Setari Cookie-uri

TRISTA

De la: kudika326024, la data 2010-10-29 17:57:12 ce misto !!!!!.... era doar o farsa ..... cu tota povestea aceasta... vroiam sa vad ce gandesc unii despre aceste cazuri si am inventat o poveste ... care s-a adeverit a fii foarte credibila .....
problemele personale sunt pesonale .... si totusi ma-m gandit ca o sa fie multe persoane care critica aceasta situatie dar va trece prin cap lucruri si cuvinte urate ..... naspa ..... ha.
asta e....
acum ,o sa am mai multe comentariii sa va vad ....


Va trec, nu va trece:) stimabilo......cu inventatul stai bine, cu acordurile " naspa" rau:))
Cred ca stii cum se numesc cei care " viseaza" viata de telenovela:)))
Oricum.....fereasca Dumnezeu de astfel de minti " luminate"
Si ca sa inchei in " acordurile" tale...Succesuri!
stem_29
Postat pe 5 Noiembrie 2010 08:54
altceva mai bun n-ai de facut , decat sa inventezi povesti ...oi fi si tu vreo mare scriitoare , vreo mare artista si vrei sa te afirmi ...
bombonik_babardik
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:03
tot trista.... cred ca esti trista ca nu-ti mai bese mintea nimic mai bun ...doar niste aberatii...
BEL_AMY1
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:21
De la: cristinxxx, la data 2010-10-28 11:19:22Nu exista fiinta mai proasta pe fata pamantului ,decat ...femeia"ndragostita !Este-n stare de orice..


iar eu as zice ca nu exista marlan mai mare decat tine! vai de capul celor cu care te tot lauzi ca umbli luand in considerare ce parere ai tu despre femei!
vitamina_c
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:27
De la: vitamina_c, la data 2010-11-05 09:27:58
De la: cristinxxx, la data 2010-10-28 11:19:22Nu exista fiinta mai proasta pe fata pamantului ,decat ...femeia"ndragostita !Este-n stare de orice..


iar eu as zice ca nu exista marlan mai mare decat tine! vai de capul celor cu care te tot lauzi ca umbli luand in considerare ce parere ai tu despre femei!
te chinui degeaba, minti din astea asa incuiate nici nu merita bagate in seama
bombonik_babardik
Postat pe 5 Noiembrie 2010 09:34
hmmm... eu cred ca extravagant te-a criticat un pic aspru. totul depinde de tine cit de puternica esti sa incepi o viata noua, indiferent ca esti casatorita ,divortata.sau cu copii sau fara copii. fiecare om are o poveste fie trista fie mai putin trista.daca eu as povesti viaata mea ,as scoate un volum trist , dar are si un sfirsit mai vesel inca neterminat .totul conteaza sa sti ce vrei de la viata sa sti pentru ce traiesti.....
kudika327802
Postat pe 7 Noiembrie 2010 08:05
De la: kudika326024, la data 2010-10-20 00:41:18Am citit rasp voastre .. acum am sa rasp la unul din ele .... am plecat singura nu cu familia
la o vrisoara de a sotului meu este aici in Italia de 11 ani .
Stiu ca lucrurile materiale nu conteaza aici pe Pamant, dar ar fi absurd sa spun ca banii nu conteaza deloc .Cand esti suparata pe viata poti spune macar urmatoarele : multumesc ca sunt sanatoasa si ca sunt in viata ...este un concept,si anume ca viata trebuie traita la intensitate maxima ... dar cateodata gresim ... acum sa trec la ce ma doare cel mai mult ;-au trecut 8 luni de cand sunt aici si nu ma-am gandit vredodata sa fac vreo prostie cum fac alte femei sa isi gaseasaca pe cineva (din acelea care nu se impaca cu barbatul , sa- u sunt batute si dau bir cu fugitii in alte Tariii) mi s-a intamplat ceva ce nu pot sa-mi explic nici eu , un verisor de al verisoarei sotului meu, a venit aici pt asi cauta un apartament noi ne cunosteam foarte putin ne-am intalnit ultima data acum 7 ani la intoarcere cand veneam de la mare dar nu era nk intre noi absolut nimik .
-------bineinteles e mai in varsta decat mine cu 14 ani .
Eu ies cand am timp liber la verisoara sotului ( bineinteles ca e si a mea )acolo am dat de acest barbat pt ca statea la ea pe o perioada de 2 saptamaini am intrat in vorba si mi-a zis daca nu vreau sa iesim la mare pt a face o plimbare ( intamplator si lui si mie ne place marea la nebunie )verisoaara i-a zis ca imi place si mie marea si el atunci m-a intrebat ......;am iesit cam vreo cinci zile cam 3 ore pe zi pt ca nu pot sa ies mai mult .... a venit si ziua plecarii cand sa se intoarca in tara si in ultima zi am vazut ca ceva nu e in regula , a inceput sa ma imbratiseze dar foarte scurt l-am lasat nu stiu de ce dupa aceea a venit si un sarut scurt si un altul .....a plecat si ma sunat si mia zis ca ii este dor de mine si ca s-a intamplat ceva cu el ( MENTIONEZ CA ESTE DIVORTAT )
-DAR S-A INTAMPLAT SI CU MINE IN ACELASI TIMP ....
Mereu mi-am zis ca nu e nk si ca a fost doar o joaca , o curiozitate ....
de ce a ...
apartu in viata mea un alt barbat , de ce el ,
mintea mea e intruna la el si la sarutarile lui ce voi face de acum ,ma uit
prostita la noua eu si nu-mi vine sa cred.noi parca am sfidat orice regula
s-au logica .Ma intreb n-am iubit eu suficient de mult , din moment ce mi s-a intamplat asta ,
uneori iubirea poate fi inselatoare exact cand crezi ca adori pe cineva si nu vei putea trai fara acesta , ti se demonstreaza in bataie de joc ca de fapt n-ai iubit nici o clipa cu adevarat se prea poate ca aceste iluzii sa duca de regula la divort. pt ca nu toate relatiile pline de falsa iubire se trmina tragic ca a mea .Ma intreb n-am iubit eu suficient de mult , din moment ce mi s-a intamplat asta ,
uneori iubirea poate fi inselatoare exact cand crezi ca adori pe cineva si nu vei putea trai fara acesta , ti se demonstreaza in bataie de joc ca de fapt n-ai iubit nici o clipa cu adevarat se prea poate ca aceste iluzii sa duca de regula la div. pt ca nu toate relatiile pline de falsa iubire se trmina tragic ca a mea .De ce am fcut asta pt ca nu credeam cu un simplu sarut imi va intoarce viata pe dos a fost doar din curiozitate ,sentimentul de singuratate si ca sunt un suflet ratacit care cauta putina alinare


Eu zic sa ai grija sa nu fie decat un foc de paie, care pe cat de repede s-a aprins, pe atat de repede se stinge, focurile astea de paie sunt super intense dar periculoase pt ca se sting repede, asadar mai stai, nu sari deodata la divort, exista o logica in toate, de casatorit nu cred ca te-ai casatorit din obligatie, ceva ai simtit pt respectivul, cioara din mana nu se da pe cea din par, ai putea sa te mai intalnesti cu respectivul var si vezi si ce-i in capul lui, ce caracter are avand in vedere ca e si divortat, ce ganduri are vis a vis de tine, daca ti-a spus ca a divortat din cauza ei, nu e chiar asa, adevarul e undeva la mijloc intre doi, faptul ca e divortat da de gandit, poate nu e reciproc si iti fermi creierii degeaba, si poate nici nu e ceva durabil, doar atractie fizica... rabdare si pune in balanta
oana84onutza
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Metoda sigura de facut bani, cu investitie de 6 lei!!! 0 De la: 22 Aprilie 2012 00:39
dk aveti pe acasa hainute vechi, jucarii sau carti, si vreti sa bucurati un suflet, puteti dona pana in 15 decembrie,in holul uvt etaj 1 3 De la: m_geani 3 Decembrie 2010 01:19
Fii modern pe bani putini! 3 De la: _curly 10 Februarie 2010 15:56
cea mai dificila alegere din viata 113 De la: kudika149285 18 Iunie 2010 14:36
Parfumuri Refan 10 De la: DankaOficial 1 August 2014 11:01