Setari Cookie-uri

nush ce sa fac....un sfat sau macar o parere

sunt casatorita,nu am copii..de curand am cunoscut pe cineva pt care am inceput sa am sentimente puternice...nush ce sa fac??ai mei stiu k eu sunt fericita si k am fost mereu fericita alaturi de sotul meu,insa nu e asa....mereu am crezut k il iubesc pe sotul meu,dar cred k m-am inselat...acum imi dau seama k de fapt m-am casatorit sa plec de acasa pt k la vremea aceea era o situatie urata in familia mea...sotul meu nu e o persoana rea..dimpotriva...insa ceea ce simt pt el nu e la fel cu ceea ce simt pt persoana pe care am cunoscut-o....cred k nu l-am iubit niciodata...a fost doar la inceput ceva,insa nu cred k era iubire...am stat k el pana acum pt k ma obisnuisem si pt k restul persoanelor imi spuneau mereu k altul mai bun nu gasesc...eu nu am spus nimanui ceea ce simt k adevbarat de frica de a nu fi judecata gresit..eram un copil cand m-am casatorit,acum insa stiu ce vreau si simt k iubesc...
..sotul meu imi spune k ma iubeste..vad k ma iubeste dar e drept sa stau k el din mila???nush ce sa fac sincer...e aproape 1 an de cand vb k barbatul asta...el imi spune sa fac cum cred eu k e mai bine pt minem,nu mi-a spus niciodata lasa-l pe sotul tau si vino la mine...dimpotriva...m-am gandit mult dar nu am curajul sa vorbesc...sa spun atat alor mei cat si alor lui ce simt k adevarat si ce vreau k adevarat
pt k ma vor judeca...stiu asta...am gresit atunci..credeti k tre sa duc pana la capat greseala???sa raman casatorita ??

Postat pe 10 Martie 2008 18:28
pai daca n-ai copii cu sotul tau si nici nu-l iubesti, nu prea ai de ce sa ramai cu el, indiferent ca ar fi sau n-ar fi altul in viata ta...esti tanara, ai toata viata inainte, nu cred ca e cinstit nici fata de sotul tau sa-i spui ca-l iubesti, cand, de fapt, sentimentele tale sunt cu totul de alta natura...cred ca si el daca ar sti ca de fapt nu simti iubire fata de el nu ar mai vrea sa continuati sa fiti casatoriti...parerea mea este sa-i spui sincer ce simti si vedeti unde ajungeti in urma discutiei.

Postat pe 10 Martie 2008 18:49
subiectul postat de maryssa e acelasi cu cel postat de crysmy-"e interzis sa ai amant?"...seamana foarte bine ceea ce m-a facut sa ma intreb daca nu cumva e vb de aceeasi pers...o femeie casatorita,iubita de sot, dar fericita alaturi de amant...acuma o sa o cert prieteneste pe iulia:),pt ca atunci era foarte revoltata pe femeia respectiva ,dar acum vad ca,desi situatia este similara ,are alta parere:).eu sunt de acord cu parerea iuliei de acum,asa mi-am exprimat-o si la postul crysmei.
simonaj
Postat pe 10 Martie 2008 19:50
simonica, nu-i bas aceeasi situatie...in ala cu crysmy zicea ca ea il iubeste pe sotul ei si are un copil cu el, deci normal mi s-a parut sa-i spun ca-i dusa cu capul daca se uita la primul fante care-i aduce trei ghiocei...si oricum ideea de baza era aceeasi, sa fie sincera, sa nu minta pe nimeni, ca nu mi se pare in regula...ori, in cazul asta, am zis cam la fel, sa nu minta...doar ca, daca nici nu-l iubeste pe sotul ei si nici nu e un copil la mijloc, de ce sa continue casatoria...nemaizicand ca, asa cum i-am scris si ei, nu cred ca sotul ei ar fi de acord, daca ar sti, ca ea sa stea cu el doar din mila...de felul meu, is consecventa, simona, cel putin asa cred eu...aaaa, poate ma mai lasa memoria, ca, deh, imbatranesc, am peste 30 de ani, si asa citisem eu intr-un articol pe siteul asta, ca peste 30 de ani ar trebui sa ne bage deja la reciclare, c-am cam expirat!!!

Postat pe 11 Martie 2008 06:40
spui ca stai cu el din mila si de sentimente nici nu poate fi vorba.ar tebui sa-ti fie mila si de tine si sa-ti cauti fericirea, dandu-i si lui sansa sa-si caute adevarata pereche.

Postat pe 11 Martie 2008 10:47
eu zic sa nu dai vrabia din mana pe cioara de pe gard,e posibil hormonii sa-ti joace feste,dar sa realizezi ce pierzi cand nu mai ai ,fii foarte atenta,ca barbatul pe care l-ai intalnit nu il cunosti asa bine
lief
Postat pe 11 Martie 2008 11:42
pai nu am vazut sa scrie ca isi iubeste sotul si ca are copil cu el...in fine...stiu ca esti consecventa de aia m-am luat de tine:)...p.s. nu esti batrana la 30 de ani si nici la peste 30.pupici
simonaj
Postat pe 11 Martie 2008 13:30
simona, trebuia sa mai pun si-un smiley face la ultima fraza....ca eu chiar glumeam cu 'expirarea' dupa 30 de ani! ma simt foarte bine in pielicica mea si adevarul e ca ma simt chiar mai bine decat la 20 de ani! oricum, mersi de incurajari...

Postat pe 11 Martie 2008 13:53
...zic mila pt sotul meu pt k stiu k este singur..
ai lui sunt despartiti....mama plecata,tatal s-a lasat in voia bauturii,surorile nu ii sunt asa de aproape...de cand am stat k el am fost mai mult k o mama sa spun asa....eu il vad k pe un frate mai mult....acum simt k sunt k adevarat indragostita...
multumesc oricum pt sfaturi si pt comentarii.....si nu am nici o legatura k alta persoana sau k ''crysmy''...
acum ma gandesc ce sa fac...nu vreau sa sufere ...dar trebuie sa ma gandesc si la mine....

Postat pe 17 Martie 2008 15:41

Cred ca ar fi bine sa fi sincera cu tine ,sa te gandesti bine ! Pe sotul tau il cunosti pe celalalt nu...nu ai locuit cu el...si cred ca ar putea fi doar atractie.Poate ca iti iubesti sotul intr-un mod "pasnic".Pleaca in vacanta fara el sa vezi ce sa intampla...
BUM27
Postat pe 11 Iulie 2008 18:04
zici ca nu ai copii cu sotul tau...decit sa stai cu o persoana din mila mai bine lipsa,in primul rind ar trebui sa ii da-i si sotului tau dreptul de a-si reface viata pt ca din moment ce nu-l mai iubesti nu-i vad rostul, casniciei voastre,iar tu sa-ti urmezi inima daca intr-adevar il iubesti si te iubeste respectivul ce mai astepti

Postat pe 13 Iulie 2008 01:52
testeaza bine persoana de care te-ai indragostit,sa nu fii doar tu cea care iubesti,parerea mea...divorteaza acum ,bine ca nu ai copii!
pisi40
Postat pe 15 Iulie 2008 21:45
dar faptul k nu ti-a sp sa ramai cu el nu te-a pus pe ganduri?! poate se complace in sitiatia asta, in rel in care va aflati, fr obligatii si fr alte stresuri...doar amanti. nu ti se pare ciudat k nu ti-a cerut niciodata sa ramana doar el in viata ta?! nush...si eu am riscat o rel de 4 ani pt un tip dragutz..nu imi pare rau, in niciun caz, dar ma gnd cum ar fi fost dk as fi ramas.. eu zic sa te gandesti bine inainte. ai grija de tn si ce faci :* pup!
Andreea87
Postat pe 15 Iulie 2008 21:56
Asta este viata. De aceea inainte de a face pasul acela catre casatorie e bine sa fii sigura pe ceea ce simti. Eu zic ca ar trebui sa te gandesti bine, pentru ca nu este corect nici fata de tine sa continui asa daca nu-l mai iubesti, tu stii mai bine asta, si nici fata de el nu ar fi corect pentru ca fiecare dintre noi meritam pe cineva care sa ne iubeasca si pe care sa-l iubim. Ai spus ca nu erai sigura daca l-ai iubit intr-adevar atunci cand v-ati casatorit, iar cand l-ai intalnit pe celalalt cred ca s-au stins si sentimentele pe care le mai aveai pt sotul tau. Este destul de greu, dar singura solutie ar fi sa discutati despre asta, calm... La inceput nu o sa inteleaga, dar cu timpul o sa-si dea seama ca asa a fost mai bine. Nu cred ca ar vrea nici el sa traiasca intr-o iluzie, alaturi de cineva care nu-l iubeste. Si tu vei fi libera sa iubesti. Succes
pepita
Postat pe 18 Iulie 2008 10:28
Aveam o amica ce era casatorita cu un individ pe care nu il iubea deloc. In schimb ii suporta toate problemele psihice, timp in care tot ea isi spunea ca isi doreste un copil, dar.....cu cine altcineva sa il faca??? Ea avea 29 de ani si credea ca lumea s-a terminat cu EL.
Am discutat cu ea in nenumarate randuri, pentru ca in cele din urma sa o conving sa cunoasca un alt barbat. Simplu.....si intamplarea a facut ca primul sa fie si alesul. Sunt de trei ani impreuna, sunt fericiti, ea a divortat dupa indelungi crize de nervi si de amenintari de sotul ei, dar CREDE-MA ca a meritat!
Stiu ca situatia ta nu este asemanatoarte cu cea a acestei tinere, dar un singur punct comun exista totusi: acela ca nu trebuie sa iti petreci clipele frumoase ale tinererii langa un om fara a fi fericita!
Tu alegi! Daca nu ai ales deja!
pergolese
Postat pe 4 August 2008 15:42
Odata ce ai facut pasul asta cu el,cam greu sa te desparti asa brusc...dar incearca sa fii mai distanta nush,,si usor usor renunti si ramai cu cel pe care il iubesti doar daca e sigur ca te iubeste si el si vrea sa fie cu tn,dar ai grija sa nu te minta si sa-ti strici si casnicia aiurea!GANDESTE-TE BINE LA ALEGEREA PE CARE O VEI FACE!Bafta:)!
lady_gaga_01
Postat pe 1 Octombrie 2008 18:48
Am fost si eu in aceeasi situatie ca tine. Nu sunt casatorita,dar am o relatie de cativa ani.La un momemt dat m-am indragostit de altcineva,desi omul de langa mine imi oferea tot ce mi-as fi putut dori.Cred ca am patit asta pentru ca am primit totul de-a gata,eu nu trebuia sa fac nimic,si de obicei nu pretuiesti lucrurile obtinute usor.Am ales cu mintea omul care mi-a fost mereu alaturi si am invatat sa-l iubesc din nou.Si am reusit,acum il iubesc cu toata fiinta mea.Am invatat sa ofer,nu doar sa primesc.Esti sigura ca omul de care esti indragostita iti va oferi mai mult?Daca te va dezamagi,iar omul care te-a iubit va fi prea ranit ca sa te mai poata primi inapoi ce-o sa faci?Inainte sa dai cu piciorul la tot,fa un inventar.Vezi sa nu iesi in pierdere.Nu trebuie neaparat sa fie valabil si penru tine ce mi s-a intamplat mie.Poate tu o sa fii fericita cu celalalt,eu sunt fericita cu ce am.
mitzuc1
Postat pe 31 Octombrie 2008 17:45
faceti diferenta dintre o pasiune pe moment si ubire ...pasiunea poate se consuma si ramaneti plangand cu ochii in soare...ori, nemultumitului i se ia darul... ori nu risti, nu castigi. toate pot fi adevarate, in parte. analizati bine ...daca ati decis ca sunteti convinse de ceea ce simtiti e adevarat, treceti la fapte ...adica luati decizii sincere pt viata voastra ..

Postat pe 4 Decembrie 2008 21:30
Ce sa spun? In momentul in care ai decis sa te mariti nu ti-ai facut un ideal in acea persoana? Copii, famile, casa, aceste cuvinte iti sunt cunoscute? Evident , cuvantul FIDELITATE este sfant... Oricum, de obicei asa se intampla in viata, femeile cuminti umbla cu vagabonzi si barbatii cuminti cu.... completati voi

Postat pe 6 Decembrie 2008 08:20
De la: constantin_padure, la data 2008-12-06 08:20:33Ce sa spun? In momentul in care ai decis sa te mariti nu ti-ai facut un ideal in acea persoana? Copii, famile, casa, aceste cuvinte iti sunt cunoscute? Evident , cuvantul FIDELITATE este sfant... Oricum, de obicei asa se intampla in viata, femeile cuminti umbla cu vagabonzi si barbatii cuminti cu.... completati voi


hai k nu e chiar asa...si dak ea nu s a casatorit din iubire e normal ce se intampla!sa pastrezi o casnicie doar de mila...mai bine nu!dak stii sigur k il iubesti pe celalalt ia ti inima in dinti si alege sa fii fericita!e destul de mult de knd ai scris aici...poate ne spui si noua ce ai facut!
angel_in_disguise
Postat pe 6 Decembrie 2008 09:21
Oamenii sunt extrem de diferiti.Cel putin eu nu ma regasesc in stilul de viata al multora si felol lor de a fi.Nici nu trebuie.Poate ca acest cosmopolism de idei ne diferentiaza.Cel putin eu, mi-am propus ca relatia mea sa se bazeze pe dragoste.Definitia dragostei e complexa.Nu stiu sa o definesc.Dar ceea ce stiu e ca un ingredient important este respectul. Mintea mea nu poate sa priceapa.Cum sa faci "dragoste" cu cineva pe care de fapt nu-l iubesti? Pana la urma ne lasam ca animalele prada instinctelor primare? A face dragoste e ceva special.Unii o iau ca ceva simplu cum ar fi mancatul semintelor de bostan in timp ce te uiti la TV.A face dragoste e ca un ritual intre cei ce se iubesc. Pai cum naiba sa te freci cu acea persoana si pe langa asta sa te si casatoresti? Eu personal nu am complicat treburile cu sotia (in bine) decat dupa ce am stiut ce vrem.Practic, am facut dragoste cu sotia decat dupa ce am cerut-o in casatorie (dupa cateva min... imi vine sa rad... a fost un moment funny... parca asteptam sa sarbatorim intr-un fel.).Trebuie mentionat ca discutiie intime au fost fierbinti pana la acea data cu privire la acesta tema.Nu suntem "pe stil vechi".Suntem un cuplu extrem de activ, chiar nebun as putea spune dar am procedat in asa fel deoarece fiecare avusese o experienta urata si am dorit sa fim precauti.Suntem casatoriti de 2 ani si ne iubim in fiecare zi din ce in ce mai mult.Un cuplu fara copii e sortit pieirii as putea spune.Care mai e fructul dragostei?Nici nu aveti cum sa ma aratati cu degetul pentru ca nu cred ca am facut ceva imoral.In fine, voi puteti sa ma judecati cum vreti. Mie nu-mi pasa.Sunt cel mai fericit om de pe pamant.Un singur regret am... am o singura viata si mult prea scurta pentru a fi indeajuns langa sotia mea.E ora 3 dimineata.Teoretic ar fi trebuit sa fiu la aceasta ore in patutz langa EA dar sunt plecat pt ceva timp si ne despart 2500 km.Oricum, dupa Craciun vom fi 4Ever. (am gasit un job stabil si f f bun).

Postat pe 7 Decembrie 2008 04:02
De la: maryssa, la data 2008-03-10 18:28:27sunt casatorita,nu am copii..de curand am cunoscut pe cineva pt care am inceput sa am sentimente puternice...nush ce sa fac??ai mei stiu k eu sunt fericita si k am fost mereu fericita alaturi de sotul meu,insa nu e asa....mereu am crezut k il iubesc pe sotul meu,dar cred k m-am inselat...acum imi dau seama k de fapt m-am casatorit sa plec de acasa pt k la vremea aceea era o situatie urata in familia mea...sotul meu nu e o persoana rea..dimpotriva...insa ceea ce simt pt el nu e la fel cu ceea ce simt pt persoana pe care am cunoscut-o....cred k nu l-am iubit niciodata...a fost doar la inceput ceva,insa nu cred k era iubire...am stat k el pana acum pt k ma obisnuisem si pt k restul persoanelor imi spuneau mereu k altul mai bun nu gasesc...eu nu am spus nimanui ceea ce simt k adevbarat de frica de a nu fi judecata gresit..eram un copil cand m-am casatorit,acum insa stiu ce vreau si simt k iubesc...
..sotul meu imi spune k ma iubeste..vad k ma iubeste dar e drept sa stau k el din mila???nush ce sa fac sincer...e aproape 1 an de cand vb k barbatul asta...el imi spune sa fac cum cred eu k e mai bine pt minem,nu mi-a spus niciodata lasa-l pe sotul tau si vino la mine...dimpotriva...m-am gandit mult dar nu am curajul sa vorbesc...sa spun atat alor mei cat si alor lui ce simt k adevarat si ce vreau k adevarat
pt k ma vor judeca...stiu asta...am gresit atunci..credeti k tre sa duc pana la capat greseala???sa raman casatorita ??
HAITTTTTTTTTTTTT....TE PLICTISISIIIII/????fata....>>NU confunda IESIREA DIN MONOTONIE= PASIUNE..>>>A-.DUUUUUUUUUUUU VIATA IN CASATORIA TA ,PASIUNE,>>>>>VIATA!!!!!!!!!!!

Postat pe 9 Decembrie 2008 08:16
buna
Te rog sa gandesti foarte bine inainte sa faci un pas.
Incearca sa pleci undeva singura o perioada, sa stai si sa incerci sa afli de ce ai nevoie. Comunicarea cu sotul tau e foarte importanta. Alege ce e mai bine pentru tine dar vezi si ce e dispus celalalt sa-ti ofere
moscul
Postat pe 23 Martie 2009 10:09
buna
Cassey
Postat pe 15 Mai 2009 10:49
nu are nik un rost sa mai stai cu el...cel mai bn este sa va desparti sa poti sa fi sh u fericita ...asta este toti gresim nu avem ce sa facem fiecare om din greseli invata,,,despartete ca sa vezi sh u ce ii iubirea viata cat e d frumoasa...
kudika067383
Postat pe 10 Septembrie 2009 01:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hormoniiisi fac de cap. face ca lumea sa se insele, si uite asa apar gelosii si crimele 17 De la: utad 3 Mai 2010 10:31
L-am prins ca m-a inselat! 29 De la: Mihaela_Trusca_1 27 Septembrie 2014 19:30
buna 3 De la: Barbie30 17 Septembrie 2010 19:57
Doresc si eu un sfat cu privire la viitorul relatiei mele ! 38 De la: annes_kola 2 Octombrie 2009 18:16
Un sfat va rog 11 De la: kudika_15432 5 Septembrie 2012 16:26