Setari Cookie-uri

femeile, barbatii si sexul

De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 18:02:28
De la: julyka, la data 2010-11-03 17:59:10Thar ......... ma lasa rece reactia ta sincer .... cel care nu se simte nu riposteaza te ai ragasit cumva in comenturile mele , daca nu , nu vad de ce te agiti atat si nici unde e problema ta ........... saracii sati fie mila de ei , chiar nu intelegi ca sunt sute poate mii de femeii care suporta marlaniile acestor mahari cum se cred ei .... ce mila? da ce is bolnavi ,infirmi ..... nu....! sunt bolnavi cu capul ....... noroc ca si au gasit un lider in tine ...... sau ma insel!

Ce zici fata?Daca ai chef de sfada,ia du`te tu si caut`o pe 282 si fluierati amandoua
mai muiere iar ai chef de cearta...dute si da-te cu capul de pereti poata asa iti trce pofta de scandal....
kudika029282
Postat pe 5 Noiembrie 2010 18:17
De la: kudika326852, la data 2010-10-31 19:23:32am 23 de ani, deci experienta in asa ceva nu prea am, dar am citit cateva din raspunsurile de aici, in niciun raspuns nu am vazut scris faptul ca femeile si barbatii au nevoie unii de altii. Bai frate mai lasati din orgoliu ca nu va foloseste la nimic, noi de fapt ne cautam unii pe altii, ca nu ne potrivim, sau mai bine spus sunt cam putini cei care se potrivesc intr-adevar,aste e cu totul alta treaba. Dar asta nu inseamna sa aruncam cu noroi unii in altii, trebuie doar sa invatam despre noi; asta ca sa ne satisfacem reciproc din toate punctele de vedere


da da ! sa o lasam mai moale cu orgoliul si cu ipocrizia! au ajuns sa ne invete pustoaicele cum sa fim corecti si cinstiti
pickard
Postat pe 5 Noiembrie 2010 20:54
De la: kudika029282, la data 2010-11-05 18:17:02
De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 18:02:28
De la: julyka, la data 2010-11-03 17:59:10Thar ......... ma lasa rece reactia ta sincer .... cel care nu se simte nu riposteaza te ai ragasit cumva in comenturile mele , daca nu , nu vad de ce te agiti atat si nici unde e problema ta ........... saracii sati fie mila de ei , chiar nu intelegi ca sunt sute poate mii de femeii care suporta marlaniile acestor mahari cum se cred ei .... ce mila? da ce is bolnavi ,infirmi ..... nu....! sunt bolnavi cu capul ....... noroc ca si au gasit un lider in tine ...... sau ma insel!

Ce zici fata?Daca ai chef de sfada,ia du`te tu si caut`o pe 282 si fluierati amandoua
mai muiere iar ai chef de cearta...dute si da-te cu capul de pereti poata asa iti trce pofta de scandal....


A vb cineva cu tine, de ce te bagi in seama asa a facut si Adriana te am jignit eu cu ceva,,,,nu ! apai care e problema credeti ca daca sunteti cu carul ma speriati sau? ce aveti fratilor ati inebunit cu toti?
julyka
Postat pe 6 Noiembrie 2010 02:19
De la: kudika029282, la data 2010-11-05 18:17:02
De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 18:02:28
De la: julyka, la data 2010-11-03 17:59:10Thar ......... ma lasa rece reactia ta sincer .... cel care nu se simte nu riposteaza te ai ragasit cumva in comenturile mele , daca nu , nu vad de ce te agiti atat si nici unde e problema ta ........... saracii sati fie mila de ei , chiar nu intelegi ca sunt sute poate mii de femeii care suporta marlaniile acestor mahari cum se cred ei .... ce mila? da ce is bolnavi ,infirmi ..... nu....! sunt bolnavi cu capul ....... noroc ca si au gasit un lider in tine ...... sau ma insel!

Ce zici fata?Daca ai chef de sfada,ia du`te tu si caut`o pe 282 si fluierati amandoua
mai muiere iar ai chef de cearta...dute si da-te cu capul de pereti poata asa iti trce pofta de scandal....


Auzi fata,nu mai da cu pietre`n geam ...ca nu`i bicicleta ta!Clar?
AdrianaR
Postat pe 6 Noiembrie 2010 03:04
De la: AdrianaR, la data 2010-11-06 03:04:17
De la: kudika029282, la data 2010-11-05 18:17:02
De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 18:02:28
De la: julyka, la data 2010-11-03 17:59:10Thar ......... ma lasa rece reactia ta sincer .... cel care nu se simte nu riposteaza te ai ragasit cumva in comenturile mele , daca nu , nu vad de ce te agiti atat si nici unde e problema ta ........... saracii sati fie mila de ei , chiar nu intelegi ca sunt sute poate mii de femeii care suporta marlaniile acestor mahari cum se cred ei .... ce mila? da ce is bolnavi ,infirmi ..... nu....! sunt bolnavi cu capul ....... noroc ca si au gasit un lider in tine ...... sau ma insel!

Ce zici fata?Daca ai chef de sfada,ia du`te tu si caut`o pe 282 si fluierati amandoua
mai muiere iar ai chef de cearta...dute si da-te cu capul de pereti poata asa iti trce pofta de scandal....


Auzi fata,nu mai da cu pietre`n geam ...ca nu`i bicicleta ta!Clar?
mai fomeie inca tot ai chef de harta...cine ti-a dat cu pietre in geam....sau mai bine zis la capatina...ia mai termina muiere ..clar...
kudika029282
Postat pe 6 Noiembrie 2010 10:23
De la: julyka, la data 2010-11-06 02:19:16
De la: kudika029282, la data 2010-11-05 18:17:02
De la: AdrianaR, la data 2010-11-03 18:02:28
De la: julyka, la data 2010-11-03 17:59:10Thar ......... ma lasa rece reactia ta sincer .... cel care nu se simte nu riposteaza te ai ragasit cumva in comenturile mele , daca nu , nu vad de ce te agiti atat si nici unde e problema ta ........... saracii sati fie mila de ei , chiar nu intelegi ca sunt sute poate mii de femeii care suporta marlaniile acestor mahari cum se cred ei .... ce mila? da ce is bolnavi ,infirmi ..... nu....! sunt bolnavi cu capul ....... noroc ca si au gasit un lider in tine ...... sau ma insel!

Ce zici fata?Daca ai chef de sfada,ia du`te tu si caut`o pe 282 si fluierati amandoua
mai muiere iar ai chef de cearta...dute si da-te cu capul de pereti poata asa iti trce pofta de scandal....


A vb cineva cu tine, de ce te bagi in seama asa a facut si Adriana te am jignit eu cu ceva,,,,nu ! apai care e problema credeti ca daca sunteti cu carul ma speriati sau? ce aveti fratilor ati inebunit cu toti?
da dumneata ce-ai patit ...fomeie...ai innebunit la capatina..sau la mansarda...??/
kudika029282
Postat pe 6 Noiembrie 2010 10:24
Eu nu am avut niciodata o migrena inainte... si nici dupa... si nici nu cunosc vreo prietena care sa fi spus asa ceva. Cea care vine cu scuza asta e clar 1.nu vrea pt el ca nu face ceva bine, sau ea are ceva probleme; 2. vrea sa fie rugata.
Oricum e o situatie de film pt mine( nu neg ca ar exista si in realitate), dar oamenii isi pierd creativitatea si cand mint:))
bianca_lucia24
Postat pe 6 Noiembrie 2010 11:48
Tigra, intr-o oarecare masura ai si tu dreptate sau defapt nu tu , cel care a scris articolul. Si....acum sa citesti punctul de vedere al unei femei. Faza cu migrena o fi la majoritatea femilor, si este clar ca atunci cand femeia nu vrea din anumite motive sau pur si simplu nu are chef, barbati incep cu suspiciuni, cum ca sigur are pe altcineva, oare de ce nu vrea? Cand vine vorba de refuz, aveti o imaginatie foarte bogata si va ganditi la tot felul de motive tampite. Nici mie nu mi se pare corect ca dupa o partida de sex barbatul sa adoarma, nu mi se pare corect pt simplu fapt ca mai vreau inca una. Sa dormim imbratisati , no way, pt ca asa nu dorm deloc confortabil.Partea cu mimatul orgasmului , nu inteleg care ar fi interesul unei femei sa-l mimeze? Sa ii dea de inteles ca a fost minunat? Pt ce, ca a2a oara sa fie la fel ? Trebuie sa fie cat mai comunicativa sa stie barbatul ce vrea, cum vrea, unde vrea, ca dupa o partida sa fie amandoi satisfacuti si sa mai ceara. Partea cu "mi-a pierit tot cheful" am intalnit-o si la barbati , sa ajung sa ma rog de partenerul sa facem sex si el sa imi zica "nu, ca mi-a pierit tot cheful" din motive extraordinar de absurde. Asa ca nu va mai plangeti ca nu puteti nici cu noi nici fara noi. Asta este valabil si pt femei.
yellow
Postat pe 6 Noiembrie 2010 12:13
nu importa dc sant orioginale sau nu -textul e super,m-am amuzat o gramada,iar stilul "usor" misogin nu a fost absolut deloc misogin.multumim si feliciari!
chocolate03
Postat pe 6 Noiembrie 2010 14:51
rectific -ofensiv pt misogin 2.
chocolate03
Postat pe 6 Noiembrie 2010 14:52
- Ce e mica, rosie si scuipa rumegus?
- Scufita Rosie dupa un sex oral cu Pinocchio! ...
KNIGHT_31
Postat pe 6 Noiembrie 2010 20:12
Bai, baiatule,ce conceptii!Ai luat-o razna de tot!Se vede ca nu cunosti deloc femeile!Du-te la mama ta sa te schimbe de pampers!
anca_veres2003
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:01
De la: anca_veres2003, la data 2010-11-07 12:01:01Bai, baiatule,ce conceptii!Ai luat-o razna de tot!Se vede ca nu cunosti deloc femeile!Du-te la mama ta sa te schimbe de pampers!


pesemne nu sti ca cavalerii templieri nu umbla in pampersi
pickard
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:10
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 12:27:22Sexul intr-o relatie e bun. Sexul in afara relatiei este si mai bun, asa, ca un fel de prajitura inainte de masa. Faza cu stricatul poftei este doar gandire de mamaie. Femeia intr-o relatie nu mai este o prajitura, este o prajitura de care te rogi sa nu aiba migrene.
Nu o sa inteleg niciodata legatura mistica dintre femei si migrene. Ele se combina inainte de sex si devin practic unul si acelasi lucru, precum berea rece si halba. Au si acelasi efect. Ti-o doresti din suflet, dar te racoreste instant. Macar din bere mai poti lua o gura fara griji. Sa incerci sa ignori migrena in cautarea femeii este totusi un sport extrem cu sanse mari de accidentare.

Sa zicem totusi ca ai noroc si nu este una dintre acele nopti de ma doare capul/sunt obosita/ma doare burta/ma doare-n cot. Iti freci palmele fericit si te pregatest sa treci la putina actiune. Dar neee, nu merge atat de simplu. Tu o vrei, ea te vrea, dar daca te arunci, esti marlan. Tu trebuie s-o iei pe dupa visin, sa para ca tu esti disperatul iar ea este cool si trebuie s-o convingi ca merita efortul. Este ceea ce se numeste preludiu.

Unii ar putea avea falsa impresie ca este un moment de tandrete intre doua fiinte de sex opus (da, se intampla si accidente gen doua persoane de acelasi sex, doua persoane de acelasi sex si una de sex opus sau multe persoane de ce sex se intampla sa fie, dar noi ramanem la varianta clasica si educativa a povestii). Fals! Preludiul este o proba cam in genul “vrei printesa? trebuie sa aduci salata din gradina ursului”!

Inceputul ca inceputul, dar finalul poate fi de doua feluri: minunat sau minunat mimat. Femeile au aceasta abilitate de a te convinge ca au terminat si ele. Dar este fix aceeasi abilitate de a te convinge ca a costat o nimica toata acea noua pereche de pantofi, cea de care nu avea nevoie si in care nu o sa poata niciodata merge fara sa se planga jumatate din timp, dar a luat-o pentru ca “erau asa fumoooosi”.

In aceste doua cazuri, oricat de naturale ar fi cand te privesc in ochi si-ti spun “ai fost minunat”/”erau la reduceri”, stii ca exista o sansa reala sa fie o minciuna. Dar, ca niste barbati ce suntem, dispusi sa privim adevarul in fata, preferam sa inghitim galusca decat sa recunoastem ca poate am dat-o in bara/au costat pantofii aia cat jumatate din salariu. Uneori pana si barbatii trebuie portejati de adevarul crud al vietii!

Intr-un final, seara perfecta se termina ori cu o tigara - fumata zgribulit afara (faza cu tinutul in brate al gagicii, intre asternuturi, in timp ce barbatul trage insetat din tigara este gargara pur holiudiana – nicio femeie n-o sa te lase sa fumezi la mai putin de 100m de sifonierul ei) ori adormind instant. Nu stiu de ce se simt ele atat de lezate ca adorm dupa. Sunt obosit, doar eu am facut toata treaba, nu?

Pentru cele care totusi raman incruntate, le propun un schimb de locuri. Sa se dea ele pe langa mine cateva ore, timp in care imi fac o analiza completa a corpului si a sufletului in cautare de orice noi, vechi sau antince reminiscente ale vreunei dureri. Apoi, daca sunt dispus, sa ma convinga ele ca sunt dispus. Si nu asa, in timpi si trei miscari. De restul sa se ocupe tot ele, in timp ce eu stau pe spate si privesc. Iar la final, sa nu cumva sa uite sa ma sarute, sa ma rasfete si sa ma tina in brate, ca altfel maine o sa spun oricui e dispus sa ma asculte ca “femeile e toate niste porci profitoare”!


Avand in vedere ca si mama si sora ta sunt TOT FEMEI... Eu zic sa te iei de prima, mama, sa o intrebi de ce nu te-a facut femeie, textul denota ca ai probleme de personalitate
oana84onutza
Postat pe 7 Noiembrie 2010 12:29
De la: oana84onutza, la data 2010-11-07 12:29:44
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 12:27:22Sexul intr-o relatie e bun. Sexul in afara relatiei este si mai bun, asa, ca un fel de prajitura inainte de masa. Faza cu stricatul poftei este doar gandire de mamaie. Femeia intr-o relatie nu mai este o prajitura, este o prajitura de care te rogi sa nu aiba migrene.
Nu o sa inteleg niciodata legatura mistica dintre femei si migrene. Ele se combina inainte de sex si devin practic unul si acelasi lucru, precum berea rece si halba. Au si acelasi efect. Ti-o doresti din suflet, dar te racoreste instant. Macar din bere mai poti lua o gura fara griji. Sa incerci sa ignori migrena in cautarea femeii este totusi un sport extrem cu sanse mari de accidentare.

Sa zicem totusi ca ai noroc si nu este una dintre acele nopti de ma doare capul/sunt obosita/ma doare burta/ma doare-n cot. Iti freci palmele fericit si te pregatest sa treci la putina actiune. Dar neee, nu merge atat de simplu. Tu o vrei, ea te vrea, dar daca te arunci, esti marlan. Tu trebuie s-o iei pe dupa visin, sa para ca tu esti disperatul iar ea este cool si trebuie s-o convingi ca merita efortul. Este ceea ce se numeste preludiu.

Unii ar putea avea falsa impresie ca este un moment de tandrete intre doua fiinte de sex opus (da, se intampla si accidente gen doua persoane de acelasi sex, doua persoane de acelasi sex si una de sex opus sau multe persoane de ce sex se intampla sa fie, dar noi ramanem la varianta clasica si educativa a povestii). Fals! Preludiul este o proba cam in genul “vrei printesa? trebuie sa aduci salata din gradina ursului”!

Inceputul ca inceputul, dar finalul poate fi de doua feluri: minunat sau minunat mimat. Femeile au aceasta abilitate de a te convinge ca au terminat si ele. Dar este fix aceeasi abilitate de a te convinge ca a costat o nimica toata acea noua pereche de pantofi, cea de care nu avea nevoie si in care nu o sa poata niciodata merge fara sa se planga jumatate din timp, dar a luat-o pentru ca “erau asa fumoooosi”.

In aceste doua cazuri, oricat de naturale ar fi cand te privesc in ochi si-ti spun “ai fost minunat”/”erau la reduceri”, stii ca exista o sansa reala sa fie o minciuna. Dar, ca niste barbati ce suntem, dispusi sa privim adevarul in fata, preferam sa inghitim galusca decat sa recunoastem ca poate am dat-o in bara/au costat pantofii aia cat jumatate din salariu. Uneori pana si barbatii trebuie portejati de adevarul crud al vietii!

Intr-un final, seara perfecta se termina ori cu o tigara - fumata zgribulit afara (faza cu tinutul in brate al gagicii, intre asternuturi, in timp ce barbatul trage insetat din tigara este gargara pur holiudiana – nicio femeie n-o sa te lase sa fumezi la mai putin de 100m de sifonierul ei) ori adormind instant. Nu stiu de ce se simt ele atat de lezate ca adorm dupa. Sunt obosit, doar eu am facut toata treaba, nu?

Pentru cele care totusi raman incruntate, le propun un schimb de locuri. Sa se dea ele pe langa mine cateva ore, timp in care imi fac o analiza completa a corpului si a sufletului in cautare de orice noi, vechi sau antince reminiscente ale vreunei dureri. Apoi, daca sunt dispus, sa ma convinga ele ca sunt dispus. Si nu asa, in timpi si trei miscari. De restul sa se ocupe tot ele, in timp ce eu stau pe spate si privesc. Iar la final, sa nu cumva sa uite sa ma sarute, sa ma rasfete si sa ma tina in brate, ca altfel maine o sa spun oricui e dispus sa ma asculte ca “femeile e toate niste porci profitoare”!


Avand in vedere ca si mama si sora ta sunt TOT FEMEI... Eu zic sa te iei de prima, mama, sa o intrebi de ce nu te-a facut femeie, textul denota ca ai probleme de personalitate



draguta textul este un pamflet, pe care l-am primit pe mail si mi s-a parut haios, din acest motiv l-am postat pe forum, si eu sunt tot fata
visan_georgiana
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:45
De la: julyka, la data 2010-10-30 05:19:24
De la: TIGRA, la data 2010-10-20 12:27:22Sexul intr-o relatie e bun. Sexul in afara relatiei este si mai bun, asa, ca un fel de prajitura inainte de masa. Faza cu stricatul poftei este doar gandire de mamaie. Femeia intr-o relatie nu mai este o prajitura, este o prajitura de care te rogi sa nu aiba migrene.
Nu o sa inteleg niciodata legatura mistica dintre femei si migrene. Ele se combina inainte de sex si devin practic unul si acelasi lucru, precum berea rece si halba. Au si acelasi efect. Ti-o doresti din suflet, dar te racoreste instant. Macar din bere mai poti lua o gura fara griji. Sa incerci sa ignori migrena in cautarea femeii este totusi un sport extrem cu sanse mari de accidentare.

Sa zicem totusi ca ai noroc si nu este una dintre acele nopti de ma doare capul/sunt obosita/ma doare burta/ma doare-n cot. Iti freci palmele fericit si te pregatest sa treci la putina actiune. Dar neee, nu merge atat de simplu. Tu o vrei, ea te vrea, dar daca te arunci, esti marlan. Tu trebuie s-o iei pe dupa visin, sa para ca tu esti disperatul iar ea este cool si trebuie s-o convingi ca merita efortul. Este ceea ce se numeste preludiu.

Unii ar putea avea falsa impresie ca este un moment de tandrete intre doua fiinte de sex opus (da, se intampla si accidente gen doua persoane de acelasi sex, doua persoane de acelasi sex si una de sex opus sau multe persoane de ce sex se intampla sa fie, dar noi ramanem la varianta clasica si educativa a povestii). Fals! Preludiul este o proba cam in genul “vrei printesa? trebuie sa aduci salata din gradina ursului”!

Inceputul ca inceputul, dar finalul poate fi de doua feluri: minunat sau minunat mimat. Femeile au aceasta abilitate de a te convinge ca au terminat si ele. Dar este fix aceeasi abilitate de a te convinge ca a costat o nimica toata acea noua pereche de pantofi, cea de care nu avea nevoie si in care nu o sa poata niciodata merge fara sa se planga jumatate din timp, dar a luat-o pentru ca “erau asa fumoooosi”.

In aceste doua cazuri, oricat de naturale ar fi cand te privesc in ochi si-ti spun “ai fost minunat”/”erau la reduceri”, stii ca exista o sansa reala sa fie o minciuna. Dar, ca niste barbati ce suntem, dispusi sa privim adevarul in fata, preferam sa inghitim galusca decat sa recunoastem ca poate am dat-o in bara/au costat pantofii aia cat jumatate din salariu. Uneori pana si barbatii trebuie portejati de adevarul crud al vietii!

Intr-un final, seara perfecta se termina ori cu o tigara - fumata zgribulit afara (faza cu tinutul in brate al gagicii, intre asternuturi, in timp ce barbatul trage insetat din tigara este gargara pur holiudiana – nicio femeie n-o sa te lase sa fumezi la mai putin de 100m de sifonierul ei) ori adormind instant. Nu stiu de ce se simt ele atat de lezate ca adorm dupa. Sunt obosit, doar eu am facut toata treaba, nu?

Pentru cele care totusi raman incruntate, le propun un schimb de locuri. Sa se dea ele pe langa mine cateva ore, timp in care imi fac o analiza completa a corpului si a sufletului in cautare de orice noi, vechi sau antince reminiscente ale vreunei dureri. Apoi, daca sunt dispus, sa ma convinga ele ca sunt dispus. Si nu asa, in timpi si trei miscari. De restul sa se ocupe tot ele, in timp ce eu stau pe spate si privesc. Iar la final, sa nu cumva sa uite sa ma sarute, sa ma rasfete si sa ma tina in brate, ca altfel maine o sa spun oricui e dispus sa ma asculte ca “femeile e toate niste porci profitoare”!



Eu as spune ca esti un porc sau excroc sentimental care nu este capabil sa inteleaga o femeie din niciun punct de vederea ,iti explic ca sa intelegi, spre deosebire de un barbat o femeie are nevoie de preludiu , altfel cea ce simte ea se numeste durere si atat urmeaza disperarea din ochii ei cat timp tu ai parte de placere si usurarea dupa ce tu iti termini treaba , mai pe romaneste te eliberezi , nici o femeie care se simte satisfacuta in pat nu o sa aiba migrene daca sti sa ii oferi placere , insa daca te refuza cu mult tact invocand alta scuza si incercand sa fie diplomata nu sa iti spuna ca esti varza , incapabil sa oferi placere tot te simti ofensat ,tine minte
O entitate feminina nu este o papusa camuflabila fara suflet ,iti descarci pistolul si pleci........... are semntimente ,este umana si chiar de nu va place sa recunoasteti tanjiti dupa atingerile unei femei si fara ele ati fii cu toti niste ratati nu degeba se spune ca in spatele unui barbat bine sta intodeauna o femeie puternica ........... fara femei sunteti nulitati asa ca nu va mai umflati in pene , nu de alta dar sa nu pocniti!


Las-o mai moale fata mamei! Chestia asta e perfect valabila si simetrica si pentru femei!
cristinarudi
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:46
wow, de ce s-a suparat atata lume pe acest articol, nu ma prind, fetelor este un pamflet, este viziunea unui barbat ca replica la ceea ce femeile afirma mereu despre barbati, nu este scris de mine, fetelor si eu sunt tot femeie, dar nu mi s-a parut nimic rautacios, ba chiar mi s-a parut funny articolul, poate este un pic sarcastic dar rautacios in nici un caz
visan_georgiana
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:51
De la: yellow, la data 2010-11-06 12:13:02Tigra, intr-o oarecare masura ai si tu dreptate sau defapt nu tu , cel care a scris articolul. Si....acum sa citesti punctul de vedere al unei femei. Faza cu migrena o fi la majoritatea femilor, si este clar ca atunci cand femeia nu vrea din anumite motive sau pur si simplu nu are chef, barbati incep cu suspiciuni, cum ca sigur are pe altcineva, oare de ce nu vrea? Cand vine vorba de refuz, aveti o imaginatie foarte bogata si va ganditi la tot felul de motive tampite. Nici mie nu mi se pare corect ca dupa o partida de sex barbatul sa adoarma, nu mi se pare corect pt simplu fapt ca mai vreau inca una. Sa dormim imbratisati , no way, pt ca asa nu dorm deloc confortabil.Partea cu mimatul orgasmului , nu inteleg care ar fi interesul unei femei sa-l mimeze? Sa ii dea de inteles ca a fost minunat? Pt ce, ca a2a oara sa fie la fel ? Trebuie sa fie cat mai comunicativa sa stie barbatul ce vrea, cum vrea, unde vrea, ca dupa o partida sa fie amandoi satisfacuti si sa mai ceara. Partea cu "mi-a pierit tot cheful" am intalnit-o si la barbati , sa ajung sa ma rog de partenerul sa facem sex si el sa imi zica "nu, ca mi-a pierit tot cheful" din motive extraordinar de absurde. Asa ca nu va mai plangeti ca nu puteti nici cu noi nici fara noi. Asta este valabil si pt femei.


1. Chiar e cam problematica chestiunea cu comunicarea, dat fiind ca noi femeile in general suntem primele care nu stim sa comunicam si asta e indeobste cunoscut.
2. E chiar simplu-simplu sa spui ca cel de langa tine e frustrant sa adorma dupa...dar ignori alcatuirile anatomice si ceea ce e lasat de la mama natura. In schimb daca iau stimulente sa nu se intample asta, e trucata treaba si nu ne convine.
3. Daca vrei inca o data iar el nu, abia atunci aveti un motiv tare de comunicare (apropo de asta)...nu de alta, dar asta se chema pe limba noastra populara: ,,nepotrivire la pat" si acea relatie are zile numarate!
cristinarudi
Postat pe 7 Noiembrie 2010 13:57
De la: cristinarudi, la data 2010-11-07 13:57:59
De la: yellow, la data 2010-11-06 12:13:02Tigra, intr-o oarecare masura ai si tu dreptate sau defapt nu tu , cel care a scris articolul. Si....acum sa citesti punctul de vedere al unei femei. Faza cu migrena o fi la majoritatea femilor, si este clar ca atunci cand femeia nu vrea din anumite motive sau pur si simplu nu are chef, barbati incep cu suspiciuni, cum ca sigur are pe altcineva, oare de ce nu vrea? Cand vine vorba de refuz, aveti o imaginatie foarte bogata si va ganditi la tot felul de motive tampite. Nici mie nu mi se pare corect ca dupa o partida de sex barbatul sa adoarma, nu mi se pare corect pt simplu fapt ca mai vreau inca una. Sa dormim imbratisati , no way, pt ca asa nu dorm deloc confortabil.Partea cu mimatul orgasmului , nu inteleg care ar fi interesul unei femei sa-l mimeze? Sa ii dea de inteles ca a fost minunat? Pt ce, ca a2a oara sa fie la fel ? Trebuie sa fie cat mai comunicativa sa stie barbatul ce vrea, cum vrea, unde vrea, ca dupa o partida sa fie amandoi satisfacuti si sa mai ceara. Partea cu "mi-a pierit tot cheful" am intalnit-o si la barbati , sa ajung sa ma rog de partenerul sa facem sex si el sa imi zica "nu, ca mi-a pierit tot cheful" din motive extraordinar de absurde. Asa ca nu va mai plangeti ca nu puteti nici cu noi nici fara noi. Asta este valabil si pt femei.


1. Chiar e cam problematica chestiunea cu comunicarea, dat fiind ca noi femeile in general suntem primele care nu stim sa comunicam si asta e indeobste cunoscut.
2. E chiar simplu-simplu sa spui ca cel de langa tine e frustrant sa adorma dupa...dar ignori alcatuirile anatomice si ceea ce e lasat de la mama natura. In schimb daca iau stimulente sa nu se intample asta, e trucata treaba si nu ne convine.
3. Daca vrei inca o data iar el nu, abia atunci aveti un motiv tare de comunicare (apropo de asta)...nu de alta, dar asta se chema pe limba noastra populara: ,,nepotrivire la pat" si acea relatie are zile numarate!



iote Cristinica
anastasia_m
Postat pe 7 Noiembrie 2010 14:56
Doamne, ca mult v-ati mai certat degeaba.

In general, femeilor si barbatilor le place sexul in egala masura - asa se asigura perpetuarea speciei. Ca femeile in general o dau la-ntors si se "lasa convinse" ... e partea a doua. Evident, cele care au un cuvant de spus si recunosc ce si cum le place, sunt cu.rve si alte d-astea. Depinde de mentalitate pana la urma ... fiecare vede problema din punctul lui de vedere.

Cine a scris articolul are simtul umorului, nu probleme, cum s-a mai spus. "Parerea mea". Daca poti face haz de necaz, gata, ai probleme la mansarda? Sheesh.
thegirlnextdoor
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:07
mie una chiar nu mi se potriveste ce scrie acolo....avad in vedere ca eu cu iubitul meu o facem destul de rar nu ii spun niciodata k ma doare burta , capul sau mai stiu eu ce, plus k atunci knd se intampla sa nu ma simt bine ii zic de la obraz.....deci hai sa nu generalizam chestiile astea fiecare fata si fiecare baiat e in felul lui
myriam_ana
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:15
sunt de acord cu ceea ce spune anastasia in unele cazuri asa este, nu sunt doar femeile cele care inventeaza scuze cand nu au chef....plus eu una nu sunt de acord cu generalizarile intodeauna exista exceptia care incalca regula
myriam_ana
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:21
De la: pickard, la data 2010-11-07 12:10:50
De la: anca_veres2003, la data 2010-11-07 12:01:01Bai, baiatule,ce conceptii!Ai luat-o razna de tot!Se vede ca nu cunosti deloc femeile!Du-te la mama ta sa te schimbe de pampers!


pesemne nu sti ca cavalerii templieri nu umbla in pampersi


CORECT, CORECT
KNIGHT_31
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:35
O femeie tanara extrem de atractiva ia avionul spre casa.
In avion, alaturi de ea ia loc un preot catolic caruia i se adreseaza imediat:
- Ma scuzati, Parinte, mi-ati putea face un mare serviciu ?
- Desigur, copila mea, cu ce te-as putea ajuta ?
- Mi-am cumparat un depilator electric excelent; am platit foarte mult pentru el. Depaseste cu mult limita de valoare a scutirii de vama si ma tem ca mi-l confisca. Dar d-voastra, Parinte, ati putea sa-l treceti la vama ascunzandu-l sub sutana.
- Cu adevarat, as putea sa-l trec, dar te previn ca niciodata n-am fost in stare sa mint.
- Dar d-voastra aveti o fata atat de cinstita incat nu vor intreba nimic, spuse tanara si ii puse in mana depilatorul preotului descumpanit.
Dupa aterizare la vama:
- Parinte, aveti ceva de vamuit? ? intreaba ofiterul vamal.
- Din crestet pana la brau n-am nimic de vamuit, fiule.
Acest raspuns bizar trezeste suspiciunea vamesului asa ca intreaba mai departe:
- Si sub brau?
- Pai am ceva magnific facut pentru a servi femeilor, da nu a fost folosit inca niciodata.
Vamesul rade cu lacrimi:
- In regula, treceti mai departe! Urmatorul!
KNIGHT_31
Postat pe 7 Noiembrie 2010 16:38
De la: kudika88112, la data 2010-11-07 16:07:10Doamne, ca mult v-ati mai certat degeaba.

In general, femeilor si barbatilor le place sexul in egala masura - asa se asigura perpetuarea speciei. Ca femeile in general o dau la-ntors si se "lasa convinse" ... e partea a doua. Evident, cele care au un cuvant de spus si recunosc ce si cum le place, sunt cu.rve si alte d-astea. Depinde de mentalitate pana la urma ... fiecare vede problema din punctul lui de vedere.

Cine a scris articolul are simtul umorului, nu probleme, cum s-a mai spus. "Parerea mea". Daca poti face haz de necaz, gata, ai probleme la mansarda? Sheesh.
foarte bine le-ai spus..daca femeile nu ar fi c u r v e nici barbatii nu ar fi c u r v a r i.....
kudika029282
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:41

Bravo,bravo,bravo.....e bine ca arati ce te framinta..."Tigrin"....asa iti poti da seama ce iti lipseste.Sint femeie-ai dreptate in parte, mai studiaza totusi,cit traim invatam...totusi te implor sintem fiinte vii ca si voi si avem si noi si alt tip de necesitati,cum ar fi:dragoste, intelegere,feeling,finete,tandrete.....etc.Te admir ca ai avut curajul sa arati ce gindesti, esti curajos,acuma urmeaza sa faci pasul cel mai important sau sa ramai unde esti ...te sfatuiesc sa faci pasul in a avansa in cunoastere,iubire fara interes...ai sa ramai surprins pina la extaz de ce vei descoperi.!!!
kudika167131
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:56
De la: kudika029282, la data 2010-11-07 17:41:59
De la: kudika88112, la data 2010-11-07 16:07:10Doamne, ca mult v-ati mai certat degeaba.

In general, femeilor si barbatilor le place sexul in egala masura - asa se asigura perpetuarea speciei. Ca femeile in general o dau la-ntors si se "lasa convinse" ... e partea a doua. Evident, cele care au un cuvant de spus si recunosc ce si cum le place, sunt cu.rve si alte d-astea. Depinde de mentalitate pana la urma ... fiecare vede problema din punctul lui de vedere.

Cine a scris articolul are simtul umorului, nu probleme, cum s-a mai spus. "Parerea mea". Daca poti face haz de necaz, gata, ai probleme la mansarda? Sheesh.
foarte bine le-ai spus..daca femeile nu ar fi c u r v e nici barbatii nu ar fi c u r v a r i.....


Asa e...ar fi labagii!
AdrianaR
Postat pe 7 Noiembrie 2010 17:58
De la: kudika029282, la data 2010-11-07 17:41:59
De la: kudika88112, la data 2010-11-07 16:07:10Doamne, ca mult v-ati mai certat degeaba.

In general, femeilor si barbatilor le place sexul in egala masura - asa se asigura perpetuarea speciei. Ca femeile in general o dau la-ntors si se "lasa convinse" ... e partea a doua. Evident, cele care au un cuvant de spus si recunosc ce si cum le place, sunt cu.rve si alte d-astea. Depinde de mentalitate pana la urma ... fiecare vede problema din punctul lui de vedere.

Cine a scris articolul are simtul umorului, nu probleme, cum s-a mai spus. "Parerea mea". Daca poti face haz de necaz, gata, ai probleme la mansarda? Sheesh.
foarte bine le-ai spus..daca femeile nu ar fi c u r v e nici barbatii nu ar fi c u r v a r i.....


N-ai priceput. Ce vroiam sa zic este ca desi ne place sexul in egala masura, in general femeile vor sa dea impresia ca nu e asa, ca trebuie convinse, de unde si bancu cu gaina si impiedicatul. Unele recunosc si atunci sunt blamate pentru asta ... ca-s C U R V E si vezi Doamne, cum pot spune ca le place aia si ailalta. Pentru barbati e ok sa zica ce le place, pentru femei nu. Parca vroiam egalitate. Femeile care nu au tupeu sa spuna ce vor sunt cuminti (si cine stie ce zace in ele, ca exemple sunt multe) dar raman nesatisfacute de cele mai multe ori (si as vrea sa vad eu femeia care e nesatisfacuta sexual si e tare fericita doar cu dragoste) si cele care spun ce le place sunt ca alea de pe centura, ca sa citez pe careva de pe aici. Pai, asta cum vine?
thegirlnextdoor
Postat pe 7 Noiembrie 2010 18:30
Hmmm..Pe mine nu ma doare niciodata capul.Ce spui?
adinamov
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:29
Interesant,ai aruncat o piatra in apa si ai starnit un tsunami.
adinamov
Postat pe 7 Noiembrie 2010 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sfaturi 16 De la: marcusberg 5 Septembrie 2010 02:11
nu pot sa merg mai departe.. 4 De la: criss_sweet 6 Iulie 2009 16:58
Constelatii familiale 2 De la: iacinta 26 Februarie 2010 20:06
vre sa divortam 3 De la: anonim1987 13 Mai 2015 19:38
Discut sau dispar? 38 De la: feminine_infinity 13 Ianuarie 2014 15:46