Setari Cookie-uri

femeia capricorn-barbatul leu

ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatul leu? se inteleg? care ar fi punctele slabe?
hope2destiny
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:51
E atat de simplu sa descoperi....doar un click
Barbie30
Postat pe 19 Octombrie 2010 19:57
De la: hope2destiny, la data 2010-10-19 19:51:47ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatul leu? se inteleg? care ar fi punctele slabe?
100101
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:01
...merge, dar nu straluceste?
100101
Postat pe 19 Octombrie 2010 20:01
Sunt o femeie CAPRICORN care cu . . . ani in urma am iubit un barbat LEU tot ce pot spune e ca regret foarte
mult ca nu am lasat sa mearga acea relatie si ca ma doare rau ca acum nu mai stiu nimic de el . Amandoi sunt incapatinati si iubesc cu ardoare ,de fiecare data cand tre sa ne ducem la casele noastre. . .lpt mine se rupea o bucata din mine ,nu puteam sta departe unul de celalalt .
Merita sa incerci pt a vedea cum e sa fii regina lui .Nu vei pierde decat . . .
MERGI MAI DEPARTE IA TOT CE PRIMESTI ,LASA-TE IUBITA DE EL NU VEI REGRETA .
MULT NOROC
kudika077113
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:57
De la: hope2destiny, la data 2010-10-19 19:51:47ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatul leu? se inteleg? care ar fi punctele slabe?


la un moment dat o sa-ti dea cate o palma din iubire, sa nu te superi ca nu-ti da mai multe
iar ca puncte slabe ...nu stiu ce sa zic, probabil faptul ca te va insela cu prima femeie din zodia berbec


battleofwits
Postat pe 23 Octombrie 2010 14:59
De la: battleofwits, la data 2010-10-23 14:59:00
De la: hope2destiny, la data 2010-10-19 19:51:47ce stiti despre compatibilitatea dintre femeia capricorn si barbatul leu? se inteleg? care ar fi punctele slabe?


la un moment dat o sa-ti dea cate o palma din iubire, sa nu te superi ca nu-ti da mai multe
iar ca puncte slabe ...nu stiu ce sa zic, probabil faptul ca te va insela cu prima femeie din zodia berbec


OF,OF TREBUIE SA INTELEGI CA DACA LEI NU IUBESTC O PERSOANA . . . NU VA FI IN VIATA LUI , NU SE VA
OBOSI SA O ACCEPTE LANGA ,VA FACE MEREU CE VA VREA ; E ADEVARAT CA LA INCEPUT SUNT BARBATII MAI MULTOR FEMEI DAR ODATA CU VERIGHETA , ALTE FEMEI NU VOR MAI FI IN VIATA LOR .
ATAT LEUL CAT SI BERBECI DOUA SEMNE DE FOC ,PUTIN PROBABIL SA FIE IMPREUNA PT CA AMBELE AU O ANUMITA MANDRIE NICIUNUL DIN ELE NU VREA SA FIE MAI PREJOS CA CELALALT .
SE POATE CA BERBECII DATORITA INCAPATANARII SA SE ASCUNDA DE LEI !
kudika077113
Postat pe 23 Octombrie 2010 19:32
BUNA,AM O RELATIE CU UN LEU DE VREO 10 ANI.....OFF CUM A TRECUT TIMPUL,TOT CE POT SPUNE E CA SE IUBESC,CHIAR DACA LEUL NU ARATA,CAPRICORNUL,IN SPETZA EU,VREA MAI MULTA IUBIRE,PT CA SUNTEM NISTE ROMANTICE,IAR EI....DIN PACATE NU PREA,SAU CEL PUTIN EL; AU O MANDRIE SI O AMBITIE CUM NU AM MAI INTALNIT,SUNT POSESIVI,GELOSI,AUTORITARI,GENUL DE OM CARE DACA UN LUCRU E ALB,SI EL VREA SA FIE NEGRU,TU TRE SA SPUI CA EL...PT CA ASA VREA EL....NU STIU,POATE NU L INTELEG EU,PT CA SI EU SUNT LA FEL DE INCAPATANATA SI ORGOLIOASA SI GELOASA,LUCRU CARE NU L STIAM DECAT DE CAND SUNT CU EL. IN REST,ESTE UN FAMILIST INFOCAT,TRAGE CU CASA,ISI IUBESTE COPII.....AI ZICE CA E BARBATUL IDEAL.....DAR EU VIN CU UN ARGURMENT SI SPUN.....NU TOT TIMPUL! CAT DESPRE FAPTUL CA DACA SE LEAGA,VERIGHETA,NU MAI CALCA STRAMB,NU SUNT DE ACORD,DEPINDE CU CINE SE LEAGA,PT CA LE PLAC FEMEILE SI LE PLACE VIATA,SUNT TOT TIMPUL STAPANII LOR,SI NU NUMAI,LE PLACE SA AIBE LIBERTATE SI SA NU DEA SOCOTEALA NIMANUI.....ASA CA VAI DE NOI,CAPRICOARNELE,CATE MAI AVEM DE SUFERIT! CONCULZIA: MERGE DAR NU STRALUCESTE,CITEZ PERSOANA CARE A SCRIS ACEST VERS!
BAFTA TUTUROR SI IUBITI-VA MULT!
ANDREEA_PTK
Postat pe 27 Octombrie 2010 16:06
De la: kudika276036, la data 2010-10-27 16:06:53BUNA,AM O RELATIE CU UN LEU DE VREO 10 ANI.....OFF CUM A TRECUT TIMPUL,TOT CE POT SPUNE E CA SE IUBESC,CHIAR DACA LEUL NU ARATA,CAPRICORNUL,IN SPETZA EU,VREA MAI MULTA IUBIRE,PT CA SUNTEM NISTE ROMANTICE,IAR EI....DIN PACATE NU PREA,SAU CEL PUTIN EL; AU O MANDRIE SI O AMBITIE CUM NU AM MAI INTALNIT,SUNT POSESIVI,GELOSI,AUTORITARI,GENUL DE OM CARE DACA UN LUCRU E ALB,SI EL VREA SA FIE NEGRU,TU TRE SA SPUI CA EL...PT CA ASA VREA EL....NU STIU,POATE NU L INTELEG EU,PT CA SI EU SUNT LA FEL DE INCAPATANATA SI ORGOLIOASA SI GELOASA,LUCRU CARE NU L STIAM DECAT DE CAND SUNT CU EL. IN REST,ESTE UN FAMILIST INFOCAT,TRAGE CU CASA,ISI IUBESTE COPII.....AI ZICE CA E BARBATUL IDEAL.....DAR EU VIN CU UN ARGURMENT SI SPUN.....NU TOT TIMPUL! CAT DESPRE FAPTUL CA DACA SE LEAGA,VERIGHETA,NU MAI CALCA STRAMB,NU SUNT DE ACORD,DEPINDE CU CINE SE LEAGA,PT CA LE PLAC FEMEILE SI LE PLACE VIATA,SUNT TOT TIMPUL STAPANII LOR,SI NU NUMAI,LE PLACE SA AIBE LIBERTATE SI SA NU DEA SOCOTEALA NIMANUI.....ASA CA VAI DE NOI,CAPRICOARNELE,CATE MAI AVEM DE SUFERIT! CONCULZIA: MERGE DAR NU STRALUCESTE,CITEZ PERSOANA CARE A SCRIS ACEST VERS!
BAFTA TUTUROR SI IUBITI-VA MULT!
Felicitari draga mea .Dar stii tu vreu barbat care sa fie mai fidel ? te rog spune si noua
As vrea sa fie adevarat tot ce spui . ce nu iti place ca munceste si face tot ,doar pt a te ocroti si a da tot ce tre copiilor...Jur as da orice sa intorc acea perioada ,sa las sa se intample ,sa zic DA....dar e prea tarziu acum .
kudika077113
Postat pe 28 Octombrie 2010 19:40
Are dreptate Battleofwits....leii sunt foarte atrasi de femeia berbec.Cauza nu o cunosc.Eu sunt berbec si oriunde merg,dc intalnesc un leu,fie singur,casatorit sau intr-o relatie ii captez atentia ca un magnet.Chiar dc eu nu sunt interesata,barbatii captivati realmente de persoana mea se dovedesc a fi lei.
ramo22gd
Postat pe 29 Octombrie 2010 18:03
intradevar leii sunt atrasi de femeia berbec!
de ce?
pai asa cum spunea cineva mai sus leii sunt gelosi,posesivi,le place ca femeia sa fie numai a lor...
si contrar a ceea ce se crede,femeia berbec ,chiar daca este capoasa se lasa condusa de barbatul leu,pentru ca este singurul care poate sa o domine.ei ii place puterea si ambitia lui ,pentru ca si ea e la fel.leilor le place ca tot ce e al lor sa fie cel mai bun,la fel si femeia.femeia berbec este una dintre cele mai cochete femei a zodiacului si asta adora leul.
in rest ,ce sa zic pentru cea care a initiai topicul,si eu sunt capricorn si iata in curand fac 2 ani de cand sunt cu un leu.tot ce a spus kudika 276036 este adevarat.mai ales faptul ca ei fac NUMAI CE VOR!si daca ei vad alb unde e de fapt negru trebuie sa zici ca ei,altfel se enerveaza si oricum nu o scoti la capat.sunt extrem de irascibili atunci cand nu iese ca ei si pana nu se conving singuri ca nu au dreptate nimeni nu are ce sa le faca.
in schimb,barbatul leu este cel mai fermecator barbat al zodiacului...
isi va rasfata femeia ca pe nimeni alta..atata timp cat ea il iubeste si ii da liberatatea de care are nevoie ca de aer.
pe scurt,pentru a fi o relatie perfecta intre leu-capricorn trebuie ca capricornul sa lase de la el,sa l iubeasca si SAI ARATE CA L IUBESTE.sa -l rasfete,sa zica ca el sau daca nu e ca el sa astepte momentul oportun sa i arate asta...A..SI SA ARATE PERFECT FIZIC!nu neparat fotomodel,dar sa miroase frumos ,sa fie mereu aranjata(de asta adora berbecutele) si sa fie buna profesionista!chiar si asa...uneori nu e de ajuns ,cum zicea si kudika 276036!de ce?pentru ca gindesc altfel..leii sunt extrem de realisti si vad lucrurile numai in alb sau negru ,capricoarnele le mai vad si gri,pentru ca sunt impulsivi,capricornii sunt mai calmi.si nu in ultimul rand pentru ca amandoi sunt incapatanati...
La noi a fost perfect in primul an,cand eu am lasat si am facut ca el,stiind sa aleg momentelel cand sa mi spun punctul de vedere...numai ca la un moment dat trebuie sa maai fie si catine(capricorn capos si el)si..ulterior au aparut si neintelegeri...plua ca nu am mai putut sa fiu fizic la fel!A aparut un copil..il iubeste nespus si intradevar sunt pentru familie si pentru copii, numai ca leii nu suporta sa fie constransi cu nimic..si nu suporta locul 2!ssi mai ales sa dea socoteala...
cred ca am spus destul..
noi ne iubim si acum,numai ca nu e relatia perfecta...cu leul nu poti sa traiesti cum am zis decat in alb si negru..azi esti regina si ai totul,maine esti servitoare si..trebuia sa suporti..
tu alegi..eu daca ar fi sa aleg din nou nu as mai alege un leu..nu se potrivesc au caractere si dorinte diferite...
acum ill iubesc asa cum e,m am invatat cu impulsivitatea lui,cu iubirea lui imensa atunci cand vrea dar si cu nepasarea de gheatza...
adya38
Postat pe 30 Octombrie 2010 14:43
De la: adya38, la data 2010-10-30 14:43:54intradevar leii sunt atrasi de femeia berbec!
de ce?
pai asa cum spunea cineva mai sus leii sunt gelosi,posesivi,le place ca femeia sa fie numai a lor...
si contrar a ceea ce se crede,femeia berbec ,chiar daca este capoasa se lasa condusa de barbatul leu,pentru ca este singurul care poate sa o domine.ei ii place puterea si ambitia lui ,pentru ca si ea e la fel.leilor le place ca tot ce e al lor sa fie cel mai bun,la fel si femeia.femeia berbec este una dintre cele mai cochete femei a zodiacului si asta adora leul.
in rest ,ce sa zic pentru cea care a initiai topicul,si eu sunt capricorn si iata in curand fac 2 ani de cand sunt cu un leu.tot ce a spus kudika 276036 este adevarat.mai ales faptul ca ei fac NUMAI CE VOR!si daca ei vad alb unde e de fapt negru trebuie sa zici ca ei,altfel se enerveaza si oricum nu o scoti la capat.sunt extrem de irascibili atunci cand nu iese ca ei si pana nu se conving singuri ca nu au dreptate nimeni nu are ce sa le faca.
in schimb,barbatul leu este cel mai fermecator barbat al zodiacului...
isi va rasfata femeia ca pe nimeni alta..atata timp cat ea il iubeste si ii da liberatatea de care are nevoie ca de aer.
pe scurt,pentru a fi o relatie perfecta intre leu-capricorn trebuie ca capricornul sa lase de la el,sa l iubeasca si SAI ARATE CA L IUBESTE.sa -l rasfete,sa zica ca el sau daca nu e ca el sa astepte momentul oportun sa i arate asta...A..SI SA ARATE PERFECT FIZIC!nu neparat fotomodel,dar sa miroase frumos ,sa fie mereu aranjata(de asta adora berbecutele) si sa fie buna profesionista!chiar si asa...uneori nu e de ajuns ,cum zicea si kudika 276036!de ce?pentru ca gindesc altfel..leii sunt extrem de realisti si vad lucrurile numai in alb sau negru ,capricoarnele le mai vad si gri,pentru ca sunt impulsivi,capricornii sunt mai calmi.si nu in ultimul rand pentru ca amandoi sunt incapatanati...
La noi a fost perfect in primul an,cand eu am lasat si am facut ca el,stiind sa aleg momentelel cand sa mi spun punctul de vedere...numai ca la un moment dat trebuie sa maai fie si catine(capricorn capos si el)si..ulterior au aparut si neintelegeri...plua ca nu am mai putut sa fiu fizic la fel!A aparut un copil..il iubeste nespus si intradevar sunt pentru familie si pentru copii, numai ca leii nu suporta sa fie constransi cu nimic..si nu suporta locul 2!ssi mai ales sa dea socoteala...
cred ca am spus destul..
noi ne iubim si acum,numai ca nu e relatia perfecta...cu leul nu poti sa traiesti cum am zis decat in alb si negru..azi esti regina si ai totul,maine esti servitoare si..trebuia sa suporti..
tu alegi..eu daca ar fi sa aleg din nou nu as mai alege un leu..nu se potrivesc au caractere si dorinte diferite...
acum ill iubesc asa cum e,m am invatat cu impulsivitatea lui,cu iubirea lui imensa atunci cand vrea dar si cu nepasarea de gheatza...


daca e s`o luam dupa zodii (desi nu sunt adepta lor) ,ti sa`ti spun din proprie experienta ca un leu poate fi dresat foarteeeee usor...
AdrianaR
Postat pe 30 Octombrie 2010 14:54
cum?
si eu l am dresat...dar nu tot timpul,pana la urma face tot ce vrea el
adya38
Postat pe 30 Octombrie 2010 15:13
De la: adya38, la data 2010-10-30 15:13:13cum?
si eu l am dresat...dar nu tot timpul,pana la urma face tot ce vrea el

Nu vreau sa despic firul in 4 pt ca presimt ca vom intra in polemici pe aceasta tema...depinde de fiecare...
Daca crezi atat de mult in zodii,eu sunt geamana...poate te ajuta sa`ti dai seama
Iti spun doar ca de la inceput mi`am impus punctele de vedere...m`am impus in fata lui si i`am spus si i`am aratat ca nu sunt femeia care sa fie supusa!Surprinzator sau nu,a inteles si a bagat la cap...ne`am inteles perfect din toate punctele de vedere,ne consulta in orice...nu era cazul sa`mi dea explicatii pt ca,comunicam foarte bine....etc
AdrianaR
Postat pe 30 Octombrie 2010 15:18
supusa nu am fost nici eu niciodata..
si de intrebat ma intreaba mereu cumsa facem...
comunicarea a fost excelenta si este si acum la fel,leului in general ii place sa spuna tot ce face...
eu nu ma refeream la asta ci la faptul ca ,de exemplu,daca el crede ca la ora 2 e bine sa dormi,poti sa i spui orice si nu o sa l faci sa creada altfel!pina nu se arde, nu crede,decat foaartee rar
adya38
Postat pe 30 Octombrie 2010 15:32
De la: adya38, la data 2010-10-30 15:32:50supusa nu am fost nici eu niciodata..
si de intrebat ma intreaba mereu cumsa facem...
comunicarea a fost excelenta si este si acum la fel,leului in general ii place sa spuna tot ce face...
eu nu ma refeream la asta ci la faptul ca ,de exemplu,daca el crede ca la ora 2 e bine sa dormi,poti sa i spui orice si nu o sa l faci sa creada altfel!pina nu se arde, nu crede,decat foaartee rar

"cu leul nu poti sa traiesti cum am zis decat in alb si negru..azi esti regina si ai totul,maine esti servitoare si..trebuia sa suporti..
tu alegi..eu daca ar fi sa aleg din nou nu as mai alege un leu"
mie nu mi s`a intamplat niciodata ceea ce tu spui,poate am fost o norocoasa
AdrianaR
Postat pe 30 Octombrie 2010 15:40
De la: kudika077113, la data 2010-10-28 19:40:34
De la: kudika276036, la data 2010-10-27 16:06:53BUNA,AM O RELATIE CU UN LEU DE VREO 10 ANI.....OFF CUM A TRECUT TIMPUL,TOT CE POT SPUNE E CA SE IUBESC,CHIAR DACA LEUL NU ARATA,CAPRICORNUL,IN SPETZA EU,VREA MAI MULTA IUBIRE,PT CA SUNTEM NISTE ROMANTICE,IAR EI....DIN PACATE NU PREA,SAU CEL PUTIN EL; AU O MANDRIE SI O AMBITIE CUM NU AM MAI INTALNIT,SUNT POSESIVI,GELOSI,AUTORITARI,GENUL DE OM CARE DACA UN LUCRU E ALB,SI EL VREA SA FIE NEGRU,TU TRE SA SPUI CA EL...PT CA ASA VREA EL....NU STIU,POATE NU L INTELEG EU,PT CA SI EU SUNT LA FEL DE INCAPATANATA SI ORGOLIOASA SI GELOASA,LUCRU CARE NU L STIAM DECAT DE CAND SUNT CU EL. IN REST,ESTE UN FAMILIST INFOCAT,TRAGE CU CASA,ISI IUBESTE COPII.....AI ZICE CA E BARBATUL IDEAL.....DAR EU VIN CU UN ARGURMENT SI SPUN.....NU TOT TIMPUL! CAT DESPRE FAPTUL CA DACA SE LEAGA,VERIGHETA,NU MAI CALCA STRAMB,NU SUNT DE ACORD,DEPINDE CU CINE SE LEAGA,PT CA LE PLAC FEMEILE SI LE PLACE VIATA,SUNT TOT TIMPUL STAPANII LOR,SI NU NUMAI,LE PLACE SA AIBE LIBERTATE SI SA NU DEA SOCOTEALA NIMANUI.....ASA CA VAI DE NOI,CAPRICOARNELE,CATE MAI AVEM DE SUFERIT! CONCULZIA: MERGE DAR NU STRALUCESTE,CITEZ PERSOANA CARE A SCRIS ACEST VERS!
BAFTA TUTUROR SI IUBITI-VA MULT!
Felicitari draga mea .Dar stii tu vreu barbat care sa fie mai fidel ? te rog spune si noua
As vrea sa fie adevarat tot ce spui . ce nu iti place ca munceste si face tot ,doar pt a te ocroti si a da tot ce tre copiilor...Jur as da orice sa intorc acea perioada ,sa las sa se intample ,sa zic DA....dar e prea tarziu acum .
IARTA-MA TE ROG AM FOST SUBIECTIVA AM ZIS CALITATI DOAR DAR DEFECTE ,LA CAT URASC SA FACA CEVA IMPUS SI CAT DE NEMERNICI SUNT ,CU CATA USURINTA CALCA IN PICIOARE O PERS. CHIAR DACA ACEA PERS .E DOAR A LUI . SINCER IL VREAU INAPOI CU TOT RAUL DIN EL PT CA EU AM FOST CEA CARE A TACUT ATUNCI CAND TRE SA SPUNA CEVA.VOI REGRETA O VIATA DOAR .
kudika077113
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:26
adriana,cred ca ai fost norocoasa.sa nu intelegi insa prin servitoare ca faci tot ce vrea el..lui oricum nu i plac persoanele supuse!servitoare in sens figurat,adica nu ai cum sa i schimbi anumite idei din cap!
iti dau un exemplu:s-a suparat intr o zi ca nu i au intrat banii pe card,eu i am spus ca se mai intapla..el sa enervat ..si nu am mai vb!a trebuit sa indur si intrun fel sa zic ca el...
e adevarat ca atunci cand esti regina lor..uiti tot raul!sunt pur si simplu fermecatori..
poate tu nu ai avut ocazia sai vezi si partea cealalta..eu nu i am vazuto timp de 1 an,pana sa nascut copilul si el a trecut pe locul 2!chiar daca isi iubeste enorm copilul,nu suporta sa fie al doilea
adya38
Postat pe 31 Octombrie 2010 14:06
EU SINT LEU SI IUBITU MEU E BERBEC! AM FOST SI EU CU UN BAIAT IN CAPRICORN DAR NU A FUNCTIONAT! AM FOST MEREU ATRASA DE BERBECI! PRIETENA MEA CEA MAI BUNA E BERBEC SI SOTUL EI E LEU! AU O FETITA IMPREUNA! INAINTE DE A FI CU PRIETENA MEA EL A VUT O IUBITA IN CAPRICORN SI A LASATO PENTRU PRIETENA MEA! INCEARCA POATE AI SA REUSESTI SA DEVII REGINA LUI! BAFTA!
kudika166059
Postat pe 2 Noiembrie 2010 23:37
am avut o relatie cu un leu..cu despartiri si impacari (si din cauza unei berbece:)) e nepasator,gelos,incapatanat ,increzut dar si iubitor..bun la pat..eh ,numai k te inseala cand are ocazia chiar daca cu o sapt doua inainte iti zicea ca te iubeste..etc ce mai..minte frumos!intr-un final...il doare fix in(...)de sentimentele tale ,nu se gandeste decat cum sa-i fie lui bine si n-o sa te faca decat sa suferi
kudika004760
Postat pe 10 Noiembrie 2010 19:24
De la: kudika077113, la data 2010-10-28 19:40:34
De la: kudika276036, la data 2010-10-27 16:06:53BUNA,AM O RELATIE CU UN LEU DE VREO 10 ANI.....OFF CUM A TRECUT TIMPUL,TOT CE POT SPUNE E CA SE IUBESC,CHIAR DACA LEUL NU ARATA,CAPRICORNUL,IN SPETZA EU,VREA MAI MULTA IUBIRE,PT CA SUNTEM NISTE ROMANTICE,IAR EI....DIN PACATE NU PREA,SAU CEL PUTIN EL; AU O MANDRIE SI O AMBITIE CUM NU AM MAI INTALNIT,SUNT POSESIVI,GELOSI,AUTORITARI,GENUL DE OM CARE DACA UN LUCRU E ALB,SI EL VREA SA FIE NEGRU,TU TRE SA SPUI CA EL...PT CA ASA VREA EL....NU STIU,POATE NU L INTELEG EU,PT CA SI EU SUNT LA FEL DE INCAPATANATA SI ORGOLIOASA SI GELOASA,LUCRU CARE NU L STIAM DECAT DE CAND SUNT CU EL. IN REST,ESTE UN FAMILIST INFOCAT,TRAGE CU CASA,ISI IUBESTE COPII.....AI ZICE CA E BARBATUL IDEAL.....DAR EU VIN CU UN ARGURMENT SI SPUN.....NU TOT TIMPUL! CAT DESPRE FAPTUL CA DACA SE LEAGA,VERIGHETA,NU MAI CALCA STRAMB,NU SUNT DE ACORD,DEPINDE CU CINE SE LEAGA,PT CA LE PLAC FEMEILE SI LE PLACE VIATA,SUNT TOT TIMPUL STAPANII LOR,SI NU NUMAI,LE PLACE SA AIBE LIBERTATE SI SA NU DEA SOCOTEALA NIMANUI.....ASA CA VAI DE NOI,CAPRICOARNELE,CATE MAI AVEM DE SUFERIT! CONCULZIA: MERGE DAR NU STRALUCESTE,CITEZ PERSOANA CARE A SCRIS ACEST VERS!
BAFTA TUTUROR SI IUBITI-VA MULT!
Felicitari draga mea .Dar stii tu vreu barbat care sa fie mai fidel ? te rog spune si noua
As vrea sa fie adevarat tot ce spui . ce nu iti place ca munceste si face tot ,doar pt a te ocroti si a da tot ce tre copiilor...Jur as da orice sa intorc acea perioada ,sa las sa se intample ,sa zic DA....dar e prea tarziu acum .
kudika004760
Postat pe 10 Noiembrie 2010 19:29
De la: ANDREEA_PTK, la data 2010-10-27 16:06:53BUNA,AM O RELATIE CU UN LEU DE VREO 10 ANI.....OFF CUM A TRECUT TIMPUL,TOT CE POT SPUNE E CA SE IUBESC,CHIAR DACA LEUL NU ARATA,CAPRICORNUL,IN SPETZA EU,VREA MAI MULTA IUBIRE,PT CA SUNTEM NISTE ROMANTICE,IAR EI....DIN PACATE NU PREA,SAU CEL PUTIN EL; AU O MANDRIE SI O AMBITIE CUM NU AM MAI INTALNIT,SUNT POSESIVI,GELOSI,AUTORITARI,GENUL DE OM CARE DACA UN LUCRU E ALB,SI EL VREA SA FIE NEGRU,TU TRE SA SPUI CA EL...PT CA ASA VREA EL....NU STIU,POATE NU L INTELEG EU,PT CA SI EU SUNT LA FEL DE INCAPATANATA SI ORGOLIOASA SI GELOASA,LUCRU CARE NU L STIAM DECAT DE CAND SUNT CU EL. IN REST,ESTE UN FAMILIST INFOCAT,TRAGE CU CASA,ISI IUBESTE COPII.....AI ZICE CA E BARBATUL IDEAL.....DAR EU VIN CU UN ARGURMENT SI SPUN.....NU TOT TIMPUL! CAT DESPRE FAPTUL CA DACA SE LEAGA,VERIGHETA,NU MAI CALCA STRAMB,NU SUNT DE ACORD,DEPINDE CU CINE SE LEAGA,PT CA LE PLAC FEMEILE SI LE PLACE VIATA,SUNT TOT TIMPUL STAPANII LOR,SI NU NUMAI,LE PLACE SA AIBE LIBERTATE SI SA NU DEA SOCOTEALA NIMANUI.....ASA CA VAI DE NOI,CAPRICOARNELE,CATE MAI AVEM DE SUFERIT! CONCULZIA: MERGE DAR NU STRALUCESTE,CITEZ PERSOANA CARE A SCRIS ACEST VERS!
BAFTA TUTUROR SI IUBITI-VA MULT![/quote

bine mai zici...acum ma bucur ca m terminat-o cu LEUL;))
Ce zodii sunt compatibile cu femeile capricorn?
kudika004760
Postat pe 10 Noiembrie 2010 19:32
Leu ??? te ridica la cer (se pricepe ) si ..knd iti arati sentimentele isi pierde interesul...si abia atunci cand revii cu picioarele pe pamant ,incepi sa regreti ca l-ai cunoscut...e un egoist- arogant si avid de putere ....si punct.
creatzagirl
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:43
De la: creatzagirl, la data 2011-01-07 15:43:52....si punct.

eu vad mai multe puncte ...adevarul e ca am si sarbatorit ioni si ioane
miss_darine
Postat pe 7 Ianuarie 2011 15:50
Sa lasam deoparte detaliile ,miss_darine
creatzagirl
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:28
Cu unu sau mai multe puncte,leul tot asa va fi
creatzagirl
Postat pe 7 Ianuarie 2011 18:30
buna,

sunt leu si nu cred in compatibilitatile zodiilor :)
am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec, pe care am iubit-o ft mult ... insa femeia berbec vrea prea multa libertate insa paradoxal nu stie sa si ofere ... un barbat leu are nevoie de atentie, este un visator ... si partea financiara nu mai conteaza atunci cand e vorba de familie ... cand spun familie ma refer la sotie, copii, parinti, surori, frati etc :) ati prins ideea :) pentru un leu dragostea este aproape tot ... o recunoastem cu greu dar asa e. barbatul leu are nevoie de o femeie calda iubitoare care sa stie sa ii acorde atentia cuvenita... insa la fel ca si berbebcul uraste meschinaria ... si isi da seama destul de usor daca este mintit ...

cat despre varsator ... care la fel se spune ca ar fi compatibilitate ... sincer nu am putut sa trec de bariera de amicitie cu un varsator.

ca sa vorbesc in semne strict zodiacale ... cred ca conteaza si ascendentul daca tot vreti sa credeti in astre :)

insa ... sunt alte lucruri care definesc personalitatea/ caracterul unui om si anume: educatie, mediul in care a crescut, mediul in care traieste ... zodia iti da niste piloni generali ... insa uneori lucrurile mici fac diferenta ... ca si in dragoste :)

kudika473470
Postat pe 18 Noiembrie 2011 13:37
De la: kudika473470, la data 2011-11-18 13:37:13buna,

sunt leu si nu cred in compatibilitatile zodiilor :)
am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec, pe care am iubit-o ft mult ... insa femeia berbec vrea prea multa libertate insa paradoxal nu stie sa si ofere ... un barbat leu are nevoie de atentie, este un visator ... si partea financiara nu mai conteaza atunci cand e vorba de familie ... cand spun familie ma refer la sotie, copii, parinti, surori, frati etc :) ati prins ideea :) pentru un leu dragostea este aproape tot ... o recunoastem cu greu dar asa e. barbatul leu are nevoie de o femeie calda iubitoare care sa stie sa ii acorde atentia cuvenita... insa la fel ca si berbebcul uraste meschinaria ... si isi da seama destul de usor daca este mintit ...

cat despre varsator ... care la fel se spune ca ar fi compatibilitate ... sincer nu am putut sa trec de bariera de amicitie cu un varsator.

ca sa vorbesc in semne strict zodiacale ... cred ca conteaza si ascendentul daca tot vreti sa credeti in astre :)

insa ... sunt alte lucruri care definesc personalitatea/ caracterul unui om si anume: educatie, mediul in care a crescut, mediul in care traieste ... zodia iti da niste piloni generali ... insa uneori lucrurile mici fac diferenta ... ca si in dragoste :)



io nu m-am prins ce esti tu: barbat sau femeie?
kiss_my_ass
Postat pe 18 Noiembrie 2011 13:39
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-18 13:39:27
De la: kudika473470, la data 2011-11-18 13:37:13buna,

sunt leu si nu cred in compatibilitatile zodiilor :)
am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec, pe care am iubit-o ft mult ... insa femeia berbec vrea prea multa libertate insa paradoxal nu stie sa si ofere ... un barbat leu are nevoie de atentie, este un visator ... si partea financiara nu mai conteaza atunci cand e vorba de familie ... cand spun familie ma refer la sotie, copii, parinti, surori, frati etc :) ati prins ideea :) pentru un leu dragostea este aproape tot ... o recunoastem cu greu dar asa e. barbatul leu are nevoie de o femeie calda iubitoare care sa stie sa ii acorde atentia cuvenita... insa la fel ca si berbebcul uraste meschinaria ... si isi da seama destul de usor daca este mintit ...

cat despre varsator ... care la fel se spune ca ar fi compatibilitate ... sincer nu am putut sa trec de bariera de amicitie cu un varsator.

ca sa vorbesc in semne strict zodiacale ... cred ca conteaza si ascendentul daca tot vreti sa credeti in astre :)

insa ... sunt alte lucruri care definesc personalitatea/ caracterul unui om si anume: educatie, mediul in care a crescut, mediul in care traieste ... zodia iti da niste piloni generali ... insa uneori lucrurile mici fac diferenta ... ca si in dragoste :)



io nu m-am prins ce esti tu: barbat sau femeie?


"io" sunt barbat. daca citeai cu atentie iti dadeai seama.
"am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec ..."
kudika473470
Postat pe 18 Noiembrie 2011 13:41
De la: kudika473470, la data 2011-11-18 13:41:11
De la: kiss_my_ass, la data 2011-11-18 13:39:27
De la: kudika473470, la data 2011-11-18 13:37:13buna,

sunt leu si nu cred in compatibilitatile zodiilor :)
am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec, pe care am iubit-o ft mult ... insa femeia berbec vrea prea multa libertate insa paradoxal nu stie sa si ofere ... un barbat leu are nevoie de atentie, este un visator ... si partea financiara nu mai conteaza atunci cand e vorba de familie ... cand spun familie ma refer la sotie, copii, parinti, surori, frati etc :) ati prins ideea :) pentru un leu dragostea este aproape tot ... o recunoastem cu greu dar asa e. barbatul leu are nevoie de o femeie calda iubitoare care sa stie sa ii acorde atentia cuvenita... insa la fel ca si berbebcul uraste meschinaria ... si isi da seama destul de usor daca este mintit ...

cat despre varsator ... care la fel se spune ca ar fi compatibilitate ... sincer nu am putut sa trec de bariera de amicitie cu un varsator.

ca sa vorbesc in semne strict zodiacale ... cred ca conteaza si ascendentul daca tot vreti sa credeti in astre :)

insa ... sunt alte lucruri care definesc personalitatea/ caracterul unui om si anume: educatie, mediul in care a crescut, mediul in care traieste ... zodia iti da niste piloni generali ... insa uneori lucrurile mici fac diferenta ... ca si in dragoste :)



io nu m-am prins ce esti tu: barbat sau femeie?


"io" sunt barbat. daca citeai cu atentie iti dadeai seama.
"am avut o prietena in zodia sagetator si nu a mers deloc aproape!
da si am avut si o prietena berbec ..."


io am citit cu foarte mare atentie! puteai avea o prietena-prietena traim intr-o lume libera! dar daca stau mai bine si privesc ai dreptate esti mascul- te tradeaza poza de la avatar!
ps mai sunt 10 zodii de epuizat, te astept nerabdatoare acilea cu continuarea introspectiei zodiacale!
kiss_my_ass
Postat pe 21 Noiembrie 2011 14:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu Capricorn Ea rac....posibil sa fie viitor frumos ??? sau nu ?? 10 De la: kudika077113 3 Noiembrie 2009 20:44
buna 12 De la: Rafinata 15 Iunie 2009 17:48
eu balanta-el gemeni ?.............sar potrivi.....? 6 De la: yneedlove 28 Septembrie 2009 17:34
eu balanta el capricorn 15 De la: raziela 24 Iunie 2009 13:46
OARE SINT NEBUNA? 27 De la: Ndrusu 11 Septembrie 2009 23:11