Setari Cookie-uri

femeia capricorn-barbatul leu

Deci si eu sunt o femeie capricorn indragostita de un leut, m-a ajutat mult topping-ul:))))
Barbiepink
Postat pe 14 Septembrie 2013 21:19
Raspund la aceasta postare din 2010 cu povestea mea din 2021, pentru ca doresc sa dau un sfat femeilor capricorn care cauta impresii din experiente personale ale altor cupluri.
Compatibilitatea dintre capricorn si leu este zero, nu exista potriviri pe nici un plan. Capricornul va face multe concesii doar ca pana la urma paharul se umple si finalul e previzibil.
Leul te face sa te simti cea mai frumoasa si mai iubita femeie (cadouri, atentii, mesaje), etc) te urca in cer si tot de acolo te lasa sa cazi si sa te spargi in mii de bucati si doare de mori!
Leul este mincinos, prefacut, mandru, orgolios, inganfat, munte de incapatanare si aroganta. Daca ai indraznit sa ii spui ce sa faca, daca vrei sa il ajuti sa nu mai fie dezorganizat si nepasator, te calca in picioare ca si cum nu ai mai exista. Fac doar ce vor si cand vor, nu accepta sub nici o forma nici cea mai mica critica sau sfat, trebuie laudati in permanenta, le place sa ii adulezi si sa ii lauzi si daca nu o faci si gresesti, devine un munte de gheata, te ignora, te face sa suferi, nu ii pasa de lacrimile tale , de sentimente, uita tot si face TOTUL sa ii fie DOAR LUI BINE!
Te face sa te simti vinovat oricat de nevinovat ai fi, nu isi cere niciodata scuze sau iertare, tot timpul trebuie sa aiba dreptate!
Trebuie sa faci permanent doar ce ii place lui, sa vezi ce filme ii plac lui, sa asculi ce muzica ii place, sa mananci si sa gatesti ce ii place, sa dormi doar cat vrea el si sa fii slaba si eleganta. La pat este zero dar are pretentii pe masura personalitatii lui. Nu suporta animalele de companie in casa si trebuie sa aiba ultimul cuvant si nu stie sa piarda.
Adora drama teatrala!
Este un tiran deghizat in barbatul indragostit si perfect!
Asa a aratat fostul meu partener! Acesta este portretul lui.
Fugiti de astfel de relatii, sunt toxice pentru un capricorn integru si inteligent care doreste sa fie iubit sincer si sa aiba siguranta iubirii pe care o primeste!
kudika_1042992
Postat pe 26 Ianuarie 2022 10:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu leu , el varsator 6 De la: 592777 25 Mai 2009 19:47
eu pesti,el berbec... 7 De la: Lucia38 12 Octombrie 2009 15:22
compatibilitatea intre balanta 14.10.78 si balanta17.10.76 1 De la: MONICH_78 7 Iunie 2009 10:02
El rac - ea scorpion 4 De la: kudika068159 18 Septembrie 2009 13:17
eu scorpion el rac 3 De la: TIGRA 5 Ianuarie 2011 17:39