Setari Cookie-uri

Concurs Diva Universal

Kudika si Diva Universal te invita la concurs. Începând din 3 octombrie, Diva Universal te rãsfaþã cu megaproducþii de succes de la Hollywood, cum sunt „Ofiþeri începãtori”, „Soþii de militari”, „Mediumul” ºi „Nevestele din Orange County”, în care le poþi urmãri pe divele tale preferate dând viaþã unor personaje fascinante. Femei puternice, ambiþioase ºi generoase, care se strãduiesc sã facã faþã tuturor provocãrilor, îþi vor arãta ce înseamnã sã fii o adevãratã divã. Pentru cã divele se bucurã de viaþã, în ciuda tuturor dificultãþilor care le apar în cale. Familie, prieteni, carierã – ele au timp pentru toate, dar mai ales au timp pentru a se îngriji ºi a se relaxa.

[b]Dupã ce le-ai urmãrit pe femeile Diva, povesteºte-ne pe forum cum celebrezi tu viaþa ºi poþi câºtiga un rãsfãþ demn de o divã. [/b]

Concursul se desfãºoarã între 19 octombrie – 1 noiembrie.

Vor fi luate in calcul numai raspunsurile postate in acest topic de forum si numai cate un sigur raspuns postat de catre o utilizatoare.
Concursul este organizat de Diva Universal, iar toate obligatiile de natura fiscala sau de orice alta natura intra in sarcinile acestuia.
concursKudika
Postat pe 19 Octombrie 2010 18:47
Cred ca celebrez viata in fiecare zi, bucurandu-ma de fiecare clipa ce mi se ofera sa o traiesc. Sunte momente mai bune sau mai rele. Momente in care fac ceea ce imi place sau cand sunt nevoita sa fac lucruri care nu-mi fac mare placere. Am bucurii, dar de multe ori sunt pusa la incercare de diverse probleme. Oricum ar fi, viata merita traita din plin si in fiecare dimineata cand ma trezesc multumesc ca mi se ofera inca o sansa de a cauta fericirea. Celebrez viata prin zambere, prin compania persoanelor dragi, ascultand o melodie care imi place, viozionand un film bun, plimbandu-ma intr-un parc, pe scurt, am invatat sa celebrez viata chiar si prin lucruri marunte.
kudika029927
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:07
buna,ma numesc Adriana si am 39ani.Sunt mama unei fetite de 6 ani care s-a lasat asteptata timp de 10 ani.Mi-am dorit o familie cu inca un baietel,dar Dumnezeu a hotarat in urma cu 3 saptamani ca acest vis al meu sa se sfarseasca.Mi-este f greu sa vorbesc despre acest incident din viata mea,dar cu voi parca am simtit ca nu am nici o retinere.De cele mai multe ori in viata suntem tentati sa-l judecam pe Dunmnezeu pentru deciziile luate in viata noastra,considerand ca ne da prea multe greutati parca numai noua,ca nu meritam atata rau si asa mai departe.Gresit.Dumnezeu stie cel mai bine ce ne este bine si ce meritam.Asra am invatat-o dupa lectia de viata pe care am primit-o cum am spus si mai sus in urma operatiei care mi-a spulberat definitiv visul de a mai avea inca un copilas.Desi simt o durere imensa pentru acest lucru,sufletul meu cred ca nu se va vindeca niciodata in totalitate,am invatat sa celebrez viata pe care am fost lasata sa o mai petrec alaturi de familie,deoarece pe masa de operatie am facut stop cardiac.Si totusi printr-o minune am fost readusa la viata astfel incat acum fetita mea draga are mama langa ea si o poate creste sper eu pana atunci cand nu v-a mai avea nevoie de mine.Asta a fost doar una din lectiile de viata pe care le-am primit si de la care cred ca avem cu totii de invatat:VIATA TREBUIE CELEBRATA IN FIECARE MOMENT.ORICE SECUNDA ESTE IMPORTANTA SI CAUT SA TRAIESC VIATA DIN PLIN OFERINDU-I FAMILIEI MOMENTE DE CARE SA NE AMINTIM CU PLACERE ATUNCI CAND ,CU TOATA INCREDEREA O SPUN,VOM FI BATRANI.SUNT CONVINSA CA VOM IMBATRANI FRUMOS IMPREUNA SI NE VOM BUCURA DE FIECARE CLIPA A VIETII.Va multumesc pentru ocazia care am avut-o prin intermediul vostru de a-mi deschide putin sufletul si sper ca toti cei care citesc sa invete ceva,asa cum am mai scris:VIATA TREBUIE CELEBRATA BUCURANDU-NE CA TRAIM ALATURI DE CEI DRAGI,IAR CUVANTUL "DIVA",SA NE FIE ATRIBUIT FIECARUIA DINTRE NOI,PENTRU CA O MERITAM PERSONAL PENTRU CEEA CE NE-A FACUT DUMNEZEU SA FIM.VA SARUT PE TOTI SI VA DORESC MULTA SANATATE.SI NU UITATI SA TRAITI VIATA DIN PLIN SI SA MULTUMITI LUI DUMNEZEU PENTRU FIECARE SECUNDA DE VIATA.CU RESPECT ADRIANA.
kudika321667
Postat pe 20 Octombrie 2010 10:25
Celebrez viata cu un pahar plin :)
Sadd
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:13
Dupa noua ani grei in care nu am gustat din viata si nu m-am apreciat la adevatata valoare,imi doresc si incerc sa recuperez,traind viata asa cum imi doresc-in primul rand calatorind.Desi nu am timp decat in vacanta,de trei ani am avut cate trei sejururi pe vara,am vazut locuri care ne-au bucurat sufletul si ne-au odihnit mintea.In al doilea rand imi doresc sa petrec mai mult timp cu fiul meu ,cu care nu prea am timp sa ma joc din cauza serviciului.Stiu si ce voi face-ne vom juca mai mult,vom iesi in parc si vom invata alfabetul impreuna. In al treilea rand doresc sa petrec mai mult timp cu mine insumi si cu sotul meu,sa ne apropim mai mult asa cum eram la inceput.Munca, si cresterea copilului ne-au obosit peste masura si ne-am dori mai multe clipe petrecute doar noi doi.In acest sens in ultimul timp l-am mai lasat pe cel mic la mama si ne-am bucurat de cateva ore sau o zi de iesire in oras sau petrecut acasa intr-un mod placut.
Zilnic ma gandesc ca sunt norocoasa sa am ceea ce imi doresc-material si o familie,insa acum imi doresc si am inceput sa fac si lucruri mai marunte ,dar care sunt esentiale- liniste interioara,un rasfat la un salon,sa ajut pe cineva aflat la nevoie chiar si cu putin,cateva minute zilnic sa meditez in parc sau la terasa.
tdj31
Postat pe 20 Octombrie 2010 15:25
Am 2 baietei,unul de 3 ani si 10 luni si celalalt de 10 luni. Raspunsul meu e simplu-o celebrezz petrecand cat mai mult timp cu ei si cu sotu lmeu
ancaelenalungu
Postat pe 20 Octombrie 2010 16:36
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
Celebrez viata traind fiecare clipa din plin si bucurandu-ma de tot ce ma inconjoara. Viata prin ceea ce reprezinta este o adevarata sarbatoare.
mihaela_luna
Postat pe 20 Octombrie 2010 17:58
^ Disperato!
Spanish_Dancer
Postat pe 20 Octombrie 2010 18:08
Ma bucur de fiecare moment petrecut alaturi de cei dragi mie, traiesc in prezent fara mii de ganduri apasatoare care oricum nu mi-ar ajuta la nimic. Am invatat sa ascult mai mult si sa vorbesc mai putin, un drum sigur catre succes.
mioritza40
Postat pe 20 Octombrie 2010 21:14
Celebrez viata prin tot ceea ce fac si ceea ce ma inconjoara.Viata este un dar.Trebuie traita din plin.
kara77
Postat pe 20 Octombrie 2010 22:36
Celebrez viata cu o atitudine pozitiva!
rasaman
Postat pe 20 Octombrie 2010 22:38
Buna, ma numesc Alina,sunt consilier juridic in Baia Mare , am 31 de ani si am o familie fericita, un sot si un copil reusit, care sper sa-mi aduca multe satisfactii. In plan profesional imi doresc ascensiune , dar sunt multumita de realizarile mele profesionale de pana acum. In orice caz parerea mea este ca viata trebuie traita nu doar in prezent ci mai mult in contextul zilei de maine. Va doresc succes tuturor si multa sanatate.
alinamatesan
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:34
Toate femeile sunt dive, numai daca stai sa studiezi procesul casa-munca-(shopping, epilat, cosmetica, socializare)-casa (demachiat, spalat, cremuit, mancare..) OFFFFFFF! Asa ca nu fac nici un compromis pentru ceea ce ma face sa ma simt femeie, adica frumoasa, respectabila si multumita de viata mea sociala (cel putin). Ma gandesc mereu in timpul saptamanii ce voi face in weekend si rar stau in casa la sfarsit de saptamana (doar daca sunt foarte epuizata). Ziua cand sunt la treaba, ma gandesc la ce pot face seara si daca ma sincronizez cu sotul meu la program, ne gandim ce facem, unde mergem- pentru ca timpul este atat de scurt si asta uneori ma innebuneste!!!
Ca viitoare mamica, nu am schimbat inca nimic in stilul meu de viata, decat poate... raritul iesirilor in club! Si asta, pentru ca imi place sa traiesc, nu merg pe premisa ca traiesc sa muncesc, ci invers.
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:36
Celebrez viata asta simtind in fiecare zi, ca ziua respectiva ar fi ultima pe care o traiesc,ies in oras ,ma intalnesc cu preietenii,ma joc cu copilul meu,imi iubesc apropiatii,ma plimb ,ascult muzica,fac ceea ce simte inima mea sa faca.................si cel mai important e ca stiu sa iubesc,ca nu bag in seama problemele,sa le rezolv fara sa ma agit foarte mult....(conteaza cel mai mult sa fiu sanatoasa).
Conteaza sa simitim ca viata e frumoasa ,asa radiezi fericire,si e mare lucru daca cei care sunt aproape de tine ,te simt asa,vesela,frumoasa.....
Va pup si va doresc fiecareia sa va simtiti frumoase,cu sufletul tanar,fericite,implinite,sa alergati prin parc,sa va uitati la filmele care va plac,sa gatiti ceea ce va place cel mai mult.....
Iubiti-va mult .....
kudika326489
Postat pe 21 Octombrie 2010 10:55
Buna,
Numele meu este Codruta si consider ca celebrez viata in primul rand prin faptul ca sunt in viata si pot sa ma bucur in fiecare dimineata de mirosul cafelei proaspete facute de sotul meu si de sansa unei noi zile in care pot cunoaste oameni deosebiti. Anul trecut am trecut printr-o incercare grea cand am fost suspectata de cancer de col uterin. Au fost clipe cand nu ma interesa nimic decat sa traiesc. Iata ca azi am trecut peste aceasta incercare si incerc sa profit de aceasta noua sansa la Viata. Sunt fericita si am inceput sa vad viata cu alti ochi si sa apreciez lucrurile banale carora inainte nu le dadeam importanta. Sunt o invingatoare , o Diva la fel ca si personajele filmuilui Sotii de militari
cody_healthy
Postat pe 21 Octombrie 2010 11:54
Buna,eu celebrez viata in noul meu rol de mamica,de o luna mai exact de pe 17 .09.10.Sunt foarte fericita acum ca am puiul meu ,o fetita scumpa,si reusesc sa impart timpul la 21 de ani intre a fi sotie ,mama si studenta la zi.
kudika099973
Postat pe 21 Octombrie 2010 20:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga o pereche de ghetute oferita de Papucei.ro! 556 De la: kudika499505 18 Ianuarie 2012 23:49
Concurs: Castiga o pereche de pantofi de primavara! 7044 De la: concursKudika 29 Martie 2010 18:00
Castiga bijuterii Brio Crystal made with Swarovski®elements! 197 De la: concursKudika 21 Aprilie 2012 22:30
Concurs: Papucei.ro te incalta pentru vara 533 De la: concursKudika 22 Mai 2009 15:49
Concurs: Castiga un dar de la Mos! 2494 De la: ggm 16 Decembrie 2009 16:13