Setari Cookie-uri

Este posibil sa iubesti doi barbati in acelasi timp?


Buna seara!Sper ca nu am pus o intrebare prea stupida dar nu mai stiu ce e in sufletul meu si pentru prima oara apelez la voi.De un an de zile sunt intr-o relatie cu un barbat care ma rasfata, ma respecta si ma iubeste.Totul bine si frumos pana acum...ne intelegem bine, ne mai certam din cand in cand din cauza geloziei mele( ii cam fug ochii dupa alte femei dar discret).Eu insa am avut o relatie de 5 ani cu un barbat care imi oferea ceea ce imi ofera si cel de acum...in plus se purta cu mine ca si cum eu eram cea mai importanta din aceasta lume! Asta ma face sa il doresc din nou...desi este un om iresponsabil si aici ma refer din punct de vedere profesional, nu are anumite ambitii si planuri in acest sens.El ma vrea pe mine si atat.Gandindu-ma la viitor am renuntat la el, dar acum inca ma cauta si nu stiu ce sa fac, barbatul din prezent nu ma poate face sa simt ce am simtit cu fostul, desi este un om integru.Astept cu nerabdare raspunsurile voastre.
cristinamy
Postat pe 15 Februarie 2009 23:07
Nasol.....parerea mea dai cu banu sau vezi care te iubeste mai mult:)
arnold
Postat pe 22 Februarie 2009 04:25
uita-l pe primul...daca l-ai fi iubit ati fi ramas impreuna...lasa trecutul, traieste in prezent...
teona_law
Postat pe 22 Februarie 2009 04:28
nu , nu se poate sa iubesti 2 barbati in acelasi timp. E simplu. Nu l-ai uitat pe fostul o data ce iti pui aceste intrebari . Cand iubesti nu mai vezi nimic in jur , nu - ti mai amintesti de trecut si mai ales nu-ti pui intrebarea asta. Ori nu il iubesti deloc pe actualul , ori sa zicem nu ai trecut peste faza cu fostul .Insa , sfatul meu ar fi sa te gandesti bine la ceea ce simti si sa te hotarasti , ca s-ar putea si el sa simta nesiguranta din tine . Aprecieaza ceea ce ai si renunta la ceea ce nu merita atentia ta .
marry_44
Postat pe 22 Februarie 2009 04:30
Uite sincer si eu am trecut prin asta,am avut exact aceeasi pr anul trecut,si eu am luat hotararea de a ramane cu cel cu care eram,mintindu-ma singura si apoi am regretat enorm ca nu m-am impacat cu fostul,de fapt el era tot timpul in inima mea,actualul era doar o iluzie,eu niciodata nu incetasem sa il mai iubesc pe fostul si ma minteam sg.Cand mi-am clarificat sentimentele si am realizat ce vreau cu adevarat a fost prea tarziu...Acum nu sunt cu niciunul pt ca nu mai vreau dar macar sunt impacata cu mine si nu ma mai mint singura stand langa o pers pe care nu o iubesc,doar din simpu motiv ca se poarta extraordinar cu mine si ma face sa ma simt iubita si importanta,cateodata paradoxal lucrurile astea nu sunt de ajuns...
ioana_bibii
Postat pe 22 Februarie 2009 04:46
O viata asta este complicata.Nimanui nu i se potriveste o reteta,fiecare stie prin ce trece si ce simte.Draga mea ,numai tu poti sa-ti raspunzi la aceasta intrebare.Eu iti spun ca nu poti iubi decit o data ,o singura persoana,de asta probabil o sa-ti daai seama mai tirziu.Din nefericire de cele mai multe ori iubesti cea ce nu se cuvine,asa sintem noi,deabia dupa ce ai pierdut pe cineva iti dai seama de intensitatea sentimentelor.Nu-ti doresc sa ai parte de-o astfel de iubire dupa care sa tinjesti toata viata.Deci sfatul meu este ,rugaciune,rugaciune asta poti faca,sa te rogi sa-ti lumineze domnul calea ,astfel incit sa fi fericita.
codruooo
Postat pe 22 Februarie 2009 05:08
am un sfat (dintr-o experienta asemanatoare), stai departe de 2 o perioada mai mare de timp...4-5-6 zile sau chiar mai mult, vezi de care ti-e mai dor sau mai bine zis DE CARE ti-e dor:)!
acela e cel pe care-l iubesti acum ...cu celalat ori ti-e f bun prieten , ori te-ai obisnuit...aveti preocupari comune sau ti-e coleg de servici ori te mai leaga inca amintirile....
bineinteles asta e sfatul pt a -ti da seama de cel pe care-l iubesti :) , nu inseamna neaparat ca acela e cel care te iubeste el mai mult sau ca e cel potrivit pt tine in viitor...pt ai afla raspunsul si la aceste doua dileme iti pot da alte sfaturi...dar pt astea trebuie sa platesti .


p.s.glumeam ! dar sa stii ca si la aceste doua lucruri trebuie sa te gandesti . in timp te vei dezvolta intr-un anumit fel si vei avea niste pretentii de la viata si de la omul de langa tine..doar tu esti in stare sa-ti dai seama de cel care are sanse de a tine pasul cu tine.bafta si tine-ne si pe noi la curent.
lauracris
Postat pe 22 Februarie 2009 05:14
Si eu am fost in exact aceasi situatie....si m-am chinuit doi ani de zile pana am realizat k defapt pe zi ce trecea sentimentele pnt actualu scadeau , si pnt fostu urcau..am ales sa ma impac cu fostu si totul este mai bine decat cum era si sunt fericita...au trecu apr 2 ani si nu regret nimic..bafta....
-follow ur heart
alinaoho
Postat pe 22 Februarie 2009 05:38
Nu , nu se poate. Categoric. Cand pendulezi undeva intre 2 barbati , opreste-te, trage-ti rasuflarea, cauta adanc in sufletul tau si vei vedea ca pentru unul inima iti bate mai tare. Ca pe unul dintre ei il doresti mai mult. Ca te bucuri mai mult sa-l auzi pe unul din ei cand raspunzi la telefon. Ca , atunci cand te invita in oras , cu unul dintre ei abia astepti sa pleci si nu stii cum sa te pregatesti mai repede dar , cu celalalt .....poate alta data. Asta , in general fiind vorba. Acum , in privinta ta, eu cred ca ar trebui sa il cauti pe al treilea. Foarte serios. Se pare ca nu mai nutresti sentimente profunde pentru nici unul dintre cei doi pentru ca , in caz contrar , nu ti-ai pune intrebari de nici un fel. Nu imi permit sa dau sfaturi insa , gandeste-te cum vrei intr-adevar sa traiesti si langa cine. Sa nu-ti pese de ce spune mama , tata , vecina ....soacra etc. Bafta!
noor
Postat pe 22 Februarie 2009 06:59
Ce ironic...Am citit povestea ta si parca ma privesc in oglinda...De 1 an sunt in situatia asta...E oribil si nu stiu nici acum ce sa fac.In fond e vb despre o decizie care imi va afecta toata viata.

Tu cum ai decis sa procedezi pana la urma?
Puiucu
Postat pe 22 Februarie 2009 07:38
De la: Puiucu, la data 2009-02-22 07:38:23Ce ironic...Am citit povestea ta si parca ma privesc in oglinda...De 1 an sunt in situatia asta...E oribil si nu stiu nici acum ce sa fac.In fond e vb despre o decizie care imi va afecta toata viata.

Tu cum ai decis sa procedezi pana la urma?


De un an?
Si cum stai cu nervii?Adica poti sta asa.?Pentru ca eu nu cred..
Daca m-as indragosti de altcineva ,as renunta la relatia prezenta pentru ca eu consider ca e lipsa de respect fata de ambii.Cred ca voi ati vrut sa faceti un test de compatibilitate si ati ramas asa..blocate..

Stiti care e ironia?ca dupa ce alegeti...va maritati si apoi strigati in gura mare cat de nenorocite sunt amantele si barbatii care au amante!
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 07:47
da este f posibil...pe fiecare ii iubesti diferit , dar parerea mea este sa alegi ce este mai bine ptr tine ptr situatia ta...dak era asa de bn nu fostu nu te desparteai de el... eu am fost pusa in situatia ta , mi-am ales fostu care ma facea fericita si am fost fericita 2 sapt...si mi-am pierdut o frumoasa relatie de 2 ani cu un baiat care imi oferea totul in afara de fericire...dar oare a meritat sa renunt la o relatie de 2 ani ptr 2-3 sapt ? gandeste-te bn
pissy8921
Postat pe 22 Februarie 2009 07:48
Nu e posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp.
manoiu_elisabeta
Postat pe 22 Februarie 2009 07:52
De la: lavinia_frumusik, la data 2009-02-22 07:48:31..si mi-am pierdut o frumoasa relatie de 2 ani cu un baiat care imi oferea totul in afara de fericire...d


Adica cum totul in afara de fericire?
Adica NIMIC!!!

Sau poate te referi la bani..
ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 07:53
dar, ce se intampla cand fostul cu care ai fost extrem de fericita, o relatie de 3 ani si 3 luni, in acel an urma sa ma casatoresc in sept si in martie a avut accident de masina si a plecat de pe lumea asta?
am avut nevoie de 3 ani si ca sa ma vindec sau cel putin asa am crezut, dupa care am avut o alta relatie tot de 3 ani, dar eu ma gandeam tot la fostul.... :(
oare nu am fost fericita cu actualul?????

astept raspuns

Postat pe 22 Februarie 2009 08:05
De la: laurastefania78, la data 2009-02-22 08:05:54dar, ce se intampla cand fostul cu care ai fost extrem de fericita, o relatie de 3 ani si 3 luni, in acel an urma sa ma casatoresc in sept si in martie a avut accident de masina si a plecat de pe lumea asta?
am avut nevoie de 3 ani si ca sa ma vindec sau cel putin asa am crezut, dupa care am avut o alta relatie tot de 3 ani, dar eu ma gandeam tot la fostul.... :(
oare nu am fost fericita cu actualul?????

astept raspuns


Dumnezeule...!!!Asta intra la alta discutie nu aici..E groaznic si nu pot sa comentez asa ceva..

Vorbeam de relatii superficiale ,nu de asa ceva!

ella_c
Postat pe 22 Februarie 2009 08:10
La tine totul depinde de motivul pt care te-ai despartit de fostul..a fi mai putin preocupat in ati asigura un viitor material satisfacator, a fi mai visator probabil,asa cum era fostul tau,nu sunt motive suficient de puternice sa-l parasesti.Atunci si-a spus cuvantul materialista din tine:Dacum,cand tu insati ai o situatie materiala stabila,inima iti cere putina iubire;iubire pe care probabil doar el te-a facut sa o simti.
Daca un barbat iubeste cu adevarat o femeie,va fi capabil sa-i asigure si o viata cat de cat decenta;asa cum ar fi facuto fostul;insa a fost alegerea ta.Iar uneori e prea tarziu sa dam timpul inapoi sa mai schimbam ceva.Trecutul nu te-a multumit la vremea lui,prezentul e incert pt tine d.p.d.v. emotional,poate e timpul sa cauti viitorul...sa-ti deschizi inima,mintea si sufletul,si sa faci loc pt altcineva..
thelasttime87
Postat pe 22 Februarie 2009 08:22
Parerea mea e ca nimeni nu poate iubi 2 barbati in acelasi timp. Pe unul il iubesti, iar celalalt ti-e doar bun prieten. Iti recomand sa cauti in sufletul tau linistea sa vezi langa care dintre cei 2 e. Si cel mai important, daca te vei desparti de cel de langa tine, sa nu uiti sa-i spui si de ce v-ati despartit. Te va intelege daca te iubeste. Adevarul doare la inceput, cu minciuna nu poti trai. Bafta si mult curaj in alegerea ta. Viata e prea scurta sa nu o traiesti fericita.

PS. Am trecut prin asa ceva. Traiam cu cel de langa mine, cu gandul la cel cu care am fost. Am gasit momentul potrivit sa ne despartim. A crezut ca m-a facut sa sufar si am ales sa-i povestesc ce era in sufletul meu. Mi-a multumit, chiar daca nu i-a cazut bine. Am ramas prieteni. Nu stiu la ora asta daca voi fi cu fostul "pana la adanci batraneti", dar nu vreau sa sufere nimeni de pe urma mea.

Te pup.
cris_a
Postat pe 22 Februarie 2009 08:44
crys eu din cate am citit nu am inteles pe care din ei il iubesti,nu ai specificat k il iubesti pe niciunul din ei... este posibil sa-i iubesti si pe amandoi k asta era intrebarea ta dar in moduri diferite deasta esti u un pic confuza..sau poti si sa nu-i iubesti pe niciunu din ei,doar sa-ti placa modul in care se poarta cu tine...asta numai u poti sti si iti poti raspunde singura daca il iubesti cu adevarat pe unul din ei sau doar iti place modul lor de a se purta cu tine...a iubi nu inseamna numai asta.mult succes!si raspunsul este la tine!
angel_05
Postat pe 22 Februarie 2009 09:01
Buna,
Psihologic vorbind te-ai aruncat in bratele celui de-al 2 lea ca sa il uiti pe primul,dar se parae ca pe primul il iubesti cu adevarat!
Decizia e numai a ta!
Succes,
Luana
liudicika
Postat pe 22 Februarie 2009 09:15
parerea mea e sa il uiti pe primul,mai ales ca e iresponsabil,i eu tocmai am renuntat la o astfel de relatie desi marturisesc ca il iubesc din tot sufletul meu.Nu o sa faci "treaba" cu el,iar daca simti pentru fostul mai mult decat simti pentru actualul,este din cauza ta,pentru ca te gandesti tot timpul cum era el si vrei nu vrei,ajungi sa faci diferente.Trebuie sa stii ca nici un barbat nu poate sa-ti ofere 100% ce ti-a oferit altul,nici femeile nu pot face asta,pentru ca fiecare e diferit.Gandeste-te la binele tau,gandeste-te la viitorul tau,gandeste-te ca intr-o zi poate vei intalni alt barbat care nu o sa fie ca nici unul dintre cei 2 si poate o sa il iubesti mai mult! Lasa trecutul in urma ta! Si gandeste-te bine la viitor,e pacat sa treaca viata pe langa tine si sa traiesti in incertitudini! Iubirea e trecatoare,adevarata dragoste o descoperi in timp,desi de la a iubi pe cineva pana la a uri e doar un pas. Crede-ma,am trecut prin multe,si nu pot decat sa iti dau un sfat prietenesc,traieste-ti viata la maxim si nu privi niciodata inapoi! capul sus! Viata merge inainte!
sanda_bn
Postat pe 22 Februarie 2009 09:16
Buna ziua,
Da, se poate sa iubesti mai multi barbati o data,poti iubi si 10 barbati in acelassi timp,chestia e sa nu faci sex cu toti de-o data,daca totusi vrei sa faci sex cu toti barbatii pe care-i iubesti de preferat sa o faci separet cu fiecare in parte si sa nu stie unul de altul , in acest caz sa ai grija sa obtii si ceva avantaje materiale ca altfel se numeste ca esti exploatata sexual.
Acum ca am adus vorba la acest nivel,mentionez ca este uman sa iubim mai multi oameni in acelasi timp, insa pe fiecare in felul lui si la intensitati diferite,in cazul tau trebuie sa stii ce vrei cu adevarat de la o relatie,vrei bani ,pozitie,sau ? dragoste si sex,? Ma bucur ca ai de unde alege,Adam nu a avut aceasta sansa,a trebuit sa-si aleaga singura femeie care i-a aparut in cale.Adevarul gol golut este ca nu putem avea in viata tot ceea ce ne dorim,trebuie sa renuntam la anumite lucruri pentru a obtine pe acelea care ni se par vitale.Si spre incheiere am pentru tine un sfat personal,nici barbatii nu pot avea tot ce-si doresc femeile,iar daca intimplarea face ca totusi un barbat sa detina tot ceea ce-si doreste o femeie,acela nu va impartii ce are numai cu o singura femeie.(Oare nu are si el dreptul sa iubeasca mai multe femei in acelasi timp?)
ROSSDA
Postat pe 22 Februarie 2009 09:21
Iubita, imi pare rau sa-ti spun dar te aflii intr-o situatie foarte dificila in care, parerea mea, singura solutie ar fi sa fii cat mai realista.
Stiu, cand vorbesti in numele iubirii totul este foarte roz, frumos si interminabil.
Din pacate nu e tocmai asa.Totul se termina, chiar si iubirea.
Ceea ce ti-ar mai ramane ar fi doare respectul, fata de el, de tine si mai important, respectul ptr conceptul de "voi".
La primul nu are nici un rost sa te intorci, deoarece mai devreme sau mai tarziu vei realiza ca ai facut o greseala.
Noi femeile, suntem delicate , tocmai din acest motiv simtim nevoia sa fim protejate de un barbat puternic si responsabil.Nu cred, si banuiesc ca esti de aceeasi parere, ca cel dintai ar fi o alegere ideeala.
In ceea ce-l priveste pe al doilea, posibilitate exista, dar am un sfat ptr tine.Daca esti geloasa, fa-o cu inteligenta.Toti suntem gelosi, dar cei inteligenti nu o arata, ci rezaolva problema pe alte cai.
Trebuie sa-ti dai seama de ce te iubeste pe tine, care sunt motivele lui, sau e o chestie trecatoare ptr el?
Si pana la urma trebuie sa te gandesti ca toti barbatii au nevoie de un "update"din cand in cand.Trebuie sa o faca doar in anumite limite.
Cea mai buna solutie in rezolvarea problemelor de cuplu este doar COMUNICAREA!
Sper sa-ti fi dat macar o ideea de bine.
anckutza
Postat pe 22 Februarie 2009 09:38
Parerea mea este sa ramai cu cel care iti raspunde cu aceiasi dragoste cu care raspunzi si tu si nu este inportanat ce iti ofera ca un viitor vil facet amandoi si nu pe baza a ce are el de oferit ca odata poti sa pierzi tot ce tia oferit el si sa ramai singura.Important este daca este de familie si sa fie langa tine si nu plecat prin delegatie sau eu mai stiu pe unde si tu singura cu un copil cu casa si restul este foarte inportant sa te iubeasca cu adevarat si nu numai pt ca acum arat bine si esti frumoasa si are cu se mandri.Ai grija ce alegere faci ca sa poti sa ai un viitor frumos,ca bani si restu ce este va facet pe viitor dar sa fiit uniti si responsabili ca frumusetea se duce.Bafta.
mona00970
Postat pe 22 Februarie 2009 09:40
Trebuie sa gandesty rational,atat cu mintea cat si cu inima.Daca crezi k fostul t poate face sa t simti implinita,impacate cu el,(cu toate ca e iresponsabil ) dar trebuie sa te mai gandesty k dragostea nu iti tine de foame(doar daca nu o sa accepti sa fii tu cea care aduce bani in casa si el sa stea bine mersi akasa sau la plimbare cu prietenii).Eu zik SA NU LASI "PASAREA"din mina in schimb la cea de pe gard....Daca actualul se poarta f bine cu tine si iti ofera toata atentia ,nu renunta ink la el....o sa ajungi sa il iubesty si o sa iti poata oferi tot c ti-ai dori datorita carierei lui.nu fa un lucru pe care sa il regreti mai tarziu .....Decizia pt binele tau e numai a ta.....cum ziceam mai sus:pune-i p aman2 in balanta cu calitatile si defectele lor,iar cel care are m multe calitati in bine pt tine...alege-l:)....succees in continuare,Corina
corina_corina2
Postat pe 22 Februarie 2009 09:41
eu am alte intrebari:
*este ok sa lasi doi barbati/baieti sa te iubeasca in acelasi timp? din multe motive, eu cred ca nu-i bine, nici pentru tine, nici pentru ei .
*e corect sa dai peste cap viata altora doar fiindca mori de curiozitate sa vezi ce pot si stiu altii?
ce sa faci daca totusi se intampla ca doi baieti la care tii te iubesc? pai nu poti decat sa te iubesti pe tine un pic mai mult, ca sa nu le strici altora ploile.
cat despre intrebarea ta....treaba cu ambitia profesionala tine de dorinta lui a recupera alte lucruri cu orice pret. Cand isi va dori o cariera cu adevarat, cu siguranta o va obtine. Problema cu ambitia se leaga in realitate de faptul ca ii place sa fie "smecher". De ce ii place asta? Fiindca-i mai comod decat sa-si ia un angajament...de orice fel. Daca vrei sa-l ajuti nu lua in seama "sentimentele la secunda". cat despre faptul ca esti confuza....eu nu as fi. Totul tine de ceea ce iti doresti: si pentru tine si pentru altii. Cat timp tii suficient la amandoi vei avea abilitatea de a nu face rau nimanui. Totusi ai mare grija ...nu conteaza ceea ce cred altii despre modul tau de a face fatza situatiei, ci conteaza ca ceea ce stiai deja despre cei doi iti da posibilitatea de a nu gresi. :)
Cat despre nerabdarea lor de a te recupera, probabil ca ei considera ori ca-ti pierzi timpul ori ca vrei sa te joci. Nu ar strica sa mai inteleaga si ei ca nu au habar sa faca fatza oricarui tip de joc si ca nici macar nu e cazul sa-ti faca demonstratii pe treaba asta.
~
I've got love for the game, but tricking me won't work.
I love playing but I know just when to step out/in and why.
Thx for being happy ;-]
ecce_cortex
Postat pe 22 Februarie 2009 09:47
Draga mea te sfatuiesc sa ramai cu cel care iti va oferi un echilibru intre dragoste,prietenie,moral,material,si iubire.Nu sunt timpurile de a sta intr-un cort,de-a nu avea un ban macar sa-ti platesti utilitatile si sa te intretii cat de cat.Eu cu sotul meu ma inteleg foarte bine,numai la pat nu suntem pe aceeasi lungime de unda.L-am prins in casa cu amanta si nu am avut puterea sa-l ls pentru ca il iubesc prea mult cu sufletul,asa ca l-am avertizat ca am sa-l insel si eu,si l-am inselat fara nici o remuscare,cu cineva care mi-a cazut drag la inima pentru cateva clipe de placere.
Ce am patit dupa aceea este grav,pentru ca m-am indragostit de persoana respectiva,si culmea ca este departe de mine(am cautat aventura la 600 si ceva de km de unde locuiesc eu,oricum aici in tara la noi ),este divortat si mi-a propus sa raman la el si sa ma casatoresc cu el.Are conditii de trai,are loc de munca,e bun la pat dar...intotdeauna exista un dar.Nu am sa pot sa-l iubesc niciodata asa cum imi iubesc si ma iubeste sotul meu,cu sufletul cum se pricepe el mai bine si fara hachite de om gelos.
Iti doresc sa ai puterea sa alegi ce este mai bun pentru tine si sufletul tau !
bonjour
Postat pe 22 Februarie 2009 09:50
Nu cred ca poti sa iubesti....unu e mai puternic ca si celalalt!numai tu poti sa sti ce e in sufletul tau!Eu trec printr-o situatie asemanatoare!Sunt cu un baiat de mai bn de 1 an jumate si pot spune ca o perioada totul era bn...perfect toata lumea ne vedea impreuna pt totdeauna!Insa undeva sufletu meu suspina supa fostul pe care l-am iubit cel mai mult in viata asta!Am reusit sa maschez ce se petrecea in sufletul pana dar asta pana cand a aparut al 3-lea si ironia sortii....fratele fostului meu....care a fost plecat in strainatate si nu l-am cunoscut!Seamana f bine cu fostul, dar sufleteste si caracterul sunt complet diferiti!Poate a umplut golul lasat de fostul si lipsurile din actuala relatie!Nu stiu ce sa fac! Simt ca 2 persoane sufera din cauza mea si eu nu stiu la care sa ii intind mana sa-l ajut! Sa fiu fericita si sa nu imi pese de nimik sau sa fiu cu actualu sa ne casatorim asa cum ne doaream odata...dar unde doar 1 iubeste in momentu asta cu adevarat!Nu stiu ce sa fac.... Tu ce zici?
Alesia_baby
Postat pe 22 Februarie 2009 09:51
inca nu te_ai maturizat.De fapt tu nu iubesti pe niciunul,iubesti ideea de a fi iubita.SFAT:vezi cine esti tu cu adevarat,ce iti doresti de la viata si apoi i_a decizia ,fara sa te mai uiti inapoi altfel vei pendula intre cei doi.
marianasalajan
Postat pe 22 Februarie 2009 10:06
indiferent de ce alegi o sa-ti para rau o perioada !sincer stai langa cel care are ochii doar pt tine si pastreaza distanta de celalalt..............timpul le rezolva pe toate !nu spun asta ca asta ar trebui sa spun ci pt ca asa am procedat eu si dupa 1 an pot sa zic SUNT IN SFARSIT FERICITA!!!
maunica_20
Postat pe 22 Februarie 2009 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sal fac sa se indragosteasca mai mult de mine 31 De la: franziska_eu 13 Februarie 2012 12:06
S.O.S.- salvati-mi viata! 33 De la: kudika006275 10 Aprilie 2009 12:43
oare sunt doar o distractie pentru el?? :(( 31 De la: geo_x 28 Iulie 2009 23:15
Ajutor 13 De la: Sabrina_Nede 5 Decembrie 2009 14:01
oare ma iubeste sau doar ii place sa facem sex? 49 De la: bruneagra25 10 Aprilie 2009 08:36