit ca eu am fost serios atunci cand am comparat clujul cu o comuna di baragan
eu sunt nascut intr-o comuna din baragan si asta cred ca ar mai atenua din graviatea afirmatiilor pentru ca eu sunt multumit de zona mea de bastina
nu am cum sa mai repar greseala de a fi lasat sa transpara unele frustrari ale mele personale legate de persoane din ardeal
pe viitor sper sa ma pot reabilita si sa fiu inteles
nu vreau sa fiu atat de rau cat a parut
pickard
Postat pe 5 Ianuarie 2011 07:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Idei de cadouri;;) 2 De la: Allie7 14 Decembrie 2009 13:37
DANS SPORTIV , DANS MODERN , DANS POPULAR 1 De la: kudika128896 24 Februarie 2010 08:52
Tu ce oferi cadou de sarbatori? 1 De la: spirala 25 Octombrie 2012 22:52
Foto-video la preturi minime Bucuresti 1 De la: spirala 18 Septembrie 2011 11:53
2010 18 De la: iulia069834 24 Decembrie 2009 21:43