Setari Cookie-uri

Un sfat......

Pur si simplu nu stiu ce sa zic in aceasta situatie...inteleg si pozitia mamei si a tatalui
The_Exile
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:16
De la: thadoogback, la data 2010-11-02 17:11:26iubire iubire iubire ,,dragoste dragoste dragoste iubitiva mult

Ai dreptate,
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:16
Da ai putea sa vb cu mama ta sa inteleaga si ea ,sa ii explici ca e nunta ta si vrei sa fi fericita iar ca sa fie intelegere ii sugerezi asa: sa fie de acord macar la cununia civila si in biserica unde da trebuie adusa la bratz de tatal ei ,sa fie de acord sa vna si fufa aceea...la petrecere insa sa nu apara..si uite asa poate mama ta v-a intelege ...dar pe parcursul ceremoniei sa evite amanta sa dea ochii cu mama ta
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:16
De la: Al3xutzaa, la data 2010-11-02 17:16:52Da ai putea sa vb cu mama ta sa inteleaga si ea ,sa ii explici ca e nunta ta si vrei sa fi fericita iar ca sa fie intelegere ii sugerezi asa: sa fie de acord macar la cununia civila si in biserica unde da trebuie adusa la bratz de tatal ei ,sa fie de acord sa vna si fufa aceea...la petrecere insa sa nu apara..si uite asa poate mama ta v-a intelege ...dar pe parcursul ceremoniei sa evite amanta sa dea ochii cu mama ta

BRAVOOOO! Asa mi se pare cel mai de bun simt!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:18
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 17:18:51
De la: Al3xutzaa, la data 2010-11-02 17:16:52Da ai putea sa vb cu mama ta sa inteleaga si ea ,sa ii explici ca e nunta ta si vrei sa fi fericita iar ca sa fie intelegere ii sugerezi asa: sa fie de acord macar la cununia civila si in biserica unde da trebuie adusa la bratz de tatal ei ,sa fie de acord sa vna si fufa aceea...la petrecere insa sa nu apara..si uite asa poate mama ta v-a intelege ...dar pe parcursul ceremoniei sa evite amanta sa dea ochii cu mama ta

BRAVOOOO! Asa mi se pare cel mai de bun simt!

...din partea tatalui bineinteles. Apoi sa se duca acasa si amanta sa faca ce stie ea mai bine...
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:20
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:20
exact !
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:21
sau daca vrea sa ramana si tatal dar fara fufa ,, daca amanata nu o sa fie de acord atunci sa-l ia si pe el acasa
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:23
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 17:15:27
Eu ma`ntreb de ce a renuntat la mama fetei in favoarea unei alte femeie cu care pana si fiica se intelege bine!Daca ar fi o femeie nepotrivita pt tatal ei,ma`ndoiesc ca ar accepta`o asa!
Gandeste`te ce fel de om e mama...de ce fata tine partea tatalui itr`un fel sau altu?
Lucrurile nu se`ntampla degeaba!

Poate ca fata este cumparata de tata (are bani mai multi decat mama, ii ofera niste beneficii financiare)... Fata tine partea tatalui(mai mult sau mai putin) pt ca pe ea nu o intriga suferinta mamei, dar un lucru e hotarat pt mine, nu as putea sa suport sa nu vina mama la nunta mea, poate pt ca am vazut ca o mama se poate sacrifica enorm de mult pt un copil, un tata nu!! Trebuie inteleasa si slabiciunea ei pana la urma, ca nu o suporta pe nevasta fostului sot, nimeni nu e perfect, iar pt faptul ca a crecut-o fara tata, merita sa o inteleaga acum!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:28
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 17:28:26
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 17:15:27
Eu ma`ntreb de ce a renuntat la mama fetei in favoarea unei alte femeie cu care pana si fiica se intelege bine!Daca ar fi o femeie nepotrivita pt tatal ei,ma`ndoiesc ca ar accepta`o asa!
Gandeste`te ce fel de om e mama...de ce fata tine partea tatalui itr`un fel sau altu?
Lucrurile nu se`ntampla degeaba!

Poate ca fata este cumparata de tata (are bani mai multi decat mama, ii ofera niste beneficii financiare)... Fata tine partea tatalui(mai mult sau mai putin) pt ca pe ea nu o intriga suferinta mamei, dar un lucru e hotarat pt mine, nu as putea sa suport sa nu vina mama la nunta mea, poate pt ca am vazut ca o mama se poate sacrifica enorm de mult pt un copil, un tata nu!! Trebuie inteleasa si slabiciunea ei pana la urma, ca nu o suporta pe nevasta fostului sot, nimeni nu e perfect, iar pt faptul ca a crecut-o fara tata, merita sa o inteleaga acum!

hai mai...deha traiesti in telenovele...
de unde ai tras tu concluzia ca tatal are nush cati bani sau ca`si cumpara fata?
fata aia are 27 de ani...se marita..nu vrea decat sa`si vada parintii la nunta ei...ce tot fabulati?
o admir pe mama ta....dar mama fetei astea oare se poate compara?ce sacrificiu e asta sa`ti constrangi copilul pt ziua nuntii?????ce dovada de iubire fata de copil e sta???????
cum adica a crescut`o fara tata?
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:49
Tatal prietenei mele Irina,a cerut divortul inainte s-o cunoasca pe femeia asta.Dar ea n-a acceptat si a incercat sa-l tina cu orce pret langa ea....Pana la urma cum era de asteptat tot la divort se ajungea.Acum ca el si-a gasit pe alta intre timp,in cazul asta sinecr spun ca nu conteaza ff mult.Erau sot si sotie decat in acte.
Irina se intelege bine cu doamna,iar tatal ei este un om extraordinar,a ajutat-o intodeauna,scoli etc....n-a simtit ca n-a avut tata in casa.....
Pe mama amicei mele o macina gandul ca va da ochii cu ei iar ea va fi singura,practic ii e rusine....
Iar Irina e incoltita,i si vrea ambii parinti in cea mai importanta zi din viata ei,nu stie cum s-o scape pe maica-sa frustrari.
Multumesc frumos tuturori pt.faturi!!!
kudika318477
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:38
De la: kudika318477, la data 2010-11-02 18:38:47Tatal prietenei mele Irina,a cerut divortul inainte s-o cunoasca pe femeia asta.Dar ea n-a acceptat si a incercat sa-l tina cu orce pret langa ea....Pana la urma cum era de asteptat tot la divort se ajungea.Acum ca el si-a gasit pe alta intre timp,in cazul asta sinecr spun ca nu conteaza ff mult.Erau sot si sotie decat in acte.
Irina se intelege bine cu doamna,iar tatal ei este un om extraordinar,a ajutat-o intodeauna,scoli etc....n-a simtit ca n-a avut tata in casa.....
Pe mama amicei mele o macina gandul ca va da ochii cu ei iar ea va fi singura,practic ii e rusine....
Iar Irina e incoltita,i si vrea ambii parinti in cea mai importanta zi din viata ei,nu stie cum s-o scape pe maica-sa frustrari.
Multumesc frumos tuturori pt.faturi!!!

Pai am inteles...dar n`are ce sa`i faca daca pana acum n`a inteles...decat in cel mai rau caz sa mearga la un psiholog dar sincer ma`ndoiesc ca v`a dori sa mearga....
Asa ca...raman la parerea mea!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:43
De la: kudika318477, la data 2010-11-02 18:38:47Tatal prietenei mele Irina,a cerut divortul inainte s-o cunoasca pe femeia asta.Dar ea n-a acceptat si a incercat sa-l tina cu orce pret langa ea....Pana la urma cum era de asteptat tot la divort se ajungea.Acum ca el si-a gasit pe alta intre timp,in cazul asta sinecr spun ca nu conteaza ff mult.Erau sot si sotie decat in acte.
Irina se intelege bine cu doamna,iar tatal ei este un om extraordinar,a ajutat-o intodeauna,scoli etc....n-a simtit ca n-a avut tata in casa.....
Pe mama amicei mele o macina gandul ca va da ochii cu ei iar ea va fi singura,practic ii e rusine....
Iar Irina e incoltita,i si vrea ambii parinti in cea mai importanta zi din viata ei,nu stie cum s-o scape pe maica-sa frustrari.
Multumesc frumos tuturori pt.faturi!!!


E cam greu sa dea face to face cu ei si sa se arate invinsa,pentru ca asta e....A ramas in urma cu 15 ani si asta doar din cauza ei pentru ca nu a reusit sa treaca peste si sa-si vada de viata ei asa cum era normal.Tind sa cred ca problema a fost la ea,daca era la el atunci nu ar mai fi fost casatorit cu actuala de 15 ani.
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:47
Dar daca avea si ea un mascul nu mai era asa de deranjata.
Asta e rautate curata.Ar trebui sa se gandeasca la copilul ei,sa tina cont de dorintele ei,mai ales in cea mai speciala zi din viata ei.
Dar,sa-si ia si ea un prieten un coleg ceva:))))I i e teama ca cealelta-i mai frumoasa...sau...e o ocazie buna sa-si recucereasca fostul sot?!....cred ca asta urmareste
Adica fii-sa n-are nimic impotriva si face ea figuri......tupeista
La orice fel de invitatie,fiecare are dreptul sa vina cu cate un partener:prieten/a,iubit,concubin/a dar mai ales sot/ie
Sa mearga la un psiholog dom`lee
kudika324144
Postat pe 2 Noiembrie 2010 18:55
asa se intampla mereu cand parintii ( sau unul dintre ei ) nu sunt in stare sa inteleaga ca divortul adultilor nu inseamna si divortul copiilor de parintele care nu mai locuieste cu ei , ba mai mult , unii dintre ei isi intoxica mental copilul cu propriile frustrari . vorba lui Barbie , mai bine nu mai fac nici o nunta , pentru ca orice ar alege , va fi o nunta ratata .
niciodata nu am inteles cum pot fi unii atat de nemernici incat sa considere ca orgoliul lor de doi bani e mai presus decat fericirea propriului lor copil .
perce_neige
Postat pe 3 Noiembrie 2010 10:56
De la: perce_neige, la data 2010-11-03 10:56:57asa se intampla mereu cand parintii ( sau unul dintre ei ) nu sunt in stare sa inteleaga ca divortul adultilor nu inseamna si divortul copiilor de parintele care nu mai locuieste cu ei , ba mai mult , unii dintre ei isi intoxica mental copilul cu propriile frustrari . vorba lui Barbie , mai bine nu mai fac nici o nunta , pentru ca orice ar alege , va fi o nunta ratata .
niciodata nu am inteles cum pot fi unii atat de nemernici incat sa considere ca orgoliul lor de doi bani e mai presus decat fericirea propriului lor copil .


Din pacate multi fac asta,in special femeile ca de cele mai multe ori ele raman cu copii.Mama vrea sa castige si ea macar o batalie cu "amanta" si cum ar putea sa o faca mai bine daca nu facandu-l pe sotul ei sa-i spuna "ma duc singur si tu ramai acasa".In mintea ei bolnava cam asa stau lucrurile "a ales ce-am zis eu deci m-a ales pe mine in locul ei"
Barbie30
Postat pe 3 Noiembrie 2010 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BARBATUL RAC !! 4 De la: Ana_Roberta 4 Februarie 2010 00:19
mi-ai lasat inima cat sa nu mor si o bucatica de suflet cat sa traiesc 33 De la: maimai_no1 20 Octombrie 2011 02:53
poti iubi doi barbati de odata? 103 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:47
Poti iubi si insela in acelasi timp..? 16 De la: clau19 13 Iulie 2010 02:52
Make-up .•Frumusetea este promisiunea fericirii 2 De la: kudika_nikole 10 Ianuarie 2012 19:33