Setari Cookie-uri

Un sfat......

Va cer sfatul in numele prietenei mele,ea n-are cont si......
Parintii ei sunt divortati.Taica-su a cerut divortul,dar mama-sa mai mereu a reusit sa-l intoarca,cu toate ca nu se mai intelegeau de nici o culoare,certuri,scandaluri din parea amandurora......intre timp el si-a gasit o amanta(actuala lui sotie) pt.care a divortat.....Maica-sa nu s-a recasatorit,a sperat ca poate se va intoarce sotul,cu toate ca au trecut 15ani de atunci.
Prietena(27ani) mea se casatoreste vara viitoare,dar maica-sa i-a impus sa nu-l cheme pe tatal ei la nunta impreuna cu respectiva.Ba chiar a spus ca ''daca vine cu aia eu nu mai vin,ori eu ori aia''(ar fi in stare)
Prietena mea il iubeste pe taica-su,chiar si cu sotia lui se intelege bine.A vb cu tatal ei si i-a zis sa n-o ia pe sotia lui,ca asa i-a cerut maca-sa,iar el bineinteles k s-a suparat,pana la urma e pereche lui.....
Prietena mea i-si vrea amandoi paintii aproape in ziua nuntii,si n-o deranjeaza daca el vine cu cealalta,dar mama-sa v-am zis ce a ''amenintat''.......eu o inteleg(ma rog)pe femeie ca-i frustrata ca el si-a refacut si viata si ea nu,va fi nevoita sa vina singura....sa dea nas in nas cu ''rivalii''....dar pan`la urma conteaza fericirea copilului,nu dusmaniile din trecut....
Voi ati trecut prin asa ceva,ce ar trebui sa faca,sa-i impace pe amandoi?
kudika318477
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:33
eu,n`as face nimic...l`as acceptat pe tata cu siguranta!
Maica`sa da dovada ca o doare fix undeva de fica`sa si ca n`o iubeste....o intereseaza mandria ei,mai mult decat fericirea ficei ei!
E o femeie slaba daca la varsta si experienta de viata ce se presupune ca o are isi constrange fiica in halul asta!
Sa stea acasa...Daca fata se intelege bine cu mama ei vitrega,inseamna ca intradevar e o femeie deosebita!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:41
Trecand peste partea cu prietena care n-are cont...Daca nu i-a trecut nici dupa 15 ani e putin probabil sa se intample acum.E dificil in astfel de situatii,cunosc si eu un caz exact la fel doar ca femeia s-a recasatorit si ea si tot nu i-a trecut.In cazul in care o sa accepte asta nu inseamna ca nu o sa arunce flacari toata noaptea sau nu o sa se supere pe cei care or sa o bage in seama pe rivala ei.Nu inteleg de ce ii trebuie aprobare din partea mamei?Pana la urma e nunta ei si invita pe cine vrea iar mamei daca nu ii convine poate sa nu se duca.Daca pune mai presus de fericirea copilului datoriile neplatite pe care le are cu tatal acesteia cam asta merita....Nici nu vreau sa ma gandesc ce discutii ies cand fata isi viziteaza tatal...
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:41
Nici eu n-as accepta femeia care mi-a spart casa...la aceeasi masa cu mine...nici in aceeasi incapere...n-as imparti aerul cu ea !
Sa vina tatal...fara actuala sotie. Ar fi ca o reintregire a familiei...just like the old good times!
JolieJulie
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:47
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 16:47:41Nici eu n-as accepta femeia care mi-a spart casa...la aceeasi masa cu mine...nici in aceeasi incapere...n-as imparti aerul cu ea !
Sa vina tatal...fara actuala sotie. Ar fi ca o reintregire a familiei...just like the old good times!


Da de ce sa vina tatal fara sotia lui? Ea daca s-ar fi recasatorit si-ar fi lasat sotul acasa? Daca fata nu are nici o problema cu actuala sotie a tatalui si e vorba de nunta ei,trebuie sa faca diferente in functie de ce vrea mama?De ce ,ca mama nu a reusit sa treaca peste si este o frustrata?
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:52
asa bravo certativa pe dat sfaturi
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:53
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 16:47:41Nici eu n-as accepta femeia care mi-a spart casa...la aceeasi masa cu mine...nici in aceeasi incapere...n-as imparti aerul cu ea !
Sa vina tatal...fara actuala sotie. Ar fi ca o reintregire a familiei...just like the old good times!


Parerea mea e ca mama fetei trebuia sa dea dovata de INTELEPCIUNE si sa arate ca`i o doamna...pt ca daca nu s`a inteles cu sotul ei,asta e...fiecare are dreptul sa`si refaca viata dar nu sa`si implice copilul in frustrarile ei si sa`i distruga nunta!
Fata e constransa sa aleaga intre mama sau tata...tatal are deja o noua familie dar asta nu`nseamna ca fiica lui nu mai exista pt el......Chiar daca v`a veni doar unul din parinti,in sufletul ei v`a ramane o urma de tristete iar asta i`ar strica toata nunta!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:53
fete bune fete bune
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:54
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:55
De la: thadoogback, la data 2010-11-02 16:53:47 asa bravo certativa pe dat sfaturi


Nu se cearta nimeni
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:55
uite ma kudika care esti baqyat ce fac fetele astea aici pentru prietena ta care nu are cont si tu nici nu le mai bagi in seama
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:56
Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:57
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 16:52:26
De la: JulieJolie, la data 2010-11-02 16:47:41De ce ,ca mama nu a reusit sa treaca peste si este o frustrata?

Chiar daca e frustrata e MAMA , iar pe amanta cu care s-s insurat tata, da-o DREAQ!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 16:59
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 16:57:18Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!


Sa nu-l cheme pe tata? Yo zic asa....sa nu mai faca dracu nici o nunta si asa nimeni nu se mai supara,nu?
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:00
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 16:52:26
De ce ,ca mama nu a reusit sa treaca peste si este o frustrata?

Chiar daca e frustrata e MAMA, iar pe amanta cu care s-a insurata tata da-o DREAQ!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:01
iubire iubire iubire ,,dragoste dragoste dragoste
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:01
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 16:57:18Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!


Pai in ziua nuntii mele,mama ar trebui sa ma faca fericita in primul rand dandu`mi exemplu de intelepciune nu te minte intunecata!
Si clar l`as alege pe tata...pt ca la bratul lui as intra in biserica!Mai ales ca fata isi iubeste mult tatal si e in relatii bune cu mama ei vitrega!Ca sa nu mai spun ca tatal nu i`a impus acelasi lucru fetei....nu a procedat ca frustrata de maicasa,ci s`a suparat doar,fara sa comenteze sau sa impuna chestii!
A dat dovada de un tata exemplar!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:02
normal ca mama amanta sa se duca dracu...si normal ca are motive sa fie suparata pe amanta ,e logic !!
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:03
iubire iubire iubire ,,dragoste dragoste dragoste
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:03
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 17:00:06
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 16:57:18Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!


Sa nu-l cheme pe tata? Yo zic asa....sa nu mai faca dracu nici o nunta si asa nimeni nu se mai supara,nu?


Sau mai bine fac nunta, de ce sa nu fac, dar fac lista frumos cu invitatii, mama si tata (separat bineinteles), ii fac cunoscut tatalui ca nevastasa nu are ce cauta la nunta daca, nici el nu vrea sa vina atunci e problema lui nu a mea!
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:04
Ma gandesc de ce oare nu s-a mai recasatorit mama? Cred ca tot din cauza "nenorocitului" de fost sot si din cauza ca el s-a recasatorit,s-a perpelit nopti in sir din cauza lor si nu a mai avut timp si de viata ei....
Barbie30
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:06
De la: Al3xutzaa, la data 2010-11-02 17:03:11normal ca mama amanta sa se duca dracu...si normal ca are motive sa fie suparata pe amanta ,e logic !!

ma tem ca pe logica ta,nu da nimeni 2 bani!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:07
iubire iubire iubire ,,dragoste dragoste dragoste
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:07
nu crezi ca ar trebui sa ai o discutie cu mama ta? sa-i explici ca-i vorba de nunta ta, adica a fiicei sale pe care o iubeste foarte mult! sa lase deoparte orgoliile prostesti si sa-ti fie aproape intr-o zi atat de importanta pentru tine!
vitamina_c
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:07
adriana esti chiar nesimtita ..jur ai depasit orice limita!ti am zs mai fetito sa nu ma mai bagi in seama ?? esti penibila grav ,,dute de aici ca m ai enervat ...rau deci nu se poate asa cva...femeie fara cap ce esti
Al3xutzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:10
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 17:02:40
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 16:57:18Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!


Pai in ziua nuntii mele,mama ar trebui sa ma faca fericita in primul rand dandu`mi exemplu de intelepciune nu te minte intunecata!
Si clar l`as alege pe tata...pt ca la bratul lui as intra in biserica!Mai ales ca fata isi iubeste mult tatal si e in relatii bune cu mama ei vitrega!Ca sa nu mai spun ca tatal nu i`a impus acelasi lucru fetei....nu a procedat ca frustrata de maicasa,ci s`a suparat doar,fara sa comenteze sau sa impuna chestii!
A dat dovada de un tata exemplar!

Poate ca si el vrea sa o faca sa sufere pe fosta nevasta, la asta nu te-ai gandit?
Daca ar fi un om cu bun simt nu ar veni la nunta deloc sau ar veni singur, stiind ca altfel o face pe fosta nevasta sa sufere. Lasa ca mireasa poate intra in Biserica si la bratul altcuiva. Hai sa fim seriosi chiar ati renunta la mama frustrata care m-a crescut in favoarea amanilor libidinosi, fie el si tatal care m-a procreat? Pe bune acum.
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:10
iubire iubire iubire ,,dragoste dragoste dragoste iubitiva mult
thadoogback
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:11
De la: Al3xutzaa, la data 2010-11-02 17:10:16adriana esti chiar nesimtita ..jur ai depasit orice limita!ti am zs mai fetito sa nu ma mai bagi in seama ?? esti penibila grav ,,dute de aici ca m ai enervat ...rau deci nu se poate asa cva...femeie fara cap ce esti


vitamina_c
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:11
De la: Barbie30, la data 2010-11-02 17:06:18Ma gandesc de ce oare nu s-a mai recasatorit mama? Cred ca tot din cauza "nenorocitului" de fost sot si din cauza ca el s-a recasatorit,s-a perpelit nopti in sir din cauza lor si nu a mai avut timp si de viata ei....

Daca nu se recasatoreste o femeie dupa un divort nu e pt ca nu merita un barbat bun alaturi, pt ca e nebuna sau mai stiu eu ce, am intalnit femei divortate de aprox 35 ani , alta de 50 care erau femei exceptionale dar care pur si simplu nu mai doreau un sot, fara explicatii prea multe, doar ca nu mai aveau incredere in barbati. Voila.
anutzzaa
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:13
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 17:10:26
De la: AdrianaR, la data 2010-11-02 17:02:40
De la: anutzzaa, la data 2010-11-02 16:57:18Inteleg ca mama ei greseste ca simte frustrare, dar poate are motive sa fie suparata pe femeia cealalta, poate ca aceea i-a stricat si casa in primul rand. Eu una in locul prietenei tale nu l-as mai cheama pe tata, ar trebui sa inteleaga situatia, ca decat sa nu vina mama mai bine sa nu vina tata, ca doar mama a crescut-o banuiesc.... Nu as putea spune ca daca mama nu vrea sa vina e treaba ei, NU! E si treaba mea, pt ca daca ea s-a chinuit sa ma creasca trebuie si eu s-o fac fericita in ziua nuntii mele! Decat amanta lu tata mai bine MAMA!


Pai in ziua nuntii mele,mama ar trebui sa ma faca fericita in primul rand dandu`mi exemplu de intelepciune nu te minte intunecata!
Si clar l`as alege pe tata...pt ca la bratul lui as intra in biserica!Mai ales ca fata isi iubeste mult tatal si e in relatii bune cu mama ei vitrega!Ca sa nu mai spun ca tatal nu i`a impus acelasi lucru fetei....nu a procedat ca frustrata de maicasa,ci s`a suparat doar,fara sa comenteze sau sa impuna chestii!
A dat dovada de un tata exemplar!

Poate ca si el vrea sa o faca sa sufere pe fosta nevasta, la asta nu te-ai gandit?
Daca ar fi un om cu bun simt nu ar veni la nunta deloc sau ar veni singur, stiind ca altfel o face pe fosta nevasta sa sufere. Lasa ca mireasa poate intra in Biserica si la bratul altcuiva. Hai sa fim seriosi chiar ati renunta la mama frustrata care m-a crescut in favoarea amanilor libidinosi, fie el si tatal care m-a procreat? Pe bune acum.

Parca facem ceva ancheta aici
Eu sincer sunt in favoarea tatalui...atata timo cat el a stat in banca lui si n`a pus conditii....Cea care a inceput sa faca tam-tam a fost mama!
Eu ma`ntreb de ce a renuntat la mama fetei in favoarea unei alte femeie cu care pana si fiica se intelege bine!Daca ar fi o femeie nepotrivita pt tatal ei,ma`ndoiesc ca ar accepta`o asa!
Gandeste`te ce fel de om e mama...de ce fata tine partea tatalui itr`un fel sau altu?
Lucrurile nu se`ntampla degeaba!
AdrianaR
Postat pe 2 Noiembrie 2010 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
urari de la multi ani pt zile festive 17 De la: dana_mv 8 Ianuarie 2009 19:54
sotul meu inca se mai intereseaa de fosta lui prietena 49 De la: kudika161532 16 Februarie 2020 13:47
Cum reactionati cand alte femei de pe strada/baruri/etc. se uita insistent la partenerul vostru ? 88 De la: kudika315664 9 Septembrie 2010 00:31
iubitul afla trecutul tau dar simte ca mai este ceva 34 De la: trueLove 29 August 2013 11:20
orele de liceu:( 1 De la: black_eyes 31 Ianuarie 2011 17:54