Setari Cookie-uri

MAMA PURTATOAE

[quote name='rashela' date='2011-03-16 12:16:09'[/quote]

Ah, nu! Stii, toate aceste lucruri exista, se petrec cu frecventa specifica lor, de ani de zile in occident. Mama purtatoare, consum de droguri legal, prostitutie legala, swing, miting al homosexualilor, casatorii intre homosexuali. Trebuie acceptate asa cum sunt, vrem nu vrem. Nu stiu daca trebuie intelese, dar cu siguranta trebuie acceptate. Si, desigur, dupa puterea fiecaruia, ignorate. Si fiecare sa-si vada de felia lui de viata.
Hmm, daca nu suna bine "acceptate" poate fi inlocuit cu "tolerate".

Nu spun ca se numeste evolutie, spun doar ca nu-mi pasa. Am ajuns intr-un stadiu incat aproape ca nu le mai vad, nu le mai aud, nu ma socheaza. Sunt in jurul meu barbati imbracati in rochii, cu peruci blonde care-si plimba cateii prin fata blocului, sunt in jurul meu barbati care merg pe bicicleta goi pusca, ziua in amiaza mare, stau la semafor si trec la semnul politaiului de circulatie. A fi "incubator" nu mi se pare scandalos, e o modalitate de a face fericita o femeie, un cuplu. Pretul? Nah, ce sa zic?! Daca exista oferta de cumparare, exista si oferata de vanzare. Nu-i treaba mea. E doar a celor implicati.[/quote]

mai, din punctul meu de vedere societatea romaneasca are o mentalitate de ev mediu, asemenea lucru ar soca si ar da peste cap o intreaga generatie de "copii de sacrificiu" mai ceva decat adoptarea prin "asumare" a codului muncii,asta nou....
la noi homosexualitatea ,desi exista si se manifesta, este vazuta ca un imens prejudiciu ,ca o boala ca orice altceva in afara unui lucru firesc, casatoriile intre cuplurile de acelasi sex.... doar o propunere de genul asta a facut efectiv sa sara "biserica" in aer , despre mamele surogat.... nici nu vreau sa ma gandesc ce va fii din punctul de vedere al acestei institutii, ca sa nu mai spun ca sumele cerute de aceste doamne sunt absolut nesimtite, plus ca nu exista baza legislativa normala nici macar pt adoptiile normale la fel cum sunt in alte state ale uniunii europene ca sa nu mai spun de alte continenente si alte state.

te gandesti ca la noi tre sa gasesti toate rudele pana la alea de gradul 4 ale copilului ca sa il poti adopta?????
te gandesti ca sunt sute de mii de copii abandonati in spitale sau maternitati, sanatosi si adoptabili dar birocratia impusa de "baroneasa" ti-i pune in brate pe la 3-4 ani???
te gandesti ca desi s-a dat o ordonanta parca ,ce permite adoptarea unui copil in maxim 30 de zile , inca nu s-a pus in practica???
te gandesti ca sunt mame sociale care se ataseaza de copii pe care-i au in ingrijire temporara, si nu mai vor sa-i dra inapoi si se apuca sa-i adopte??? cum sa spui ca pt 35 de mii de euro iti oferi corpul drept incubator pt a face bine??? asta e de departe o afacere foarte profitabila.
ma gandesc ca vor fii sute de mii de " fuste largi" dispuse sa-si ofere serviciile .....

dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 12:46
E o diferenta intre un copil adoptat si sange din sangele meu. Mama purtatoare imi ofera un copil care-mi poarta genele. Asta e esential.
Spanish_Dancer
Postat pe 16 Martie 2011 17:49
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-16 17:49:22E o diferenta intre un copil adoptat si sange din sangele meu. Mama purtatoare imi ofera un copil care-mi poarta genele. Asta e esential.


eu nu vad care e problema duduilor cu mamele purtatoare... sunt invidioase?
battleofwits
Postat pe 16 Martie 2011 18:01
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-16 17:49:22E o diferenta intre un copil adoptat si sange din sangele meu. Mama purtatoare imi ofera un copil care-mi poarta genele. Asta e esential.


fix aceleasi gene care nu ti-au permis sa porti timp de 9 luni propriul copil?????
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 18:31
De la: battleofwits, la data 2011-03-16 18:01:57
De la: Spanish_Dancer, la data 2011-03-16 17:49:22E o diferenta intre un copil adoptat si sange din sangele meu. Mama purtatoare imi ofera un copil care-mi poarta genele. Asta e esential.


eu nu vad care e problema duduilor cu mamele purtatoare... sunt invidioase?


daca nu vezi pune-ti ochelari...
dandanaua_reloaded
Postat pe 16 Martie 2011 18:32
Fix alea.

Daca nu ai in tine instinctul de a-ti perpetua propriul eu, esti un rebut din punct de vedere al speciei.
Spanish_Dancer
Postat pe 16 Martie 2011 19:48
Poti sa imi spui , unde am scris eu ca vreau 35 mi...? Sau orice alta suma? De ce vorbesti doar sa te afli in treaba?
evanjelina
Postat pe 17 Martie 2011 10:21
Da imi place sa vad cat de incuiate sunteti......nu acceptati nimic nou, nu puteti nici macar sa va puneti in situatia nici a femeii care isi doreste un copil nici a celeilalte........
Pur si simplu improscati cu noroi in stanga si dreapta si va credeti foarte intelegente si decente. Da , aici puteti fi oricine, dar ia sa va vad in lumea reala cat de corecte sunteti .
Catalogati pe oricine drept incult , denaturat , si mai rau am vazut ca automat considerati ca femeile care vor sa fie mama surogat automat sunt ,, tiganci cu fuste largi" da cam atat va duce capul.
Aveti si probleme cu denumirea de mama surogat.......da aveti dreptate femeia care poarta copilul nu este mama adevarata si nu ar trebui sa poarte denumirea de mama ...dar ce sa-i faci daca cineneva i-a pus acest nume...
Va dau un sfat .....nu spuneti niciodata ....niciodata ca nu sti ce iti aduce viitorul...
Poate vreodata in viata asta ve-ti fi puse in situatia de a lua niste hotrari mult mai grave si as vrea sa va vad atunci........Daca am invatat in viata asta ceva , am invatat sa nu judec pe nimeni , ca nu stiu ce ma asteapta in viata. Sunt o femeie corecta si contrar parerilor voastre nu am nici fuste largi si nici nu sunt inculta , imi iubesc copilul si am o viata linistita si decenta.....chiar daca la tv ati vazut poate diferite femei care arata intr-un fel ...asta nu inseamna ca toate sunt la fel....Iar cea mai mare prostie si lipsa de orice inteligenta se manifesta atunci cand catalogam pe toate persoanele doar dupa una......
Va doresc sa aveti o viata fericita plina de liniste si fericire.....si lasati oameni in pace fiecare cu problemele si durerile lui......
evanjelina
Postat pe 17 Martie 2011 10:42
Nu pot sa cred ca o femeie.........mama sau nu poate sa spuna asa ceva
Consider ca ce ai spus e un lucru extrem de crud , si care denota lipsa oricarui simtamant de compasiune , sa nu spun inteligenta.
Poate ca nu ai citit sau nu sti ca multe femei nu pot avea copii dupa ce au avut diferite accidente deci copilul nu are ce mosteni.
Dar se pare ca nu poti gandi pana acolo.
evanjelina
Postat pe 17 Martie 2011 10:47
Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil. Dar nici nu am de gand sa le condamn pe fetele care doresc sa devina mama purtatoare n-am sa le condamn niciodata. Este alegerea lor, iar pentru faptul ca se expun la atatea riscuri care apar o data cu sarcina (chiar un deces!), ar trebui sa ne faca nu sa le blamam, ci sa respectam decizia lor.
Lucia38
Postat pe 17 Martie 2011 10:53
De la: evanjelina, la data 2011-03-17 10:21:53Poti sa imi spui , unde am scris eu ca vreau 35 mi...? Sau orice alta suma? De ce vorbesti doar sa te afli in treaba?


daca nu esti atenta la ce am scris referitor la topic iti sugerez sincer sa recitesti totul de la capat...

De la: orfea, la data 2010-10-25 16:45:57Tanara de 32 de ani, clinic sanatoasa, imi ofer disponibilitatea de a deveni mama purtatoare. Mentionez ca am o familie stabila si o fetita de 4 ani nascuta natural.Nu sunt fumatoare si nu consum alcool ,pe perioada sarcini renunt si la cafea la fel cum am facut cand am fost insarcinata cu fetita.Pret 35000 euro negociabil. Informatii la ID.oorfea@yahoo.com CLUJ


in cazul in care iti foloseste la ceva.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Martie 2011 18:44
De la: evanjelina, la data 2011-03-17 10:42:46Da imi place sa vad cat de incuiate sunteti......nu acceptati nimic nou, nu puteti nici macar sa va puneti in situatia nici a femeii care isi doreste un copil nici a celeilalte........
Pur si simplu improscati cu noroi in stanga si dreapta si va credeti foarte intelegente si decente. Da , aici puteti fi oricine, dar ia sa va vad in lumea reala cat de corecte sunteti .
Catalogati pe oricine drept incult , denaturat , si mai rau am vazut ca automat considerati ca femeile care vor sa fie mama surogat automat sunt ,, tiganci cu fuste largi" da cam atat va duce capul.
Aveti si probleme cu denumirea de mama surogat.......da aveti dreptate femeia care poarta copilul nu este mama adevarata si nu ar trebui sa poarte denumirea de mama ...dar ce sa-i faci daca cineneva i-a pus acest nume...
Va dau un sfat .....nu spuneti niciodata ....niciodata ca nu sti ce iti aduce viitorul...
Poate vreodata in viata asta ve-ti fi puse in situatia de a lua niste hotrari mult mai grave si as vrea sa va vad atunci........Daca am invatat in viata asta ceva , am invatat sa nu judec pe nimeni , ca nu stiu ce ma asteapta in viata. Sunt o femeie corecta si contrar parerilor voastre nu am nici fuste largi si nici nu sunt inculta , imi iubesc copilul si am o viata linistita si decenta.....chiar daca la tv ati vazut poate diferite femei care arata intr-un fel ...asta nu inseamna ca toate sunt la fel....Iar cea mai mare prostie si lipsa de orice inteligenta se manifesta atunci cand catalogam pe toate persoanele doar dupa una......
Va doresc sa aveti o viata fericita plina de liniste si fericire.....si lasati oameni in pace fiecare cu problemele si durerile lui......


inca o data iti repet ca ai citit din 2 in 3....
mama purtatoare cu "beneficii de 35 de mii de euro e cam greu sa crezi ca o femeie face asta doar ca sa ajute un cuplu.... ca sa ajuti un cuplu nu ceri atatia bani, asta in primul rand, ca sa nu ma mai repet in legatura cu legalitatea procedurii ca deja am impresia ca vorbesc la pereti
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Martie 2011 18:46
De la: Lucia38, la data 2011-03-17 10:53:33Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil. Dar nici nu am de gand sa le condamn pe fetele care doresc sa devina mama purtatoare n-am sa le condamn niciodata. Este alegerea lor, iar pentru faptul ca se expun la atatea riscuri care apar o data cu sarcina (chiar un deces!), ar trebui sa ne faca nu sa le blamam, ci sa respectam decizia lor.

Perfect de acord daca n-ar cere bani pentru asta. Avand in vedere ce sume am avzut pe aceste topicuri, sorry, dar nu am decat dezgust pentru asemenea fiinte.
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 18:47
De la: Lucia38, la data 2011-03-17 10:53:33Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil. Dar nici nu am de gand sa le condamn pe fetele care doresc sa devina mama purtatoare n-am sa le condamn niciodata. Este alegerea lor, iar pentru faptul ca se expun la atatea riscuri care apar o data cu sarcina (chiar un deces!), ar trebui sa ne faca nu sa le blamam, ci sa respectam decizia lor.


lucia, sti bine ce parere am eu despre copii si sarcina in general, dar sa spui ca vrei sa fii mama puratoare ca sa ajuti un cuplu pt fabuloasa suma de numai 35 de mii de euro mi se pare o afacere nu o "binefacere"
daca vrei sa ajuti pe cineva o faci in mod legal, frumos... cu toate cele ce deriva din adoptie, birocratie, trecut prin "j'de mii de teste psihologice ,etc etc etc, nu exista scurtaturi in legea adoptiei romanesti exista doar o gramada de hartoage facute degeaba, nu exista conceptul de mama surogat sau mama purtatoare, astea intra in categoria "infractiune" nicidecum binefacere ...etc etc etc.

pe mine asta ma calca pe nervi, pozatul in "te ajut dar e pe bani".....si vorbim de niste sume care daca ar fii impozitate si legalizate ....pfuuuui ar fii parfum bugetul statului. apoi gandeste-te la implicatiile sociale ale acestei chestiuni.... " cucuoana cu pielea alba , sanatoasa tun ma ofer drept incubator pt suma de"....
ia sa vedem cam cate cu fuste largi ar gasi metoda asta o super oferta de afacere la cheie??????
atatia copii abandonati in spitale si maternitati ar putea deveni subit subiect de tranzactii.

mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc la astfel de lucruri, mai ales ca inca vad aproape zilnic atatea lacrimi de copii care au nevoie de ajutor.
dandanaua_reloaded
Postat pe 17 Martie 2011 18:55
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-17 18:55:49
De la: Lucia38, la data 2011-03-17 10:53:33Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil. Dar nici nu am de gand sa le condamn pe fetele care doresc sa devina mama purtatoare n-am sa le condamn niciodata. Este alegerea lor, iar pentru faptul ca se expun la atatea riscuri care apar o data cu sarcina (chiar un deces!), ar trebui sa ne faca nu sa le blamam, ci sa respectam decizia lor.


lucia, sti bine ce parere am eu despre copii si sarcina in general, dar sa spui ca vrei sa fii mama puratoare ca sa ajuti un cuplu pt fabuloasa suma de numai 35 de mii de euro mi se pare o afacere nu o "binefacere"
daca vrei sa ajuti pe cineva o faci in mod legal, frumos... cu toate cele ce deriva din adoptie, birocratie, trecut prin "j'de mii de teste psihologice ,etc etc etc, nu exista scurtaturi in legea adoptiei romanesti exista doar o gramada de hartoage facute degeaba, nu exista conceptul de mama surogat sau mama purtatoare, astea intra in categoria "infractiune" nicidecum binefacere ...etc etc etc.

pe mine asta ma calca pe nervi, pozatul in "te ajut dar e pe bani".....si vorbim de niste sume care daca ar fii impozitate si legalizate ....pfuuuui ar fii parfum bugetul statului. apoi gandeste-te la implicatiile sociale ale acestei chestiuni.... " cucuoana cu pielea alba , sanatoasa tun ma ofer drept incubator pt suma de"....
ia sa vedem cam cate cu fuste largi ar gasi metoda asta o super oferta de afacere la cheie??????
atatia copii abandonati in spitale si maternitati ar putea deveni subit subiect de tranzactii.

mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc la astfel de lucruri, mai ales ca inca vad aproape zilnic atatea lacrimi de copii care au nevoie de ajutor.


Ma faci sa rad cand vad cat de ingusta ti-e mintea .....As dori sa iti pun o intrebare cat se poate de pertinenta , si nu doar tie ci tuturor celor care judeca ca tine.....
,,VOI LUCRATI?'' adica casa fiu mai explicita ca sa fiu sigura ca intelegeti........Aveti un loc de munca?
O da-ti intr-un cu luatul de bani........voi ati merge la servici 9 luni de zile fara sa luati bani?
Ca noi profitam de necazul oamenilor......da serios ..cati angajatori au luat credite sa va dea voua un loc de munca si sa va plateasca salarile si acum multi sant in prag de a da faliment.....poate chiar angazatorul tau.....ia sa vad tu mergi maine la lucru si sa ii spui,, Lasa sefule ca o sa lucru benevol cateva luni pana te redresez.''....
Da .....sunt sigura ca asa o sa faci. Asa ca mai bine taci si iti vezi de treaba ta .
Si nu se face nici un trafic cu copii ci pur si simplu copilul ce il port e al acelui cuplu........dar tu draga nu poti sa judeci pana acolo
Esti lpsita de orice compasiune , sincer nici nu as dori sa am de a face cu tine pe nici un plan.....
Inainte sa vi se faca scarba dragilor uitati-va putin in oglinda , si in timpul acela analizati-va putin vietile perfecte......
evanjelina
Postat pe 17 Martie 2011 19:54
Iti vinzi ovulele, iti vinzi corpul, vinzi bebelul ce-l vei naste, da, este mult mai mult decat trafic de copii.
kudika_pudika
Postat pe 17 Martie 2011 20:30
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-17 20:30:37Iti vinzi ovulele, iti vinzi corpul, vinzi bebelul ce-l vei naste, da, este mult mai mult decat trafic de copii.

uite moralistii cum sau strans. ...

tu te oftici ca ea va castiga mai mult bani ca tine? sau ca o familie cu probleme va avea un copil in casa?
battleofwits
Postat pe 17 Martie 2011 21:48
De la: battleofwits, la data 2011-03-17 21:48:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-17 20:30:37Iti vinzi ovulele, iti vinzi corpul, vinzi bebelul ce-l vei naste, da, este mult mai mult decat trafic de copii.

uite moralistii cum sau strans. ...

tu te oftici ca ea va castiga mai mult bani ca tine? sau ca o familie cu probleme va avea un copil in casa?

Interesant cum ti se schimba valorile de pe o zi pe alta, in functie de cine te enerveaza
kudika_pudika
Postat pe 18 Martie 2011 00:25
De la: evanjelina, la data 2011-03-17 19:54:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-17 18:55:49
De la: Lucia38, la data 2011-03-17 10:53:33Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil..

Ma faci sa rad cand vad cat de ingusta ti-e mintea .....As dori sa iti pun o intrebare cat se poate de pertinenta , si nu doar tie ci tuturor celor care judeca ca tine.....
,,VOI LUCRATI?'' adica casa fiu mai explicita ca sa fiu sigura ca intelegeti........Aveti un loc de munca?
O da-ti intr-un cu luatul de bani........voi ati merge la servici 9 luni de zile fara sa luati bani?
Ca noi profitam de necazul oamenilor......da serios ..cati angajatori au luat credite sa va dea voua un loc de munca si sa va plateasca salarile si acum multi sant in prag de a da faliment.....poate chiar angazatorul tau.....ia sa vad tu mergi maine la lucru si sa ii spui,, Lasa sefule ca o sa lucru benevol cateva luni pana te redresez.''....
Da .....sunt sigura ca asa o sa faci. Asa ca mai bine taci si iti vezi de treaba ta .
Si nu se face nici un trafic cu copii ci pur si simplu copilul ce il port e al acelui cuplu........dar tu draga nu poti sa judeci pana acolo
Esti lpsita de orice compasiune , sincer nici nu as dori sa am de a face cu tine pe nici un plan.....
Inainte sa vi se faca scarba dragilor uitati-va putin in oglinda , si in timpul acela analizati-va putin vietile perfecte......


Asa cum am mai spus, nu ma intereseaza, nu condamn, nu imi pasa deloc ce face fiecare cu viata lui, cum alege sa si-o traiasca. Totusi, nu pot sa nu remarc argumentele tale in favoarea ideii de a fi mama purtatoare.
Ne intrebi daca lucram. Ei si? Sa inteleg ca noi toate, alea de lucram la strung sau stam la birou, castigam in jur de.... o sa zic mii de euro, pentru ca, desi tu nu ai spus o suma, sunt convinsa ca ceri bani cu cel putin trei zerouri. ASADAR, iti faci un calcul cam cat ai castiga in doua luni de zile si spui pretul. Doua luni, nu noua, ca te duci la serviciu uneori, pana ti se rupe apa. Si mai sunt convinsa de un lucru. Spitalizarea, vizitele medicale, spagile si ORICE cheltuiala pe care o faceti tu si familia ta, o treceti in contul "cumparatorului". Cele trei zerouri trebuie sa fie neatinse.

Or fi multe fete de aici "inguste la minte", DAR felul cum ai ajuns sa prezinti povestea asta te face de-a dreptul gretoasa. Faci o afacere din asta, nicidecum un bine cuiva.

Si, ca sa nu te numesc semianalfabeta, nu te mai enerva cand scrii, ca uiti reguli gramaticale elementare.
Nu-ti doresc bafta in ceea ce ti-ai propus. Felul cum vorbesti, te defineste suficient pentru ca, nici macar eu care sunt de acord cu mama purtatoare, sa nu-mi doresc sa jecmanesti pe o amarata de femeie.
rashela
Postat pe 18 Martie 2011 00:46
De la: evanjelina, la data 2011-03-17 19:54:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2011-03-17 18:55:49
De la: Lucia38, la data 2011-03-17 10:53:33Eu am un copil, asa ca as gandi subiectiv daca as spune pentru ce varianta as opta daca n-as fi putut avea acest copil. Dar nici nu am de gand sa le condamn pe fetele care doresc sa devina mama purtatoare n-am sa le condamn niciodata. Este alegerea lor, iar pentru faptul ca se expun la atatea riscuri care apar o data cu sarcina (chiar un deces!), ar trebui sa ne faca nu sa le blamam, ci sa respectam decizia lor.


lucia, sti bine ce parere am eu despre copii si sarcina in general, dar sa spui ca vrei sa fii mama puratoare ca sa ajuti un cuplu pt fabuloasa suma de numai 35 de mii de euro mi se pare o afacere nu o "binefacere"
daca vrei sa ajuti pe cineva o faci in mod legal, frumos... cu toate cele ce deriva din adoptie, birocratie, trecut prin "j'de mii de teste psihologice ,etc etc etc, nu exista scurtaturi in legea adoptiei romanesti exista doar o gramada de hartoage facute degeaba, nu exista conceptul de mama surogat sau mama purtatoare, astea intra in categoria "infractiune" nicidecum binefacere ...etc etc etc.

pe mine asta ma calca pe nervi, pozatul in "te ajut dar e pe bani".....si vorbim de niste sume care daca ar fii impozitate si legalizate ....pfuuuui ar fii parfum bugetul statului. apoi gandeste-te la implicatiile sociale ale acestei chestiuni.... " cucuoana cu pielea alba , sanatoasa tun ma ofer drept incubator pt suma de"....
ia sa vedem cam cate cu fuste largi ar gasi metoda asta o super oferta de afacere la cheie??????
atatia copii abandonati in spitale si maternitati ar putea deveni subit subiect de tranzactii.

mi se face pielea de gaina numai cand ma gandesc la astfel de lucruri, mai ales ca inca vad aproape zilnic atatea lacrimi de copii care au nevoie de ajutor.


Ma faci sa rad cand vad cat de ingusta ti-e mintea .....As dori sa iti pun o intrebare cat se poate de pertinenta , si nu doar tie ci tuturor celor care judeca ca tine.....
,,VOI LUCRATI?'' adica casa fiu mai explicita ca sa fiu sigura ca intelegeti........Aveti un loc de munca?
O da-ti intr-un cu luatul de bani........voi ati merge la servici 9 luni de zile fara sa luati bani?
Ca noi profitam de necazul oamenilor......da serios ..cati angajatori au luat credite sa va dea voua un loc de munca si sa va plateasca salarile si acum multi sant in prag de a da faliment.....poate chiar angazatorul tau.....ia sa vad tu mergi maine la lucru si sa ii spui,, Lasa sefule ca o sa lucru benevol cateva luni pana te redresez.''....
Da .....sunt sigura ca asa o sa faci. Asa ca mai bine taci si iti vezi de treaba ta .
Si nu se face nici un trafic cu copii ci pur si simplu copilul ce il port e al acelui cuplu........dar tu draga nu poti sa judeci pana acolo
Esti lpsita de orice compasiune , sincer nici nu as dori sa am de a face cu tine pe nici un plan.....
Inainte sa vi se faca scarba dragilor uitati-va putin in oglinda , si in timpul acela analizati-va putin vietile perfecte......


tratandu-i pe toti de sus in jos, nu ai sa ai parte de nicio intelegere!
ce te face pe tine sa crezi ca nu putem toate cele inchise la mine sa facem copii pe bani?iti spun eu contiinta este diferenta!
eu nu as putea sa fac lucrul asta pe bani!vrei sa faci un bine, nu ai decat sa il faci!dar nu baga mana pana la cot in buzunarul altuia!
sunt de acord ca trebuie platite toate serviciile medicale, si salariul tau daca vrei, dar adunandu-le tot nu am ajunge la suma de nspemii de euro!
poate ar trebui sa iei contact cu realitatea in care traim!
si ma repet! cati clienti ai?multi asa-i?se bat pe tine!
este mai usor sa ceri bani unei familii decat sa muncesti! iti place si tie munca de numa numa!
ironia
Postat pe 22 Martie 2011 11:39
De la: battleofwits, la data 2011-03-17 21:48:36
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-17 20:30:37Iti vinzi ovulele, iti vinzi corpul, vinzi bebelul ce-l vei naste, da, este mult mai mult decat trafic de copii.

uite moralistii cum sau strans. ...

tu te oftici ca ea va castiga mai mult bani ca tine? sau ca o familie cu probleme va avea un copil in casa?


mai bine ascult-o pe sfanta contesina! ca vad ca te-a invatat pana te-a prostit!
ironia
Postat pe 22 Martie 2011 11:40
ofticoase mai sunt femeile
cum se gaseste una sa castige un ban cinstit ...hopa si romanca sare din tufis sa-i dea in cap
battleofwits
Postat pe 22 Martie 2011 11:52
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 11:52:30ofticoase mai sunt femeile
cum se gaseste una sa castige un ban cinstit ...hopa si romanca sare din tufis sa-i dea in cap

d'aia umbli tu cu straine!
ironia
Postat pe 22 Martie 2011 11:54
De la: ironia, la data 2011-03-22 11:54:46
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 11:52:30ofticoase mai sunt femeile
cum se gaseste una sa castige un ban cinstit ...hopa si romanca sare din tufis sa-i dea in cap

d'aia umbli tu cu straine!


esti geloasa?
battleofwits
Postat pe 22 Martie 2011 11:56
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 11:56:05
De la: ironia, la data 2011-03-22 11:54:46
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 11:52:30ofticoase mai sunt femeile
cum se gaseste una sa castige un ban cinstit ...hopa si romanca sare din tufis sa-i dea in cap

d'aia umbli tu cu straine!


esti geloasa?

nici vorba!
ironia
Postat pe 22 Martie 2011 12:02
Ahaaaa, acum am inteles de ce nu dai tu bani la ONGuri si insisti ca si cei saraci au aceleasi sanse ca cei bogati. Pai copiii aia saraci, ai nimanui sa faca bine sa intre in retele de trafic de carne vie, nu? ca e trafic de copii, prostitutie, nu conteaza, e un mod, citez, CINSTIT, am incheiat citatul, de a face un ban. Eventual sa faca si trafic de droguri, daca tot suntem la capitolul asta nu?



















Pe bune, cred ca ai dulapul cu medicamente plin in permanenta cu ibuprofen!

kudika_pudika
Postat pe 22 Martie 2011 12:52
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-22 12:52:35...i dulapul cu medicamente plin in permanenta cu ibuprofen!


Si acum, placa-ti sfatul meu, revino-ti in fire si umbla cu picioarele pe pamant. Pune mana pe Scriptura si nu mai sta cu gandul la pulbere si zgura. Nu ezita cu candul la o alta seara cu luna plina sau un cer senin cu luna noua.Nici inceput de zile brumuroase sau primaveri cu veri calduroase. Caci timpu nu e marfa sa-l cumperi cu bani. Nici vremea s-o vinzi pe aur si arginti. Asculta draga mea, a mea povata, caci timpul nu inseamna bani, ci VIATA! Amin!
battleofwits
Postat pe 22 Martie 2011 13:00
Giggity giggity goo!
kudika_pudika
Postat pe 22 Martie 2011 13:05
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 13:00:38
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-22 12:52:35...i dulapul cu medicamente plin in permanenta cu ibuprofen!


Si acum, placa-ti sfatul meu, revino-ti in fire si umbla cu picioarele pe pamant. Pune mana pe Scriptura si nu mai sta cu gandul la pulbere si zgura. Nu ezita cu candul la o alta seara cu luna plina sau un cer senin cu luna noua.Nici inceput de zile brumuroase sau primaveri cu veri calduroase. Caci timpu nu e marfa sa-l cumperi cu bani. Nici vremea s-o vinzi pe aur si arginti. Asculta draga mea, a mea povata, caci timpul nu inseamna bani, ci VIATA! Amin!


sa inteleg c a te-ai apucat de propovaduit de pe ambele conturi? hai ca nu puteai sa te ascunzi la infinit!
ironia
Postat pe 22 Martie 2011 13:05
De la: ironia, la data 2011-03-22 13:05:58
De la: battleofwits, la data 2011-03-22 13:00:38
De la: kudika_pudika, la data 2011-03-22 12:52:35...i dulapul cu medicamente plin in permanenta cu ibuprofen!


Si acum, placa-ti sfatul meu, revino-ti in fire si umbla cu picioarele pe pamant. Pune mana pe Scriptura si nu mai sta cu gandul la pulbere si zgura. Nu ezita cu candul la o alta seara cu luna plina sau un cer senin cu luna noua.Nici inceput de zile brumuroase sau primaveri cu veri calduroase. Caci timpu nu e marfa sa-l cumperi cu bani. Nici vremea s-o vinzi pe aur si arginti. Asculta draga mea, a mea povata, caci timpul nu inseamna bani, ci VIATA! Amin!


sa inteleg c a te-ai apucat de propovaduit de pe ambele conturi? hai ca nu puteai sa te ascunzi la infinit!


Si eu te inteleg, cand te simti atras de cineva, acesta este un semn bun...si anume ca poti ajunge sa iubesti acea persoana...asta in cazul in care sentimentul este curat...cand vorbim de ceva mai mult decat de hormoni
battleofwits
Postat pe 22 Martie 2011 13:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
lasa destule urme pe corpul unei femei 3 De la: infacol 7 Noiembrie 2009 21:11
Lipsa comunicarii 3 De la: kudika_22832 5 Decembrie 2012 11:41
paturile electrice si sarcina 2 De la: paullina 11 Martie 2011 08:00
SALINA TIMISOARA SUSESI 1 De la: office_salinasusesi_ro 14 Februarie 2010 21:33
Posibila sarcina ? Putin ajutor 96 De la: sadism 5 August 2012 23:44