Setari Cookie-uri

Diferente...Intr-o relatie la Distanta...Ajutati-ma

BUna All :) , implinesc de curand 18 ani si am o relatie la distanta de aproape un an ( pe 20 noiembrie e aniversarea noastra, chiar la o saptamana fix dupa ziua mea) , iubitul meu are 16 ani . Multi spun k diferenta de varsta conteaza insa noi de intelegem de minune. Orasele noastre sunt situate in N si S tarii, mai exact Botosani si Bucuresti, da stiu, aceeasi initiala ;)). Multi comenteaza pe baza relatiei nostre: ce faci tu cu el ca e prea mic, ( diferenta de varsat mai exacta intre noi este de un an si 7 luni) sau " il iei sa il cresti?"
Este un baiat excepitonal avand in vedere ca nu spune Nu cand e vorba sa faca ceva.
Au fost si bune si rele intre noi insa tinem tot mai mult unul la celalalt...insa pana acum am putut doar sa comunicam prin intermediul internetului si la telefon, ne vedem zilnic la web cam. El e umpik mai plinut insa si destul de inalt, aproape 1.80 ,dar eu il iubesc asa cum este... insa este complexat...lui nu ii place cum arata desi i-am explicat destul de clar.
Ajutati-ma sa il fac sa inteleaga ca nu imi pasa cum arata el de crede gras . Este un baiat excepitonal avand in vedere ca nu spune Nu cand e vorba sa faca ceva.
circusprincess
Postat pe 31 Octombrie 2010 16:42
Asta e reluarea?
Barbie30
Postat pe 31 Octombrie 2010 16:53
De la: Barbie30, la data 2010-10-31 16:53:40Asta e reluarea?

...scuze pentru repetitie :( insa era tarziu cand am postat :(
circusprincess
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:16
De la: Barbie30, la data 2010-10-31 16:53:40Asta e reluarea?

iertati-ma pentru reperitia de la finalul paragrafului, era traziu cand am postat si se misca greu calculatorul... ce sfat imi dati?
circusprincess
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:20
vreau sa il ajut sa se vada altfel pentru ca sunt momente cand din cauza asta incep certurile , m-am saturat sa tot aud comentarii care stiu ca nu sunt adevarate ca de exeplu: Sunt un gras urat si handicapat, cum poti sa ma iubesti?
sau sunt momente cand se jicneste :( atunci cand stie ca a gresit fata de mn :(... ( atunci cand ma critica pentru ca incerc sa il invat de bine )vreau sa il fac sa inteleaga odata ca nu imi pasa felul in care arata si ca tin cu adevarat la el :(...si vreau sa ducem relatia asta mai departe , sa ne vedem si sa o luam cu inceputul din punctul de vedere al cunoasterii de aproape. Plus ca si parintii sunt alaturi de noi ....pana la urma.
circusprincess
Postat pe 1 Noiembrie 2010 14:46
e chiar atat de greu sa raspundeti?
circusprincess
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:05
De la: circusprincess, la data 2010-12-07 14:05:05e chiar atat de greu sa raspundeti?
da chiar e gras,urat si handicapat?
Valy90
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:08
Sa inteleg ca v-ati vazut doar pe web?
Stiu ca web-ul e foarte aproape de realitate, dar nu-i realitatea. Eu am avut atatea surprize in ce priveste web-ul, incat prefer sa vad omul in fata, inainte de orice.
Prin urmare, intailniti-va - daca n-ati facut-o pana acum. S-ar putea ca dupa intalnire sa nu mai ai nevoie de niciun sfat.
rashela
Postat pe 7 Decembrie 2010 14:28
De la: rashela, la data 2010-12-07 14:28:55Sa inteleg ca v-ati vazut doar pe web?
Stiu ca web-ul e foarte aproape de realitate, dar nu-i realitatea. Eu am avut atatea surprize in ce priveste web-ul, incat prefer sa vad omul in fata, inainte de orice.
Prin urmare, intailniti-va - daca n-ati facut-o pana acum. S-ar putea ca dupa intalnire sa nu mai ai nevoie de niciun sfat.


Eu cred ca s-au vazut pana acum, caci altfel nu ar avea cum sa spuna ca sunt impreuna. Insa a mentionat internetul, pentru ca este singura cale prin care pot tine legatura din pricina distantei..
mihai_oanca
Postat pe 12 Decembrie 2010 13:51
De la: mihai_oanca, la data 2010-12-12 13:51:48
De la: rashela, la data 2010-12-07 14:28:55Sa inteleg ca v-ati vazut doar pe web?
Stiu ca web-ul e foarte aproape de realitate, dar nu-i realitatea. Eu am avut atatea surprize in ce priveste web-ul, incat prefer sa vad omul in fata, inainte de orice.
Prin urmare, intailniti-va - daca n-ati facut-o pana acum. S-ar putea ca dupa intalnire sa nu mai ai nevoie de niciun sfat.


Eu cred ca s-au vazut pana acum, caci altfel nu ar avea cum sa spuna ca sunt impreuna. Insa a mentionat internetul, pentru ca este singura cale prin care pot tine legatura din pricina distantei..


Hmm, eu as crede ca nu. Ia uite ce zice fata aici:
"insa pana acum am putut doar sa comunicam prin intermediul internetului si la telefon, ne vedem zilnic la web cam."
rashela
Postat pe 12 Decembrie 2010 14:23
asa e
circusprincess
Postat pe 22 Februarie 2011 13:45
De la: circusprincess, la data 2010-10-31 16:42:12BUna All :) , implinesc de curand 18 ani si am o relatie la distanta de aproape un an ( pe 20 noiembrie e aniversarea noastra, chiar la o saptamana fix dupa ziua mea) , iubitul meu are 16 ani . Multi spun k diferenta de varsta conteaza insa noi de intelegem de minune. Orasele noastre sunt situate in N si S tarii, mai exact Botosani si Bucuresti, da stiu, aceeasi initiala ;)). Multi comenteaza pe baza relatiei nostre: ce faci tu cu el ca e prea mic, ( diferenta de varsat mai exacta intre noi este de un an si 7 luni) sau " il iei sa il cresti?"
Este un baiat excepitonal avand in vedere ca nu spune Nu cand e vorba sa faca ceva.
Au fost si bune si rele intre noi insa tinem tot mai mult unul la celalalt...insa pana acum am putut doar sa comunicam prin intermediul internetului si la telefon, ne vedem zilnic la web cam. El e umpik mai plinut insa si destul de inalt, aproape 1.80 ,dar eu il iubesc asa cum este... insa este complexat...lui nu ii place cum arata desi i-am explicat destul de clar.
Ajutati-ma sa il fac sa inteleaga ca nu imi pasa cum arata el de crede gras . Este un baiat excepitonal avand in vedere ca nu spune Nu cand e vorba sa faca ceva.

chestia asta n-ai mai scris-o si pe alt topic?
puiut_77
Postat pe 22 Februarie 2011 15:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Noua Lege a pensiilor :celor care mai apuca! 1 De la: MIMI1958 10 Februarie 2010 23:15
O problema... 30 De la: MaraDonna 13 Octombrie 2009 19:40
O eleva ii face avansuri iubitului meu 9 De la: kudika_15060 28 August 2012 19:19
d c nu arat si eu ca cele care sunt pe gustul lui?:( 19 De la: sad_miky9423 22 Februarie 2009 11:35
Diferenta de varsta 25 De la: kudika035197 16 Iulie 2009 21:41