Setari Cookie-uri

Care este cea mai buna masca-tratament de par?

De la: love_strike, la data 2010-11-01 12:22:13Salut tutror.
As dori si eu sa stiu, care este masca tratament pe care ati folosit-o si care v-a multumit foarte mult.Eu nu pot spune ca am fost multumita de vreuna, dar cred ca voi incerca Masca Tratament de la Matrix Biolage deoarece am auzit ca ar fi mai buna. Parul meu nu mai este straluctior cum era odata, si se incrurca destul de repede deci am nevoie de o masca regeneratoare..
Voi...ce folositi?
O zi frumoasa in continuare



am folosit si eu tratm de la gerovital si a fost ft bun ... acum fol de la kallos tratam de par pe baza de placenta (ala verde la 1000ml) si descurca parul si il face si stralucitor...
Irynuk83
Postat pe 18 Noiembrie 2010 17:35
Recomand cu caldura masca cu ulei de argan. E uleiul cel mai rar din lume, de origine din Maroc, fiind considerat aurul Marocului. Se gaseste la plafar, e destul de scump dar investitia merita deoarece ajuta f multa si la ten ca si tratament antirid, arsuri, acnee, etc. Eu mi-am inlocuit crema de noapte cu acest ulei si nici toate mastile din comert nu fac fata cat face uleiul de argan. Se aplica pe parul nespalat (daca ai parul gras nu aplica pe radacina ci doar pe lungime), il strangi intr-un coc si il invelesti cu o punga de plastic. Stai cu el cat de mult poti ( eu stau cam 3 ore) si il poti aplica ori de cate ori timpul iti permite. Apoi te speli normal pe cap si garantez ca parul va capata o textura si stralucire de invidiat.
A_ZEITA
Postat pe 19 Noiembrie 2010 14:41
uite asa o barba avea si uite asa o pieptana...
BEL_AMY1
Postat pe 19 Noiembrie 2010 16:01
De la: love_strike, la data 2010-11-01 12:22:13Salut tutror.
As dori si eu sa stiu, care este masca tratament pe care ati folosit-o si care v-a multumit foarte mult.Eu nu pot spune ca am fost multumita de vreuna, dar cred ca voi incerca Masca Tratament de la Matrix Biolage deoarece am auzit ca ar fi mai buna. Parul meu nu mai este straluctior cum era odata, si se incrurca destul de repede deci am nevoie de o masca regeneratoare..
Voi...ce folositi?
O zi frumoasa in continuare


Merge la sigur: 1 fiola gaz lichid pentru bricheta (sau gaz lampant) + 1 galbenus de ou de casa + 1 lingurita ceai de urzica. Se amesteca aceste ingrediente si se aplica la radacina parului, pe tot scalpul. Se lasa 20 minute. Apoi, cu degetele umezite in ceaiul de urzica ramas, se intinde masca pe toata lungimea firului de par si se frictioneaza zonele unde acesta tinde sa cada. Se mai lasa 10 minute, apoi se clateste din abundenta cu apa si se spala cu un sampon barbatesc anitimatreata. Se repeta cel putin odata pe luna. Previne chelia la barbati, indeseste parul la femei, regenereaza zonele cu par rar, ars si subtire. Aveti incredere - functioneaza sigur. Succes!
gigi_oprea
Postat pe 19 Noiembrie 2010 20:36
produsele de la syoss sunt foarte bune si daca iei sampon balsam si masca e super! sau de la kallos foarte bune!
oliviaaaB
Postat pe 20 Noiembrie 2010 13:22
Ai dreptate este urat mirositoare,dar sunt[url=http://articole.famouswhy.ro/pasii_esentiali_pentru_un_par_curat_si_ingrijit/]pasii esentiali pentru un par curat si ingijit[/url] si consider ca tratamentele naturale sunt cele mai bune.
andreea1002
Postat pe 23 Noiembrie 2010 16:09
Eu folosesc masca intensiva pentru tratament de la label.m, caci hidrateaza si regenereaza firul de par. Ma obsedeaza problema caderii parului, astfel ca in ritualul meu de infrumusetare si ingrijire este un must.
andreutza33
Postat pe 19 Decembrie 2010 15:33
Am incercat mai toate produselel dar din pacate trebuie sa fim foarte atente la acei factori nocivi din toate produsele numiti Parabeni - chimicale nocive ce se afla in toate produsele de pe piata: creme de fata, produse de igiena, sampon, pasta de dinti si chiar creme tratament. Acesti conservanti desi mentin bacteriile departe, actioneaza in timp ca niste toxine asupra pielii, ale caror efecte se manifesta in timp.
Nu stiam de aceste lucuri pana cand o prietena buna de a mea mi-a recomandat sa folosesc masca de par de la Vivanatura fara parabeni-masca cu petrol, care s-a dovedit a fi foarte buna pentru par dupa ce am folosit-o in repetate randuri. Am citit diverse bloguri bio si am realizat ca tot ce gasim noi in comert, este plin de acesti parabeni nenorociti. M-am ambitionat sa nu mai folosesc aceste nenorociri, si din cate am auzit, toata gama de la Favisan-sampon, balsam etc sunt foarte bune si fara conservanti fiind facute din produse naturale. Astfel de saptamana asta, ma reprofilez si asta pentru sanatatea parului meu.
O zi frumoasa in continuare.
love_strike
Postat pe 10 Ianuarie 2011 16:48
De la: oanabrit, la data 2010-11-17 21:15:48Din pacate am cautat si eu petrol ca aveam mare nevoie sa-mi creasca parul mai repede si sa mi-l indes( deoarece imi cadea cu pumnul), dar nu se mai gaseste niciunde solutia in sine...ci doar in cantitati mici in combinatie cu alte vitamine si asa mai departe sub forma unor creme pt par. Am obtinut de la plafar o crema foarte buna de la Vivanatura cu extracte naturale si petrol....Mi-am facut tratamentul cam aprox 1 luna si am observat ca mi-a crescut intradevar parul si nu-mi mai cadea ca inainte. In cazul meu psihicul a fost de vina mai mult....asa ca puteam folosi orice masca...deoarece era in zadar....dar in cazul vostru o sa mearga 100%

da, ok. eu vroiam sa stiu cu ce te-ai vopsit ca imi place culoarea

favisan, shmavisan... l-am incercat si eu. problema cu toate produsele si mastile astea de par e ca au rezultate diferite pe parul fiecaruia. am incercat o gramada de cestii pe care altele le lauda si mie nu mi-au facut nimic.
asa si cu favisan, am fost f incantata de sampon la inceput (il luam pe cel pt cresterea parului) dar cred ca s-a obisnuit parul cu el ca dupa o perioada ma manca scalpul f tare, nici nu mai simteam ca am facut baie la cap si am facut si matreata. iar despre balsamul lor ce sa zic... m-am dat o data si l-am aruncat ca parca mai rau imi incurca parul.

acum nu am vrut sa-i fac faima proasta. tot il prefer parca decat sampoanelor din comert cu SLS. dar am facut o pauza acum. incercati-l. sigur oricui altcuiva ii prieste mai mult ca mie
Boca
Postat pe 24 Ianuarie 2011 12:21
De la: love_strike, la data 2010-11-01 12:22:13Salut tutror.
As dori si eu sa stiu, care este masca tratament pe care ati folosit-o si care v-a multumit foarte mult.Eu nu pot spune ca am fost multumita de vreuna, dar cred ca voi incerca Masca Tratament de la Matrix Biolage deoarece am auzit ca ar fi mai buna. Parul meu nu mai este straluctior cum era odata, si se incrurca destul de repede deci am nevoie de o masca regeneratoare..
Voi...ce folositi?
O zi frumoasa in continuare



E perfecta aceasta masca, incearc-o cu toata increderea!
cristalnou
Postat pe 30 Ianuarie 2011 23:13
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 12:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
uleiuri naturale pt tratamente de par 2 De la: balrog 14 Martie 2011 13:40
Mirosul parului 14 De la: LADY_IN_RED__ 4 Decembrie 2011 22:47
ma mananca capul..ce sa ma fac? 48 De la: Adela2222 6 Noiembrie 2016 12:03
IMPLETESC CODITE AFRICAN GIRL 2 De la: ocaziebuna 8 Iulie 2012 09:26
saten auriu/castaniu..( 5 De la: XOXO_GG_ 14 Mai 2009 22:23