Setari Cookie-uri

"De ce suportã femeile sexul de proastã calitate?" Articol

http://www.adevarul.ro/societate/viata/De_ce_suporta_femeile_sexul_de_proasta_calitate_0_359964591.html
Va propun sa spuneti si parerile voastre la continutul acestui articol...cei care aveti pareri.
anutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:00
Vezi tu daca e sa alegi(o relatie si nu doar o tavaleala) intre un armasar care nu iti ofera decat partide extraordinare de sex si unul care iti ofera mult mai multe dar mai putin pe partea de sex,majoritatea femeilor il prefera pe cel din urma.Parerea mea...Ideal ar fi sa le avem pe toate da asta se intampla mai greu si fiecare alege ce i se pare mai bun.
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:08
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:08:49Vezi tu daca e sa alegi(o relatie si nu doar o tavaleala) intre un armasar care nu iti ofera decat partide extraordinare de sex si unul care iti ofera mult mai multe dar mai putin pe partea de sex,majoritatea femeilor il prefera pe cel din urma.Parerea mea...Ideal ar fi sa le avem pe toate da asta se intampla mai greu si fiecare alege ce i se pare mai bun.

asa e Barbie!putine sunt ocaziile cand le poti avea pe amandoua!
gya29
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:11
De la: gya29, la data 2010-10-26 19:11:38
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:08:49Vezi tu daca e sa alegi(o relatie si nu doar o tavaleala) intre un armasar care nu iti ofera decat partide extraordinare de sex si unul care iti ofera mult mai multe dar mai putin pe partea de sex,majoritatea femeilor il prefera pe cel din urma.Parerea mea...Ideal ar fi sa le avem pe toate da asta se intampla mai greu si fiecare alege ce i se pare mai bun.

asa e Barbie!putine sunt ocaziile cand le poti avea pe amandoua!


Dap,eu zic ca mai bine sa alegi barbatul care iti ofera ceea ce iti doresti mai mult si pe partea cu sexul se poate schimba.Pe cand unul care nu e bun decat la sex si atat,nu il mai poti schimba never ever.
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:15
Un comentariu al unei persoane care a citit articolul (mi se pare foarte dureros de adevarat):
anutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:17
De la: anutzzaa, la data 2010-10-26 19:17:44Un comentariu al unei persoane care a citit articolul (mi se pare foarte dureros de adevarat):

'Un barbat vorbind despre semnificatia actului sexual la femei: "e o cale pentru a‑ºi îndeplini rolul de femeie sau de soþie, e o modalitate de a-ºi face partenerul fericit ºi aºa mai departe"!!! Si uite asa noi femeile iar am ajuns obiect sexual, cu rol de satisfacere al nevoilor barbatilor. Pai normal ca in cazul asta majoritatea dintre ele nu stiu ce e aia placere ci pur si simplu se gandesc sa isi "indeplineasca datoria" mai repede! '
anutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:18
Din categoria "cat de greu e sa fii femeie":
citez:
Eºti bãrbat ºi vrei sã faci sex, dar nu poþi menþine erecþia? Este vorba despre o disfuncþie erectilã. Eºti femeie ºi îþi lipseºte dorinþa sexualã? Poate fi vorba despre obosealã, stres, o relaþie nepotrivitã sau sunt efecte secundare ale unor medicamente.
anutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:25
De la: anutzzaa, la data 2010-10-26 19:18:29
De la: anutzzaa, la data 2010-10-26 19:17:44Un comentariu al unei persoane care a citit articolul (mi se pare foarte dureros de adevarat):

'Un barbat vorbind despre semnificatia actului sexual la femei: "e o cale pentru a‑ºi îndeplini rolul de femeie sau de soþie, e o modalitate de a-ºi face partenerul fericit ºi aºa mai departe"!!! Si uite asa noi femeile iar am ajuns obiect sexual, cu rol de satisfacere al nevoilor barbatilor. Pai normal ca in cazul asta majoritatea dintre ele nu stiu ce e aia placere ci pur si simplu se gandesc sa isi "indeplineasca datoria" mai repede! '


Eu cand ma gandesc la femeile care fac asta ca o datorie pe care o au fata de sot nu pot sa nu ma gandesc la genul de femeie care nu iese din pozitia misionarului obosit si eventual se mai uita si la tv.Asta inseamna sexul de proasta calitate oferit de unele femei si la subiectul asta sunt multe de spus.O sa raman la sexul de proasta calitate oferit de barbat.
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:28
De la: anutzzaa, la data 2010-10-26 19:25:14Din categoria "cat de greu e sa fii femeie":
citez:
Eºti bãrbat ºi vrei sã faci sex, dar nu poþi menþine erecþia? Este vorba despre o disfuncþie erectilã. Eºti femeie ºi îþi lipseºte dorinþa sexualã? Poate fi vorba despre obosealã, stres, o relaþie nepotrivitã sau sunt efecte secundare ale unor medicamente.


Eu zic sa spui tu care este parerea ta,lasand citatele deoparte.
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:31:24
Eu zic sa spui tu care este parerea ta,lasand citatele deoparte.

Sunt convinsa ca femeile care au o relatie de cel putin un an vechime, au multe momente in care refuza sexul, din punct de vedere afectiv, clar suntem diferite de barbati, ei nu mi se pare ca ar refuza sexul vreodata, doar daca au probleme cu erectia sau alte probleme medicale. Mi se pare normal sa nu o faci daca asta iti doresti, dar ce te faci cand el incepe cu intrebari de genul: ai ceva cu mine? nu te mai atrag? nu ma mai iubesti? probabil ca atunci unele femei cedeaza pt ca isi iubeste cu adevarat partenerul si nu vrea sa-l piarda...
anutzzaa
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:48
Un barbat e normal sa intrebe "ai ceva cu mine?" sau "s-a intamplat ceva?" daca totul a fost ok pana atunci si dintr-o data nu mai are parte de sex.E clar ca femeile gandesc si actioneaza diferit comparativ cu barbatii.Ele sunt mult mai afectate de ce se intampla in jurul lor si supararea de regula le trece mai greu,respingerea partenerului vine cu atat mai mult dupa ce au facut un copil uitand pur si simplu de existenta partenerului si atunci nu e normal ca el sa se simta pedepsit si sa intrebe "ce am facut?" ?
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 19:56
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:56:04Ele sunt mult mai afectate de ce se intampla in jurul lor si supararea de regula le trece mai greu,respingerea partenerului vine cu atat mai mult dupa ce au facut un copil uitand pur si simplu de existenta partenerului si atunci nu e normal ca el sa se simta pedepsit si sa intrebe "ce am facut?" ?


noroc cu cea mai veche meserie din lume, ca altfel ramaneau barbatii nefotuti
battleofwits
Postat pe 26 Octombrie 2010 20:30
eu as da o alta interpretare articolului....aplicabila noua romancelor...in primul rand noi nu avem o educatie sexuala...mamei ii este rusine sa-i explice fetei ce si cum....si chiar noi intre noi femeile, nu discutam despre sex ever, datorita pudorii...cat despre partener nici atat, se merge pe premiza se excita, mormaie, deci e de bine
dar i-a sa te uiti cu atentie in oglinda si sa-ti gasesti punctele cheie ale corpului tau...sa nu-ti fie rusine ca la lumina se vede celulita, vergeturile sau inceputul de burtica...sa treci peste pudoare si sa-i spui lui x ce-ti place si ce nu...sa cauti sa faci sex oriunde numai in pat nu...etc...intr-un cuvant nu trebuie sa mai existe nicio urma de jena sau pudoare...in momentul acela, cred ca macar un procent de 60% din femei ar fi mai satisfacute
miss_darine
Postat pe 26 Octombrie 2010 20:56
De la: battleofwits, la data 2010-10-26 20:30:31
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:56:04Ele sunt mult mai afectate de ce se intampla in jurul lor si supararea de regula le trece mai greu,respingerea partenerului vine cu atat mai mult dupa ce au facut un copil uitand pur si simplu de existenta partenerului si atunci nu e normal ca el sa se simta pedepsit si sa intrebe "ce am facut?" ?


noroc cu cea mai veche meserie din lume, ca altfel ramaneau barbatii nefotuti


Nu toti apeleaza la prostituate,unii indura eroic pana cand intr-o zi spun "stop" si ea se uita mirata "oare de ce ma paraseste?" isi spune in gand,altii apeleaza la femei intalnite la munca,in cercul de prieteni sau pur si simplu intalnite pe strada.
Barbie30
Postat pe 26 Octombrie 2010 21:02
De la: miss_darine, la data 2010-10-26 20:56:25eu as da o alta interpretare articolului....aplicabila noua romancelor...in primul rand noi nu avem o educatie sexuala...mamei ii este rusine sa-i explice fetei ce si cum....si chiar noi intre noi femeile, nu discutam despre sex ever, datorita pudorii...cat despre partener nici atat, se merge pe premiza se excita, mormaie, deci e de bine
dar i-a sa te uiti cu atentie in oglinda si sa-ti gasesti punctele cheie ale corpului tau...sa nu-ti fie rusine ca la lumina se vede celulita, vergeturile sau inceputul de burtica...sa treci peste pudoare si sa-i spui lui x ce-ti place si ce nu...sa cauti sa faci sex oriunde numai in pat nu...etc...intr-un cuvant nu trebuie sa mai existe nicio urma de jena sau pudoare...in momentul acela, cred ca macar un procent de 60% din femei ar fi mai satisfacute

intradevar lipsa educatiei este vinovata...insa ceea ce e si mai grav,
aproape ca nu exista vointa de imbunatatire ...
si uite asa ajung femeiel sa "le doara capu" in fiecare seara

battleofwits
Postat pe 27 Octombrie 2010 06:24
De la: Barbie30, la data 2010-10-26 19:08:49Vezi tu daca e sa alegi(o relatie si nu doar o tavaleala) intre un armasar care nu iti ofera decat partide extraordinare de sex si unul care iti ofera mult mai multe dar mai putin pe partea de sex,majoritatea femeilor il prefera pe cel din urma.Parerea mea...Ideal ar fi sa le avem pe toate da asta se intampla mai greu si fiecare alege ce i se pare mai bun.

in timp si cu antrenament plus deschidere din partea femeii se poate ajunge si la sex de calitate si e clar ca nu poti avea sex de calitate cand iti urla copii, soacra, vaca din grajd, creditorii etc
sexul de calitate e ceva abstract de care putina lume are parte
pickard
Postat pe 27 Octombrie 2010 07:08
De la: miss_darine, la data 2010-10-26 20:56:25eu as da o alta interpretare articolului....aplicabila noua romancelor...in primul rand noi nu avem o educatie sexuala...mamei ii este rusine sa-i explice fetei ce si cum....si chiar noi intre noi femeile, nu discutam despre sex ever, datorita pudorii...cat despre partener nici atat, se merge pe premiza se excita, mormaie, deci e de bine
dar i-a sa te uiti cu atentie in oglinda si sa-ti gasesti punctele cheie ale corpului tau...sa nu-ti fie rusine ca la lumina se vede celulita, vergeturile sau inceputul de burtica...sa treci peste pudoare si sa-i spui lui x ce-ti place si ce nu...sa cauti sa faci sex oriunde numai in pat nu...etc...intr-un cuvant nu trebuie sa mai existe nicio urma de jena sau pudoare...in momentul acela, cred ca macar un procent de 60% din femei ar fi mai satisfacute



crezi ca eu sunt satisfacator pentru un sex de calitate?
sa-mi notez pe bloc notes:fara jena,fara pudoare,sex oriunde,cu lumina aprinsa, si fara frica de a ma prinde nevasta-mea
pickard
Postat pe 27 Octombrie 2010 07:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cateva sfaturi de bun simt pe care o femeie ar trebui sa le urmeze ca sa-si pastreze onoarea nepatata 112 De la: mika76 2 Septembrie 2011 11:32
...cosmar... 6 De la: Broscaru 7 Martie 2012 13:12
urgent 10 De la: bumbu83 21 Iulie 2010 18:20
Ce ati alege intre ratiune si sentimente? 70 De la: Valitza88 26 Octombrie 2009 20:02
Help! 4 De la: scump 29 Septembrie 2014 07:59